Skocz do zawartości

Kopie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 To moja pierwsza ciąża 🙂 Ja pierwsze ruchy poczułam dzień przed 17 tygodniem 🙂 Pierwszy cudowny kopniak 😁 Wcześniej już tak od około 15 tygodnia było bulgotanie i przelewanie 🙂 Teraz dokucza codziennie. Na razie ruchy są nie aż tak bardzo mocne ale dobrze wyczuwalne. Dzidzia zaczyna dokuczać zawsze tak około 22:00 i kończy nad ranem 🙂 Uważajcie na siebie Mamusie 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oh zazdroszcze Wam moje malenstwo juz ma prawie rok 31.07 skonczy (ur.2009) i tak mi teg brakuje tej swiadomosci i tego uczucia drugiego serduszka pod swoim i te kopniaczki to cudowny okres w zyciu kobiety 🙂
naarzie niestteyu nie moge pozwolic soibie na drugie choc jak czytam czy widze kobietke w ciazy az mi sie teskni i chce kolejnego maluszka ...kochsm moja coreczke i mimo wsyztstko nie oddalabym za nic tego czasu okresu ciazyi teraz...
cieszcie sie kazdym dniem, ciazy w koncu az tak wiele ich ws zyciu miec nie mbedziemy ...dbajcie o sie bie mamusie caluski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z przejęciem czekałam, aż poczuje pierwsze ruchy maleństwa.. Większość mam, które znam mówiły, że poczuję "motylki".. Pomyślałam "Motylki w brzuchu - to brzmi całkiem przyjemne" 🙂 I stało się w 17 tygodniu.. Powinnam być rozczarowana, bo poczułam nie "motylki" tylko kopniaczki 😁 Ale wcale nie jestem.. Jestem najszczęśliwszą mamą jak każda inna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pierwsze konkretne już ruchy poczułam jakoś tak początkiem 18 tygodnia, teraz jestem w 25 i moja córeczka potrafi dać czadu 😁 najbardziej intensywnie fika koziołki nocami. Ostatnio nawet całą noc nie spałam tak wariowała 🤪
Te kopniaczki to cudowne uczucie i już teraz czuję, że będzie mi tego brakowało... Mimo to i tak nie mogę się już doczekać, aż będę mogła wziąć moją małą na ręce, przytulić ją i pocałować 🙂 To niesamowite, jak takie maleństwo nagle staje się całym światem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruchy tez poczułam jakos pod koniec 18 tygodnia 🙂 dosłownie takie 3 jakby trzepniecia skrzydełek w krótkich odstepach 🙂 a pozniej to juz sie zaczelo: maój szkrab szalał raz bardziej raz mniej intensywnie a teraz chyba wykorzystuje jeszcze wolne miejsc bo potrafi dawac czadu do godziny 1 w nocy albo juz od 4 rano 😁 😁 choc czasem pokopie bolesnie to i tak cudowne uczucie 🙃 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej przyszłe mamuśki 🙂 Ja czekam na pierwsze ruchy dziecka. Od tygodnia czuje jakieś banki w brzusiu, takie bąbelki i nie wiem czy to już kopniaczki czy jeszcze nie. Nie są jeszcze zbyt intensywne, ale co dzień je odczuwam. Słyszałam że to mogą być pierwsze ruchy, ale chciałam się upewnić czy wy też tak miałyście? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej agusiu612 to co odczuwasz tzn takie bąbelki to są właśnie ruchy dziecka 🙂 ja teak miałam ok 17 18 tc. Nie wiedziałam co to jest ( to moja pierwsza ciąża) i okazało się że to dzidzia tak daje znać o sobie. Także ciesz się tymi delikatnymi sygnałami, potem będzie troszkę trudniej ale to wspaniałe uczucie, czuć takie ruchy dziecka. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Dziękuje agaboh26 za info odnośnie bąbelków 🙂 Też tak myślałam agaboh26, że to już kopniaczki mojego skarbusia, ale wolałam się upewnić 🙂 Wczoraj wieczorem zrobił sobie chyba maraton, bo czułam już mocniejsze kopniaki przez jakąś min 🙂 a za dwie godziny znowu 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba tez miałam kopniaczki. Położyłam się na lewym boczku i coś mi w brzuchu (jakby przy samej skórze) pobulgotało. Uczucie całkiem podobne jak bulgotanie w jelitach tylko chyba za blisko skóry stąd podejrzewam (chociaż jeszcze wcześnie) że to kopniaki. Zresztą ja tez miałam juz raz uczucie takiego gulgotania w brzuchu koło 13 tyg. choć nie chciało mi się wierzyć żeby juz było możliwe poczuć malucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kruszynka zaczela dawac namacalnie o sobie znac od 31lipca.....najpierw 2 ruchy i za trzecim razem maly kopniaczek ..az sie rozplakalam z wrazenia 😁 ...piekne odczucie,,, teraz na przemian kreci sie i delikatnie kopnie...............a ja siedze czekam i nasluchuje ..... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwszy raz poczułam kopniaczki dopiero w tym tygodniu 🙂ależ to było i jest wspaniałe 🙂a najlepsze jest to że dzidzia dała po raz pierwszy znać o sobie jak tatuś chciał posłuchać co się w brzuszku dzieje 🙂i otrzymał kilka kopniaczków a raczej muśnięć motylka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz wychodzac dzisiaj do pracy pocalowal brzuszek na pozegnanie i w tym samym momencie oberwal tez pierwszego kopniakan w nos ...i jaki tez z tego powodu byl szczesliwy ! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój sfochowany dzidziuś odzywa się tylko do mnie 😜 Jak mój luby dotykał brzucha i trzymał na nim rękę to ani razu nie dał znaku życia. A jak sobie odpuścił to oczywiście lekki kopniak poleciał 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej Dziewczyna !! Ja mam tak samo jak BlueLagoon 🙂 Mała kopie jak szalona nawet kiedy ja trzymam rękę na brzuchu ale jak już mąż przyłoży dłoń albo chociaż patrzy na brzuch rzeczy zaobserwować ruchy to cisza jak makiem zasiał 😁 Mała cwaniara 🙂 Nie raz nawet jak kopie a jestem kołdrą przykryta i się odkryje żeby popatrzeć to też następuje cisza i spokój a przykryję się i harce wracają 🙂 Już w brzuszkach te nasze pociechy to mądre i cwane istotki 😁 Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aisak_89 napisał(a):
Hej Dziewczyna !! Ja mam tak samo jak BlueLagoon 🙂 Mała kopie jak szalona nawet kiedy ja trzymam rękę na brzuchu ale jak już mąż przyłoży dłoń albo chociaż patrzy na brzuch rzeczy zaobserwować ruchy to cisza jak makiem zasiał 😁 Mała cwaniara 🙂 Nie raz nawet jak kopie a jestem kołdrą przykryta i się odkryje żeby popatrzeć to też następuje cisza i spokój a przykryję się i harce wracają 🙂 Już w brzuszkach te nasze pociechy to mądre i cwane istotki 😁 Pozdrawiam 😘


Dokładnie jest tak, jak u Ciebie 🙃 ale przed lekarzem to się nie wstydziła rozkraczyć nóg 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...