Skocz do zawartości

Mleko modyfikowane - problem | Forum dla mam


PrzyszłaMama

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam
Mam pytanie do Was Drogie Mamusie otóż jestem mamą 1,5 miesiecznego synka ze wzgledu na problemy zdrowotne swoje musialam syna odstawic od piersi i przejsc na butelke. Problem polega na tym ze na samym poczatku dalismy mu mleko NAN 1 reakcja - kupa super ale ulewanie okropne dochodzilo że nawet nosem synek sie ulewał, NAN AR - kupa z dnia na dzien coraz rzadsza, ulewanie bylo ale zmniejszone,od 2 dni na Bebilon 1 - ulewanie buzią, kupa jak narazie ok. Przy kazdym z podawanych mlek po jedzeniu (nadmieniam nie każdnym) synek strasznie sie preży, jest taki nie spokojny, płacze, grymasi itd.- nie wiem czy to kolka czy kolejne mleko mu nie odpowiada.
Czy to normalne czy moze jestem ciut przewrazliwona? odp. na swoich doswiadczeniach? Może mi coś poradzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój synek też mocno ukewał. Dokarmiałam go butlą. Miałam różne przejścia z mlekami, az w końcu wypróbowałam HiPP 1 Plus. Po nim nic się nie działo, synek dobrze go przyjmował.
Co do kolek, czy oprócz mleka modyfikowanego dopajasz czymś dziecko? Jesli herbatka z koperku, to może to być przyczyna prężenia, często koper zamiast łagodzącego działania wzmaga gazy i wzdęcia ( tak było u mojego dziecka ).
Staraj się aby odbiło się dziecku po każdym jedzeniu. Masuj brzuszek, rób okłady z pieluszki jak są wzdęcia. No i polecam INFACOL na kolki, bezpieczny lek, u ns sprawdził się w 100%.
Najlepiej przy najbliższej wizycie zapytaj się swojego pediatry co trzeba z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak przepajam synka wlasnie herbatka z kopru wloskiego hippa... :| musze zaopserwowac! My jeszcze testowalismy bebiko ale ze 2 - 3 dni bo ulewanie sie nie zmiejszylo nie wiem co robic dzidzia np od 6 rana do 14 nie spi prezy sie poplakuje ( ale tak jak mowie co 2-3 godziny dostaje mleko a w miedzy czasie przepajam herbatka) na kolke zastosowalismy dzis pierwszy raz espumisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana, odstaw koniecznie ta herbatkę, ja ją też miałam i po niej były straszne problemy..
herbatkę z kopru zastąp herbatka z rumianku hippa.Można ją podawać od 1 tygodnia.

tu masz link do wątku o mlekach modyfikowanych. Może się coś przyda: http://www.brzuszek.net/forum,mleko_modyfikowane,30,273913.html,str=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi trudno wypowiedziec sie na ten temat bo karmie piersia ale z tego co mówiła mi połozna to ulewanie to normalna rzecz u tak malutkich dzieci oczywiscie jesli ulewał takii "fontannami" i az noskiem to cos nie teges ale jesli ulewa buzka to wydaje mi sie ze to nic zlego . moja sarcia karmiona jest piersią i przestała ulewac chyba ok 3 miesiaca. no i tak jak pisała koleżanka wczesniej po kazdym karmieniu najlepiej jesli odbije sie maluchowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podawałam mojemu synkowie butlę pół na pół z piersią. Od początku Bebilon i ulewania nie było. A i dawałam mu herbatkę ułatwiającą trawienie 😉

A co do mleka NAN u koleżanki był ten sam problem. Skończył się jak zmieniła mleko na Bebilon.. może też spróbujcie?? Wg mnie jest całkiem dobry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):

A co do mleka NAN u koleżanki był ten sam problem. Skończył się jak zmieniła mleko na Bebilon.. może też spróbujcie?? Wg mnie jest całkiem dobry 😉


u nas po Bebilonie Comfort były mega zatwardzenia mimo, że mleko było własnie przeciw kolkom, wzdęciom i zaparciom 🤢 Kazdemu maluchowi odpowiada inne mleko. niekiedy trzeba wypróbować tych mlek "nascie" by trafić na to odpowiednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
GoGr napisał(a):

A co do mleka NAN u koleżanki był ten sam problem. Skończył się jak zmieniła mleko na Bebilon.. może też spróbujcie?? Wg mnie jest całkiem dobry 😉


u nas po Bebilonie Comfort były mega zatwardzenia mimo, że mleko było własnie przeciw kolkom, wzdęciom i zaparciom 🤢 Kazdemu maluchowi odpowiada inne mleko. niekiedy trzeba wypróbować tych mlek "nascie" by trafić na to odpowiednie.


