Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewela ja się kiedyś zastanawialam ale jakoś kasy nie mialam i pomysł ucichł. wtedy mój lekarz (prywatnie) mówił ze wkładka ak mniej wiecej 400-600zł i on brał 600 ( zgroza 😮 😮 😮 ) za założenie więc zrezygnowałam. w sumie to nie dowiadywałam się nawet ale można by chyba na nfz żeby chociaż za to założenie nie płacić bo to masakra jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczytałam trochę w necie i Mirena ( o tej też była gadka z moim ginem) kosztuje 570zł. a co do nfz to lekarze podobno w chuja walą i nie chcą na nfz zakładać bo nie mają za to jakiejś extra kasy ale założenie i wyjęcie jest normalnie refundowane więc trzeba się domagać. muszę się zorientować jak to u nas jest w przychodni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a już wiem
Boze jakie to straszne , tam nawet pisali że nie pozwala zagnieździć sie zarodkowi , mimo że do zapłodnienia normalnie dochodzi



a ja jak Bóg da i wszystko będzie dobrze w listopadzie staram się o kolejne , (P. jeszcze o tym nie wie ) a co mi tam będę miała to już za sobą 🙂
potem zacznę żyć dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mati to spowalnia również plemniki i w macicy wytwarza zapalenie.
ALe jeśli któraś z kobiet nie może stosować hormonów to co ma zrobić???
Każdego to indywidualna sprawa. Każdy inaczej do tego pochodzi. W każdym razie kościół nie zezwala na antykoncepcje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mati o jakim ty życiu dla siebie mówisz przy trójce dzieci?? 😮 😮 bo rozumiem że do tego dążysz.. 😜
może za jakieś 20 lat masz szanse na drugą młodość 😁 😁
to też nie ma tak że odchowasz, poślesz do szkoły i masz spokój. potem się zaczynają lekcje, zajęcia dodatkowe a gdzie w międzyczasie jeszcze praca i dom. macierzyństwo to ostra tyrka na kilka etatów i ja nie wiem gdzie tu czas dla siebie, ostatnio bynajmniej nie mam go wcale 🥴 🥴

wiecie co WIOSNY mi się chce albo chociaz kawałek słoneczka ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystko to prawda co napisałyście
ale ja zawsze sie zastanawiałam po co komu środki antykoncepcyjne ???
nie da się jakoś inaczej ???przecież to albo chemia albo jakieś dziwne mechanizmy ble
a Nikolina pewnie masz rację , tylko mi kurde takie życie pasuje
na poczatku jak zaszłam z LENĄ , było cieżko, nie umiałam się przyzwyczaić do siedzenia w domu, do nic nie robienia , do braku kontaktu z ludźmi , a teraz mi to odpowiada, jestem szczęśliwa i niczego więcej mi nie trzeba , znam dziewczyny które harują od świtu do nocy, mężów widzą godzinę wieczorem, dzieci nie mają i kasy w sumie też nie i myślisz że są szczęśliwe ???
pewnie niektóre są ale nie tak jak ja 😜
a poważnie to taka mam teraz wizję , rodzę kończę studia, rodzę idę do pracy P. idzie na emeryturę i sobie żyjemy a za jakieś 10 lat jeszcze jedno dzieciątko albo dwoje
i wiem że wszystko można zrobić jak się chce ( jedynie z praca może być problem )
ale ja to se mogę chcieć
najpierw muszę szczęśliwie do lipca dotrwać a potem zobaczymy
oby gorzej nie było 😉


a tymczasem zjadłam 8 lodów z BIEDRONKI ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inaczej?? Hmmm, no da sie- wstrzemiezliwosc heheh 🙂 proponowalam mojemu podwiazanie ale myslalam ze mnie wzrokiem za sam pomysl zabije :P
Mati ja wiem ze kazdy ma swoje priorytety, ja tez nie jestem zwolennikiem uszczesliwiania sie przez ostra tyrke w korporacjii no bo nie o sama kase tu chodzi. Zycze ci powodzenia bo ja studia popchnelam elegancko do koca ale przy dwojce w domu nie daje rady pracy napisac. Wszystko to w sumie kwestia organizacj i samozaparcia ktorego mnie chyba troche brakuje.

booooze siedze na basenie (moja gwiazda plywa) i tak mi tu obsluga polityczna gadke nakreca ze juz mnie mdli, chyba pojde im powiedziec zeby zmienili temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry 🙂

podczytuję Was i teraz nie pamiętam do czego miałam sie odnieść.

