Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie! My cały czas na dworku przebywamy! Jak zaczyna padać to wtedy do domku a później znó wychodzimy 🙂 🙂
U nas wszystko dobrze 🙂 Za tydzień jedziemy do Lublina na wesele 🙂 🙂 i bierzemy Małego 🙂 🙂 Fajnie potańczymy sobie , że ho ho 🙂 🙂 Już się nie mogę doczekać! I pochwalę się wam, zmieściłam się w sukienkę swoją a już myślałam , że będę musiała kupować 😮 😮
Józek Księciu Panie jest świetny! Śpi i je i coś tam się rozgląda, nie mamy żadnych kolek.
Manki on też dużo leży na brzuszku i śpi też 🙂 🙂
Hussi myśle o was pozytywnie!
Jamaragretka 3maj się!

U nas zaraz będzie lać!

A no i ja pije codziennie kminek mielony na czczo z wodą. Piłam z Anielką i nigdy nie miałam problemów z brzuszkiem z kolkami . Mam nadzieję, że teraz też on pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justyna ja się nie martwię czkawką tylko tym co się z nią wiąże, bo u nas wraz z każdym czkaniem - ulewanie duuuużej ilości mleka, a co za tym idzie...ponowne uczucie głodu, ponowne karmienie i takie błędne koło...

Co do brzuszka to ja też często kładę Mariuszka na brzuszku i lubi to, bo czasem się uspokaja...a i na brzuszek dobrze robi, po potem bąki lecą 😉

U nas na razie żadnych (odupkać) poważniejszych problemów brzuszkowych...czasem tylko jakieś preżenia...itp...
Ale chyba profilkatycznie zaczne pić ten kminek...
A tak w ogole Dziewczyny to co rozumiecie przez słowo kolka?
Bo często gazy, pręzenia wrzuca się do jednego wora, a kolka przecież zgodnie z zasadą trzech: niemowlęta cierpiące na kolkę płaczą ponad 3 godziny dziennie, przez więcej niż 3 dni w tygodniu, przez co najmniej 3 tygodnie...
U Was jest kolka czy po prostu gazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! my juz po wizycie u okulisty wszystko w porzadku, z brzuszkiem poki co odpukac jakby troche lepiej odstawilismy wode zywca na ktorej robilismy mleko i jakby troche spokojniejsze to moje dziecie, teraz spi sobie na brzuszku dzieki bogu lubi to. no nic a ja korzystam z chwili spokoju ide cos zjesc buziaki i do pozniej 😘 😘 aha bardzo dziekuje za wsparcie i dobre rady dobrze ze jestescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 :*
Moja niuniusia śpi, a mamusia odpoczywa 🙂
Moja nie ma kolek, tylko właśnie czasem trudniej jej kupkę zrobić... No i teraz ma dupcię trochę odparzoną więc dzisiaj tormentiol zakupiłam i zobaczymy jak się będzie goić.
No i te ropiejące oczka... :/ przemywam solą fizjologiczną ale cały czas ropieją. Myślałam, że mi położna coś dzisiaj poradzi, ale kazała dalej przemywać....
No i kupiłam sobie dzisiaj laktator "lakta", któraś z Was polecała 🙂 ale jeszcze nie odciągałam, bo nie potrzebuję...

Królewna Hania właśnie otworzyła szeroko oczy 🙂 Zaraz się kąpiemy 🙂

Aaa! Pochwalę się Wam, co mój mąż wymyslił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chcialabym sie pochwalic jak dla mnie wielkim sukcesem. dzis pierwszy raz kapalam Hanie sama. do tej pory robil to Piotrek bo ja nie mialam odwagi. Dzis obok stala moja tesciowa i podpowiadala. I bylo SUPER! 🙃 zadnego placzu ani w trakcie kapieli, ani przy wyjmowaniu i suszeniu. Normalnie jest taki ryk ze serce peka! 🤢 az sie nie moge doczekac jutrzejszej kapieli 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
chcialabym sie pochwalic jak dla mnie wielkim sukcesem. dzis pierwszy raz kapalam Hanie sama. do tej pory robil to Piotrek bo ja nie mialam odwagi. Dzis obok stala moja tesciowa i podpowiadala. I bylo SUPER! 🙃 zadnego placzu ani w trakcie kapieli, ani przy wyjmowaniu i suszeniu. Normalnie jest taki ryk ze serce peka! 🤢 az sie nie moge doczekac jutrzejszej kapieli 🤪 🙃

ja mala kape sama od miesiaca a jak marcin jest w domu w weekend i chce ja kapac to mi noralnie przeszkadza, najchetniej wzielabym ja sama i wykpala bo dla mnie wszytsko zle robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka.. korzystam z chwili wolniego komp 🙂 moj zaniemógł ... a raczej mu pomogłam 🤢 ☺️
U nas ok, mała spokojna jest, wczoraj bylismy u ortopedy na bioderkach i wszystko w porzadeczku 🙂 dr az oczy zrobił ze dziecie moje sztywno głowke trzyma lezac na brzuszku 😁 😁 od samego poczatku ja tak kładlismy na troszke 🙂 no i pojawił sie u nas problem ze skóra na twarzy.. ma zapalenie skóry, i musimy mascia smarowac 😮 powoli znikaja krosteczki.
a co do kolek to moja nie ma, "odpukac" mam nadzieje ze juz nie bedzie, codziennie rano prezy sie i ciezko jej sie załatwic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:

- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?

- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.
On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.

- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?

- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.
I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.

- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?

- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.

- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?

- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.

- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.

- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.

- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.

