Skocz do zawartości

Mleko modyfikowane - problem | Forum dla mam


PrzyszłaMama

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My od początku używamy Bebiko, i dla mojego franka jest najlepsze. Raz kupiłam mu Bebilon i nie najadał się nim wogóle, a Nan też jakiś dziwny był,niezbyt chetnie go jadł, więc pozostalismy przy Bebiko. Nie ma po nim żadnych zatwardzen, brzuszek tez go nie boli, wiec jesteśmy zadowoleni.
Ale wiadomo, każde dziecko jest inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My też dajemy sab simplex, wcześniej był espumisan i tez nie było źle.. A tym termometrem to ja mu krzywdy nie zrobię? Kurcze chyba się boję.. To tylko się wkłada czy trzeba poruszać w pupci? już sama nie wiem co mu jest.. Ja tez mu podaje herbatkę na uspokojenie tą z hipp i rumiankową też z hipp. A mleczka może na razie nie będę zmieniać, poczekam do poniedziałku i skonsultuje z pediatrą. Takie częste zmienianie to też nie za dobrze chyba.. A słyszałyście o mleku bebilon pepti tym na receptę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się bałam okropnie... tym termometrem, na początku baaardzo deliktanie mu pomagałam, taki malenki kawałeczek i patrzyłam co się dzieje.... i coraz pewniej mi to szło 😉 tego się dużo nie wkłada, tylko kawałeczek, i delikatnie poruszyć... więc nic się nie stanie 🙂
ja nie dawałam takiego mleczka na receptę...
no i podobno nie zaleca się takich częstych zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko uważaj, aby nie przyzywczaić dziecka do termometru. ja miałam taki okres, że jak mały pił bebilon comfort to inaczej nie mógł kupek robić jak tylko z pomoca termometu, takie twarde były 😞 i byłam zmuszona zmienic mleko na HiPP 1 Plus z probiotykami i u nas to był strzał w 10, samodzielnie zaczął się załatwiać i teraz bardzo rzadko mu pomagam sie wypróżnić, najczęściej jak zje coś zatwardzającego ( mleka sztucznego już nie podaję )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Czym teraz karmisz?
No z tym termometrem to trzeba ostroznie zeby tam nic maluszkowi nie uszkodzic..gdzies na ktoryms forum wyczytalam ze sa jakies rurki co do pupci sie wklada i one odpowqietrzaja ale czy takie cos wogle jest to ja nie wiem pierwsze slysze.

A my po zmianie mleka z bebilon 1 na bebilon comfort..i musze powiedziec ze kupki sa..i to duzo i rzadkie co mnie cieszy 😉 herbatka oczywiscie jest ale to jest nie wiecej jak 100 dziennie tak tylko miedzy karmieniem zeby go przytrzymac do godziny karmienia bo tego B.comfort to on pije masakryczne ilosci ponad 120 nieraz bo mu malo 😞
nie wiem czy ono jest tak rzadkie (robie 1 3 proporcje) i sie nie najada czy co?? strasznie lapczywie pije...
I podawalam mu 3 dni comfort i dzis zwykly bebilon... chyba mozna podawac kilka dni to kilka dni zwykly co??

A no dizewczyny i powiedzcie mi..bo on jest tak lapczywy ze mi sie ksztusi 😞 trzeba go pilnowac jak pije i uwaznie patrzec..i np jak brat byl jeszcze na butelce to gdy mial dosyc wypuchal jezykiem...a ten ciagnie i ciagnie trzeba mu samemu zabierac. I np pije te 80 -100 czy nawet te 120 to na 2 3 razy, odbije i pije dalej... nie wiem czy to tak calkiem normalne??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też się Seweryn krztusi strasznie, poprostu tak łapczywie pije...
i też ciągnie daaalej póki sama mu nie zabiore z buzi bo by się udusił....
to chyba łapczywość taka....
i też tak robi że ciągnie ile mu dam, nieraz zwymiotuje aż bo brzuch pełny...
i zjada juz 210ml.... no z mlekiem wiecej wychodzi...
i ja daje już bebilon normalny.
bebico złe, po Nan ulewało mu się, a bebilon comfort dawaliśmy na kolki ale nie pomagał i mały go nie chciał.
te rurki też gdzieś słyszałam o nich ale też poraz pierwszy.... nie wiem co to 😉
ciesze sie ze wam się imię podoba 🙂
buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc jakie mleko kupić wskazała nam pediatra alergolog - i też właśnie ze względu na alergię pokarmową przepisała Bebilon Pepti 1. Później było Bebilon Pepti 2, a teraz już jesteśmy na normalnym Bebilonie 2.


Hm, u nas na kolki najlepszy był i pozostał na wszelkie problemy brzuszkowe Espumisan.


Kamilka!!, jak pisała kasia1986 pomaga ten sposób w takich przypadkach... choć też nie zawsze. No i przestrzegają lekarze, że nieumiejętne użycie może uszkodzić odbyt.


