Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też dziś dostałam posterisan H czy jakos tak ale Ola to już pewnie wszystkiego próbowała


a tak to jakoś leci
A. zaczął reh
będziemy składać niestety wniosek o orzeczenie niepełnospr. ponoć ma nam to znacznie ułatwić życie 😞
pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Oleńko współczuję, ja podobnie jak Ty miałam w tym okresie zagrożenie przedwczesnym porodem, a urodziłam dzień przed terminem. Znam ból przez hemoroidy. Ja też miałam iść na operację,ale to ból nie do opisania a po jakimś czasie znowu jest to samo... Tak mi rodzinna mówiła. Dziadostwo!!!!! Olcia jak urodzisz kup sobie Posterisan H, na receptę nie ma nic lepszego!!!! Zaleciła mi go położna i naprawdę działa.

Kto Ci powiedział, że nie ma sensu robić zabiegu, bo to wraca 😮? Jakiś Einstein chyba...Mi lekarze mówią, że takich rzeczy się nie zostawia samych sobie, bo to tykająca bomba zegarowa 🥴 Poza tym ja to mam na wierzchu, nie w środku i bardzo utrudnia mi to życie, nie wspominając o tym, że bardzo krępuje w kontaktach damsko-męskich. Wiesz leki działają doraźnie - usuwają dolegliwości typu krwawienie i świąd, ale nie powodują wyleczenia niestety.. Ja nie chcę tego mieć, przeżyłam cesarkę, za chwilę mam drugą to i przeżyję zabieg usunięcia hemoroidów. Nie chcę żeby mi to zezłośliwiało. A Tobie radzę nie słuchać rodziny, bo to nie lekarze (chyba że się mylę). Ja jestem po konsultacjach proktologicznych, nie ma na co czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ja też dziś dostałam posterisan H czy jakos tak ale Ola to już pewnie wszystkiego próbowała


a tak to jakoś leci
A. zaczął reh
będziemy składać niestety wniosek o orzeczenie niepełnospr. ponoć ma nam to znacznie ułatwić życie 😞
pozdrawiamy

Matylda - to orzeczenie niepełnosprawności ze względu na co? Na jaką dolegliwość? Ruchową? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
ja też dziś dostałam posterisan H czy jakos tak ale Ola to już pewnie wszystkiego próbowała


a tak to jakoś leci
A. zaczął reh
będziemy składać niestety wniosek o orzeczenie niepełnospr. ponoć ma nam to znacznie ułatwić życie 😞
pozdrawiamy

Matylda - to orzeczenie niepełnosprawności ze względu na co? Na jaką dolegliwość? Ruchową? 🤔

obniżone napięcie mieśniowe, koślawą stopę, powylewowe zmiany w mózgu
dziś dowiedziałam się "dlaczego WY tego nie macie, już dawno powinniście " mhm
ale nie wiem pewnie około czerwca ,lipca się wyrobię
dziś już A. miał pierwszą reh , nie było tak źle , po godzinnym wyciu śpi jak suseł he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
ja też dziś dostałam posterisan H czy jakos tak ale Ola to już pewnie wszystkiego próbowała


a tak to jakoś leci
A. zaczął reh
będziemy składać niestety wniosek o orzeczenie niepełnospr. ponoć ma nam to znacznie ułatwić życie 😞
pozdrawiamy

Matylda - to orzeczenie niepełnosprawności ze względu na co? Na jaką dolegliwość? Ruchową? 🤔

obniżone napięcie mieśniowe, koślawą stopę, powylewowe zmiany w mózgu
dziś dowiedziałam się \"dlaczego WY tego nie macie, już dawno powinniście \" mhm
ale nie wiem pewnie około czerwca ,lipca się wyrobię
dziś już A. miał pierwszą reh , nie było tak źle , po godzinnym wyciu śpi jak suseł he he

O matko 🤢 No to życzę Wam dużo siły i wytrwałości... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do zmian w mózgu to tylko tak brzmi bo to może nic nie oznaczać, zobaczymy jak będzie się rozwijał
intelektualnie ta tym etapie OK , zobaczymy jak będzie z mową, zapamiętywaniem, kojarzeniem no wiadomo ze wszystkim

a dziś i tak był dzielny , pod koniec krzyczał tylko coś w stylu "nie, nie, nie " i zasłaniał oczy dłońmi he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

Mati trzymam kciuki za młodego, oby wszystko ładnie na prostą powychodziło. A orzeczenie o niepełnosprawności czasem się przydaje.