Ja też myślę o mirenie, u mnie kalendarzykowe metody zawiodły, mechaniczne zresztą też. Teraz używam plastrów ale zaczęło mi się coś pieprzyć i mam jakieś plamienia, krwawienia itp. spróbuję jeszcze jakiś nowych tabletek qlaira, z naturalnym hormonem, podobno są dobre.

Jeśli chodzi o zdrowie to się jakoś trzymamy, jakiś katar i kaszel się pojawia ale narazie nic więcej(tfu,tfu).G. dzielnie chodzi do żłobka. Mówi już wszystko i zdaniami, może jeszcze nie jakimiś strasznie skomplikowanymi ale już można się z nim dogadać bez problemu.

Ola jak skóra Lenki? Nam powróciła ok 2mcy temu brzydka skóra tzn. miał Gabryś takie brzydkie czerwone suche plamy i strasznie się drapał, aż do krwi. Jak zwykle były na ciele a buzia ładna. No i chyba od persilu dostał uczulenia. Mimo, że z powrotem mu wyprałam mu wszystko wyprałam w jelpie to i tak mu to nie schodziło, po 3 tygodniach poszłam do alergologa i powiedziała, że podrażnienie jest tak silne, że odstawienie alergenu nie wystarczy, że trzeba to wyleczyć i dała nam maść protopic, 3 dni i się zagoiło, także polecam jakby co.

Mati miałaś już połówkowe? jak tam postępy na nocniku? G. to się cofnął, jak miał ponad rok to wołał a teraz mówi siusiu chcę jak już zrobi, masakra. Czekam az zrobi się ciepło i bierzemy się za intensywną naukę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak Tynka miałam połówkowe
wsio OK waży coś około 470 g
wodniak się rozpadł na kilka mniejszych i chyba sie wchłania
główka za spojeniem łonowym więc poród rozpoczęty
przytyłam 4 kg ( z LENĄ na tym etapie 17 🙃 )
brzucha w ogóle nie mam
i prawdopodobnie , albo inaczej napisze- jest możliwe że moje dziecko ma nieco więcej paluszków u rączek niż standardowo ale to dopiero za dwa mce się okaże na następnym usg
ale nawet jeśli to ponoć 20% noworodków tak ma , są to tzw dodatkowe paliczki tylko z tymi pierwszymi kostkami , zazwyczaj kciuki bądź te małe
a mój głupi P. podczas badania powiedział "dobrze że więcej a nie mniej ) -młotek jeden 🥴

a NOCNIK to wróg ale jak jesteśmy w mieście to łazi cały dzień półnago bez niczego i siada i złazi i siada, i tak w kółko już drębli z nogi na nogę , po czym w końcu się zleje( niekoniecznie do nocnika ) , zakładam jej teraz pieluchę na noc ale i tak jest często sucha
dziś znalazłam u niej krwiste rany na wardze i podniebieniu - jak mniemam od sterydu bo już 2 mce to trwa i nie wiem co dalej bo wizyta dopiero za dwa tyg
i jak kiedyś nie mogłam na nią narzekac tak teraz mam dziecko diabła , wszystko mamy poniszczone, pozrywane itp itd
no to chyba tyle ju z wszystko napisałam
odzywajcie się częściej WSZYSTKIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie sama sie zastanawiam ale widzę że to droższy interes ta spirala 😞 a u mnie w przychodni z nfz nie robią 😮 kazali prywatnie sie dowiadywać...
na mnie źle działają tabletki antykoncepcje a muszę stosować antykoncepcje raz że jestem chora i muszę mieć stale regulowane cykle a dwa że nie chce zajść w ciąże.
Nie wyobrażam sobie tego i po prostu nie chce wiec nie mam zamiaru wierzyć w kalendarzyk małżeński który przy moim schorzeniu nie ma jakiego kolwiek sensu 😞 stad pomysł spirali i jakoś nie rusza mnie to o zarodku itp każda metoda antykoncepcji ma swoich zwolenników i przeciwników a kościół zabrania wszystkiego prócz kalendarzyka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina ale nie bierz tego do siebie , ja po prostu byłam zaskoczona działaniem TEGO urządzenia , chociaż teraz jak poczytałam i jak Natka mi wyjaśniła wiem że są różne
i tak jak pisałaś antykoncepcja to indywidualna sprawa i wiem ze kościół na nic nie zezwala ale to akurat mam w nosie he he
bardziej chodziło mi o to że ja znam najlepszą metodę antykoncepcji i chyba Nikolina o niej wspomniała
po prostu uprawiam seks tylko wtedy kiedy "płodzę dzieci" he he
i za żadne skarby nie wzięłabym niczego do ust ani TAM , no chyba że "królikowałabym" codziennie na maksa ,to może wtedy a tak do dla mnie strata pieniędzy i zdrowia
ale wiadomo jak mus to mus 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja też po połowkowym 🙂 mały ma 300 gr 🙂 chudziutki ale długi 🙂 Zdrowy, serce będziemy badać 24.04 🙂 fajnie,

