Skocz do zawartości

Zabkowanie | Forum dla mam


Domi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam moja kruszynka skonczyla cztery miesiace.Od kilku dni mamy horror w domu.Nie spi w ciagu dnia, albo jak spi to po 15 min, i budzi sie z krzykiem.Wklada do buzi wszystko co popadnie(czesci swojej garderoby rowniez), przypuszczalnie gdyby mogla pogryzla by sobie ogon kota, paluszki, piastki ma non stop w buzi.
Dzis byly dwie rzadkie kupy.Pupa czerwona.
Czy mozliwe jest, ze beda jej wychodzic zabki?Tak wczesnie?
Szczerze jestesmy zmeczone obie, bo nie spimy. Dodam, ze do tej pory spala cala noc, teraz, od 23.30-5.00, i koniec.
Znacie jakies dobre sposoby na zredukowanie bolu dziasel?
Smaruje zelem, daje gryzaki( takie zmrozone)...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
hej Domi wiesz to bardzo możliwe a raczej pewne ze to ząbki - ja zaobserwowałam różne rzeczy przy dzieciach szwagierek więc z tego co piszesz to wszystko sie zgadza a po za tym co napisałaś to niestety nieznam innych sposobów u nas oprócz zelu daja jeszcze Tantum Verde -chyba to tak sie pisze nie pamietam, ale to taki spray na gardło ale na ząbki u mnie dziewczyny psikały - zalecone oczywiscie przez lekarza to niby odkarza czy cos. A i jeszcze ta biegunka tgo też normalne Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieci ząbkują również od 4 miesiąca- nie ma reguły. Jestem prawie pewna, że o to chodzi gdyż piszesz, że dziecko chce gryźć co wpadnie w rączki. Możesz jednak sama to sprawdzić - kup specjalny żel na ząbkowanie, oraz specjalną gumową szczoteczkę do ząbków nakładaną na palec rodzica (taki kształt kondomika tylko że ze szczoteczką gumową) i pocieraj dziąsełka. Dzidzia sobie przy okazji pogryzie co również przyniesie jej ulgę. Możesz włożyć go do lodówki na chwilę aby był chłodny (nie zimny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja koleżanka robiła to samo co Ty i nie bardzo skutkowało, synek miał aż gorączkę z tego wszystkiego i lekarz zalecił lek przeciwbólowy- oczywiście odpowiedni dla wieku- zazwyczaj chyba te calpole czy nurofeny sa od 3 m-ca wiec Twoja córeczka się kwalifikuje (ale sprawdz czy ma gorączkę rzeczywiście).
Bardzo współczuję bolesnego zabkowania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...