Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):

Alice gdzie się podziewasz???


Jestem tak co 2gi dzien na kompie, czesem codzinnie i zazwyczaj wieczorem, ale co mam pisac jak nikogo nie ma albo kropke wstawiaja lub dzien dobry?
Chciałam wstawic kilka nowych zdjęć z budowy i w srodku zrobione pokoju oraz zdjecie bucikow jakie Ali kupilam na mikołaja ale nie bede wstawiac poki sie tu nie ruszy bo ja nie lubie zostawiac zdjec na dluzej wiec przy takich odwiedzinach nie ma sensu jak widzisz. Ale jak chcesz pogadac ze mna to chetnie na gg 🙂
Pozdrawiam weeknedowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
A gdzie Matylda?

Natka u nas zaczeły żeby pózno rosnąć bo pierwsza jedynke Ala miała jak miała 8miesięcy i 10dni ale potem juz szly lawinowo tak ze od jakis 2 moze 3 miesiecy ma juz wszystkie zeby oprocz 5tek tyle ze trolki takie kropki byly a reszta juz wyrosnieta.
obecnie ma juz wszystkie duze i wyrosniete i chyba jej 5ki ida ale nie mam pewnosci bo nie da sobie w paszcze zagladnac ani palcem wymacac bo gryzie ale widze ze ostatnio znowu jakas bardzo marudna sie zrobila i gryzie tam gleboko wszystko co tylko moze nawet mnie 😮 najbardziej smakuja jej lyzeczki metalowe i kredki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam
żyję ale jestem trochę zabiegana
od piątku jestem na wsi bo w tym tygodniu mam dyżur przy cioci
w sobotę wuj poleciał do USA więc łatwo nie jest
do tego goście na zmiany w niedzielę ,
miałam też ważną robotę na kompie dla P. musiałam skończyć
no i zalałam swojego laptopa , i całe szczęście po wysuszeniu działa
u nas zima na całego - nienawidzę tego mam nadzieję że szybko sie skonczy zanim się zacznie
ja dziś byłam na badaniach , zrobiłam chyba wszystko łącznie z BETĄ i zapłaciłam 190 zł 😮
wyniki mama odbierze więc będą po 16.00 sama jestem ciekawa
wizyta w środę to będzie jakiś 6 ty tydzień więc za pewne ujrzę pusty pęcherzyk ( oby przynajmniej TO )
mi już coraz ciężej ukrywać swoją domniemaną ciążę , jestem senna na maksa i bronie się przed tym żeby w ciągu dnia gdzieś głowy nie przyłożyć bo od razu bym spała
popołudniami cholerne mdłości
co dziwne jak mdłości nie mam to i tak nie moge jeść dopiero po 16.00 mi się chce , i wtedy wpierd................ a później mnie muli i najśmieszniejsze jest to że mam ZAPARCIA - JA to zjawisko było mi zupełnie obce
no i brzuch
kolosalny wieczorami aż se czasem myślę żeby z tego bliźniaków nie było
ale co BÓG DA , oby zdrowe 😉
Ola ja też se zaplanowałam dziecko na wiosnę - ale na tą - i co P. nigdy nie było w owulację , więc będę miała "letniego " dzieciołka
to TY akurat w noc poślubną możesz zadziałać 😉 i wtedy wyjdzie marcowe 🙂
ciekawa jestem czy na nauki chodzicie i do poradni i jak z formalnościami???????????

a u nas z zębami no to tak jak pisałam było wszystko oprócz trójek a teraz wylazły wszystkie

młoda trochę zakatarzona ale da się przeżyć
aha i na pytanie "gdzie jest dzidziuś ??" odpowiada "u mamy w brzuszku" aż cierpnę żeby czegoś przy kimś nie wypaliła , zwłaszcza jak są jakieś reklamy z dzidziusiami - bo to jeszcze nie czas - chcieliśmy wszystkim powiedzieć w święta - no ale zobaczymy po wizycie co tam doktor zobaczy
ja będę zaglądać teraz częściej , jak się tu ogarnę , chociażż mam kilka wyjazdów bo i meble w tym tygodniu montują w tym mieszkaniu u cioci i ja musze się tym zająć

