Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
zoltaczka sie utrzymuje 😞 😞 😞


Hej Jamargaretka wiem co czujesz bo u Stasia tez wzrosła i wczoraj strasznie sie martwilam dzis był u mnie kolezanka która prowadzi poradnie laktacyjna i mnie ohrzaniła ze niepotrzebnie panikuje bo dzidzius dobrze sie rozwija przybiera na wadze 1,5 kg przez miesiac i to oznacza że ma żóltaczke pokarmowa która powoli spada i moze utrzymywac sie do 3 miesiaca i mysle sobie ze bedzie dobrze i intuicja matki podpowiada mi że bedzie ok wszystko
U Was napewno też bądzmy dobrej mysli 🙂


no Maja też ładnie przybywa. w miesiąc od masy urodzeniowej przytyła 1300 i jak częściowo odstawiłam od piersi t spadło więc to by wskazywało że to jednak ta pokarmowa. przedwczoraj Maja wydawał mi się bledsza a dziś znów brzoskwinka. jutro idziemy do pediatry, a sprawdzałaś jakoś ostatnio bilirubine?


tak wczoraj miał 13,9 dlatego sie zmartwilam 😞 i tylko buziak
zóltawy


no ja jutro idę do przychodni z tą naszą żółtaczką. troche się martwię ale wiesz ostatnio w aptece rozmawialam z dziewczyną której dziecko miało 19 i ona nie zdecydowała się na odstawienie od piersi a jak dziecko skończyło 2 miesiące to i żółtaczka minela. podobno ta pokarmowa moze sie utzrymywać do 3 miesiecy. dam jutro znac co powiedział pediatra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka...z tego co mi w szpitalu mowili,zoltaczka z czasem sama zanika,bo maluszek starszy i watroba troszke dojrzala.Wiem,ze 10 punktow zoltaczki to normalny wynik,ze prawie kazdy niemowlak to ma.Z czasem powinna to spadac.Jezeli tak nie jest w Waszym wypadku to musicie przejsc terapie swietlna.Nie martw,bedzie wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek. Ja karmie Bartusia piersią i w ciągu dnia podaje mu herbatkę koperkowa i może dzięki temu niema kolek. Nocka dziś tragiczna pobudka co godzinę. Chyba w dzień będę musiała pospać. My również używamy kropelek bo od wyjścia ze szpitala ropieja oczka na początku sól trochę pomagała, ale później już nie. Martwi mnie trochę że od wyjścia przybrał tylko pół kilo 😞 21 mamy szczepienie to podpytany czy to normalne bo może to być po antybiotykach które dostawał w szpitalu, ale tak długo? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie....ja tez korzystam z okazi ze Nikos spi i zagladam do was...wczoraj niespokojny dzien mielismy prezyl sie i chyba brzuszek go boll...przedwcozraj zjadlam troche winogrona i tak mysle czy nie od tego czasem....no ale noc spokojna zasnal ok 21.30 i pobudka o 3.6 i 8 prawie standart hehe

Ide chyba sie jeszcze na godzinke polozyc korzystajac z okazji...

Fajnie macie maluszki wieksze wychodzicie same gdzies...ja planuje w niedziele wyskoczyc rano na pol godziny lub godzine jak maly zasnie okaze sie czy mi sie uda 🙂

Milego dnia mamuski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Ja idę na spacer mimo tej pochmurnej pogody. póki nie pada! Od razu kupię składniki na ciasto z truskawkami i kruszonką .
nocka superowa!
U mnie obiad już gotowy , dziś goląbki dla moich zrobiłam 🙂
Pewnie mnie już nie będzie , bo weekend i trzeba korzystać. Mamy imprezę i dziś i jutro więc trzeba wybrać coś bo na 2 nie damy radę 🙂 Ale potańczę sobie . O !