U nas gorączka przedkomunijna. Już mi uszami wychodzi to wszystko, wrobili mnie, w zasadzie sama (głupia) dałam się wrobić w organizację i mam DOŚĆ. Pomysłów ludzi, wiecznych pretensji i niezadowolenia i ogólnego bajzlu. Poza tym rozpuszczanie księży na każdym kroku ale to na ten temat to poemat bym napisała 😠 😠 Wczoraj Julka miała próby do !!!! 21.15 !!! Katechetki przesadziły grubo, moja się w końcu spłakała i ostatnie 10minut to już ze mną w ławce tylko obserwowała. Dzieciaki był wykończone, wyszły z tego kościoła blade jak ściany. Tak właśnie działa u nas ta instytucja, Julce tak obrzydzili już że powiedziała, że po białym tygodniu do ślubu jej w kościele nie zobaczą 😁 😁 😁

Nie ma jeszcze u nas wyników naboru do przedszkoli i już się wkurzać zaczynam bo miało być wszystko wiadomo po majówce a tu dupa. 😮

Olcia jak tam, toczysz się jeszcze okrąglinku?? 🙂 Na kiedy Ty masz termin w ogóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Natka85 napisał(a):
Oleńko współczuję, ja podobnie jak Ty miałam w tym okresie zagrożenie przedwczesnym porodem, a urodziłam dzień przed terminem. Znam ból przez hemoroidy. Ja też miałam iść na operację,ale to ból nie do opisania a po jakimś czasie znowu jest to samo... Tak mi rodzinna mówiła. Dziadostwo!!!!! Olcia jak urodzisz kup sobie Posterisan H, na receptę nie ma nic lepszego!!!! Zaleciła mi go położna i naprawdę działa.

Kto Ci powiedział, że nie ma sensu robić zabiegu, bo to wraca 😮? Jakiś Einstein chyba...Mi lekarze mówią, że takich rzeczy się nie zostawia samych sobie, bo to tykająca bomba zegarowa 🥴 Poza tym ja to mam na wierzchu, nie w środku i bardzo utrudnia mi to życie, nie wspominając o tym, że bardzo krępuje w kontaktach damsko-męskich. Wiesz leki działają doraźnie - usuwają dolegliwości typu krwawienie i świąd, ale nie powodują wyleczenia niestety.. Ja nie chcę tego mieć, przeżyłam cesarkę, za chwilę mam drugą to i przeżyję zabieg usunięcia hemoroidów. Nie chcę żeby mi to zezłośliwiało. A Tobie radzę nie słuchać rodziny, bo to nie lekarze (chyba że się mylę). Ja jestem po konsultacjach proktologicznych, nie ma na co czekać.



Tak pow. mi lekarz rodzinny. Po wycięciu wyjdą kolejne. To tak brzmiało... Zgadza się leki działają doraźnie. Nie miałam cesarki, skutki odczuwam do dziś ja i moje dziecko... Ale miałam zaszczyt mieć taki zabieg jeśli to można tak nazwać... Ale lekarze z pewnością pow. Ci jak to w realu wygląda... Ola! Podziwiam Tw. odwagę i wiem, że jak zrobisz z tym porządek to tylko na plus. Mnie przepadła wizyta u proktologa z przyczyn niezależnych ode mnie. Teraz muszę umówić się na kolejną, chętnie zasięgnę opinii proktologa, bo nie miałam pojęcia, że to może się przerodzić w coś poważniejszego. Dobrze, że piszesz. Wiem jak to krępuje i utrudnia życie...
A w rodzinie mam jednego lekarza 🙂

