Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
WITAM wpadłam na chwilke poczytac co tam u Was gratulacje dla Mamusiek Nowych !U nas ostatnio kryzysuk był maly Stas płakał w nocy i w dzien był strasznie marudny,połozna widzac jak sie wygina i prerzy skierowała nas na usg brzuszka bo stwierdziła że za wczesnie na kolki ?Zdziwiłam sie ale pojechałam na badanie okazało sie że wszystko ok i faktycznie gazy sie zbieraja .Odbijamy po jedzonku ale mały wisi na cycu prawie cały dzien najlepiej jak bym go od niego nie odkładała 🙂 czasami nerwowo ssie i pózniej brzuniu boli.
Mysłałam juz o podaniu butelki chocby na noc ale szkoda mi go dokarmiac sztucznie jak mam pokarm i ładnie przybiera na wadze Ksieciunio bo w nocy potrafi sie budzic na cyca co godzinke 🙂 Ale damy rade juz sie przyzwyczailam do niespania i że dom nie ogarniety tak jak powinien byc ale nie mozna byc pefekcyjnym we wszystkim 🙂kiedys zaległosci nadrobie chyba 😉a i tak wszystko wynagradza radosna minka mojego STASINKA! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tez wpadlam na chwile maly wykapany juz spi wiec do 24 pewnie spokoj 🙂 Ogolnie nocki mam nadzieje ze beda takie jak ostatnia budzil sie co 2 lub 3 odziny na jedzenie i spal dalej 🙂 supcio...
przestaly go kolki meczyc...powiem wam ze dajemy malemu od wczoraj na noc 2 krople Bobotic na kolki i chyba po tym ma ulge i spi jak aniolek...dobrze jesli mu pomagaj i nic go nie boli 🙂

Moj Nikoś mial 3750 i 56cm 🙂 i dostal 10 pkt 🙂)

No to mamusia ucieka poprzytulac sie do tatusia bo cyba dzis spi z nami 🙂 hehe (znaczy tatus) a potem tez spac...dobranoc kochane 🙂 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

U nas nadal wiszenie przy cycu? To minie?
Bo ja nie ukrywam, że czasem mam już dość...
Niechby się tylko ta brodawka zagoiła to może wisieć ile tylko chce...ale nie teraz...ehhh

A powiedzcie mi...
Mój Mały często się pręży - tak jakby go gazy męczyły - nie jest to kolka...ale myślicie, że mogę mu podawać kropelki czy jakąś herbatkę żeby mu ulżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Witajcie 🙂

U nas nadal wiszenie przy cycu? To minie?
Bo ja nie ukrywam, że czasem mam już dość...
Niechby się tylko ta brodawka zagoiła to może wisieć ile tylko chce...ale nie teraz...ehhh

A powiedzcie mi...
Mój Mały często się pręży - tak jakby go gazy męczyły - nie jest to kolka...ale myślicie, że mogę mu podawać kropelki czy jakąś herbatkę żeby mu ulżyć?


Witam mój synek tez od kilku dni sie preży i trudno mu spokojnie spac meczy sie czasami okropnie .U mnie lekarka odradzała herbatki bo niby wzmagaja kolki a kropelek nie podaje bo sama nie wiem jakie moge podawac i jakie można u nas w aptece zakupic.Ale powiem Ci ze dzis sie wybiore i chyba jakies zakupie bo juz jestesmy razem z maluszkiem umeczeni tymi kolkami .Dziewczyny a może macie jakies sprawdzone kropelki na kolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Aneczka ja też kładę Małego na moim brzuszku - pomaga 🙂
No i pewnie na razie nie będę mu nic dawać, żeby było coś co będzie działać jakby faktycznie pojawiły się kolki (wypluć!)




wiesz mi sie wydaje ze maluchy maja problem zeby sie wypruznic , ciezko im.. a czemu zakładasz kolke... płacze ci wieczorami i w nocy ???? 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane..

