Skocz do zawartości

Kopie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pierwsze "kopniaki" to raczej bulgotanie...Aga w 15 tc? jakos trudno uwierzyc chyba ze jestes szcuplutka jak patyczek 😉
W pierwszej ciazy czulam okolo 22tc
w tej okolo19tc
ale i tak te ruchy bardzo latwo pomylic z ruchami jelit. NIektore przyszle mamuski mysla ze to dzidzius a to poprostu cos tam nam sie przewala 😉 Normalnie na to sie nie zwraca uwagi ale jak zbliza sie juz czas zeby poczuc czesro dziala wybraznia 🙂

pozdrawiam wszystkie brzuchatki, szczesliwego rozwiazania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja tez w 15-16 tyg czulam ruchy a konkretne kopniaki juz pod koniec 17 poczatek 18..teraz juz sa czestrze i czasem nawet zabola a jestem w 21tyg. no i fakt jestem szczupla...w sumie maly bierze ze mnie wszystko i mam tylko brzuch zadnych innych dodatkowych kg mi sie nie odklada jak narazie.....

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja moją małą zaczęłam czuć w 15-16 tc - to były takie motylki. W 22 tc zaczęłam czuć już konkretne ruchy, czyli kopniaczki, wiercenie, jakieś salta 😁 Po 30 tc to już czyste szaleństwo, mała szaleje na całego, że aż brzuch przybiera śmieszne kształy lub faluje - już ma mało miejsca, ale daje odpocząć mamusi robiąc przerwy i daje się wyspać w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie się zmieniła zupełnie odczuwalność kopniaków odkąd straciłam trochę na wadze. Teraz już na brzuchu nie mam za bardzo wyściółki z tłuszczyka i każdy ruch czuję dużo wyraźniej i bardziej boleśnie niż wcześniej. Ale nadal to jest straszna frajda, jak w środku odchodzi jakieś turlanie, rozpychanie, wiercenie, i wymachy kończyn 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz dostaję od moje córci takie kopniaczki, że czasem naprawdę zaboli, szczególnie jak dostanę w bok... Ale tak czy inaczej to cudowne uczucie...mimo wszystko 😉 A najśmieszniej jest jak fala przechodzi przez cały brzuszek hihihihi 😜 Albo jak pomasuję bok brzucha i za chwilkę dostaję w tym miejscu kopniaczka zwrotnego 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwsze ruchy poczulam na poczatku 17 tyg,czyli jak to moj lekarz mi powiedzial,ze jak na pierwiosnke to bardzo szybko,az byl w szoku!!!A teraz moj Kacperek daje czadu jak niewiem,chociaz juz coraz mniej bo juz jest dosc duzy i ma malo miejsca 🙂Ale wieczorem przed spaniem to kopniaczki sa obowiazkowe,ze az caly brzusio podskakuje hehe... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pierwsze ruchy poczułam bardzo wcześnie, bo ok. 15 tygodnia, ale to dlatego że to nie jest moja pierwsza ciąża... ale było to takie delikatne pukanie. mąż poczuł pierwsze ruchy maluszka dopiero ok 20 tygodnia... A teraz smyk budzi mnie w środku nocy takimi juz konkretnymi poskokami 😉
ruchy dziecka to uczucie jakiego nie da sie zapomnieć.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Ja swoje pierwsze ruchy poczułam w 4 dniu 18 tygodnia 🙂 A teraz Emi dosłownie próbuje wyjsć z brzuszka prawym bokiem heheheheeh 😜 Przeciąga się, wierci i wkłada mamusi nóżki pod żebra 😮 🤪 Ale i tak są to najwspanialsze chwile pod słońcem 🤪 🤪 🤪 Choć na tym etapie, to już tęskni mi się bardzo coby zobaczyć i wreszcie utulić nasz najdroższy skarbek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maly zaczal kopac odczuwalnie w 19 tygodniu, balam sie ze nie bede mogla wychwycic ruchow ale teraz juz wiem jakie to piekne przezycie, teraz mam 25 tydz i maly ulokowal sobie brzuch ponizej pepka wczesniej kopal wyzej a teraz czesto skacze mi po pecherzu ale i tak to piekne i uwielbiam go czuc nawet jak ostro przysunie nieraz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...