Skocz do zawartości

wypryski w ciazy | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Najlepiej przeczekać i nie panikować, burza hormonów, jak sie uspokoi będzie lepiej a i skóra nie będzie przesuszona i odwodniona po tzw. na trądzik żelach. osobiście mogę polecić olejki Clarins do twarzy, sa bardzo dobre. Mam olejek Clarins Huile "Lotus" i dla mojej problematycznej cery jest doskonały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Burza hormonów.. ah, chyba każda kobieta w ciązy to przechodzi.. Przyczyna wyprysków lezy wewnątrz, a nie na zewnątrz skóry, jest to spowodowane własnie szalejącymi hormonami. Można wypryski smarować korektowami antybakteryjnymi ( ja stosowałam z avonu, b.dobry ). W ciązy cera bardzo mi się przesuszała, więc nie stosowałam kremów na wypryski tylko nawilżające
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie pod koneic ciąży tak wysypało, że cos okropnego, twarz, dekold, plecy 😞
tylko u mnie wszystko było odwrotnie... jak w ciąży skóra zazwyczaj sucha to u mnie mega tłusta, twarz przemywałam zwykłym spirytusem 🤪 a po minucie i tak była tłusta
dla pocieszenia dodam, ze po porodzie wszystko szybko wróciło do normy i okropne wypryski szybko zniknęły 😉

bezpieczny jest sudokrem, wysusza ale cudów niestety nie zdziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysuszenie skóry powoduje odwrotna reakcje od zamierzonej. Skóra zdrowa powinna być doskonale nawilżona a żeby to osiągnąć trzeba działa na dwa sposoby od wewnątrz i od zewnątrz.
A! Kochane , pamiętajcie o tym żeby w ciąży obowiązkowo stosować filtry ochronne a wysokimi faktorami. skóra w tym szczególnym okresie jest bardzo podatna na podrażnienia i niestety dość często dochodzi do przebarwień które potem jest bardzo trudno zlikwidować. Tak więc nie kombinujcie bo łatwiej można zaszkodzić za to trudniej naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra, a jak walczyć z wypryskami po ciąży? Słyszałam o jakiś tabletkach ja tradzik, ale nie wiem czy można je brac w okresie karmienia piersią..
Ja aktualnie nie mogę sobie poradzić z cerą, żadne kremy, sztyfty, korektory nie pomagają, więc myślę o jakiejś kuracji antybiotykowej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂ja tez mam wypryski na twarzy ale nie caly czas pojawjaja sie co jakis czas ciaza niestety ma takie walory 😁 ja kupilam sobie platki antybakteryjne avon do mycia cery sa skuteczne 🤪mi pomagaja powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja właściwie zsypane mam tylko czoło, zupełnie jakbym dostała uczulenia - małe różowe krostki. Kilka pojawiło sie na dekoldzie, ale na szczęście szybko zniknęły. Narazie nie będę z nimi jakoś specjalnie waczyć - taka natura ciąży. Czyli standardowo: żel do mycia twarzy antybakteryjny (czuję sie jak nastolatka 😜 ) peeling ze 2 razy w tygodniu i krem nawilżający. Jak tu pisały poprzedniczki, skoro po ciąży wszystko zniknie, to po co się martwić? 🙂 grunt, że mężowi i tak się podobam 😉
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia 1986 ja mam platki do mycia twarzy ktore stosuje sie zaraz po umyciu twarzy zelem antybakteryjnym tak zwany kosmetyk 3w1 tutaj w uk nowosci sa szybciej niz w pl wiec moze nie mowimy o tych samych platkach sa one nawilzone substacja antybakteryjna.stosowana bezposrednio na skore z problemami skornymi pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sobie również nie zawracm głowy tymi krostkami, bo po co 🙂 chociaż jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że mi głównie wysypało po obu stronach na karku (przyznam dość dziwne miejsce), no ale najważniejsze, że mój partner i tak jest mną zachwycony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...