Ania8888 może Twój mały to po prostu z natury... łakomczuszek. 🙂 Witek też tak miał - chciał wypijać mleczka więcej niż było zalecane (na opakowaniu pisze ile maks w jakich porcjach w jakim wieku). Nie bardzo wiedziałam co z tym zrobić. I się jednak okazało, że trzeba malca próbować przetrzymać, że on po prostu lubił jeść (a właściwie pić mleczko 😉) i gdyby mógł to by je pił co chwilę. Jednak z czasem zaczęłam go tak zajmowąć itd., że wydłużyłam czas między karmieniami nie przekraczając porcji na dobę. I to naprawdę starczyło, nawet jeśli po każdym karmieniu wyglądał na głodnego i takiego co by chciał jeszcze. 😉
Teraz zresztą też tak jest, że mój małych łasuch mógłby właściwie jeść na okrągło. On to po prostu lubi. 🙂 Cieszy mnie to, ale staram się nie przesadzić - bo takie łapczywe niemowlę niestety łatwo utuczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania8888 nie, nie, nie! Espumisan muszi koniecznie zaznaczyć w kropelkach, dla niemowląt! 😉 Bo jest i taki i taki.


Kamilka!! Bebilon Pepti kosztuje około 22 zł bez recepty (ale zwykle nie chcą sprzedawać... chyba, że po znajomości), a z receptą jest jakieś 50% zniżki - czyli wychodzi około 11zł. Ania8888 i akurat ten nie kupisz w markecie, wiem, bo właśnie Witek pijał długo tylko ten właśnie Pepti na receptę, a teraz dopiero od jakiegoś czasu już kupujemy (po konsultacji z pediatrą) zwykły, dostępny w każdym sklepie Bebilon i Bebilon na Noc (na tym ostatnim robię mu kaszkę na wieczór. 🙂).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze on albo ma tak silne zatwardzenie albo wcale go nie ma... Czy to możliwe żeby po czopku nic go nie ruszyło bo jelitka były puste? W sumie był taki mały bobek, ale nie twardy tylko taki jak "ciepła plastelina" i chyba nie sprawiło mu trudności wydalenie go.. O matko, ileż prościej byłoby karmić piersią!!
On się tak strasznie pręży i cały czerwony robi i to zawsze podczas jedzenia... Jak myślicie o co chodzi? Bo ja już pomysłów nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i w dzień nie ma z nim praktycznie żadnych problemów, tzn.między karmieniami jest raczej spokojny, często naje się i śpi.. tylko podczas tego jedzenia jest taki "kręcący i cisnący" że aż czerwony... może mu mleko nie podchodzi? ale z kolei jak już przestanie się prężyć to ładnie je..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!!
Nie wiem czy cos doradzę ale w kwestii zaparć i kolek po melku modyfikowanym mam pewne doświadczenia po Mateuszu i... Po mleku NAN miał zaparcia, potem zaczęły sie tez kolki, kupiliśmy Bebilon Comfort (ten na kolki i zaparacia) i trochę sie polepszyło ale nie do końca... na kolki stosowaliśmy Sab Simplex niemiecki i był rewelacyjny, czeski do bani!!! a potem Infacol i najwspanialszy wynalazek czyli Gripe Water... 🤪 po tym nawet jak Infacol nie pomoógł mały zasypiał jak zaczarowany a to tylko woda koperkowa... do dziś czasem stosujemy jak mały jest niespokojny... ale całkowity problem z zaparciami i problemami z kupką skończył sie jak zmienilismy mleko z Bebilonu Comfort na zwykły Bebilon... tamten niby na zaparcia ale u nas dużo lepiej się sprawdził ten zwykły... Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilka!! czy piersią by było prościej? Byś musiała też uważać na to co jesz bo gdyby wtedy dostał zatwardzenia to byś się w kółko głowiła - po czym?...
Co do prężenia to dzieci tak czasem mają. Może to zwiastuje jakiś skok rozwojowy? 🙂
Hm, nie wiem czy BP rozwiąże sprawę w Waszym przypadku, ale myślę, że warto spróbować. 🙂 A nuż i Twojemu malcowi spasuje? U nas z kupkami na Bebilon Pepti było okej, problemów z zaparciami nie kojarzę (raczej pojawiły się jak już zaczęliśmy wprowadzać pokarmy stałe). Niestety jedynie co to pojawiały się jeszcze kolki czasem... ale to nie mleko tu było winne. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też tak myślę wiec idę do apteki.. W razie czego zawsze można wrócić do poprzedniego jak to nie pomoże.. Tak mi go szkoda jak tak się napina (a ma przepuklinę pachwinową i czeka go operacja 😞) a wychodzi tylko mała gródka.. Bardzo dziękuje za pomoc i wsparcie!! Jesteście cudowne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...