W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:

- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.

- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:
"MAMUSIU".
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolku 🙂 GRATULACJE 🙂 takie sukcesy cieszą najbardziej 😉 U nas jest odwrotnie, to ja kąpie a mąż boi się przełamać... ale przyjdzie taki dzień, że i on się będzie cieszył z ich pierwszej udanej kąpieli 😉
Aneczka dzisiaj bardzo o Tobie myślałam 🙂

a w ogóle to śniła mi się dzisiaj Joma i Marinka 😉 Joli już opowiadałam, ale sen głupkowaty, więc nie ma co opowiadać 😉 oczywiście gadałyśmy o dzieciach 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
mała sie przebudza,,, zaraz bedzie kąpu kąpu 😁
Marinka.. my tez jedziemy na wesele 18 , mała z moja mama bedzie w pokoju , i bede dochodzic na karmienie.. a wy jak robicie.. Józek, Aniela bedzie z wami na weselu >??

My też zaraz kąpiemy.. mała się obudziła ale tak płakała, że musiałam ją nakarmić. Po karmieniu błogość i sen.... więc czekamy aż się rozbudzi 😉

My mamy wesele w lipcu ale nie wiem czy iść czy nie... Bo Małej nie miałabym pod ręką tylko 2 km od sali weselnej mogłaby być z teściową. Niby blisko, ale ja jeszcze nie wiem co będzie za miesiąc i jakoś się boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka , Anielkę zostawiamy z dziadkami w wawie. Joszkę bierzemy ze sobą ale będzie osoba, która będzie go pilnować 🙂

Martyna czaro no prosze powiedz jak Ci się śniłam 🙂 🙂

Fijolek wieeeeeeeeeeeelkie gratulacje! I fajnie, że masz taką teściową fajną! O !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
zoltaczka sie utrzymuje 😞 😞 😞


Hej Jamargaretka wiem co czujesz bo u Stasia tez wzrosła i wczoraj strasznie sie martwilam dzis był u mnie kolezanka która prowadzi poradnie laktacyjna i mnie ohrzaniła ze niepotrzebnie panikuje bo dzidzius dobrze sie rozwija przybiera na wadze 1,5 kg przez miesiac i to oznacza że ma żóltaczke pokarmowa która powoli spada i moze utrzymywac sie do 3 miesiaca i mysle sobie ze bedzie dobrze i intuicja matki podpowiada mi że bedzie ok wszystko
U Was napewno też bądzmy dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornię. Bartuś wykąpany, najedzony i po malu zasypia. A my sobie odpoczywamy. Jeżeli chodzi o czkawkę to u nas cycus nie pomaga, jedynie okrycie ciałka po sama szyję kolderka lub kocykiem lub też potrzymanie go za rączki. My na wesele idziemy dopiero w październiku i zastanawiam się czy zabrać maluszka, ale widzę że skoro wy zabieraćie je już teraz to mając 5i pół miesiąca nie będzie taki malutki 🙂 życzę miłego wieczórku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:

- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?

- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.
On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.

- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?

- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.
I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.

- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?

- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.

- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?

- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.

- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.

- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.

- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.

W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:

- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.

- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:
"MAMUSIU".
😘


nie wiem czy to kryzys dzisiejszego dnia czy hormony czy ten tekst ale czytając go aż się rozkleiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
zoltaczka sie utrzymuje 😞 😞 😞


Hej Jamargaretka wiem co czujesz bo u Stasia tez wzrosła i wczoraj strasznie sie martwilam dzis był u mnie kolezanka która prowadzi poradnie laktacyjna i mnie ohrzaniła ze niepotrzebnie panikuje bo dzidzius dobrze sie rozwija przybiera na wadze 1,5 kg przez miesiac i to oznacza że ma żóltaczke pokarmowa która powoli spada i moze utrzymywac sie do 3 miesiaca i mysle sobie ze bedzie dobrze i intuicja matki podpowiada mi że bedzie ok wszystko
U Was napewno też bądzmy dobrej mysli 🙂


no Maja też ładnie przybywa. w miesiąc od masy urodzeniowej przytyła 1300 i jak częściowo odstawiłam od piersi t spadło więc to by wskazywało że to jednak ta pokarmowa. przedwczoraj Maja wydawał mi się bledsza a dziś znów brzoskwinka. jutro idziemy do pediatry, a sprawdzałaś jakoś ostatnio bilirubine?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
zoltaczka sie utrzymuje 😞 😞 😞


Hej Jamargaretka wiem co czujesz bo u Stasia tez wzrosła i wczoraj strasznie sie martwilam dzis był u mnie kolezanka która prowadzi poradnie laktacyjna i mnie ohrzaniła ze niepotrzebnie panikuje bo dzidzius dobrze sie rozwija przybiera na wadze 1,5 kg przez miesiac i to oznacza że ma żóltaczke pokarmowa która powoli spada i moze utrzymywac sie do 3 miesiaca i mysle sobie ze bedzie dobrze i intuicja matki podpowiada mi że bedzie ok wszystko
U Was napewno też bądzmy dobrej mysli 🙂


no Maja też ładnie przybywa. w miesiąc od masy urodzeniowej przytyła 1300 i jak częściowo odstawiłam od piersi t spadło więc to by wskazywało że to jednak ta pokarmowa. przedwczoraj Maja wydawał mi się bledsza a dziś znów brzoskwinka. jutro idziemy do pediatry, a sprawdzałaś jakoś ostatnio bilirubine?


tak wczoraj miał 13,9 dlatego sie zmartwilam 😞 i tylko buziak
zóltawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...