Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Joma, Kasidełko już pięknie wszystko opisała - podręcznikowo wręcz, bo poczytałam właśnie na ten temat 🙂
Jedyne co mogę dodać (też z książki) to:
Co odróżnia wymioty od ulewania: ulewanie - niewielkie, wymioty - chlustające, występują pod ciśnieniem, treść wymiotów jest obfita, bardziej strawiona i ma nieprzyjemny zapach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joma napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂

Czy Wasze Dzieciątka też tak ulewają?
Ja karmię piersią...i mimo to, że na SR mówili nam, że przy karmieniu piersią nie trzeba odbiajć to po każdym jedzeniu odbijamy - czasem się odbije, a czasem nie, a czasem nawet jak odbije to się ulewa,,,
A dzisiaj w nocy to tak chlusnęło jak go chciałam wziąć do odbicia (i raczej to nie było ulanie tylko wymiotowanie) - normalnie fontanna 😞
Nie wiem na ile to normalne?


moj tez tak ma to wina nie do konca rozwinietego ukladu pokarmowego moj raz na pare dni ulewa wiecej tak jak mowisz ale zazwyczaj podkladam pieluszki tetrowe bo cieknie mu z kacika ust 🙂 dobrze ze jestes bo mam pytanie co do szpitala w ktorym rodzilas jak bylo??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
fijolek napisał(a):
justiks23 napisał(a):
ja powiem tak tam byla mowa raczej odnosnie cesarek na zadanie czyli nie ma przeciwskazan do porodu naturalnego a kobieta ze strachu chce cesarke . Oczywiste jest ze sa komplikacje i wtedy cc to mus . Ja osobiscie rodzilam za kazdym razem naturalnie i naprawde da sie przezyc , fakt jest taki jak on powiedzial rozne osoby maja rozne progi bolu ja widocznie mam jakis wyzszy bo na porodowce zawsze sie dziwili ze nie krzycze 😮

sie okazalo ze ja nie mam wogole.. 🤢 ale i tak jestem z siebie dumna ze dalam rade przez 15godzin probowac naturalnie..


Fijolek, 15h - jestem pełna podziwu 😘

dziekuje bardzo. ☺️

tez rodzilam 15h a to dlatego ze rozwarcie mi stanelo na 8cm i czekali az sie samo ruszy do 10 🤢 w koncu sie po paru godz zlitowali i podali mi kroplowke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania no właśnie podejrzewam, że może też za dużo je - najpierw sobie poje, a potem pewnie tylko ssie piers dla zabawy, a mleko i tak leci...bo ja raczej dużo pokarmu mam...
Jak myślicie odciągać troszkę przed karmieniem?

Justyna rodziłam w Pro Familli - warunki, opieka - rewelacja!
Samo ulewanie mnie nie martwi - bo to normalne, że ma jeszcze nie rozwinięty ukl, pokarmowy, ale martwi mnie ilość i częstotliwość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joma, i jeszcze troszkę więcej, w dalszym ciągu z książki:
Gdy dziecko wymiotuje:
- uspokój szkraba, przemyj mu buzię, przebierz w czyste ubranko - lepiej się poczuje (w miarę oczywista oczywistość 😜)
- jeśli wymioty często się powtarzają - koniecznie idź do lekarza; zwłaszcza, gdy wymioty są uporczywe, widać w nich krew, towarzyszy im ból głowy, sztywność karku lub ból brzucha, biegunka, gorączka
- wymioty mogą prowadzić do odwodnienia, dlatego maluszek powinien dużo pić - jeśli pojawiają się objawy odwodnienia: spękane usta, mało elastyczna skóra, zapadnięte ciemiączko - wezwij lekarza lub jedź do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Kasidełko dzięki! Pewnie, że pomogłaś! 😘 😘 😘
Zastosuje się do Twoich rad, a jak to nie pomoże to pewnie wybierzemy się do lekarza,


Ciesze sie ,sama mam z tym problem wiec czytałam dzwoniłam pytałam .
Moge jeszcze poradzić żebyś dwie najgribsze encyklopedie włożyła pod górne nogi łóżeczka to zapobiega ulewaniu(wymiotom niestety nie).
I nasz synek uwielbia spać na brzuchu (niestety tylko na moimw łóżeczku się wierci) i wtedy tez mu się nie ulewa ale...nasz lekarz powiedział też że pozycja na brzuszku jest jedną z możliwych przyczyn tak zwanej śmierci łóżeczkowej wiec na całą noc nie polecam ale na 10min pod bacznym okiem mamy napewno pomoże 😜
I ważna sprawa czy przybiera an wadze bo jeśli tak to tak jak mówiłam samo minie ale jeśli nie przybiera albo traci to LEKARZ koniecznie i usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wam!
U nas to chyba będzie tak jak prześmiewczo przewidywałam to w kwietniu, że z Majką nie wyrobimy się w maju i nasz brzuszkowy maj zacznie się w kwietniu a skończy w czerwcu... Na razie żadnych zmian. Jeśli mała nie zdecyduje się dobrowolnie do wtorku to w środę mamy się zgłosić na oddział patologii ciąży i będą wywoływać poród. 🤢 :/
Wczoraj musiałam dwa razy robić KTG bo za pierwszym razem Maja spała jak suseł i nic nie było w stanie jej obudzić 😁. Dopiero porządna pizza i kubas Coca Coli rozbudził ją na dobre i kolejny zapis był już rewelacyjny... 😜 Ech, charakterna to moja córeczka. 😜
A dzisiaj odwołałam badanie bo nie było szans przebić się komunikacją miejską do szpitala ze względu na wizytę wiadomego gościa... Kolejne KTG w poniedziałek ale trzymajcie kciuki, żeby się mała w weekend jednak zdecydowała "po dobroci". 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
[color=blue][/color]Info od Beatki :
leze na porodówce mam 5cm rozwarcia niedlugo mi pecherz przebija takze dzis maly bedzie na swiecie

🤪


ojej dopiero ??? czyli od poniedziałku lezy w szpitalu i tyle ja trzymali ale w końcu koniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki na razie nie mam kiedy do was zagladac zawsze jest cos do zrobienia mala akurat spi 🙂porod nie byl az taki straszny gorsze te skurcze ale jak mala polozyli na brzuszku o wszystkim zapomnialam skurcze regularne co 2min mialam od 12-14 a mala na swiat przyszla o 14.20 buziaczki i gratulacje dla wszystkich MAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
czesc dziewczynki na razie nie mam kiedy do was zagladac zawsze jest cos do zrobienia mala akurat spi 🙂porod nie byl az taki straszny gorsze te skurcze ale jak mala polozyli na brzuszku o wszystkim zapomnialam skurcze regularne co 2min mialam od 12-14 a mala na swiat przyszla o 14.20 buziaczki i gratulacje dla wszystkich MAM


ooo to szybciucho Wam poszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...