Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkich 😘

Aniu!!! PRZEPIĘKNE ZDJĘCIE!!! 😉 😉

Ja zajadam śniadanko, bo Hania znowu śpi (uśpiona u mamy w ramionach...)
W nocy trochę płaczu mieliśmy ale daliśmy radę...

MIŁEGO DNIA 😘

BARAKURDA!!! Myślę dzisiaj o Tobie cały dzień i telepatycznie przesyłam pozytywne wibracje!!! 🙂 Oby to było dziś!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia gratuluję

Fijolku piekna macie corcie i jakie sliczne zdjecie...

Moj Maly jest grzeczny i je i spi,a jak nie spi to lezy sobie spokojnie tylko nie chce spac w lozeczku w swoim pokoju,mamy tez przy lozku kolyske i w niej chetniej sypia ale budzi sie co chwila a gdy spi ze mna w lozku to spi 4 godz,budzi sie,je i idzie dalej spac...
Ja mam problem z pokarmem...za duzo:/leci ze mnie i goracZka od wczoraj...miala ktoras tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Anonimosia: Nasz synek Tomek przyszedł na świat 30.05 o 23.41. Waży 3.460 kg, mierzy 55cm i dostał 10pkt 🙂 Niestety było CC, bo rozeszło mi się spojenie już do 7mm i ryzyko było za duże. Noc spędziliśmy osobno :-(, ale nie mogę się doczekać kiedy wreszcie go przytule! 🙂 Pozdrawiam majóweczki!

GRATULAAAAAACJE!!!!


GRRRATULLACJE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
manki napisał(a):
Anonimosia gratuluję

Fijolku piekna macie corcie i jakie sliczne zdjecie...

Moj Maly jest grzeczny i je i spi,a jak nie spi to lezy sobie spokojnie tylko nie chce spac w lozeczku w swoim pokoju,mamy tez przy lozku kolyske i w niej chetniej sypia ale budzi sie co chwila a gdy spi ze mna w lozku to spi 4 godz,budzi sie,je i idzie dalej spac...
Ja mam problem z pokarmem...za duzo:/leci ze mnie i goracZka od wczoraj...miala ktoras tak?


hmm ja tez mam straasznie duzo pokarmu i leci ciurkiem, ale nie mialam goraczki.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No a ja mam gorączkę i dreszcze straszne...troszku sobie odciagam,ale powiedziano mi ze jak odciagam to tego pokarmu przybier jeszcze wiecej itp...dzis popoludniu bede dzwonic do poloznej bo nie spada goraczka,utrzymuje sie miedzy 38 s 39 😞
A Oskar jak na poczatku to caly dzien potrafil przy cycu lezec a teraz 15-30 min,nie dluzej i najedzony...a moglby troszku wiecej sciagnac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
Witam mamuski jejku dziewczyny dmuchajcie i chuchajcie niech Majeczka Barakudy zechce dzis wyjsc 😘


Dmuchamy i chuchamy...
Justynko a moze Ty jako doswiadczona mama poradzisz mi cos na nawal pokarmu i goraczkie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
manki napisał(a):
justiks23 napisał(a):
Witam mamuski jejku dziewczyny dmuchajcie i chuchajcie niech Majeczka Barakudy zechce dzis wyjsc 😘


Dmuchamy i chuchamy...
Justynko a moze Ty jako doswiadczona mama poradzisz mi cos na nawal pokarmu i goraczkie???


kochana ja zawsze szlam pod prysznic i tam troszke odciagalam reczie ale nie zaduzo polewajac piersi ciepla woda na goraczke raczej nic nie wezmiesz bo karmisz ale niestety tak czestro bywa ze jest taki nawal ale codziennie bedzi lepiej kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
manki napisał(a):
justiks23 napisał(a):
Witam mamuski jejku dziewczyny dmuchajcie i chuchajcie niech Majeczka Barakudy zechce dzis wyjsc 😘


Dmuchamy i chuchamy...
Justynko a moze Ty jako doswiadczona mama poradzisz mi cos na nawal pokarmu i goraczkie???



kochana ja zawsze szlam pod prysznic i tam troszke odciagalam reczie ale nie zaduzo polewajac piersi ciepla woda na goraczke raczej nic nie wezmiesz bo karmisz ale niestety tak czestro bywa ze jest taki nawal ale codziennie bedzi lepiej kochana


