Skocz do zawartości

Mleko modyfikowane - problem | Forum dla mam


PrzyszłaMama

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka 🙂
Najlepsze są masarze brzuszka.Zgięte w kolanach nóżki dziecka przyciagnac do brzuszka i przytrzymać kilka sekund, albo rowerek ale nie za szybko 🙂Słyszałam,że pomagają kąpiele oraz termoforek na brzuszek.
Ale najlepiej jest się udać do pediarty i zgłosić problem, może czasem trzeba zmienić mleko na inne.
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Termoforek tak, ale pamiętajcie, żeby był przez coś - bo zbyt bezpośrednio / blisko ciałka może maluszka poparzyć.

Z glukozą jak ktoś pisał - lepiej nie przesadzać, w końcu to cukier i słodkie! A po co tak od malutkiego przyzwyczajać dziecko do słodkiego?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No rumianek daje mu, ale to jak dzis sie caly dizen meczyl to az serce peka 😞
Zadzwonilam do lekarza i kazal dac mu lyzeczke miodu na 10 ml wody nadczo, czopek oczywiscie i paracetamol 2ml x2 dziennie.
Oczywiscie kobieta w aptece utrudniala i nie chciala mi sprzedac paracetamolu bo ze dziecko za male, ale chyba lekarz wie lepiej no nie?? I wkoncu w innej aptece kupilam panadol.Po czopku cos ruszylo,przetrzymalam go dluzej z jedzonkiem i podalam ten miodek... i spi wkoncu.
Mam tylko nadzieje ze nie ze zmeczenia tylko ze to cos pomoglo.

A koperek kilka lasek pisalo ze poteguje to wszytsko i nie wiem. ehh zobaczymy co bedzie jak nie to zmiana mlerczka pewnie czeka nas.

Dziekuje za rady 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, u Twojego dziecka koperek może działac łagodząco, u niektórych potęguje dolegliwości. Jak nie sprawdzisz to nie dowiesz się jak reaguje Twój bobas na koperek 😉

a co do glukozy, to ja na początku przepajałam ją dziecko, bo miało dośc długo żółtaczkę ( przez nasz konflikt serologiczny ) i po glukozie szybciej schodziło. Potem przerzuciliśmy się na czystą wodę albo herbatke rumiankową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi nie chciała baba w aptece takiego kopru w torebkach do zaparzania dać bo niby nie zaleca się niemowlętom... dziwne...
widać co apteka to swoje ma dziwne zdanie...
takie masaże z przykurczeniem nóżek do brzucha to i u nas pomagają....
ale że u nas najwyraźniej winne bólom były bolesne wzdęcia, to czasem wystarczyło zwyczajnie pomóc termometrem, z resztą lekarz nam to doradził...
potem dawaliśmu sabsimplex.... jak juz przeszly kolki to odstawiłam, a teraz daję bobotic ale w mniejszych dawkach.... no i biogaja też. Debridat na recepte też pomaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu czy poteguje?... Może te hippowskie czy innych firm typowo dziecięcych (też czytałam i chyba głównie te były wspominane?). Jak mój maluszek miał problem to zaparzałam szklankę zwykłej herbaty koper włoski i odlewałam z tego 30 ml - i dawałam kilka łyczków Witkowi (zresztą taki był przepis dla niemowląt na tej herbacie). Wtedy ma się pewność, że ani słodzone, ani bez zbędnych dodatków, ani za dużo itd.
No i jak pisała kasia1986 - jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Może akurat Twojemu też pomoże? (Mojemu pomaga, np. wczoraj akurat nie mógł sobie poradzić i zrobiłam mu na wieczór 🙂). Tylko jeżeli już to zacznij od niewielkich ilości.

U nas z glukozą znów było tak, że nam poleciła ją pediatra gdy mały miał silne biegunki (spowodowane alergią pokarmową) - aby właśnie go dopajać wodą z odrobiną glukozy. Gdy tylko przeszły zaraz z niej zrezygnowałam.

Michalindzior no dziwne, że Ci nie chciała sprzedać, bo przecież na tych herbatka jest przepis jak je zaparzać dla niemowląt. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie babcia tez polacila mi koper wloski... Tylko ze czysty a nie te "specjalne' dla niemowlat mieszanki itd.

Kurcze w sumie te problemy sie zaczely od tego jak polozna byla i polecila glukoze, nie dostaje jej duzo przeciez ale moze to powoduje u niego te zaparcia jak U Ciebie SATHI lekarz polecil na biegunke...
Jak narazie przespal cala noc, kupka byla...co prawda 1 ale luzna na szczescie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje laseczki za pomoc 😘
glukoza odstawiona, koperek wloski podaje z rumiankiem czysty nie te z hippa itd i pije (samego koperku nie smakuje mu)....I kupka byla super 😉
a po wizycie u lekarza, i "poduszeniu' po brzuszku przez dr maly kupcia jak rakieta, no i oczywiscie zmiana mleka na bebilon comfort.. 😉
I ogolnie lekarz stwierdzil ze brzuszek jest mieciutki, i koleczki moze i sa ale male, a wiecej on stymuluje- poprostu chce na raczki 🤔 ehh te babcie ciotki wszytskie co przyjda to na raczki na raczki i tak jest...koniec z tym juz 🙂

pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Michalindzior napisał(a):
Aniu
a bebilon comfort dawałam i na zaparcia faktycznie pomaga 🙂 ale jest niesmaczny 😉