MIŁEGO WEEKENDU! 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Jamargaretka...z tego co mi w szpitalu mowili,zoltaczka z czasem sama zanika,bo maluszek starszy i watroba troszke dojrzala.Wiem,ze 10 punktow zoltaczki to normalny wynik,ze prawie kazdy niemowlak to ma.Z czasem powinna to spadac.Jezeli tak nie jest w Waszym wypadku to musicie przejsc terapie swietlna.Nie martw,bedzie wszystko dobrze.


tak, żółtaczka jest całkiem normalna u noworodków ale zazwyczaj w pierwszych dniach mija - a u Majki się utrzymuje. a na solarium leżała dwie doby. żółtaczka spadła o 2 jednostki i wypisali nas do domu - tyle, że dalej nie chce spadać. na 12:15 idziemy do pediatry i zobaczymy co ona poradzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
Marinka sen był taki, że płynęłyśmy taką wielką łodzią (ale wyglądało tak tak jakbyśmy saniami po śniegu sunęły.. 😜 ) Ty siedziałaś za mną i nie widziałam Cię, ale wiedziałam, że to Ty i widziałam kawałek Twojej zielonej sukienki (jakoś mi się z zielonym kolorem kojarzysz.. 🙂 ). A Jola siedziała przed Tobą, obok mnie i o dzieciach rozmawiałyśmy i jeszcze o jakiś głupotach 😉
Ale pyszności u Ciebie - gołąbki i ciacho... mmm... 😉

U nas nocka tragiczna!!! od 20:40 Mała do 1:00 nie spała... jak usnęła na moim brzuchu to spała jak suseł a jak ją tylko przekładałam do łóżka to płacz... cyc, płacz, cyc, płacz... wypluwała tego cyca... znowu usypiała pięknie na brzuchu (i tak z godzinę z nią leżałam...). No i suszarka do usypiania w ruch!!... yhh...

A dzisiaj rano kolejny stres, bo nakarmiłam ją i musiałam jechać do banku i zus'u... ale będąc w banku mąż dzwonił, że mała płacze i cyca szuka... za 3 min tel. i jak usłyszałam ryk Hani to myślałam, że się poryczę w tym banku... szybko załatwiłam przy kasie sprawę i w pędy do domu... przyjechałam, a Hania śpi.... 🤔
I teraz poradźcie mi proszę! JAK WYCHODZĘ NA GODZINĘ, TO ILE ODCIĄGAĆ POKARMU? Bo to wyjdzie na jedno karmienie tylko... i czy muszę go do lodówki chować, czy może stać w pokoju w buteleczce? Jak to wszystko robić?!?! 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Widzę, że coś słaby odzew jeśli chodzi o Mamusie.net...

Martyna chociaż Ty 😘

To ponawiam 🙂
Co Wy na to, żeby przenieść się całkowicie na Mamusie.net?
W ciąży już nie jesteśmy, a tamto forum bardziej w naszym temacie - więc dlaczego nie? 😉


Mamy już nawet swój wątek 🙂
http://www.mamusie.net/forum,majoweczki_2011,29,25.html,str=30#5074
No i na forum poruszane tematy, które nas teraz dotyczą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

My wczoraj mieliśmy kryzys. Młody nie chciał spać. Ciągle by przy cycu siedział. Jak się najadł to walił kupę więc przebieranie. Przy zmianie pieluszki się wybudzał i znowu do cyca i tak w koło. na koniec zwrócił wszytko i był znowu głodny. Musiałam go przebrać całego i zmienić pościel. Już miałam łzy w oczach ale koło 22 zasnął a nocka była już dużo spokojniejsza. Dziś póki co jest w miarę ok.

Martyna ja jestem zwolenniczką "babciowych sposobów" i jak nasz Szymek miał ropkę w oku to zakropiłam je własnym pokarmem. na drugi dzień śladu nie było.

Co do przenosin na mamusie.net jest za. Zaraz się zarejestruję.

Zmykam tymczasem bo mam dziś w planach porządki. Może uda mi się póki mały przysypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Witajcie 🙂

Widzę, że coś słaby odzew jeśli chodzi o Mamusie.net...

Martyna chociaż Ty 😘

To ponawiam 🙂
Co Wy na to, żeby przenieść się całkowicie na Mamusie.net?
W ciąży już nie jesteśmy, a tamto forum bardziej w naszym temacie - więc dlaczego nie? 😉


Mamy już nawet swój wątek 🙂
http://www.mamusie.net/forum,majoweczki_2011,29,25.html,str=30#5074
No i na forum poruszane tematy, które nas teraz dotyczą 🙂


nie ma problemu. tylko dajcie hasło że przechodzimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...