Wiec to normalne?
minie samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Manki właśnie czytałam gazetkę "Mam dziecko" i tam doradca laktacyjny radzi:
4 sposoby na usunięcie zastoju:
1. Aby udrożnić kanaliki mleczne, przyłóż do piersi okład rozgrzewający (lub polewaj cieplą wodą z prysznica) i masuj ją (rób okrężne ruchy).
2. Po tym zabiegu jak najdłużej przystawiaj dziecko lub odciągaj mleko laktatorem, by dokładnie opróżnić pierś.
3. Gdy maluszek skończy ssać, przyłóż do piersi okład ze schłodzonych i rozgniecionych tłuczkiem liści białej kapusty.
4. Jeśli zastojowi towarzyszy gorączka, zażyj lek z paracetamolem (np. Apap).

Nie wiem, czy bez konsultacji z lekarzem powinnaś brać ten Apap, ale uważam, że nie powinnaś bagatelizować gorączki... 🤨
Mam nadzieję, że szybciutko Ci przejdzie 😘

Aneczko
o Wy śpioszki 🙂

Dziewczyny, czy Wy przy przewijaniu używacie chusteczek nawilżających, czy za każdym razem myjecie pupę wodą? Ja używam chusteczek i co jakiś czas po użyciu chusteczki jeszcze myję wacikami z wodą... Ale nie wiem czy nie lepiej byłoby samą wodą? 🤔 Tylko chusteczki są takie wygodne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wy borukacie się z nawałem pokarmowym a ja z jego brakiem 😞 No ale juz jest u mnie co raz lepiej, teraz maly śpi już prawie 2 godziny nakarmiony samym cycem więc chyba powoli się najada.
Napisze wam sposób na nawał pokarmowy wg mojej SR:

ZMNIEJSZYĆ ILOŚĆ PRZYJMOWANYCH PŁYNÓW
ROZWAŁKOWANE LIŚCIE Z KAPUSTY ŚCIĄGAJĄ STAN ZAPALNY Z PIERSI
GDY JESTEŚMY CHORE TO TEŻ KARMIMY PIERSIĄ TYLKO NALEŻY ZBIĆ GORĄCZKĘ PONIŻEJ 38ST NP PARACETAMOLEM

NAWAŁ POKARMOWY
1) ogrzac pierś - okad lub prysznic, kompres
2) jeżeli pierś jest twarda to najpierw odciągamy troche pokarmu tak aby dziecku podać miękką pierś
3) Karmimy tak długo aż poczujemy ulgę w piersiach, jeżeli dziecko aż tyle nie chce to odciągamy
pokarm do momentu aż swobodnie będziemy mogły "ugiąć" pierś palcami
4) bierzemy chłodny prysznic - nie lodowaty
5) powtarzamy czynność przy następnym karmieniu ale z drugiej piersi

A ja idę walczyć laktatorem z moimi cyckami, żeby było czym karmić księciunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna ja staram się wodą. biorę małego na ręce i myję mu pupę pod kranem w łazience. On to bardzo lubi. Chusteczki tak jak piszesz są wygodne ale pomyśl sobie, że miałabyś cały dzień myć np swoja twarz tyli chusteczkami po całym dniu chyba nie byłoby to przyjemne. Przynajmniej ja cała bym się kleiła. Pewnie, to tez zależy od chusteczek ale większość jest nawilżane jakimś kosmetykiem a nie sama wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Martynko 🙂
ja używam dla małej chusteczek nawilżających i nie myje woda.. połozna mówiła zeby po kazdej kupce woda umyc szczegolnie u dziewczynek, ale ja tak nie robie, wycieram ja chusteczkami , wieczorem kąpiel i jak sie obudzi rano przemywam jej buzke, raczki i pupke woda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pępek odpadł huuuura 🙂

My używamy chusteczek, ale powoli powoli mam w planie wprowadzić waciki z wodą - bo to na pewno zdrowsze...tylko właśnie...te chusteczki takie wygodne...a u nas kupka po każdym karmieniu praktycznie...

My wody do kąpieli nie gotujemy, ale tą do przemywania bużki, oczek itp - tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
Joma super.. u nas tez juz odpadł ale nie w całosc.. i jeszcze taki kawałeczek został, ehh juz sie doczekac nie moge.. mała miała gruba pępowine i tak długgoooo to trwa ☺️

No ja się już doczekać nie mogłam, bo miałam dość podwijania pieluch (co wiązało się z przelewaniem), uważania przy każdym przebieraniu itd.
No i w końcu bez stresu będziemy leżeć na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...