Tylko Kasiu ja slyszlam ze jest to nie dobre takie zmienianie mleka ze mozna rozlegulowac brzuszke ... 😞 i czasmi sobie mysle czy te prezenia napinania i poplakiwanie to wlasnie nie sa onzaka tych zmian mleka... nie ulrywam ze ulewanie tez mnie przeraza a zwlaszcza jak noskiem idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzyszłaMama napisał(a):
Od 2 dni jestesmy na mleku Bebiln ulewanie mniejsze bzia ale te objawy podobne do kolki a moze i to kolka (czyli prezenie napinanie poplakiwanie) sa nadal... 😞 kupa jak narazie ok.


spróbuj w takim razie jeśli już zaczęłaś Bebilon i ulewanie mniejsze a kupka w porządku podać przed jedzeniem infacol. Można to podawać do 6 m-ca życia dziecka nawet do 6 razy dziennie 😉 Ja dawałam Kubie przed każdym posiłkiem tak mi położna poleciła) i z brzuszkiem problemy się skończyły na dobre 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PrzyszłaMama napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
GoGr napisał(a):

A co do mleka NAN u koleżanki był ten sam problem. Skończył się jak zmieniła mleko na Bebilon.. może też spróbujcie?? Wg mnie jest całkiem dobry 😉


u nas po Bebilonie Comfort były mega zatwardzenia mimo, że mleko było własnie przeciw kolkom, wzdęciom i zaparciom 🤢 Kazdemu maluchowi odpowiada inne mleko. niekiedy trzeba wypróbować tych mlek "nascie" by trafić na to odpowiednie.


Tylko Kasiu ja slyszlam ze jest to nie dobre takie zmienianie mleka ze mozna rozlegulowac brzuszke ... 😞 i czasmi sobie mysle czy te prezenia napinania i poplakiwanie to wlasnie nie sa onzaka tych zmian mleka... nie ulrywam ze ulewanie tez mnie przeraza a zwlaszcza jak noskiem idzie


Na szczęście ja karmiłam tylko wieczorem malucha, także więcej był na cycu niz na butli. Ale nie mogłam patrzec jak sie biedak męczy, więc szukałam dla niego najlepszego mleka.

Często u niemowlaków tworzy sie refluks, który powoduje ulewanie. Warto o tym poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do mleka,to my od początku dajemy Bebilon 1,zwykły i to ku zdziwieniu polecała mi salowa,bo opieka w szpitalu była do kitu,nie miałam mleka,a nikt nawet z poradni laktacyjnej nie chciał zajrzeć i pomóc o mleko dla małej musiałam się prosić.

Też jestem zdania,że ciąłe zmienianie mleka wyrządzi więcej krzywdy niż pożytku,bo faktycznie brzuszek się rozreguluje.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pozwole sobie wtracic sie do dyskusji. Moj synek ulewa od urodzenia [a ma juz 7 miesiecy]. Ulewanie nigdy nie "idzie" nosem. Jesli nosem to wg mnie wymioty, a to dwie rozne rzeczy. wymioty powinny byc konsultowane z lekarzem jesli sie powtarzaja.
Zmiane mleka najlepiej konsultowac z pediatra prowadzacym. Dla dzieci ulewajacych polecam dodawanie do mleczka nutritonu - specjalny zageszczacz ktory mozna dosypac zgodnie z instrukcja do kazdego mleka. Wczesniej synek pil ENFAMIL AR - mleczko juz zageszczone dla dzieci ulewajacych ale okazalo sie ze ma alergie na bialko mleka krowiego i ratowal nas tylko nutriton [bo nie ma na rynku mleka dla alergikow od razu zageszczonego]