a i mój P. dziś jechał z kolegą do Przemyśla bo zostawił mi auto i miał wypadek, gość zawsze jeździł "brawurowo" ale dziś już chyba przesadził
P. mówił że już miał przed oczyma mnie i LENĘ i już myślał że jego dzieci ojca nie będą miały
kierowca wpadł w poślizg , obróciło go trzy raz na szosie i z wielkim impetem w rów i krzaki (0.5 metra od drzewa)
P. nie mógł wydostac się z samochodu , wysiadał z drugiej strony
ale na szczęście nic poważniejszego sie nie stało , szukał pomocy u okolicznych mieszkańców i ktoś im pomógl
auto sprawne troche porysowane w gałęziach
dojechal do pracy półtora godz po czasie ale później Jacek jechał już 50 km na godz
mhm co by tu jeszcze
chyba styknie bo i tak pierdół napisałam mnóstwo
a co tam u WAS ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - na nauki nie chodzimy bo nie musimy, ksiądz orzekł, że skoro jesteśmy 3 lata małżeństwem i mamy dziecko to po co nam nauki 🙂 Chociaż jeden rozgarnięty. Nie wiem o jakie formalności Ci chodzi? Dokumenty dopiero w marcu mamy dostarczyć.. A tak sala załatwiona, orkiestra też, data zaklepana..
Na razie tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Witam.
A gdzie Matylda?

Natka u nas zaczeły żeby pózno rosnąć bo pierwsza jedynke Ala miała jak miała 8miesięcy i 10dni ale potem juz szly lawinowo tak ze od jakis 2 moze 3 miesiecy ma juz wszystkie zeby oprocz 5tek tyle ze trolki takie kropki byly a reszta juz wyrosnieta.
obecnie ma juz wszystkie duze i wyrosniete i chyba jej 5ki ida ale nie mam pewnosci bo nie da sobie w paszcze zagladnac ani palcem wymacac bo gryzie ale widze ze ostatnio znowu jakas bardzo marudna sie zrobila i gryzie tam gleboko wszystko co tylko moze nawet mnie 😮 najbardziej smakuja jej lyzeczki metalowe i kredki 😁[/quote

Mojemu Jasiowi pierwszy ząb wyszedł jak miał 10 miesięcy 😁 Ale co tam i do tej pory tak powolutku mu idą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Post Ozimka z FB - zapiszta sobie gdzieś 🙂

W leczeniu biegunek o średnim i lekkim przebiegu (niezależnie od czynnika zakaźnego) pożądane efekty uzyskuje się realizując 3 podstawowe kierunki działań :

1/ Faza nawadniania ( 4-8 godzin) tj. opanowanie, uzupełnienie względnie zapobieżenie objawom zaburzeń wodno-elektrolitowych. Starszym dzieciom i dorosłym polecam Powerade, Gatorade, Izostar i analogi. Młodszym Biogaia Baby Junior DPN, Hipp ORS 200, Floridral, Humana elektrolity lub analogi. Pomocne mogą być woda mineralna niskozmineralizowana, odgazowane napoje typu Cola, nektary na bazie marchwi, jabłek, bananów i dyni, mięta, napar z liści i/lub owoców jagody czernicy.

2/ Faza podtrzymująca nawodnienie + tzw. realimentacja. Kontynuujemy wszystkie ww płyny + dieta (zależy od wieku pacjenta).

3/ Podawanie środków farmakologicznych oraz probiotyków lub synbiotyków. Leczenie zależy od stanu i wieku pacjenta.

WAŻNE !

1/ Jeśli pacjent chętnie pije- nie ma potrzeby ograniczania objętości przyjmowanych płynów !

2/ Wymioty nie stanowią przeciwskazania do żywienia i nawadniania doustnego !

3/ U niemowląt karmionych piersią kontynuujemy karmienie. W pozostałych przypadkach maksymalnie ograniczamy lub odstawiamy mleko krowie i mieszanki na bazie mleka krowiego.

4/ Nie podajemy leków hamujących biegunkę, chyba, że "wylatuje więcej, niż wlewamy" i istnieje ryzyko odwodnienia !

5/ Większość stanów biegunkowych nie wymaga stosowania antybiotyków, ani chemioterapeutyków !

Niech moc będzie z Wami i biegunki Was omijają 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
linkaa napisał(a):
dziewczyny co kupujecie swoim maluchom na mikołaja?

Hej, ja nie mam pomysłu, ale na pewno dostanie misia z akcji Kup misia i pewnie pójdziemy z nią na jakieś przedstawienie do galerii gdzie będą Mikołaje a pod choinkę myślałam o sankach bo jeszcze nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
Tynka jak tam się czujesz ???
kiedy rozwiązanie
za gratulacje dziękuje , ale będe je "zbierać" dopiero wtedy jak wrócę z dzieckiem do domu P.S. jutro wizyta , ale mam stresa
ja prezentów nie kupuję i nie sądzę też żeby coś dostała od kogoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...