Skocz do zawartości

ile przytyłyście? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie prawda, że dużo przytyje się, jak wcześniej dużo schudniesz na początku ciąży, co prawda zależy od organizmu kobiety i od tego czy będzie jeść za dwoje czy dla dwojga.
Ja schudłam na początku ciąży ok. 5 kg, potem stopniowo wróciłam do swojej wagi, która przez długi czas wahała się +/- 1 kg, a jak zaczęłam przybierać to wyszło do tej pory + 9 kg. Podobno nie liczy się schudnięcia, bo to jest normalne - bez znaczenia czy wymiotujesz czy nie, ja byłam tą szczęściarą bez wymiotów, jem normalnie, tyle mniejsze porcje i częściej (kiedyś było inaczej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 776
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam
ja jestem w 20 tygodniu i od poczatku ciazy przytylam 3 kg ale 15 maja ide do lekarza wiec podejrzewam ze waga bedzie wskazywac wiecej kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, naprawde nie ma to znaczenia ile przytyłyście!!!Unikajcie tylko słodyczy. Najważniejsze jest dziecko a nie waga. Znam osobę która przytyła 35 kg w ciąży i po roku udało jej się schudnąć do wagi z przed ciąży. Karmiła piersią i dużo wtedy schudła. także wage proszę schować, jeść zdrowo, a wszystko potem wróci do normy.
Ja przytyłam 17 kg, ale już po 3 miesiącach ważyłam tyle co przed ciążą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wcale nie schudłam na początku, do trzeciego miesiąca praktycznie waga stała w miejscu, a teraz w 31 tc jestem 16kg do przodu, i wcale nie jem dużo, tzn. nie obżeram się, jem żeby nie chodzić głodna i też częściej jem niż przed ciążą. To wszystko zalezy od uwarunkowań genetycznych, od ilości wod płodowych, wielkości dzidzi, zwiększona objętość krwi w ciąży też wazy 🙂
A mój dzidek jest bardzo duży i mam też dużo wód płodowych, więc nie martwie się wcale swoja wagą. Ważne abym razem z dzieckiem była zdrowa!!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiawilsonka napisał(a):
Dziewczyny, naprawde nie ma to znaczenia ile przytyłyście!!!Unikajcie tylko słodyczy.


ja wcale nie unikałam słodyczy i niczego sobie nie odmawiałam a jestem na początku 9 miesiąca i jestem tylko 8kg do przodu także jeśli jest przeciwskazanie do tego żeby nie jeść słodyczy np. cukrzyca ciążowa to wtedy się zgodze ale tak to nie trzeba ich unikać czy się ograniczać jak ma się na coś ochote to lepiej zaspokoić zachcianke bo akurat dziecko może tego potrzebuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w ciąży przytyłam około 22 kg ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ale dzidzia urodziła się bardzo duża 😜
jestem tydzień i 3 dni po porodzie, na razie gubię średnio kilogram dziennie, więc nie narzekam, chociaż jeszcze sporo zostało do zrzucenia ☺️ nie tracę jednak nadziei 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak do tej pory a jest to 30 tydzień to przytyłam 8kg a bałam się ze przytyje dużo więcej bo jestem sobie grubaskiem, ale starałam sie nie przesadzać i jadłam to co miałam ochotę a nieraz zmuszałam się do niektórych produktów takich jak owoce bo mnie odpychało od nich nie wiem dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
gosiawilsonka napisał(a):
Dziewczyny, naprawde nie ma to znaczenia ile przytyłyście!!!Unikajcie tylko słodyczy.


ja wcale nie unikałam słodyczy i niczego sobie nie odmawiałam a jestem na początku 9 miesiąca i jestem tylko 8kg do przodu także jeśli jest przeciwskazanie do tego żeby nie jeść słodyczy np. cukrzyca ciążowa to wtedy się zgodze ale tak to nie trzeba ich unikać czy się ograniczać jak ma się na coś ochote to lepiej zaspokoić zachcianke bo akurat dziecko może tego potrzebuje...


A MOIM ZDANIEM JEDNAK POWINNO SIE OGRANICZAC SŁODYCZE, BO MAJĄ BARDZO MAŁO WARTOSCI ODŻYWCZYCH I SĄ TYLKO PUSTYMI KALORIAMI. LEPIEJ ZJESC SOBIE SAŁATKE OWCOWĄ 🙂

JA PRZYTYŁAM W CIAZY 22 KG. LENKA MA 5 MIESIECY, A JA MAM WAGE SPRZED CIĄZY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przytyłam już ok.10 kg 😁
Ale wcale się tym nie przejmuję, bo w sumie nie jem dużo, nie opycham sie słodyczami, ale tez nie powiem żebym sobie czegoś odmawiała 😜
mÓJ LEKARZ twierdzi ze norma w ciąży to od 8 do 12 kg. moja koleżanka przytyła 25 kg a dzidziuś nie był za duży, poprostu miała duzo wód płodowych, także nie ma reguły.
Dziewczyny, jedzmy to na co mamy ochotę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak się okazuje to ja stosując dietę cukrzycową dla ciężarnych chudnę i tak na dwa tygodnie stosowania diety 2 kilo mniej, czyli jak przytyłam 8 kg to teraz się okazuje że przytyłam tylko 6 kg i z tego się bynajmniej ciesze.A jem nawet więcej niż jak normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...