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w zwiazku z ulewaniem:
Jestem mama prawie 6miesiecznego syna, ktory do tej pory ulewa, i na poczatku jak byl tylko na piersi i teraz jak jest tylko na modyfikowanym, co mnie tez bardzo martwilo,
teraz juz wiem, ze po sprawdzeniu kilku rzeczy i wykluczeniu refluksu taka jest natura mojego syna i trzeba to przeczekac 🙂
- przedewszystkim tak jak pisala Jagoda sprawdz czy sa to wymioty czy ulewanie?
-sprawdzaj czesto przyrost wagi, jezeli przybiera w normie to nie ma sie czym bardzo zamartwiac, moze byc w grupie dzieci tzw. ,,szczesliwych ulewaczy" tzn. ulewa, ale nie ma to zwiazku z zadna choroba i dziecko ma sie dobrze.
-sprawdz, ze dziecko sie nie przejada, bo moze poprostu jest lakomczuch i pozniej zoladeczek zwraca nadmiar.
-odstaw herbatki hippa, jest tam wiecej glukozy niz czegokolwiek innego, w wielu przypadkach bardziej szkodzi niz pomaga, zwlaszcza koperkowa, podawaj zwykly koperek a jeszcze lepiej rumianek z saszetki.
-mleko powinno sie zmieniac tylko pod kontrola lekarza i nie powinno sie tego robic ot tak po 3-4 dniach, chyba, ze faktycznie dzieje sie cos zlego, do kazdego nowego mleka organizm sie musi przystosowac i moga byc rozne kupy, nadmiar kupy, brak kupy itd. trzeba byc tylko czujnym.
- mozna zrobic usg, dobrze zrobione wykaze refluks o ile jest.

- co do zachowan ,,kolkowych" niestety sa dzieciaczki, ktore musza przez to przejsc, mam nadzieje i trzymam kciuki, ze u Twojego bedzie to tylko tyle i nic powaznego. Dawaj kropelki. U nas sie sprawdzil BOBOTIC. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho napisał(a):
w zwiazku z ulewaniem:
Jestem mama prawie 6miesiecznego syna, ktory do tej pory ulewa, i na poczatku jak byl tylko na piersi i teraz jak jest tylko na modyfikowanym, co mnie tez bardzo martwilo,
teraz juz wiem, ze po sprawdzeniu kilku rzeczy i wykluczeniu refluksu taka jest natura mojego syna i trzeba to przeczekac 🙂
- przedewszystkim tak jak pisala Jagoda sprawdz czy sa to wymioty czy ulewanie?
-sprawdzaj czesto przyrost wagi, jezeli przybiera w normie to nie ma sie czym bardzo zamartwiac, moze byc w grupie dzieci tzw. ,,szczesliwych ulewaczy" tzn. ulewa, ale nie ma to zwiazku z zadna choroba i dziecko ma sie dobrze.
-sprawdz, ze dziecko sie nie przejada, bo moze poprostu jest lakomczuch i pozniej zoladeczek zwraca nadmiar.
-odstaw herbatki hippa, jest tam wiecej glukozy niz czegokolwiek innego, w wielu przypadkach bardziej szkodzi niz pomaga, zwlaszcza koperkowa, podawaj zwykly koperek a jeszcze lepiej rumianek z saszetki.
-mleko powinno sie zmieniac tylko pod kontrola lekarza i nie powinno sie tego robic ot tak po 3-4 dniach, chyba, ze faktycznie dzieje sie cos zlego, do kazdego nowego mleka organizm sie musi przystosowac i moga byc rozne kupy, nadmiar kupy, brak kupy itd. trzeba byc tylko czujnym.
- mozna zrobic usg, dobrze zrobione wykaze refluks o ile jest.

