Skocz do zawartości

Kopie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wczoraj poczułam pierwsze ruchy! niesamowite uczucie! jakbym miała w brzuchu naprężoną strunę i ktoś na niej delikatnie grał ...teraz z niecierpliwością oczkuję kolejnych, ale dzisiaj były bardzo nieśmiałe...także nawet nie umiem na 100% stwierdzić czy to Bejbik, czy nie...ale czas szybko leci i niedługo będę już czuła pełną parą pewnie 😉

pozdrawiam wszystkie skopane i szczęśliwe mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja pierwsze wyraźnie ruchy czułam w 17 tyg. Teraz nawet tatuś czuje baletnicę/piłkarza. Fajowskie to jest :-) Najbardziej jest ruchliwe kiedy się relaksuję leżąc na placach i coś do niego gadam albo śpiewam. Możliwe, żeby wiedziało, że to do niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Kochane każda z Was jeszcze nie raz będzie prosiła dzidzię o więcej delikatności 🙂 jest to cudowne uczucie ale niekiedy boli..
Ja dostałam pierwszego kopniaka 28.09.2009 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczynki 🙂
Wiem jakie to slodkie uczucie jak maluszek kopie...
Ja juz mam moja krolewne ze soba wiec zostaly tylko wspomnienia z kopniakow,, ale czasem mam taki odruch ze rozmawiajac ze znajomymi lapie sie za brzuch i czekam na kopniaka...:laugh: :laugh: Czasem tesknie za kopniakami ale jak patrze na moja gwiazdke to o wszystkim zapominam...
DZiewczyny kopniaki sa slodziasne ale maluszki jeszcze bardziej 😘
😘 😘 😘 😘 😘 😘

Zyczymy powodzenia, radosci i wytrwalosci oraz szybkich i bezbolesnych porodow:P :P 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mojego maluszka poczułam juz w 16tc. takie dotknięcia właściwie i jestem w 18tc. i dalej tak mam zwłaszcza wieczorem ale żeby mnie porządnie kopnoł i ktoś inny to wyczuł kładąc ręke na brzuchu to jeszcze tak nie mam... czekam z niecierpliwością aż mi da maleństwo popalić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest moja pierwsza ciąża i do szczupłych osób nie należę,więc gdzieś tam wyczytałam,że u takich osób jak ja pierwsze ruchy mogę wyczuć dość późno.Ale chyba nie było tak źle,bo pierwsze wyraźne ruchy poczułam w 19 tygodniu.Teraz maluszek harcuje regularnie,najmocniej rano i wieczorem - wtedy ruchy i kopniaki są na tyle mocne,że wyczuwa je mój mąż przykładając rękę czy policzek,a w ciągu dnia najczęściej po jedzonku są tańce w brzuszku...

Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂dopiero co znalazłam to forum ale i ajk tak sobie poczytałam to chciałam do Was dołączyc 🙂ja jestem w 22 tygodniu ciąży 🙂moje Maleństwo sprzedaje mi już coraz solidniejsze kopniaki ale niesamowite uczucie 🙂to moja pierwsza ciąża wiec wszystko jest takie nowe i emocjonujące...pozdrawiam gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mój wiercipiętek ostro już daję czadu, rozpycha się przekręca 😉 i mój mąż bardzo lubi się z nim tak bawić puka w brzuch a mały oddaje i tak za każdym razem 😉 wspaniałe uczucie 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przyszłe mamusie 🙂 jestem w 31 tygodniu i malutka daje czadu. Najbardziej wieczorami, leżę i oglądam jak rusza się brzusio. Jest to moja pierwsza ciąża i jest to niesamowite uczucie. A co to będzie poźniej. Też masuję lub lekko pukam w brzuszek i malutka odpowiada kopnięciem. Pozdrawiam cieplutko 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie dziewczyny to moja 2 ciąża ruchy czuje juz od 17 tc.Na początku były zdarzały cie tylko wieczorami ,ale teraz juz po sniadanku maleństwo daje o sobie znac.Mąż jeszcze nie morze nic wyczuć bo troszke tego brzuszka było przed ciążą hihihi 😎 i biedny sie denerwuje. Czy któraś z was tez ma taki mały kłopocik???buziaki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Nie wiem czy to normalne ale ja juz jestem przeciez w 26 tyg i zbliża sie 27 a ruchy czuję bardzo mało i są słabe 😞 czy coś jest nie tak? Czasem w ciągu dnia ani razy nie ruszy się... Mowiłam o tym lekarzowi ale on nic mi nie wyjaśnił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DO wysa2 🙂 mysle ze nie masz sie czym martwic ,ja ostatnio byłam u swoje gin i pytałam o te ruchy to powiedział mi ze 3 trymestrze ciaży liczy sie ruchy na dobe powinno byc 10 na dobe jak jest wiecej to super jak tylko 10 to wszystko ok poprostu morze twoje malenstwo to leniuszek hihihi.Wazne ze je czujesz 😎Jeżeli naprawde sie tym zamartwisz to morze idz po porade do innego ginekologa skoro ten nie umie ci wytłumaczyc 😉 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ruchy parktycznie czuję już od 18 tc. Wcześniej było takie pukanie. A jakoś po 3tygodniach czułam przez rękę. Teraz już nie czuję jak dotknę brzuszka ale wcześniej widziałam jak brzuszek się ruszał. a teraz juz tak jest słabo i czasem nawet nie ma 10 ruchów w ciągu dnia 😞 więc chyba naprawdę jest coś nie tak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa22, nie martw się. Wszystko w porządku. Ja tez czuję mojego Małego od 18tyg, choć na początku bardzo delikatnie...tak od 25tyg. juz bardziej, ale tez szału nie było. Mogłam funkcjonować bez problemu. Za to teraz szaleje na całego, aż zaczynam mieć czasem dość. W nocy w ogóle dziś nie zmrużyłam oka, bo kopał z wszystkich stron, niezależnie od mojej pozycji w łózku... zatem główka do góry - jeszcze będziesz się martwić, czy to normalne, gdy dziecko jest ciągle aktywne :laugh: Więc spokojnie, jeszcze będziesz miała dośc kopniaków 😆 Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje też już nieźle daje czadu, zwłaszcza jak się kładę, albo siedzę w łóżku. Ale zauważyłam, że jak słucham muzyki, niekoniecznie łagodnej, to się uspokaja 🙂
U mnie końcówka 20 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezeli chodzi o ruchy mojego maluszka to istne szalenstwo !!!

to moja pierwsza ciaza a dzidzius rusza sie juz od 16 tygodnia 🙂 bylam w szoku gdy to poczulam 🙂

najfajniejsze w tym wszystkim jest to ze 2 pierwsze dni ruszal sie tylko troszke a pozniej od rana do wieczora z reszta do tej pory...nawet w tej chwili brzuch mi skacze i dopiero jak sie poloze spac malenstwo zasypia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...