ogólnie u nas wszystko dobrze. kupiliśmy mieszkanie, jutro sie wprowadzamy 🙂 Ekipa weszła z mieszkania wczoraj 🙂 dzis P mój tata i teść składaja meble z IKEI 🙂 kuchenne 🙂 Fajne to wszystko ale kasy juz brak całkowicie, a jak brak kasy to i urzadzanie do dupy 🙂 Z każdym miesiacem jedynie będziemy kupować stół , kanapę 🙂 itd

Straasznie jestem szczęśliwa ogólnie 🙂 Czuję się dobrze 🙂

u mnie zakładanie mireny u mojego lekarza kosztuje 1300 zł i ja to zakładam u Niego. Akurat mam odłożone juz na to specjalnie 🙂 wcześniej o tym myślałam 🙂

Ruchy ju,z czuje 🙂 i przytyłam 2kg 🙂 🙂 🙂 nareszcie zaczeelam przybierać>

Matylda gratuluję zdrowego dzidziusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje dziewczynki dzidziusuow i Marinka nowego mieszkanka.

Marinka czyli bedziesz miala synka?

Matylda a Ty znasz płeć czy jednak nie chcieliscie wiedziec? W sumie to P. Miał rację 😉 łatwiej skorygowac jak jest więcej niz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka, tak, tzn USG mówi , że będzie chłopaczek 🙂 strasznie sie cieszę, bo przez ostatnie przejscia z Anielka, chodzi mi o jej wychowanie i wyobraziłam dwie nastolatki w domu to jakos mi sie słabo zrobiło,.Poza tym P jest ostry ale dla chlopca, przy dziewczynce mieknie masakrycznie 🙂

Bedzie u nas Gniewko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Wiem wiem, dawno mnie nie było, nawet nie podczytywałam bo się jakoś nie składało ☺️
U mnie bez zmian, wszyscy zdrowi.

Tynka - Lena nadal ma suche plamy na nogach i pośladkach ale podobno to od wody, nie chce mi się trochę w to wierzyć bo kąpię ją 5 min i to w emoliencie z 64% parafiny, 2 razy dziennie ją balsamuje i dalej dupa, może trochę się to zmniejszyło i zbledło ale nie zniknęło. Co do protopicu to bez zgody lekarza nie będę stosować u dziecka, ja to mam jako zastępczy preparat do ucha, bo sterydu nie mogę stosować dłużej jak 5-7 dni a mam problem z jakąś alergią - byłam na razie na testach płatkowych, 5 dni męczarni ale nic nie wykazały, jutro mam skórne - może tu coś wyjdzie.
Chyba będę się musiała przejechać z Leną do Ozimka bo ta lekarz która stwierdziła że to niby od wody to ta sama która dała dziecku na trądzik niemowlęcy maść antybiotykową dla dorosłych.. 🤢 Więc wolę się skonsultować, zresztą za długo to już trwa.

Matylda - jak to dziecko może mieć więcej paluszków? 😮 To "zniknie" jeszcze czy co? Bo nie wiem o co kaman? 🤔
Edit: już doczytałam, że to prawdopodobnie efekt napromieniowania.. Ty miałaś ostatnio do czynienia z RTG? 🤨 Coś kiedyś pisałaś że P. jest napromieniowany.. I przepraszam za szczerość z góry, ale w tej sytuacji, na Twoim miejscu bałabym się zdecydować na kolejne dziecko 🥴 Tutaj niby tylko ten paluszek choć i tak będzie sporo komplikacji, aby go usunąć (z tego co czytałam taki palec zaburza funkcję kciuka a co za tym idzie całej ręki) - raz że finansowo (chirurg plastyk), a dwa musi być stwierdzone zaburzenie i wskazanie medyczne do usunięcia 🤢 W każdym razie nie wiadomo jaki wpływ będzie to miało na kolejne dziecko... Matko weź Ty tego męża do chałupy i niech już tam nie pracuje 🤨
Mam nadzieję że ten lekarz, który robił usg się pomylił 🥴