- co do zachowan ,,kolkowych" niestety sa dzieciaczki, ktore musza przez to przejsc, mam nadzieje i trzymam kciuki, ze u Twojego bedzie to tylko tyle i nic powaznego. Dawaj kropelki. U nas sie sprawdzil BOBOTIC. 🙂


- waga jest sprawdzana co tydzien syn przybiera na wadze nawet bardzo ladnie dodam ze jest wczesniakiem urodzil sie 3 tygodnie wczesniej
- usg mial robione jeszcze jak bylismy w szpitalu po porodzie i wszystko wporzadku
- zmiane mleka zawsze konsultuje z lekarzem i na bierzaco wie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja karmie piersia, ale bylam zmuszona zostawic synka na pol dni, a nie moglam zgromadzic wystarczajaco duzo pokarmi, bo upały byly i syn byl caly czas na piersi, wiec wyprobowalam nan1- efekt wymioty, kupilam bebilon1-podobno najlepsze na rynku i znow byly wymioty, bebiko w ogole nie chcial, spasowala mu dopiero humana, ale czesciej podawana byla pol na pol z moim mlekiem, jak przestane karmic piersia to pewnie podam humane, chyba ze kupki nie bedzie dlugo- bo po humanie nie bylo 5 dni., ale moze to przypadek.
wiec PrzyszłaMamo skontaktuj sie z pediatra, ale u mnie spawdzila sie mieszanka pol na pol z moich mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
jestesmy juz tydzien czasu na mleku bebilon hmm efekt jest taki ze malo sie dziecko ulewa, ze smakiem pije mleko ale mamy problem z kupa tzn tak robi kupe ladna ale tylko wtedy kiedy ja mu masuje brzuszek wtedy oddaje gazy a po chwili robi kupke. Masuje mu brzuszke wtedy kiedy widze że jest twardy, jak dziecko sie pręży i napina. Co o tym myslicie? Konsultowalam to z pediatra powiedziala ze dziecko moze miec problem z oddawaniem stolca w tym wieku ale mnie osobiscie troszke sie nie podoba ze za kazdym razem kupka po masazu. A wam jak sie wydaje? Miałyscie ten problem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
Mój synek dostaje Bebilon1 i kupy robi ładne, ale tylko kiedy dopajam często koprem włoskim (z zalecenia lekarza z resztą).
bez tego nie może puścić bączka ani zrobic kupolka... chyba że właśnie pomasuje.
Po Nan1 ulewał bardzo, a po Bebico zatwardzenia :/
polecam mleko Bebilon1 Comfort, jest bez laktozy, i jest to mleko dla dzieci z tendencja do zaparć i kolek, ale jest nie smaczne i nie zawsze dzieci chcą je pić, mój nie chciał... z reszta mieliśmy problem z kolkami, a to mleczko na kupy pomagało a na kolki wcale.
a o tej herbatce z Hippa dobrze wiedzieć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PrzyszłaMama herbatkę kupuję, miałam cały czas z Hippa i w sumie nic sie nie działo, fajnie pomagała, a robię zawsze nieco mocniejszą, tak nam polecił pediatra.... no i mały chętnie ja pił. teraz mam z Bobovita ale przez przypadek, bo wysłałam kogos innego do sklepu, i jakos mam wrażenie że słabsza jest dużo, mniej pomaga, no i wrócę do Hippa mimo wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej 😉
Moj maly ma 2 tygodnie i od 1 dnia dostawal Bebilon 1 bo po CC nie mialam pokarmu, a jak juz "naplynol" to maly nie umial ssac, i odciagalam ale on sie tym nie najadal wcale.
I w szpitalu pil ladnie kupki ok, ulewanie no wiadomo troszke bylo spal tez dobrze.
Karmie go co ok 2 3 godziny
W domu tez dostaje Bebilon 1 i od tygodnia -wizyty poloznej podaje tez glukoze bo polecila, gdyz po mleku modyfikowanym dzieciom chce sie pic.
Ale nie podaje mu tego duzo, moze 2 razy na dzien po 30ml ( dodam ze mleczka wypija juz prawie do 100ml ) .
no i zaczol nam sie problem z kupkami...ma zatwardzenie... malutki prezy sie i wysila, poplakuje kiedy nie moze zrobic. Staram sie mu pomoc jak potrafie i nozki lekko unosze i sposobu z termometrem probowalam z tesciowa, I na brzuszek go klade i masuje mu..nawet jak kolezanka polecila daje mu paluszka do trzymania pochlam sie nad nim on zapiera delikatnie nozki o piersi i stekamy razem - pomaga i robi.

Ale no nie moge patrzec jak sie meczy 😞 znajoma polozna polecila mi rumianek z odrobina glukozy,zobaczymy czy cos da. Bo leka oczywiscie sama nie zmienie bez konsultacji z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...