Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieki za mile przyjecie mamuski!Ja dzis prawie caly dzien przespalam i chyba nie tylko przez paskudna pogode.Cos mi sie wydaje,ze jakies grypsko mnie dopadlo 😞 W ogole od samego poczatku ciazy leze plackiem a jak juz zagrozenie minelo i moglabym wstawac to albo omdlenia albo grypa 🤢
Mam nadzieje,ze wy sie lepiej mniewacie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziulek_33 napisał(a):
Dzieki za mile przyjecie mamuski!Ja dzis prawie caly dzien przespalam i chyba nie tylko przez paskudna pogode.Cos mi sie wydaje,ze jakies grypsko mnie dopadlo 😞 W ogole od samego poczatku ciazy leze plackiem a jak juz zagrozenie minelo i moglabym wstawac to albo omdlenia albo grypa 🤢
Mam nadzieje,ze wy sie lepiej mniewacie 😎


Oj kochana uwazaj troche na siebie bo dopiero co konczy ci sie pierwszy trymestr, ja wiem co dzis czujesz bo sama leze w lozku a co do grypy to wypij herbate z cytryna i miodem, rutinoscorbin i lez jak najwiecej, tylko tyleci moge pomoc sama ostatnio to przechodzilam,a nic innego nam nie wolno.tzymaj sie cieplo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Madziulek_33 napisał(a):
Dzieki za mile przyjecie mamuski!Ja dzis prawie caly dzien przespalam i chyba nie tylko przez paskudna pogode.Cos mi sie wydaje,ze jakies grypsko mnie dopadlo 😞 W ogole od samego poczatku ciazy leze plackiem a jak juz zagrozenie minelo i moglabym wstawac to albo omdlenia albo grypa 🤢
Mam nadzieje,ze wy sie lepiej mniewacie 😎


Oj kochana uwazaj troche na siebie bo dopiero co konczy ci sie pierwszy trymestr, ja wiem co dzis czujesz bo sama leze w lozku a co do grypy to wypij herbate z cytryna i miodem,
rutinoscorbin i lez jak najwiecej, tylko tyleci moge pomoc sama ostatnio to przechodzilam,a nic innego nam nie wolno.tzymaj sie cieplo!


Mnie na samiutkim początku jak się dowiedziałam o ciąży (6tydzień) też dopadła choroba, praktycznie nie mogłam mówić bo tak zaatakowało mi gardło i krtań. Kuracja jedynie miodem, cytryną i czosnkiem. Teraz jakoś się trzymam, trochę kicham i katar mam, ale to od zawsze. Trzymajcie się cieplutko dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny!Pije te herbatki z dodatkami ale temperatura rosnie...A co do tego trymestru to ja juz sie pogubilam wiecie,na suwaczku pisze ze 12,na takiej stronce "kalkulator ciazowy",ze 13(i obydwa terminy z tej samej daty ostatniej miesiaczki)a w/g usg jeszcze o tydzien dalej czyli 14 wiec sama nie wiem czy to jesczze 1 czy juz drugi,hehe.Ale uwazam na siebie caly czas.Z reszta nie mam mozliwosci zaszkodzenia sobie i dzidzi bo wstaje tylko do toalety i taj juz ponad 2 miesiace....Milego wieczorku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziulek_33 napisał(a):
Dzieki dziewczyny!Pije te herbatki z dodatkami ale temperatura rosnie...A co do tego trymestru to ja juz sie pogubilam wiecie,na suwaczku pisze ze 12,na takiej stronce "kalkulator ciazowy",ze 13(i obydwa terminy z tej samej daty ostatniej miesiaczki)a w/g usg jeszcze o tydzien dalej czyli 14 wiec sama nie wiem czy to jesczze 1 czy juz drugi,hehe.Ale uwazam na siebie caly czas.Z reszta nie mam mozliwosci zaszkodzenia sobie i dzidzi bo wstaje tylko do toalety i taj juz ponad 2 miesiace....Milego wieczorku!


Sprawdzalam ostatnio z moim lekarzem i te obleczenia w babyboom sa prawidlowe.
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
Ja dzis próbowałam poduszke ciążową popołudniu... dzis chyba posiedze 🙂 😆


juz podusię? ja się zastanawiam nad zakupem, ale wydawalo mi się, że mam jeszcze sporo czasu bo i brzuchol dopiero rośnie. Daj znać jak posiedzenie 🙂


ja zwlekałam z jej kupnem ale skoro mąz zrobił mi taka niespodzianke no to super.. o wiele lepiej sie spi 😁, bo miałam problem z zasypianiem na boku .. przyzwyczajona byłam do spania na brzuchu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Majoweczki !!!