Nie chciałam dziś o tym pisać.
Ale od wczoraj wiem, że jeszcze bardziej muszę dbać o zdrowie.
W czwartek pożegnamy po raz ostatni człowieka, przyjaciela, kompana. Dzięki niemu jesteśmy tym kim jesteśmy i gdzie jesteśmy. Nie potrafię zrozumieć... Miały być kwiaty na jego wesele a będą na pogrzeb...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLA aż mi ciarki przeszły , na prawdę
chyba coś/ktoś nad WAMI czuwa
to samo niedawno pisałam o sobie jak mi się łeb został a zęby straciłam
będzie dobrze , teraz już nic WAM nie grozi , jak znajdziesz chwilę to napisz jaki jest, jak ma na imię , ile waży w ogóle wszystko pisz ...
ja również jeszcze raz GRATULUJĘ
NINA przykre to co piszesz , ale nie pocieszę Cię , nigdy tego nie zrozumiesz , nikt tego nie rozumie
sama przeżywałam coś podobnego prawie 3 lata temu .................. 😞
dużo siły kochana i zapamiętaj go z tej JEGO lepszej strony , wspominaj często , mi to pomagało


a u nas no cóż bez zmian ,
Antonio walczy z terapeutkami he he
ale jakie postępy robi jestem w szoku , zaczął się już przewracać z brzucha na plecy ( no właśnie bo moje 10 mczne dziecko jeszcze tego nie robiło 😞 )
NIkolina pokaż zdjecia z komuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, siebie też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę Was wszystkie te wierzące i te niewiierzące o modlitwę za me dziecię. Wczoraj został przewieziony karetką na OIOM do innego szpitala, bo sobie nie radzi z oddechem 🥴 Nigdy Was o nic nie prosiłam, ale tym razem jeśli możecie pomódlcie się - PROSZĘ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

no już o niebo lepiej, już sam oddycha, leży w tej kołysce szpitalnej, inkubator odstawiony, ubrali go w końcu, owinęli w kocyk i już jest super. Jeszcze mu ciężko idzie jedzenie z butli, trochę się męczy, ale wierzę że to kwestia czasu. Może pod koniec tygodnia go dostanę.. Marzę o tym, ale nie chcę wyrokować, najważniejsze żeby był stabilny i bezpieczny.
A ja.. cóż chodzę zgięta jeszcze, jutro ściągają mi szwy, ale już dużo lepiej się czuję..
Dzięki za miłe słowa i modlitwę.. pomogło 🙂
Zdjęcia aktualne są na czerwcówkach dzisiaj, potem je usunę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie no normalnie się popłakałam
Ola fotki cudowne
TY piękna ,i z tym cycusiem i bez 😉
o MAŁYM nie wspomnę , jest przesłodki !!!!!!!!!!!!!!!!!!, te włoski ,
jest duży wagowo ale jakże maleńki i bezbronny
matko ja już chce takiego ...............................



pisałaś coś na czerwcówkach macicy ......
mi chyba to zjawisko obkurczania jest obce bo nie pamiętam , z resztą po łyżeczkowaniu powiedzieli że nic nie będe czuć bo wszystko wyczyszczone i szybko się obkurczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola! Kochana współczuję tego złego czego musiałaś doświadczyć Ty i dziecię...
Przyznam, że nie widziałam, iż odklejenie łożyska może nieść ze sobą tak poważne konsekwencje.
Mój Jasiulek miał 7 pkt. po urodzeniu. A Danielek (chyba dobrze wyczytałam na czerwcóweczkach) jest przecudny taki kochaniutki. Ola ja po moim porodzie, chyba właśnie wskutek stresu nie miałam pokarmu przez 5 dni. Zero. Później po woli przybywało, aż w końcu mogłabym piąteczkę wykarmić.
Ola teraz już wszystko będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Ty wygladasz super!
Ucałuj słodkiego Daniusia. Tb też buziaka ślę 😁
Synek mojej przyjaciółki ma też tak na imię. 😆

