Skocz do zawartości

Kopie ! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja poczułam pierwsze ruchy, pamiętam w Wielki Piątek przed Wielkanocą. Delikatnie jakby skrzydełka motyla, teraz jesteśmy już na finiszu (termin za 2 dni) i czasami to mam tak skopane żebra, że aż boli. I cwaniak czasami tak się wypina, że dziwnie wygląda mój brzuch ale robi to chyba po to, żeby go pogłaskać, mały pieszczoch. Mądrale małe siedzą w tych naszych brzuszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 539
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Hej Dziewczyna !! Ja mam tak samo jak BlueLagoon 🙂 Mała kopie jak szalona nawet kiedy ja trzymam rękę na brzuchu ale jak już mąż przyłoży dłoń albo chociaż patrzy na brzuch rzeczy zaobserwować ruchy to cisza jak makiem zasiał 😁 Mała cwaniara 🙂 Nie raz nawet jak kopie a jestem kołdrą przykryta i się odkryje żeby popatrzeć to też następuje cisza i spokój a przykryję się i harce wracają 🙂 Już w brzuszkach te nasze pociechy to mądre i cwane istotki 😁 Pozdrawiam 😘


Dokładnie jest tak, jak u Ciebie 🙃 ale przed lekarzem to się nie wstydziła rozkraczyć nóg 😁 😁 😁


Rozlozyla nogi, bo w koncu u ginekologa byla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak jak to dziewczyna nie miała wyjścia i musiała się w końcu rozkraczyć przed lekarzem 😁 Na każdą przychodzi ta pora i każda musi mieć swój pierwszy raz u ginekologa ha ha ha 😉 Przed tatą się wstydzi no ale obcy to już co innego ha ha ha 😁 Pozdrawiam 😉 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Ale wam zazdroszczę! Póki co to od czasu do czasu czuję ból w podbrzuszu. Ale na dobre zawsze warto czekać. Dzień w dzień siedzę godzinami z rękami na brzuszku i czekam. Jeszcze trochę za wcześnie, ale czytałam, że szczupłe kobiety odczuwają ruchy szybciej. Czekam na dalsze relacje z kopniaków, mrugnięć i bąbelków 😉
I dam znać jak się odezwie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja moje maleństo poczułam w 17-18 tygodniu to były takie delikatne ruchy jakby mi rybka w brzuchu pływała 🙂 mąż ruchy naszego synka poczuł jakieś 3 tygodnie temu bo wczesniej po pierwsze byly to za delikatne ruchy a po drugie mały się uspokajał jak tatuś przyładał ręke hehe 🙂 za toteraz nasz mały rozrabiak daje nam czasem tyle radości jak wystawia jakąś część siebie do pogłaskania 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁 hejka
ja ruchy zaczęłam czuć już w 17 tc ale mąż jeszcze nie miał tej przyjemności bo jak tylko przyłoży rękę to właśnie cisza 🤪
dlatego mam właśnie dylemat czy przyzwyczajać malucha do ręki taty czy zostawić sobie takiego myka jak już ruchy będą naprawde dokuczliwe i wtedy tata ręka i cisza hihih 🤪
a wiem z autopsji że te ruchy jeszcze przed nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja moje maleństwo czuję od około dwóch tygodni. Wczoraj pierwszy raz tatuś miał również przyjemność je poczuć 😁 W pierwszym odruchu (może niedowierzając za bardzo, że to właśnie nasza kruszynka) zapytał to twoje serce 🤪 tak wali czy jelita 😁 no i jak tu być poważnym 😁 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie dziewczyny! Jestem tutaj nowa więc nie wiem czy już taki temat się pojawił.. wybaczcie jeśli się powtarza 🤢
Jestem w 18 tygodniu i jak na razie nie czuję żadnych ruchów mojego maluszka.. Czy to normalne, czy powinnam już coś czuć? Napiszcie proszę kiedy u Was się zaczęło i jakie to uczucie?? Nie wiem czego się spodziewać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja pierwsze ruchy poczułam właśnie w 18tc, ale np. moja koleżanka czuła dopiero w 23tc pierwsze ruchy, więc nie masz się czym martwić.
alwo to Twój mąż ma szczęście, bo mnie dzieciak kopie od 18tc ciąży, a mój mąż poczuł jak szkrab kopie tylko dwa razy..bo kopie mnie cały czas mąż przyjdzie położy rękę na brzuchu i dziecko przestaje :P podniesie rękę albo pójdzie dajmy na to do toalety to kopie, a jak wróci i położy znów rękę to przestanie 🙂 robi tatusiowi na złość.. 😁
ale dwa razy udało się, chyba szkrab stwierdził, że zlituje się nad tatą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze, wyraźne ruchy poczułam pod koniec 22 tygodnia. Bardzo się niecierpliwiłam i oczekiwałam na to wydarzenie z niecierpliwością. Dziś nasza córcia daje o sobie znać wtedy, kiedy ma na to ochotę. Niekiedy nie daje mi spać juz od 5 rano a kiedy indziej 2, 3 dni spokojnego "bujania". To przecież małe indywidualności, dzieciątka nie da się zaprogramować, daje w brzuś wtedy, kiedy zechce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak 🙂 tylko się śmiejemy, że robi tatusiowi na złość..:P bo to tak zawsze wychodzi, że nie kopie kiedy on położy rękę na brzusiu 🙂 mimo tego, że sekundę wcześniej się wierciło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
a no tak 🙂 tylko się śmiejemy, że robi tatusiowi na złość..:P bo to tak zawsze wychodzi, że nie kopie kiedy on położy rękę na brzusiu 🙂 mimo tego, że sekundę wcześniej się wierciło 🙂


