Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):
Mam pytanko do Tych Majoweczek ktore juz maja swoje pociechy....

czy Wasze dzieciaszki tez maja bole brzuszka???

jak naszego Alexa lapie to az mi go szkoda! zasnie sobie a tu za 10 minut znow sie napreza!
wczoraj juz mu czopka wlozylam na kolki bo nie moglismy nic zrobic! a On plakal! 🥴
dopiero po czopku przespal prawie 4 godzinki!

juz sama nie wiem co jest najlepsze na takie bole.... moze doradzicie....



mamy to samo. najczesciej zaczyna się koncert o 4 rano. ja piję herbatkę herbapolu na laktację ale ma w sobie koper i jest dobra na bóle brzuszka. kolezanka ktora rodzila w polowie marca miala problem z kolkami i sprowadza lek na kolki z Niemiec - wiec dla Ciebie byłby akurat. jakby coś to mogę zapytac nazwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia333 napisał(a):
ja też mam pytanko do mamusiek- kochane jak ubieracie w domku swoje maleństwa? kiedy wyszłyście na pierwszy spacer? i jak ubrać na spacer gdy jest tak gorąco?


my wyszlismy wczoraj. polozna powiedziala ze trzeba ubrac jedna warstwe grubiej niz siebie. czyli np dzis było bardzo gorąco to bodziak i kocyk na to. no i oczywiscie skarpetki i czapeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu no bedzie kibic jakich mało...nawet tatuś mysli jak juz synka bedzie na meczyki zabierał 🙂
Ale widze ze martyny Hania tez bedzie kibicowac 🤪

A ja walsnie ogladam meczyk ale sama...eh taki los...

A dzwoniłam do lekarza i jutro mam byc na czczo....bo chce jeszcze mi krew pobrac i ok 9 mnie zbada i da zastrzyk bo potem on idzie cc komus robic....i zobaczymy czy sie bujnie u mnie....a moj malu szaleje w brzuszku jakby pilke kopal hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam troszkę czasu, bo Malutki śpi, więc napiszę parę słów... 🙂

U mnie zaczęło się tak:
W poniedziałek rano - niewielka ilość wód....
Zadzwoniłam do położnej - kazała czekać aż będzie ich więcej...
No to pojechaliśmy na zakupy...potem wzięłam się za mega sprzątanie...
Przez kilka godzin cisza tzn sucho 😉 ale ok. 17/18 kilka razy zrobiło mi się tam ciepło i mokro...
Myślę sobie - nie ma co ryzykować - jedziemy do szpitala to sprawdzić...
Zadzwoniłam po Męża,,,zwolnił się z pracy i pojechaliśmy...
W szpitalu podłączyli mnie pod ktg - a tu skurcze się rysują - ja nic nie czuje...
Potem badanie lekarskie - małe rozwarcie, ale wody rzeczywiście się sączą więc jestem przyjęta do szpitala...
Od ok 20 jesteśmy na porodówce - podłączona cały czas pod ktg i oksytocynę....
Ok 22 - przebicie pęcherza płodowego - brrrrrr
Powoli zaczynam odczuwać jakieś skurcze, ale bardzo słabe...
Wymęczona już tym leżeniem pod ktg i oksytocyną...a postępu brak...
No i tak do ok godz 1...
Badanie lekarskie - decyzja o CC ze względu na zagrożenie infekcją wewnątrzmaciczną...
Tak więc dosyć szybko - uffff...
CC bałam się strasznie - szłam na salę operacyjną jak na skazanie...
Ale finał był cudowny...
O 2:10 usłyszałam najpiękniejszy płacz...płacz mojego dziecka....
A ja płakałam razem z nim - ze szczęścia!

Dni po porodzie - pomimo profesjonalnej, fachowej i życzliwej opieki, świetnych warunków - dni wyjęte z życia...
Potworny ból, ciągniecie rany, krwawienie, osłabienie...
Do tego brak pokarmu...
Nieoceniona tu była pomoc Męża...
Niestety najgorsze były nocki, bo zostawałam sama - obolała i ciężko było zajmować się Mariuszkiem...
Ale to już za nami...

Na szczęście doszłam już do siebie 🙂
Mariuszek jest raczej spokojny 🙂 Fajnie byłoby gdyby tak zostało 😉
Ja cieszę się też, że mam już pokarm 🙂
Uczymy się więc siebie nawzajem i jesteśmy baaaaardzo szczęśliwi 🙂


Trzymam kciuki za wszystkie Brzuszki i życzę szybkiego rozwiązania i ujrzenia swoich Skarbów 🙂


😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joma, Mariuszek jest prześliczny!!! 🤪 🤪
I fajnie, że napisałaś, jak to u Ciebie było - skąd CC itd. I rzeczywiście szybko podjęli decyzję o CC, czasem podobno się dłużej czeka, a chyba nie ma nic gorszego niż taka nerwówka..
Ech, zazdroszczę Mamusiom, które już mają swoje pociechy przy sobie. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joma wogole to MAriuszek Śliczny chłopak chyba wszystkie te Mariuszki takie urodziwe sa 🤪 (moj maz tez mariusz ma na imie hehe)

Ja juz obejzałam mecz wkurzylam sie i ide na balkon posiedziec...wkolo grzmi wiec jest nadzieja ze zrobi sie chlodniej i popada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Dziękujemy ☺️ 😘

Te kropelki na kolkę z Niemiec to Sab Simplex.


jeśli chodzi o kropelki z niemiec to napewno sab simplex 🙂 ale w Polsce są kropelki o takim samym składzie tylko minimalnie mniejszej sile bo sab simplex zawiera 69,17 mg Simeticonu a Bobotic 66,66 mg Ja osobiście używam Bobotic i po ponad tygodniu nie wiem czy za sprawą mleka czy tych kropelek widze poprawe oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JOMA widze ze mialas podobne przejscia jak ja. tyle ze mnie sie wody same nie zaczely saczyc. Ja przebijanie wspominam raczej ok. bezbolesnie.
po cc szybko sie uruchomilam bo nie moglam doczekac sie opieki nad Hania. Szwy ciagnely tronke ale dalam rade. Zaluje jedynie ze cc bylo po 15 godzinach meczarni..
Ale GRATULUJEsynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka no jasne, że Mariuszki to urodziwe chłopaki 😉

Fijołek o widzisz...ja jeszcze nie nadrobiłam zaległości także nawet ni wiedziałam...
Tobie również gratuluje Haneczki! 😘

Kochane Brzuszki już rozpakowane!
Gratuluje każdej z osobna 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam taka ale to chyba martyna wklejala i ona jest chyba bardziej zaktualizowana jesli dobrze pamietam ale nie moge do nowszej sie dostac 🙂

jak bede miala juz dostep do nowszej to wkleje 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/62/tabelkamaj2011stanna200.jpg/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/5056/tabelkamaj2011stanna200.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata2186 napisał(a):
ja mam taka ale to chyba martyna wklejala i ona jest chyba bardziej zaktualizowana jesli dobrze pamietam ale nie moge do nowszej sie dostac 🙂

jak bede miala juz dostep do nowszej to wkleje 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/62/tabelkamaj2011stanna200.jpg/][IMG]http://img62.imageshack.us/img62/5056/tabelkamaj2011stanna200.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


Dziewczynki ja rodziłam naturalnie a Tosia ważyła 2900 a nie 2700 🙂 Tzn w ogóle ważyła koło 3200 ale chyba na porodówce waga miała złe baterie (tak stwierdziła pani dr) 🙂 i nawet w książeczce Mała ma wagę ze znakiem zapytania 😁 XXI wiek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...