Skocz do zawartości

Kopie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Moje maleństwo kopie już od kiedy byłam w 19 tygodniu ciąży, na początku były to delikatne muśnięcia "od środka" brzuszk. Potem długo długo nic. Jak leżałam ( zwłaszcza wieczorkiem ) to też było czuć takie przelewanie się w brzuszku. Teraz natomiast jestem w 22 tygodniu (wczoraj) i maluszek zaczoł kopać jak prawdziwy piłkarz... :P Cieszę się bardzo, bo w końcu tatuś też mógł poczuć i zobaczyć jak to jest gdy jego brzdąc kopie. Naprawde nie zapomniana chwila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny,
jestem w 17 tyg i nie czuje ruchów mojego maleństwa jeszcze.... Ale mam nadzieje,żę już niedługo 🙂 Ostatnio jak byłam na USG to tak sie popłakałam ze szcześćia. To był przecudowny widok 🤪 tak zwinnie sie ruszał machał rączkami nóżkami a na sam koniec zrobił coś podobnego do fikołka :laugh: Jak sie ciesze,ze moge poczytać o waszych przeżyciach i odczuciach 🙂 pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja pierwsze kopniaczki poczulam na samym poczatku 17 tc 🙂 rano jak sie obudzilam to zawsze kladlam rece na brzuszku w wyczekiwaniu kopniaczkow i nagle PUK 🤪 a za chwilke znowu PUK PUK 🤪 Boze niezapomniane uczucie 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczesniej czulam te motulki w brzuszku ale nie pamietam nawet kiedy bo to bylo dosyc dawno temu, a wczoraj ,wchodzac w 19tc bylam z rana obkopana od srodka 🙂 i przez cale dzien powtorzylo sie to 4 razy takie serie kopniaczkow 🙂 ja mam tak ,ze zasypiam na plecach z reka na brzuchu ( od kad jestemw ciazy) , Coś cudownego jak kopie! 🙂 ale dzisiaj sie moje malenstwo jeszcze nie odzywalo 😞 pewnie spi ... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja według lekarza jestem w 15 tygodniu ;]
Już odczuwam ruchy mojego maluszka 😉
Ale czuje je tylko ja sa nie wyczuwalne narazie jak przylozy sie reke .. 🙂 Cudowne uczucie , dziewczyny cierpliwości wkońcu zacznie kopać ja ważyłam 48 kg jak zaszłam w ciąze a wiec byłam chuda i nadal jestem dlatego moze odczułam to tak wczesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja według lekarza jestem w 15 tygodniu ;]
Już odczuwam ruchy mojego maluszka 😉
Ale czuje je tylko ja sa nie wyczuwalne narazie jak przylozy sie reke .. 🙂 Cudowne uczucie , dziewczyny cierpliwości wkońcu zacznie kopać ja ważyłam 48 kg jak zaszłam w ciąze a wiec byłam chuda i nadal jestem dlatego moze odczułam to tak wczesnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimo, że to moja pierwsza ciąża to kopanie malucha poczułam baaardzo wcześnie, ale to kwestia wagi (czy raczej niedowagi). Teraz mały tak daje mi popalić całą dobę, że aż się zaczęłam martwić... 😞 Na szczęście przeczytałam większość postów tego wątku i chyba nie muszę się, bo wygląda na to, że nie tylko mnie tak męczy moja dzidzia. 😉

Jednak chce jeszcze zapytać, czy nie wie ktoś jaka jest "granica" tego kopania? Tzn. kiedy na przykład jest (jeżeli w ogóle może być!) zbyt częste, mocne czy może zbyt długo trwa? 🤔 Coś co może oznaczać, że trzeba się zgłosić do lekarza? Wiem, że może niepotrzebnie panikuje, ale wole zapytać... 🥴

Bejbik potrafi mnie kopaniem obudzić, nie mówiąc już o tym, że nie pozwala zasnąć (i do niego należy wybór pozycji!). Na dotychczasowych badaniach usg wiercił się tak niesamowicie, że lekarze mieli problem ze zbadaniem go. Tatuś też może czuć go już od paru dobrych tygodni -wystarczy, ze przyłoży rękę (choć na szczęście jego dotyk plus głos sprawiają, że na chwilkę się uspokaja :P). Inni nawet nie muszą dotykać -mimo, że brzuszek jest niewielki, to za to wyraźnie "w ruchu" (nawet pod koszulką nie da się tego ukryć). Niestety takie ciągle, silne kopanie jest bolesne i męczące... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimo, że to moja pierwsza ciąża to kopanie malucha poczułam baaardzo wcześnie, ale to kwestia wagi (czy raczej niedowagi). Teraz mały tak daje mi popalić całą dobę, że aż się zaczęłam martwić... Na szczęście przeczytałam większość postów tego wątku i chyba nie muszę się, bo wygląda na to, że nie tylko mnie tak męczy moja dzidzia.



Jednak chce jeszcze zapytać, czy nie wie ktoś jaka jest "granica" tego kopania? Tzn. kiedy na przykład jest (jeżeli w ogóle może być!) zbyt częste, mocne czy może zbyt długo trwa? Coś co może oznaczać, że trzeba się zgłosić do lekarza? Wiem, że może niepotrzebnie panikuje, ale wole zapytać...



Bejbik potrafi mnie kopaniem obudzić, nie mówiąc już o tym, że nie pozwala zasnąć (i do niego należy wybór pozycji!). Na dotychczasowych badaniach usg wiercił się tak niesamowicie, że lekarze mieli problem ze zbadaniem go. Tatuś też może czuć go już od paru dobrych tygodni -wystarczy, ze przyłoży rękę (choć na szczęście jego dotyk plus głos sprawiają, że na chwilkę się uspokaja ). Inni nawet nie muszą dotykać -mimo, że brzuszek jest niewielki, to za to wyraźnie "w ruchu" (nawet pod koszulką nie da się tego ukryć). Niestety takie ciągle, silne kopanie jest bolesne i męczące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...