Jak u Was z samopoczuciem? Ja od srody jestem w 14 tygodniu... ale nudnosci i wymioty nie chca mnie zostawic w spokoju :P ;/ , apetytu tez nie mam ;/ . Nie wiem moze powinnam byc bardziej cierpliwa i poprostu czekac az samo wreszcie przejdzie ale kiedy (zazwyczaj slyszalam ze po 3 miesiacu przechodzi)?! co myslicie?
Ciesze sie bo z dzidziusiem wszystko wporzadku a dla dziecka wszystko zniose ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
Dziewczyny obiecuję więcej się odzywać jak wróę w pon. do domku 🙂 OBIECUJĘ!!!! Tak już mam nawet dla wszystkich prezenty. Pomyślałam, że w tym roku nie będę nic robić na ostatnią chwilę. I już wiem, co będę robić na święta : mi przypadł barszcz do gotowanie. Bardzo się cieszę bo uwielbiam to robić i podobno wszystkim smakuje.


Jutro mój mąż przyjeżdża z Holandii.... Super 2 tygodni go nie widziałam! Już tak się steskniłam ,że szok.

Pozdrawiam was Moje dziewczyneczki mocno i niech was dzidzie pogłaszczą od środka 🙂 🙂:P

To wracaj szybko do swojego domku, bo strasznie mi Ciebie tutaj brakuje 🙂 Dobrze, że masz już za sobą tą rozłąkę z mężem, ciesze się razem z Tobą bo ja nie wiem jak bym przeżyła takie 2 tygodnie... 😉 Miłego "witania" męża w domu
Joma chyba jakoś żadziej zaglądasz, mam nadzieję, że wszystko oki.
Ja po wczorajszym szaleństwie w sklepach wróciłam do domu tak zadowolona, że gdy małż zaprponował, że zrobi mi masaż stóp to myślałam, że oszaleję do końca... 😉
Dzisiaj już niestety idę dopracki, więc spotkamy się znowu za kilka godzin. Tymczasem życzę Wam miłego poranka Drogie Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
catrina25 napisał(a):
Hej Majoweczki !!!

Jak u Was z samopoczuciem? Ja od srody jestem w 14 tygodniu... ale nudnosci i wymioty nie chca mnie zostawic w spokoju :P ;/ , apetytu tez nie mam ;/ . Nie wiem moze powinnam byc bardziej cierpliwa i poprostu czekac az samo wreszcie przejdzie ale kiedy (zazwyczaj slyszalam ze po 3 miesiacu przechodzi)?! co myslicie?
Ciesze sie bo z dzidziusiem wszystko wporzadku a dla dziecka wszystko zniose ... 🙂

Witaj catarina25! 🙂
Ja mdłości miałam tylko na początku i ratowałam się rano napojem z przegotowanej wody,miodu, świerzego imbiru i cytryny- mi bardzo pomagało.
Generalnie teraz powinno zaczać Ci mijać ze względu na wiek ciąży ale każda z nas jest inna i każda inaczej to wszystko przechodzi. Na kiedy masz termin? ja na 24/25 maja.
Pozdrawiam i życzę byś jak najszybciej poczuła się lepiej i nabrała apetytu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Manki!A ja dalej leze z temperaturka ale dzis juz nie spie tak jak wczoraj,przynajmniej na razie 🙂Tez juz nie moge sie doczekac ruchow malenstwa.Z synem bardzo szybko je poczulam az lekarz byl w szoku,stwierdzil ze bedzie bardzo zywy no i mial racje 🙂Napiszcie cos wiecej o tej podusi,ja myslalam ze to jest poduszka po porodzie ale jak widze pomaga zasypiac mama ktore spaly na brzuchu i z wiadomych wzgledow teraz nie moga a ja do nich naleze.Juz teraz straszne kombinacje musze przerabiac zeby zasnac a brzusio niewielki w stosunku do tego jaki bedzie(chociaz i tak duzy jak na tydzien ciazy,na szczescie na usg widac jeden plod bo juz mialam obawy ze co najmniej trojaczki:lol 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj wieczorem jużpo polożeniu się do lóżka, moja Fasola postanowila sie ujawnić 🙃 Trwalo to kilka, może kilkanaście sekund, ale bylo symatyczne. Wiem, że jak my śpimy to nasze pociechy zaczynają nocne życie 🙂 mile zakończenie dnia. Czekam znowu na wieczorową porę. ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Wczoraj wieczorem jużpo polożeniu się do lóżka, moja Fasola postanowila sie ujawnić 🙃 Trwalo to kilka, może kilkanaście sekund, ale bylo symatyczne. Wiem, że jak my śpimy to nasze pociechy zaczynają nocne życie 🙂 mile zakończenie dnia. Czekam znowu na wieczorową porę. ehh


