Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
marina napisałam mega posta i mnie wywaliło
teraz w skrócie tylko napiszę że każdą wolną wspólną chwilę poświęcamy na szukanie mebli
ale na wsi będzie łóżko z wysuwanym dołem tzn podwójne
a tu w mieście piętrowe
łóżeczka przeznaczone dla maleństwa


acha 🙂 A Lena już rozumie , że w brzuszku dzidzia jest? mówicie jej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marinka napisał(a):
gizelda napisał(a):
marina napisałam mega posta i mnie wywaliło
teraz w skrócie tylko napiszę że każdą wolną wspólną chwilę poświęcamy na szukanie mebli
ale na wsi będzie łóżko z wysuwanym dołem tzn podwójne
a tu w mieście piętrowe
łóżeczka przeznaczone dla maleństwa


acha 🙂 A Lena już rozumie , że w brzuszku dzidzia jest? mówicie jej?

wie że jest
ale czy rozumie to wątpię , może jak brzuch będzie większy
jak się zapytam gdzie jest dzidzia to mówi że "u mamy w pępku" nie wiem co sobie ubzdurała wcześniej mówiła w "brzuszku"
i jak widzi gdzieś dziecko na ulicy albo w TV to jak jej sie przypomni to też powie że dzidziuś w pęku u mamy , ale wątpię żeby zrozumiała , po prostu kojarzy to i przypomina sobie to co jej się mówi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - ja Ci mogę dać proporcję na dobre ciasto naleśnikowe jak jeszcze nie zrobiłaś 🙂

1 szkl mąki
1 szkl mleka
0,5 szkl wody gazowanej
1 jajko
łyżka oleju do ciasta
szczypta soli
i olej do smażenia 🙂

Ja tak robię i zawsze są pyszne - ja lubisz puszyste to możesz białka ubić na pianę i dodać do ciasta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Matylda - ja Ci mogę dać proporcję na dobre ciasto naleśnikowe jak jeszcze nie zrobiłaś 🙂

1 szkl mąki
1 szkl mleka
0,5 szkl wody gazowanej
1 jajko
łyżka oleju do ciasta
szczypta soli
i olej do smażenia 🙂

Ja tak robię i zawsze są pyszne - ja lubisz puszyste to możesz białka ubić na pianę i dodać do ciasta 🙂

identyczne zrobiłam
i uwaga wyszło mi 5 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Matylda - ja Ci mogę dać proporcję na dobre ciasto naleśnikowe jak jeszcze nie zrobiłaś 🙂

1 szkl mąki
1 szkl mleka
0,5 szkl wody gazowanej
1 jajko
łyżka oleju do ciasta
szczypta soli
i olej do smażenia 🙂

Ja tak robię i zawsze są pyszne - ja lubisz puszyste to możesz białka ubić na pianę i dodać do ciasta 🙂

identyczne zrobiłam
i uwaga wyszło mi 5 🤢

no może tyle wyjść chociaż powinno około 7-8. Myślę że za grube robiłaś albo big patelnię masz, ale to co kto lubi, ja wolę cieńsze naleśniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Matylda - ja Ci mogę dać proporcję na dobre ciasto naleśnikowe jak jeszcze nie zrobiłaś 🙂

1 szkl mąki
1 szkl mleka
0,5 szkl wody gazowanej
1 jajko
łyżka oleju do ciasta
szczypta soli
i olej do smażenia 🙂

Ja tak robię i zawsze są pyszne - ja lubisz puszyste to możesz białka ubić na pianę i dodać do ciasta 🙂

identyczne zrobiłam
i uwaga wyszło mi 5 🤢

no może tyle wyjść chociaż powinno około 7-8. Myślę że za grube robiłaś albo big patelnię masz, ale to co kto lubi, ja wolę cieńsze naleśniki 🙂

może i za grube ale pilnowałam tego
patelnia też jest BIG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
hej weszlam na chwile zeby przekazac, ze znow mnie nie bedzie przez chwile

kryzys z b.

Tak szybko? 😮

E TAM DOCIERAJĄ SIĘ
ale to nie znaczy Anka że masz znikać, zostań, z nami ci będzie raźniej tzn trochę nas mało ale może coś zaradzimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
hej weszlam na chwile zeby przekazac, ze znow mnie nie bedzie przez chwile

kryzys z b.

Tak szybko? 😮

E TAM DOCIERAJĄ SIĘ
ale to nie znaczy Anka że masz znikać, zostań, z nami ci będzie raźniej tzn trochę nas mało ale może coś zaradzimy 😉

Teraz będzie wychodzić proza życia.. Obowiązki, dom, dziecko, pranie, sprzątanie, zakupy etc..
To już nie będą spotkania-randki raz na jakiś czas.. 😉
Wszędzie tak jest Ania - nie łam się - będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
brechti napisał(a):
hej weszlam na chwile zeby przekazac, ze znow mnie nie bedzie przez chwile

kryzys z b.

