Skocz do zawartości

karmienie piersią a skaza białkowa | Forum dla mam


ellie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamuśki,
byliśmy dzisiaj u lekarza bo mój mały ma krostki na buzi. Diagnoza : alergia, najprawdopodobniej na białko krowie. W związku z tym, że karmię piersią muszę odstawić mleko i pochodne oraz jaja (tak na wszelki wypadek). Jeśli macie podobny problem napiszcie co jadacie. Chciałabym aby moja dieta była w miarę urozmaicona i dostarczała synkowi potrzebne wit. i minerały ale chyba za dużo produktów to my jeść nie możemy w takiej sytuacji? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Mój Kacper ma teraz 5 miesięcy i w zasadzie od początku mamy problem z alergią, ja dalej karmię go piersią i cały czas jestem na diecie bezbiałkowej.
Generalnie przez ten czas Kacper miał stawiane różne diagnozy typu Atopowe Zapalenie Skóry, Skaza białkowa, łojotokwe zapalenie skóry i inne.
Nawet jak jestem na diecie to i tak wysypka mu wyskakuje. Napewno jest uczulony na białko, bo jak tylko zjem odrobinę czegoś mlecznego to wysypka się nasila. No ale oprócz tego uczulony jest na coś jeszcze, niesety nie udało mi się tego sprawdzić.
Byłam już na ostrej diecie, gdzie jadłam tylko Indyka, Królika, ziemniaki, jabłka, morele i brokuły - i pomimo tego Kacper i tak miał wysypkę. Więc podejrzewam jakieś czynniki zewnętrzene typu kurz, itp.
Przy skazie białkowej dieta jest bezlitosna, trzeba uważać bo teraz mleko w proszku jest prawie w każdej żywności łącznie z pasztetem czy wędliną z indyka - swoją drogą niezłe oczy zrobiłam jak czytałam skład na wędlinie z indyka. A wystarczy naprawdę minimalna ilość białka aby organizm dziecka zareagował.
Ja już się pogodziłam z tym, że szybko się nie dowiem na co Kacper ma alergię oprócz białka. A lekarze cóż - też nie wiedzą, tylko przepisują maści, które działają albo nie i tyle.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalena, dzięki za odpowiedź. Te alergie są strasznie męczące a u takich maluszków to już w ogóle. Najgorsze jest to że u takich szkrabów nie można zrobić testów aby wyeliminować alergeny, i musicie się męczyć razem z Kacperkiem. Mam nadzieję że u nas okaże się że to białko mleka krowiego.
A ja tymczasem rozpoczynam lekturę etykiet produktów 🙂 Z tym indykiem to rzeczywiście niespodzianka 🤪 Sami nie wiemy co jemy.
Jak byłaś na takiej ścisłej diecie to brałaś jakieś witaminy?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak biorę zwykłe witaminy dla kobiet karmiących i dodakowo 1200 mg/dzień wapnia (takie rozpuszczane albo zwykłe w tabletkach). O witaminach powiedziała mi położna, że jak się jest na diecie bezbiałkowej to trzeba je koniecznie brać, bo jak to określiła "kochana pójdzie Ci z kości i na starość osteoperoza gwarantowana". A o wapnie przeczytałam w gazecie, że na tej diecie tez trzeba brać.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie zajrzyj na wątek poświęcony AZS, skazie białkowej:

http://brzuszek.net/forum,skaza_bialkowa_u_niemowlat_azs,30,182356.html,str=0

Dużo tu już było omawianych rzeczy na ten temat. I diety i kosmetyków, itd. ... No bo fakt, za wiele to do jedzenia nie ma. Ja dałam radę na ostrej diecie karmić 5 miesięcy... ale musiałam przestać i zacząć jeść normalnie, bo sama nie mogłam wyjść z anemii. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...