ja bym uważała na to mleko, u nas skutek był odwrotny, jeszcze większe zaparcia i problemy - tylko sie synek po nim męczył 😞
Każde dziecko reaguje inaczej takze trzeba poprostu sprubowac inaczej sie nie dowiemy na jedno tak morze zadziełac na inne inaczej 😉 Umnie wystarczyło poprostu zmienic mleko z bebiko na bebilon niby ten sam skład ale jednak nie to samo mleko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kkaska u nas po bebico też zaparcia, teraz dajemy zwykly bebilon i powiem ci że z tego co czytalam to ma niby troszke inny sklad, i po zwyklym nawet bebilonie luźniejsze kupki są 🙂
no i wlasnie tak jest, jedno dziecko toleruje to, inne co innego...
znam duzo osob ktore podaja bebico i chwalą sobie...
i Nana .,.... a nam po nanie ulewało sie okropnie.
niby wszytkie mieszanki dla dzieci ale jednak czyms sie tam roznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 z tymi rączkami tak już jest. 😉 U nas mały niestety nauczył się przez prawdziwe kolki, bo kiedy już mało co skutkowało to go chociaż człowiek zawsze chciał pocieszyć i utulić w ramionach. Ale za to mówią, że dziecko wylulalne, wynoszone lepiej się rozwija. 🙂
No i mam nadzieję, że teraz to mleczko Wam spasuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!! Doradźcie mi.. a mianowicie, mój mały był do tej pory na NAN HA 1 ale ciągle był głodny i kupki raz dziennie ale takie ogromne i strasznie cuchnące i zielone jakby się trawy najadł, przysięgam, tak to wyglądało. Teraz od kilku dni dostaje Bebiko i niby ok, ale jest problem z kupką.. tzn, takie "bobki " wychodzą a jak zrobiłam masaż to poszła kupka, tylko nie wiem czy dzięki temu czy po prostu nadszedł czas.. sama nie wiem co sądzić o tym mleku.. jemu smakuje, chętnie je pije, a oprócz tego dostaje herbatkę z hipa na uspokojenie z melisy, kwiatu lipy i rumianku.. nie chce mu znowu mleka zmieniać, może poczekam i będę obserwować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a ja tego mojego zaraze nie moge oduczyc...staram sie ale on tak placze ze nie idzie wytrzymac 😞
nie mam sposobu na niego..
A po Bebilon Comfort..super 😉 kupki sa idealne co prawda sporo sie ich zrobilo ale to dobrze 😉
I glukoza odstawiona, herbatka z rumianku zmieszana z koperkiem ale nie te hippa tylko zwykle z herbapolu... i daje cos, chociaz no delikatne koleczki chyba ma.

sprobuj termometrem lub czpokiem...moze cos go ruszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilka!! to NAN HA 1 jest hipoalergiczne, nie?... Ale skoro kupka była taka jak mówisz, to by raczej wyglądało na to, że dziecku stanowczo ono nie służy... 🤨
Skoro to Bebiko dostaje od kilku dni to może jeszcze mimo wszystko poczekaj, poobserwuj dziecko, daj czas organizmowi się dostosować.


Ania8888 z termometrem uważaj, ja wiem, że to sprawdzona metoda babć itp. 😉 ale mimo wszystko dość często się ją jednak odradza.


Zresztą dziewczyny pamiętajmy, że nigdy nie będzie tak całkowicie idealnie z tymi kupkami i brzuszkami... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy wybór mleka dla dziecka konsultowałyście z lekarzem pediatra ...ja swojemu synkowi tez z tak zwanego polecenia kupiłam poczatkowo NAN HA1 i to był najgorszy błąd jaki mogłam popełnic ...mały płakał..miał problemy z kupka ...zaparcia choć jak juz zrobił to kupka była śmierdząca ...zielona i wielka...a to źle...poszłam po rade do lekarki pediatry i ona przepisała mi mleczko tylko na receptę ...BEBILON PEPTI ...I CO PROBLEMY Z KUPKA I KOLKAMI PO PROSTU ZNIKŁY!!!SPRAWDŹCIE SAME !!!A PROBLEMY MINĄ...TO MLECZKO JEST NA 100% MLEKIEM DLA ALERGIKÓW POKARMOWYCH...TAKICH WŁAŚNIE POCIECH JAK WASZE!!!POZDRAWIAM
A NA UPORCZYWA KOLKĘ POLECAM ESPUTICON MOJEMU MALUSZKOWI OD 2DOBY ZACZĘLI TO PODAWAĆ W SZPITALU I POMAGAŁO CAŁY CZAS!!!POLECAM DO KUPIENIA W APTECE BEZ RECEPTY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilka, z tym termometrem to chodzi o to, ze jak dziecko ma zatwardzenie, to smarujesz końcówke termometru oliwka lub kremem i delikatnie podrażniasz odbyt dziecka, jakby stymulujesz tamte mięśnie..
u nas termometr to był dobre rozwiązanie, po czopku kupki zwykle nie było, a po tym to od razu sie ruszyło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilka ja dawałam bebico straszym moim dzieciom i oboje mieli takie okropne zatwardzenie że zmieniałam na bebilon.
a najmłodszy po herbatkach na uspokojenie też zaparć dostawał.
termometru też czasem używaliśmy, najlepiej pomagało 😉 w sumie pediatra nam sam mówił żeby pomagać, że wtedy te gazy on wydali i będzie go mniej brzuszek bolał....
no i dawałam Bobotic, też fajnie wzdęcia niweluje.....
ale na kolki jednak nam sabsimplex pomógł....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...