Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W ogóle od tygodnia tak zaczął mi się pojawiać po sikaniu gęsty śluz... Pomyślałam sobie, że to czop powoli schodzi ale wczoraj i dzisiaj było tego naprawdę dużo... Taka galaretkowata przezroczysta wydzielina...
Ehh.. wiem, że to jeszcze nic nie znaczy, bo nie było żadnej krwi, ale to znak, że coraz bliżej, prawda? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki mamuśki i maleństwa!!!
Ja dzisiaj na przepustce 🙂
Dwie kroplówki i nic nie ruszyło 😞
W poniedziałek trzecia kroplówka jak nie ruszy to od razu cesarka a więc w poniedziałek na pewno przytule moją Juleczkę 🙂

Jeżeli chodzi o czop to pielęgniarka powiedziała mi ze w intermecie piszą bzdury jeżel;i nawet czop idzie krwisty to nie znaczy że zaczyna sie poród.
Mi odszedł bardzo krwisty 3 dni temu.
Buziaki dla Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adka101 napisał(a):
Witajcie brzuszki mamuśki i maleństwa!!!
Ja dzisiaj na przepustce 🙂
Dwie kroplówki i nic nie ruszyło 😞
W poniedziałek trzecia kroplówka jak nie ruszy to od razu cesarka a więc w poniedziałek na pewno przytule moją Juleczkę 🙂

Jeżeli chodzi o czop to pielęgniarka powiedziała mi ze w intermecie piszą bzdury jeżel;i nawet czop idzie krwisty to nie znaczy że zaczyna sie poród.
Mi odszedł bardzo krwisty 3 dni temu.
Buziaki dla Was.

Adka!!! Trzymam kciuki, żeby w poniedziałek ruszyło po tej kroplówce! A nawet w weekend samo niech coś ruszy się... ah ta Juleczeka uparta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki. Byłam dziś u siostry cały dzień, dlatego nie zaglądałam. Naszło mnie żeby dziś zadzwonić na porodówkę do szpitala w którym chciałam rodzić i dowiedziałam się kilku ważnych informacji. No i wychodzi na to, że urodzę w innym szpitalu 🥴
Monalisa powinno cię to zainteresować bo chodzi mi o lubelski szpital na Staszica. (Remont trwa tam nadal)
Jak powiedziałam że jestem po terminie i lekarz kazał mi się do szpitala zgłosić w poniedziałek o ile się nic nie ruszy, to pani powiedziała że obecnie nie mają sali przedporodowej. Musiałabym co dwa dni przyjeżdżać na KTG (do Lublina mam prawie 70km) i jeżeli nic by się nie działo to 7dnia po terminie indukcja.
Po drugie, jest tylko 12 miejsc na poporodowej, trzeba się liczyć z tym, że będzie się leżało na korytarzu.
Po trzecie, niezależnie od tego ile dziecko będzie w szpitalu, pacjentki są wypisywane po dwóch dobach, a później sobie człowieku dojeżdżaj do dziecka 🤢.
No i tak to się ułożyło, dobrze że mnie podkusiło żeby zadzwonić, przynajmniej wiem na czym stoję. Tak czy siak Staszica odpada, idę na Lubartowską. Siostra tam leżała i nie narzeka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
tak te kropki stawiacie a mi się nudzi :P
i mnie Mała paznokietkami chyba drapie od środka :P


mi tez sie kochana nudzi ale uciekam dalej lezec...jak siedze boli mnie w malej 🤢 😮
w sumie jak leze tez ale mniej.....eh masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
martyna_czaro napisał(a):
tak te kropki stawiacie a mi się nudzi :P
i mnie Mała paznokietkami chyba drapie od środka :P


mi tez sie kochana nudzi ale uciekam dalej lezec...jak siedze boli mnie w malej 🤢 😮
w sumie jak leze tez ale mniej.....eh masakra

no to leż Kochana... ja już sobie ciepłą kąpiel wzięłam i kładę się w bety 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie 🙂 muszę się przyznać że od jakiegoś czasu śledzę wątek majóweczek bo sama nią jestem, chociaż nie wiem czy w końcu czerwcówką nie zostanę 😉
Gratuluję pięknych pociech a nierozpakowanym takich życzę (szybkich porodów oczywiście też 😉)
Mam także pytanie do Anonimosi, może Twój lekarz powiedział coś więcej na temat spojenia łonowego? Mi to bardzo dokucza i boję się trochę porodu sn, abo tego co może być po...Napisz proszę jeśli wiesz coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tiamia, lekarz powinien Cię zbadać dotykowo i zrobić USG czy czasem spojenie już się nie rozeszło. U mnie w dotyku jest boleśnie od około 25 tyg. ciąży, więc bardzo wcześnie, ale wtedy USG niczego nie wykazało. Mam problemy z chodzeniem po schodach, przyciąganiem nogi do nogi, wstawaniem z łóżka, stawaniem na jednej nodze, itp.
Ogólnie bardzo często lekarze wysyłają też na konsultacje do ortopedy - ja byłam właśnie jak zaczęło boleć, ale wtedy jeszcze nic nie było widać. Najbardziej wiarygodne jest USG na lepszym sprzęcie, które pokaże, czy nie została już przerwana ciągłość spojenia. Jeśli jest ryzyko - lepiej wykonać CC, bo inaczej można spędzić 2 miesiące i więcej leżąc, a potem rehabilitacja...
Teraz mam powiedziane, że jeśli zacznie się poród i będzie bolało mam powiedzieć o spojeniu, zbadają i jeśli się okaże, że może się rozejść - będzie CC. Ja bardzo chcę rodzić SN, ale zobaczymy czy się uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za odpowiedź, bóle mam takie same, momentami nie do zniesienia, nawet jak leżę w bezruchu, moja lekarka powiedziała jednak że to normalne i mam się nie martwić, ech...lekarz a lekarz...w takim razie nie będę się zastanawiać i w poniedziałek USG zrobię, też nie chcę CC, mam nadzieję że się uda, Tobie też życzę 🙂
Mam nadzieję, że nie obrazicie się jeśli będę i ja tu zaglądać do Was ☺️ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tiamia, tylko powiedz osobie wykonującej USG, że podejrzewa się przerwanie ciągłości spojenia łonowego - wtedy poważnie do tego podchodzą 😁 Bo może też boleć z powodu przygotowań do porodu - w końcu musimy jakoś przepchnąć Maleństwa, więc i tam się musi troszkę rozszerzyć i nigdy nie wiadomo czy boli z takiego czy innego powodu 🙂 Jestem dobrej myśli za nas obie i porody SN 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...