Skocz do zawartości

Głaskanie po brzuchu wywołuje skurcze? | Forum o ciąży


musia21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Głaskanie jest mega przyjemne i chyba nie sposób się od tego powstrzymać -to fakt! Ja na przykład co wieczór robię sobie taką sesję głaskania a raczej mini masaży z olejkiem na rozstępy. Włączam muzyczkę i masuję brzuszek 🙂 Jest super! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Cudowne uczucie gdy pod dłonią czuć ruchy Maleństwa.... ale niestety, mi lekarz zabronił głaskania po brzuszku, zaczepiania, pukania i tym podobnych.... jeśli już muszę to powiedział, że ewentualnie mogę położyć dłoń i trzymać.... a wszystko przez zagrożenie przedwczesnym porodem... niby biorę leki na powstrzymanie skurczy, ale i tak stwierdził, że lepiej ich nie prowokować (właśnie głaskaniem)... nawet skurcze przepowiadające, te bezbolesne są częstsze jak się smyra po brzuszku i mogą stać się bardziej regularne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel ja dostałam zakaz już w III trymestrze, ale sądzę, że to dlatego że leżałam w szpitalu ze skurczami przedwczesnymi.... więc to jest dla mnie zabezpieczenie żeby mi się znowu skurcze nie zaczęły.... a na początku ciąży normalnie głaskałam brzunia, szczególnie jak zaczęłam czuć ruchy Kruszynki 🙂 jeśli masz wątpliwości to najlepiej spytać wprost lekarza prowadzącego... on będzie wiedział najlepiej jak jest w Twoim przypadku 😉

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałam o tym, i moja kuzynka nawet dzis mi o tym wspomniała jak łapka juz odruchowo poleciała na brzusio, ona dostała zakaz jak była w ciąży. wiec postaram sie nie głaskać za bardzo bo w poniedziałek też byłam już u gina ze skurczami ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bzdura, jak kobieta w ciąży jest zdrowa to nic maluchowi nie zrobi, ja do samego końca głaskałam,. pukałam i w ogóle i nic się nie stało 🙂 lekarze też mi nic na ten temat nie mówili 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój lekarz mi poradził, że jak już nie mogę się powstrzymać to mogę położyć dłoń w miejscu gdzie Dzidzia szaleje 🙂 ale nie ruszać nią... ale to zupełnie inne odczucie 🙂 a teraz na końcówce mogę głaskać ile chcę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przez całą ciążę głaskałam brzuszek i nic się nie stało. Mały wręcz nie chciał z brzuszka wyjść, nawet kroplówki z oksytocyną go nie wygoniły i dwa tyg po terminie miałam cesarkę. Myślę więc, że jak jest wszystko ok to od małego głaskania się nic nie stanie. Gorzej jak się skurcze pojawiają, to lepiej się powstrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podczas porodu cały czas trzymałam rękę na brzuszku i głaskałam i mówiłam do Judytki 😉 urodziłam w 41 tc 😉 miałam wywoływany poród 😉 oksytocyna i to drugie na rozwarcie 😜 a przez całą ciążę głaskałam brzuszek i tatuś dzidziusia się przytulał i całował i głaskał i nie miałam nigdy żadnych skurczy, nawet tych przygotowujących 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
ja też głaskam w domu i nie czuje po głaskaniu skurczy, ale np w szpitalu jak lezałam ostatnio na obserwacji jak mi podłączali KTG to przez głaskanie brzuszka (bo moja Mała jest bardzo ruchliwa ) przez to głaskanie malowały sie czeste i wieksze skurcze na wykresie pomimo ze ja ich wlasnie nie czulam tych skurczy 🙂 dlatego wg mnie to prawda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży ja już gdzieś od 7 miesiąca miałam zakaz głaskanie brzuszka. Jak pogłaskałam to robił się twardy i lekarz powiedział, że wywołuje to skurcze 😉 Bez głaskania też się potrafił robić twardy i napięty. A syna urodziłam dzień po terminie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja też miałam zakaz, ale i tak głaskałam jak opętana i nadal nosze nadinke pod serduszkiem 🙂 a teraz już nie chce mi sie głaskać chyba że wypycha nóżkę albo główkę to dotknę ja 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Mi tak lekarz przy pierwszej ciąży powiedział. Jak pogłaskałam to brzuch się stawiał. I teraz też tak mam, ale bez głaskania też mam skurcze. Za to teraz zamiast głaskać dotykam go 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...