Życzę by Tw syneczek jak najszybciej był przy Tobie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Ola! Kochana współczuję tego złego czego musiałaś doświadczyć Ty i dziecię...
Przyznam, że nie widziałam, iż odklejenie łożyska może nieść ze sobą tak poważne konsekwencje.
Mój Jasiulek miał 7 pkt. po urodzeniu. A Danielek (chyba dobrze wyczytałam na czerwcóweczkach) jest przecudny taki kochaniutki. Ola ja po moim porodzie, chyba właśnie wskutek stresu nie miałam pokarmu przez 5 dni. Zero. Później po woli przybywało, aż w końcu mogłabym piąteczkę wykarmić.
Ola teraz już wszystko będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Ty wygladasz super!
Ucałuj słodkiego Daniusia. Tb też buziaka ślę 😁
Synek mojej przyjaciółki ma też tak na imię. 😆

Życzę by Tw syneczek jak najszybciej był przy Tobie!

Nooo konsekwencje są straszne - 90% dzieci nie przeżywa... Mój jest w SZCZĘŚLIWEJ dziesiątce..

Dziękuję Wam kochane za miłe słowa.. chociaż ja czuję się jak słonica, bebzon mi sterczy jak w 5 miesiącu, no ale z Leną też długo miałam taką piłkę, liczyłam się z tym że i tym razem tak będzie.. Zresztą w dupie z tym, najważniejsze, że z nami wszystko ok, reszta przyjdzie z czasem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLA mam nadzieję że myślisz tak jak napisałaś W DUPIE Z TYM
czym Ty się przejmujesz ?? ŻYJECIE !!!!!!!!!! mama PIĘKNA a SYNEK jeszcze piękniejszy
waga wróci z czasem, zobaczysz jak nie będziesz się miała kiedy po dupie podrapać 😉


ja też mam za dużo kg , w sumie dawno się nie ważyłam ale na moje oko mam z 58-60 , brzuch nawet OK , zależy co zjem 😉 ale uda i dupę to mam jak po implantach pośladków , z resztą ja to borykam sie z innymi głupotami , zrobiłam się strasznie żylasta i naczyńkowa , wszystko i wszędzie widać, zwłaszcza na nogach , teraz upał ja sie muszę bujać w jeansach rurkach , nie wiem jak to przezyje bo ja dla własnej wygody, i termoregulacji lubiłam MINI !!!!!!
już teraz nawet nie wiem gdzie sie z tm udać i kiedy i jak
priorytety się zmieniają
teraz najważniejszy A.
potem moje zęby
a potem reszta

a w ogóle to mi się dzieci pochorowały , dwójka na raz , znowu coś zrobiłam źle i nie wiem co

narka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten sam post wkleiłam na czerwcówkach, wybaczcie ale nie mam siły kleić nic nowego...

Przychodzę z niedobrymi wieściami, moje dziecko znów na OIOM-ie, miał w nocy częstoskurcz - 300 uderzeń serca na minutę, lekarz powitała mnie słowami, że gdyby mi oddali dziecko w sobotę to najpewniej by zmarło w domu 😞 🥴 Ja nie wiem czy lekarz jakoś delikatniej nie powinien dobierać słów, bo teraz brzmią mi w głowie i nie mogę się ich pozbyć, napłakałam się dziś okropnie, wyglądam i czuję się jak zombie. Wszystkie badania synuś ma dobre tzn echo serca, RTG, elektorlity i żadnych infekcji. Prawdopodobnie to tzw częstoskurcz serca - wada serca, jest jakieś impuls zapalny w sercu który wywołuję takie ataki. Jutro przewożą dziecko do szpitala klinicznego na Marszałkowską - to już jego 3 szpital - mam nadzieję, że ostatni. Nie wiem ile ja jeszcze muszę przejść 😞 Teraz będę siedzieć jak na bombie i każdy telefon będzie budził lęk.. Niby to się leczy farmakologicznie, ale leczenie trwa miesiącami.. Nie wiem, już nic nie wiem, nie mam siły płakać, jeść mi się w ogóle nie chce.. I to czekanie, niepewność i bezsilność... Marzę tylko o tym, żeby mieć zdrowe i szczęśliwe dziecko w domu..
Nie będę się odzywać jakiś czas, żeby ogarnąć sytuację i zebrać siły..
Trzymajcie się..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...