Tak szybko? 😮

E TAM DOCIERAJĄ SIĘ
ale to nie znaczy Anka że masz znikać, zostań, z nami ci będzie raźniej tzn trochę nas mało ale może coś zaradzimy 😉

Teraz będzie wychodzić proza życia.. Obowiązki, dom, dziecko, pranie, sprzątanie, zakupy etc..
To już nie będą spotkania-randki raz na jakiś czas.. 😉
Wszędzie tak jest Ania - nie łam się - będzie dobrze 😉

dokładnie
i ja to potwierdzam chociaż doświadczenia jako takiego nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ochhh jak mi się podoba.. Na drugi dzień po ślubie.. Wiecie po wyjściu z pokoju hotelowego do gości.. Na pożegnanie.. Ale ten dekolt.. Miernie mam na klacie 😁 I dlatego odpada..
Zakochałam się w tej sukience ☺️

http://www.nextdirect.com/pl/pl/shot/X51/274/4?pid=L18254&curr=pln&lang=pl&country=pl&curr=PLN&returnurl=%2fshop%2fgatt2%2f1%2fcat%2f418%2f5%3fnxti%3d0%26nxtv%3d000%26isort%3dbst%26curr%3dPLN%26country%3dpl%26lang%3dpl&bct=%26quot%3bShop%20By%20Product%26quot%3b%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bWomen%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bDresses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Wpadam na szybko bo Ala spi to mam sekunde. Co do buntu to u nas taka sama masakra, czasem i gorzej. Czasami boje sie co ona jutro wymysli i czy starczy mi sily i cierpliwosci bo widze ze coraz mniej u mnie jej.

Z nowosci to to ze bylam wczoraj u laryngologa i jakby malo mi bylo operacji w zyciu to czeka mnie kolejna operacja nosa. Mam czekac na termin moze luty mze marzec 😠

poza tym w zdrówku ok, tylko przeziebienie lekkie.

A w budowie do przodu chociaz im blizej konca tym wiecej problemow sie pokazuje na horyzoncie i boimy sie ze nie zdazymy. Np teraz okazalo sie ze ten bojler co mamy nie nadaje sie do naszego domku i musielismy zamowic nowy za 700zl :wściekły: Ponizej wkleje Wam kilka fotek (tylko prosze sie nie smiac z mojej wiesniackiej tapety, nie bylo innej i ta byla najsensowniejsza) 😁

Nasza lazienka z nieszczesnym bojlerem:


A tu juz z wstepnie postawionymi klamotami:


A tu widok z korytarza na czesc naszego salonu i czesc lazienki:

A tu kacik zwany jadalnia:


A tu po lewej drzwi do kanciapy gdzie bedzie pralka i spizarka i bojler i licznik wody i suszarka a po prawej drzwi do Ali pokoju ktorego na razie wogole nie ruszamy bo nie mamy czasu i kasy:

Wszystkie sciany juz skonczone, podlogi tez (oprocz pokoju Ali bo tam bedziemy robic jak bedzie kasa i czas czyli dopiero po przeprowadzce). Zostalo tylko wykonczenia typu listewki przypodlogowe, wokol okien itp narozniki ale to sobie na sam koniec zostawiamy bo sa wazniejsze rzeczy kiedy nagli czas.
A parapety bedziemy miec wszedzie takie-niebawem zamawiamy:

Poza tym po staremu a im blizej przeprowadzki to wiecej pierdol nam psuje nerwy i mniej czasu na cokolwiek bo bez przerwy przesiadujemy w marketach budowlanych 😁
W tym tygodniu bedzie rozprowadzona woda po domu a po niej prad i zabawa z meblami i sprzetami agd itp.


A co do nalesnikow to wlasnie dzis robilam mniam mniam. Ja nie mam stalego przepisu. Baza tylko moja jest 2 szklanki mleka i 2 jajaka i lyzeczka proszku lub sody. Maki i inne dodatki daje na oko i to zalezy od mojego gustu i smaku jaki mam ochote danego dnia. Np. ostatnio zrobilam mocno czekoladowe z kakaem i blonnikiem czekoladowym i do tego aromat pomaranczowy. Z nadzieniem serem bialym waniliowym i bita smietana. Pychotka 😜 kiedy indziej zas zrobilam bo mi jablka zdychaly to uprazylam z cukrem i rodzynkami i sokiem z cytryny i zrobilam do tego nalesniki z maki kukurydzianej i pelnoziarnistej. Czesto dodaje miodu do ciasta nalesnikowego wtedy sa chrupiace a ja takie lubie. Ile maki daje tez zalezy jaka maka bo jedna pecznieje wiecej a druga mniej, jak chce cienkie nalesniki to rzadsze ciasto a jak chce grube to geste ciasto. Zawsze robie ciasto ok pol godziny przed smazeniem bo wtedy maka troche pecznieje i wtedy przed samym smazeniem wiem jaka mam konsystencje ostateczna ciasta. Ali czasem robie placuszki kukurydziane. Roztrzepuje 1 jajko daje troszke mleka i maki kukurydzianej i/lub pelnoziarnistej i dodaje jablka lub rodzynek i smaze bez tluszczu i wychodzi smaczna i zdrowa przekaska ktora obie bardzo lubimy 🙂
Ok. Lece bo juz wstaje moja terrorystka.
Milego wieczoru i zdrowka dla wszystkich.

Pozdrawiam i zdrowka dla wszystkich 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze nie mam koncepcji, tzn. Julka pewnie jakieś rękodzieło zrobi ale coś do tego jeszcze wypadałyby dodać.. hmmm... w zeszłym roku dostali po oprawionym zdjęciu wnuczków, kalendarz też wydaje mi się dobrym pomysłem ale już się pewnie nie wyrobię, tzn. może nie dojść przesyłka 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
ja jeszcze nie mam koncepcji, tzn. Julka pewnie jakieś rękodzieło zrobi ale coś do tego jeszcze wypadałyby dodać.. hmmm... w zeszłym roku dostali po oprawionym zdjęciu wnuczków, kalendarz też wydaje mi się dobrym pomysłem ale już się pewnie nie wyrobię, tzn. może nie dojść przesyłka 🥴 🥴


Nikola, jak będziesz miała pomysł jakiś, to podziel się - podłapię od Ciebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...