Skocz do zawartości

wyprawka dla maleństwa | Forum o ciąży


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Mamusie

Mimo że nasza dzidzia urodzi się w sierpniu zastanawiam się co jest najpotrzbniejsze dla naszych maleństw....
od łóżeczka, wanienki do ubranek
powoli sięjuż rozglądam, robię rozeznanie i tak sobie myślę czy ja się z tym wszystkim zmieszczę do naszej sypialni 🙂
łóżeczko mam na oku z przykrywaną szufladą KLUPSIA
co kupujecie na początek...
robicie zakupy w sklepach internetowych? jak tak to w jakich....nie było potem niespodzianek że cos wyglądało inaczej niż na zdjęciu??????

czekam na Wasze podpowiedzi

Buziaki
Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj,

Do sierpnia masz jeszcze sporo czasu na przeglądanie wszystkich cudownych rzeczy dla maleństwa ( a wierz mi jest ich olbrzymia ilość). Ja spodziewam się mojego synka w czerwcu i właściwie wiekszość rzeczy już zakupiłam. Oglądałam sporo w sklepach ale i w necie. I muszę Ci przyznać, że zdecydowanie bardziej opłaca się kupować w necie. Na allegro właściwie znajdziesz wszystko i to w korzystniejszych cenach. Jedyne co kupiliśmy z mężem w sklepie to wózek. A tak, ja sobie siedziałąm w domu i klikałam robiąc zakupy i wszystko przychodziło do domu. Nie zdarzyło mi się, że zamówione rzeczy były inne niż na zdjęciu. Najlepiej jest kupować w sklepach, które zamieszczają swoje oferty na allegro.

Pozdrawiam
Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moja droga, jeśli chcesz być pewna, czy wszystko kupiłaś to proszę, oto moja lista 🙂 :
Ubranka+ śpioszki+śpioszek "torba"żeby mała się nie rozkopała
Łóżeczko+materac+pościel+ochraniacz+ceratka pod pościel
Wózek+fotelik samochodowy+moskitiera+przeciwdeszczówka+paraso
Kołyska
Kosz do spania łatwy do przenoszenia np.na ogród+stojak
Krzesełko do jedzenia+śliniaczki (6mcy+)
Kojec z miękką matą, żeby mała się nie poturlała gdzieś lub gdy mamy psa i musimy wyjść choćby do toalety
Przebieralnia+pampersy+śmietnik na pampersy
Wanienka+ręcznik+gąbka+kosmetyki+szczotka do włosów+obcinaczki do paznokci+patyczki do uszu bezpieczne+termometr do wody i do ciała
Butelki+smoczki+zaczepy na smoczki do ubranka+gryzaczki+odciągacz+szczotka do czyszczenia butelek+sterylizator+płyn do sterylizowania powierzchni
Leki na kolkę
Zatyczki do kontaktów, ochraniacze na szafki, drzwi, kanty
Monitor tv
Leżaczek, huśtawka
Bramka na schody
Chusta do noszenia/nosidełko
Poduszka do karmienia piersią

Więcej chyba nie potrzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam jeszcze poduszę poporodową ale używaną- można kupić też ponoć kółko dmuchane ale ja sie bałam ze jak siądę to kółko nie wytrzyma :P

Dagaaa- ja też mam specjalny brudownik na pieluchy- powiedz mi czy rzeczywiście jest przydatny bo wiele osób bardzo skrytykowało mój zakup 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ten śmietnik jeszcze po mojej pierwszej córeczce. Bardzo fajna sprawa. Jak jest już dużo pampersów to zaczyna się czuć zapaszek ale na szczęście worek można wymieniać wedle własnych potrzeb. Jest przydatny gdy zmienia się dziecku często pampersy, potem jak już nie ma sensu trzymać kupki tydzień, aż się uzbiera polecam PAKLANKI - małe siateczki zapachowe - rewelacja! Kompletnie eliminują brzydki zapach.

Zapomniałam dodać do listy gruszkę do noska lub odsysacz jak kto woli ale mnie to obrzydza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiesz.. jak przebierałam córę bardzo często to nie chciało mi się biegać do śmietnika "głównego" he he do kuchni. Kupiłam sobie śmietnik do pokoju i od razu wyrzucałam bombki i zakładałam nowe pampersy. W zwykłym kuble by śmierdziało ale są specjalne śmietniki. Ja mam taki:

http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/4/subcat/11/pageid/18/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam identyczny- ponoć dobrze eliminuje brzydki zapach pampersów.
Co jak co ale byłam z mężem u koleżanki po ok. tygodniu jak urodziła syna i kupkę było czuć w całym mieszkaniu bo własnie biegali z brudnymi pieluchami i chusteczkami do kuchni a tam smród był masakryczny! 🤢
Powiedziałam wtedy mężowi- u nas takiego smrodu nie będzie. Blech! 🥴

A są też właśnie specjalne zapachowe woreczki do zawiązywania na zuzyte pieluszki i inne chusteczki, waciki itd. Nie mieszkam w POlsce ale tutaj sa bardzo popularne i kosztują bardzo mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MI SIĘ WYDAJĘ TOCHĘ ZBĘDNY WYDATEK TEN ŚMIETNIK,POPROSTU KUPIŁAM WORECZKI TE PAKLANKI NA ZUŻYTE PIELUSZKI W TESCO ZA 3,70,ONE TEŻ ZABIJAJĄ TEN ZAPASZEK I NORMALNIE DO ŚMIECI WRZUCACAM,A I TAK WYRZUCAM JE CODZIENNIE TAKŻE KOSZA SPECJALNEGO NIE KUPUJĘ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś nie było specjalnych śmietników i też było dobrze...może jestem staroświecka ale wychowałam dwoje dzieci bez udziwnień różnych wynalazków,może są i pomocne ale bez nich też można się obejść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaraz sobie sprawdzę cene tego śmietnika, ale raczej nie zdecyduję się na ten wynalazek...słyszałam natomiast o tych woreczkach na zauzyte pieluszki - są o wiele wiele tańsze.
Poza tym jak się na bieżąca wyrzuca pieluszki to nic nie czuć 🙂
jakby co to będzie smietnik na balkonie :laugh:
umówiłam się ze swoim synkiem że bedzie wyrzucał pieluchy do śmietnika, więc mam nadzieję że się nie wykręci od tego - hehe...
no dobra

dziękuję wszystkim za swoje uwagi
w atek uważam za zamknięty

no chyba że któraś z was powiększy swoją listę zakupów dla dzidziusia 🙂
miłego dnia

Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie że kiedyś nie było smietników na pampersy, nie było też aspiratorów do nosa tylko gruchy, nie było sudocremu tylko puder. Nie było pampersów tylko tetra.
Chodzi mi tylko o to że jeżeli mam możliwośc umilenia i usprawnienia sobie życia to chętnie to robię a czy sie śmietnik sprawdzi czy nie to się okaże w praniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...