My nie spaliśmy dzisiaj pół nocy 😞 Mała płakała, prężyła się, szły tylko kupki-pryki małe a ona się męczyła 😞 Czyżby zaszkodziła jej ta moja wczorajsza fasolka?
Kurcze, aż mi się serce krajało... już nie wiedziałam czy po cycku (jak już się w końcu uspokoiła) przewijać ją z tym pryków czy zostawić, żeby zasnęła... no ale przewijałam....
Najpierw jak się obudziła o 20:15 to zasnęła dopiero o 22:30 :/ a później obudziła się za godzinkę i znowu po bólach zasnęła o 1:30 🤢 🤢 bidulka nasza spała dzisiaj z nami w łóżku między mną a Grześkiem (my na czujce całą noc...) Dopiero teraz rano zrobiła porządną kupę...
Ufff.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Bea najlepsze (podobno) kropelki to niemieckie Sab Simplex - niestety w Pl niedostępne...
Ale podobne to nich są polskie Bobotic...

Dziekuje za podpowiedz JOMA do berlina mam niedaleko wiec chyba podjade i kupie te nimieckie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Teraz to już sie boję jeść wszystkiego... :/ bo w większości źródeł było napisane, że nie można fasoli ale młodą fasolkę szparagową można... :/ ale może to za wcześnie 😞


hmmm , ja tez wole z czegos zrezygnowac, i odpuscic niz pozniej mala ma sie meczyc, niby mówia zeby wprowadzac nowe produkty , ale nie na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No teraz to już będę wybitnie uważać... a czytałam, żeby nie rezygnować od razu ze wszystkiego tylko OBSERWOWAĆ... ja dziękuję za taką obserwację... jak się dzieciątko męczy później....

A mój Grzesiek tylko snikersy zajada... 😜 i wychodzi do drugiego pokoju jeść po kryjomu, żeby mi przykro nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna_czaro napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
MAryna ja słodyczki zajadam, uważam tylko z czekolada 😁

ja tylko biszkopty na razie 😉 i raz dziabnęłam łyżeczkę sernika 😜 a co jesz ze słodkości? 🙂


np. ost na topie u mnie sa ciastka maslane, wafelki i cukierki w czekoladzie trufle- ale to kilka sztuk. 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane,
Ja tylko na chwilę, nie mam siły nadrabiać stronek, ale chciałam dać znać, że już jesteśmy w domku 🙂
Tomek ma się dobrze, serduszko w porządku, choć czeka nas jeszcze kontrola w 6 miesiącu życia. Skończyło się u mnie CC, z powodu spojenia, męczę się obecnie z karmieniem piersią - pokarmu chyba jeszcze trochę za mało, ale przede wszystkim mam spory kłopot z prawidłowym przystawieniem - Mały bardzo płytko łapie pierś i sporo się musimy tu namęczyć, żeby ciągnął jak należy. I brodawki mam już nieco obolałe, ale na razie daję radę. Dokarmiamy się butelką niestety, bo nie mam pewności ile zjada, choć liczę na to, że wkrótce przestawimy się już tylko na pierś.
Pierwsza nocka za nami - całkiem spokojna, oby więcej takich 🙂
I mam pytanie o Wasze brzuchy - zwłaszcza tych z Was, które są po CC - mój wygląda tak, jakbym nadal była w ciąży... takiej z początkowych miesiąców, ale nawet pępek się nie schował. Też tak macie? Kiedy zmniejszyły się Wam brzuchy...? I strasznie mnie piecze szew przy wstawaniu z pozycji leżącej - też tak macie..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂

Moj maluszek wlasnie zasnal....tez pryka i sie prezy cyba faktycznie nasze maluchy maja problem jeszcze zeby sie wyproznic...ale wszystko sie unormuje (mam nadzieje ze jak najszybciej )....
Powiem wam ze jak tak goraco to jakies doly mnie lapia...smutno sie robi, maz w pracy maly wiekszosc dnia przy cycku wisi smoczka nie chce eh boje sie zebym w jakas eproesje nie popadla....
Tak bym chciala zeby juz bylo ok i wychodzic moc na spacerki moze wtedy mi sie polepszy...no i maz znow spal osobno bo w pokoju z malym bylo za goraco on musi miec okno jak szeroko otwarte....a ja z maluszkiem zostalam...
Oj nie mam dzis humoru....no ale nie bede juz gledzic zeby was tym nie zarazic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...