Skocz do zawartości

Rozwarcie | Forum o ciąży


aniaz81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Mam pytanie. wczoraj byłam i gin i stwierdził, że mam już rozwarcie na 5 cm. Termin na niedzielę, a to mój pierwszy poród. Mały się od czasu do czasu rusza, ale skurczy zero. Zaczynam się trochę bać, bo się naczytałam, że poród w takim wypadku może przebiegać bardzo szybko. Proszę o radę, jak to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu ja w 28 tyg. wyladowalam w szpitalu z 1.5 cm rozwarcia spedzilam tam 2 miesiace a wychodzac mialam juz 4 cm. lekarze wrozyli mi ze za gora 2 dni wroce na porodowke.
Z tymi 4 cm przechodzilam ponad 2 tyg. i na porodowce pojawilismy sie w 38 tyg.
Także nie ma reguly porod moze nastapic bardzo szybko ale mona tez sobie na niego poczekac tak jak i ja czekalam 🙂
A jesli jestes tak blisko terminu to mozna sie cieszyc ze juz niedlugo malenstwo bedziesz miala przy sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIU ROZWARCIE TO JEST JEDEN Z OBJAWÓW ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ PORODU 🙂 ALE JAK DZIEWCZYNY PISZĄ MOŻESZ POCHODZIĆ Z NIM JESZCZE TROSZKĘ 🙂 MIEJ JUŻ SPAKOWANĄ TORBĘ I W RAZIE POJAWIENIA SIĘ SKURCZY LUB PO ODEJŚCIU WÓD ZMYKAJ JAK NAJSZYBCIEJ DO SZPITALA 🙂
ŻYCZĘ POWODZENIA 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za wsparcie. Trochę już zaczynam się denerwować. Rozwarcie jest ale nic się nie dzieje, torba już dawno spakowana, więc tylko czekam na skurcze i jedziemy do szpitala. Najgorsze jest to czekanie, i ciągłe pytania: urodziłaś już? Ale już nie mogę doczekać się mojego maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właściwie to dwa dni mi odchodzi. Ale nie można tego z niczym pomylić. Wygląda (przepraszam, że tak piszę :blush 🙂 jak smarki zabarwione na lekko brązowo. Najpierw na wkładce zauważyłam lekko podbarwione upławy, później właśnie taka ciągnąca się wydzielina i na końcu wielki glut o kształcie ziarna fasoli, dość duży, jak paznokieć od kciuka. Też się bałam, że tego nie zauważę, ale nie sposób. Dość dużo jest tego śluzu. Położna w szkole rodzenia mówiła, żeby zwrócić uwagę czy nie jest zabarwiony na jasno czerwono i czy krew nie jest tętnicza, bo jeśli tak to trzeba to zgłosić lekarzowi. Jeśli odszedł Ci czop to musisz uważać, bo w takiej sytuacji dziecko nie jest już tak dobrze chronione przed bakteriami. Mojej kuzynce odszedł czop dwa tygodnie przed porodem i Mała urodziła się w zielonych wodach płodowych. Więc lepiej uważać, zapytać się lekarza i mieć spokój ducha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniaz81 napisał(a):
później właśnie taka ciągnąca się wydzielina i na końcu wielki glut o kształcie ziarna fasoli, dość duży, jak paznokieć od kciuka. Też się bałam, że tego nie zauważę, ale nie sposób. Dość dużo jest tego śluzu.


no u mnie to nie było takiego ziarnka fasoli, a czop wyglądał raczej jak wielka meduza, tyle galarety było.. 😲 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Anusia_88 napisał(a):
hej. Dziewczyny wczoraj byłam u lekarza i powiedziałam mi że mam już rozwarcie na 4 cm a zaczął mi się dopiero 37 tg. Troche zaczynam panikować że to już ale lekarz mnie uspokoił że już będę miał lżej z takim rozwarciem a jak to było u Was???
Twoj lekarz ma racje jak sie wszystko na dobre rozkreci to sie nie obejrzysz jak urodzisz . powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam jak do porodu pojechalam(po "chluśnięciu wód) mialam tylko do polowy szyjke skrocona i zadnego rozwarcia... No ale nie bylo postepu porodu wiec mialam cesarke... ale tez uwazam ze to dbrze ze masz juz to rozwarcie... Przeciez nawet jak urodzisz w 38tc to ciaza juz jest donoszona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Dziewczyny 🙂 Lekarz mówił że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu spotkamy się na porodówce i już zaczynam panikować 🤪 a w niedziele mam mieć robione ktg i lekarz zaproponował wycieczkę zapoznawczą po położnictwie 😁 z której bardzo się ciesze ale myśl że to już naprawdę mnie przeraża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...