Marina - dzwoniłam bo miałaś mnie odwiedzić po wizycie ale teraz się do Ciebie dodzwonić to jak na audiencję do króla 😉

No to chyba tyle z grubsza.. Za jakiś czas znów zajrzę pewnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny:*
Dłuuuuuugo mnie nie było ☺️
Co u Was? Jak maluszki?
Jak ten czas szybko leci, w tym miesiącu nasze pociechy kończą dwa latka 🙂
I właśnie dlatego mnie tu przywiało 🙂
Chciałabym złożyć wszystkim dzieciaczkom najlepsze życzenia! Wszystkiego naj, dużo zdrówka, pomyślności, szczęścia i samych sukcesów 🙂 Buziaczki od cioci Tynki, Tomaszka i Hani:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny:*
Dłuuuuuugo mnie nie było ☺️
Co u Was? Jak maluszki?
Jak ten czas szybko leci, w tym miesiącu nasze pociechy kończą dwa latka 🙂
I właśnie dlatego mnie tu przywiało 🙂
Chciałabym złożyć wszystkim dzieciaczkom najlepsze życzenia! Wszystkiego naj, dużo zdrówka, pomyślności, szczęścia i samych sukcesów 🙂 Buziaczki od cioci Tynki, Tomaszka i Hani:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haj its me again

Nie wytrzymałam i byliśmy dziś u Ozimka - i jednak intuicja mnie nie myliła - Lena ma podejrzenie owsicy 🤢

Teraz czytam i większość objawów się zgadza - Tynka - a jak jest u Was?

Bo u mnie zgadzają się zaznaczone objawy 🤢

Owsiki mechanicznie uszkadzają śluzówkę jelita, gdyż przywierają do niej za pomocą przyssawek. Zdarza się, że wwiercają się częścią swojego ciała w śluzówkę, aż do poziomu mięśni, w wyniku czego powstają mikro krwawienia, ranki i ropienie. Produkty przemiany materii owsików zatruwają organizm toksynami, co prowadzi do pojawienia się alergii i swędzących zmian skórnych.

Najczęstsze objawy zakażenia owsikami:

świąd odbytu, który nasila się w godzinach wieczornych

zaczerwieniona skóra w okolicy odbytu

wypryski w okolicy odbytu

brak apetytu

źle sypia, w nocy drapie się

obgryzanie paznokci, zgrzytnie zębami

problemy z koncentracją

nie może usiedzieć w jednym miejscu

bladość, ma podkrążone oczy

bóle głowy lub brzucha

osłabienie

czasem zaczyna ponownie moczyć się w nocy

może mieć zapalenie wyrostka robaczkowego.

mały wzrost,

krótkie palce rąk,

niedorozwój małżowin usznych,

wąskie czoło,

różne oczy,

rzadkie włosy, wypadanie włosów
To by tłumaczyło też moje wypadanie włosów, podkrążone oczy i wieczne zmęczenie no i alergię której nikt nie może zdiagnozować 🤢

Dostałam szkiełka i muszę zanieść do badania. Niestety muszę też odstawić już mleko co będzie wyzwaniem 🤢 no i nauka sikania do nocnika 🤨 Jak ja to zrobię to nie wiem 🥴


To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nic nie kumam
to Ola ty masz owsiki czy mała ??
bo napisałaś że TOBIE wypadają włosy ?? 😮
wiem że to paskudztwo i może być nieprzyjemne ale całe szczęście całkowicie "uleczalne" wiem bo sama to miałam jak byłam mała 🙂
życzę WAM żebyście się szybko tego pozbyły

co do Twojego pytania odnośnie paluszków to czasem tak po prostu bywa że może mieć więcej ( tak sami jak i mniej )
te dodatkowe to zazwyczaj te małe ostatnie albo kciuki, są to palce nie wykształcone , tylko z koscmi od śródręcza bez dodatkowych stawów kumasz
takie pół kikutki
spokojnie można TO usunąć po urodzeniu gdyż zwyczajnie są zbedne i nie rozwijają się prawidłowo
ale to tylko spekulacje , nie można bylo dokładnie policzyć bo smyrało sie ciągle po buzi
pokazał nam tylko na zdjeciach jak to może wyglądać, wyjaśnił jak się usuwa i uspokoił żę dopiero na nastpęnej wizycie się wyjaśni ale żeby sie nie denerwować bo zwyczajnie nie dało się policzyć a po drugie nawet jeśli ton ic poważnego , ważne żeby zrośnięte nie były

Tynka dziękujemy za życzenia , dla Tomka również wszystkiego NAJLEPSZEGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...