hehe, kobitka w szkole rodzenie mówila, że to dlatego, że czuje respekt przed ojcem,hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja córcia raczej respektu nie czuje do nikogo 😁 niech tylko ktos mocniej brzuch dotknie to odda na pewno. jak tatus kładzie rękę na brzuszku to ją odpycha (zresztą jak wszystkie inne, tylko mamusia może głaskać). Mały szatanek kręci się niemalże cały czas (a ponoć dzieci w 8-m-cu się uspokajają i śpią). mojej Haneczce zapowiada się niezły temperament 🙂 Czasami aż się obawiam czy wszystko ok, czy dzieci w 8 m-cu nie powinny być mniej bolesne? Może jej coś dolega i dlatego tak się wścieka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze pewne ruchy poczułam w 18 tygodniu, na początku takie delikatne przelewanie się i pękające bąbelki. Teraz maluszek już wyraźnie daje o sobie znać, najpiękniejsze uczucie to właśnie te małe kopniaczki i puknięcia. Jestem obecnie w 20 tygodniu ciąży i maluszek robi się na tyle silny, że widać już ruchy gołym okiem 🙂

Fakt, zabawne jest to, kiedy tatuś usiłuje wyczuć ruchy - malinka jakby wyczuwała dotyk innej dłoni. Dziś rano dumny tatuś zobaczył jak brzuszek się ruszył od boksującego maluszka 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a powiedzcie mi w ktorym miejscu czujecie ruchy dziecka bo ja na poczatku odczowalam je tuz pod pekiem z prawej lub lewej strony czasem posrodku a od wczoraj dzidzius przeniusl sie bardzo nisko okolo 5-7 cm ponizej peka tam gdzie znajduje sie pecherz nie wiem czy to normalne czy dziecko moze zejsc tak nisko praktycznie buszuje mi na pecherzu Nie wiem czy jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
a powiedzcie mi w ktorym miejscu czujecie ruchy dziecka bo ja na poczatku odczowalam je tuz pod pekiem z prawej lub lewej strony czasem posrodku a od wczoraj dzidzius przeniusl sie bardzo nisko okolo 5-7 cm ponizej peka tam gdzie znajduje sie pecherz nie wiem czy to normalne czy dziecko moze zejsc tak nisko praktycznie buszuje mi na pecherzu Nie wiem czy jest ok

jak najbardziej jest to normalne jeszcze ma miejsce więc fika ile się da pózniej już będzie spokojniejszy no chociaż są tutaj dzieci z ADHD tzn.tak nazywamy bo strasznie ruchliwe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dzieciątko zazwyczaj na wysokości pępka albo minimalnie nad nim 🙂 moja dzidzia ogólnie się bardzo rozpycha w brzuszku, bo raz po jednej stronie brzucha czuje jak boksuje, a raz jak kopie po drugiej stronie i tak na zmianę.. Uwielbiam to uczucie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...