Wspaniale! Kochana, ależ Ci zazdroszczę 🙂 Ja co wieczór gdy już leżę w łóżku, bacznie obserwuje swój brzuszek ( nie patrzę oczywiście na niego ale wyczekuję, że coś w końcu poczuję). Wiem, że to dość wcześnie no i na dodatek moja kruszyna jest naprawdę malutka jak na swój wiek ( wniosek z ostatniego USG) więc, ruchy mogę poczuć tym bardziej późno... Ale co wieczór swój rytuał muszę odbyć i już 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda jestem jestem, ale staram się ograniczać godziny spędzone przed komputerem 😉

Witam wszystkie nowe Majóweczki 🙂
Fajnie, że nas tu tak dużo 🙂

Co do ruchów...
To czasem czuję lekkie wibracje i myślę, że to to 😉
Kilka razy zdarzyło mi się przy myciu naczyń i nie wiedziałam dlaczego, ale gdzieś wyczytałam, że dziecko reaguje na szum wody 🙂
A ostatnio zrobiliśmy z Mężem "eksperyment" - delikatnie ucisnął brzuszek i w tym momencie Dzidek się poruszył - cudowne uczucie, ale sama nie wiem czy to akurat mu pasowało, więc boję się ponawiać próbę 😉

My dzisiaj o 18 mamy wizytkę 🙂
Trzymajcie kciuki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aina110 napisał(a):
Joma zazdroszcze ruchów, sama ich wyczekuję 🙂 a powiększyły się Wam choć trochę brzuszki??


hehe czy powiekszyly? ja juz zapomnialam jak wygladaja stare jeansy 🙂 po domu chodze w dresach, a poza to juz spodnie ciazowe..
Mój mąż mówi mi ciagle, "ale Ty bedziesz duuuza" i sie usmiecha jak szalony więc się nie boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Barakuda napisał(a):
catrina25 napisał(a):
Hej Majoweczki !!!

Jak u Was z samopoczuciem? Ja od srody jestem w 14 tygodniu... ale nudnosci i wymioty nie chca mnie zostawic w spokoju :P ;/ , apetytu tez nie mam ;/ . Nie wiem moze powinnam byc bardziej cierpliwa i poprostu czekac az samo wreszcie przejdzie ale kiedy (zazwyczaj slyszalam ze po 3 miesiacu przechodzi)?! co myslicie?
Ciesze sie bo z dzidziusiem wszystko wporzadku a dla dziecka wszystko zniose ... 🙂

Witaj catarina25! 🙂
Ja mdłości miałam tylko na początku i ratowałam się rano napojem z przegotowanej wody,miodu, świerzego imbiru i cytryny- mi bardzo pomagało.
Generalnie teraz powinno zaczać Ci mijać ze względu na wiek ciąży ale każda z nas jest inna i każda inaczej to wszystko przechodzi. Na kiedy masz termin? ja na 24/25 maja.
Pozdrawiam i życzę byś jak najszybciej poczuła się lepiej i nabrała apetytu 🙂


Hej Barakuda! 🙂
Termin mam na 18 maja . Od okolo 5t.c trwa juz moja przygoda z brakiem apetytu , wszystko co kiedys moglam jesc tonami poszlo w odstawke, nawet po jedzeniu po ktorym sie nie spodziewam ze bede wymiotowac wymiotuje i tak prawie regularnie rano i poznym wieczorem jak wracam z pracy. Gdyby nie usg to chyba nikt by mi nie uwierzyl ze jestem w ciazy :P (przed ciaza wazylam okolo 65kg a teraz 55kg nie wiadomo kiedy 10 kg zniknelo) . Ok nie bede zanudzac bo mogla bym tak pisac i pisac o moich ciazowych fanaberiach :P Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...