Skocz do zawartości

Wykrzywiajacy sie brzuch w 16 tyg | Forum o ciąży


nanusia69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny mam wlasnie koncowke 16 tyg i od ostatnich kilku dni brzuch po prawej stronie tak jakby mi staje na sztorc i czuje ze twardnieje w tym miejscu. Czy dzieje sie wam tak samo i co to moze byc?? Przy wzieciu kilku glebokich oddechow brzuch wraca do swoich ksztautow. Dzieje sie to szczegolnie kiedy sie mocno zdenerwuje. W czwartek ide na wizyte takze poradze sie lekarza. Ciekawi mnie czy tylko ja tak mam? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
może to dzidzia tak sie ułożyła właśnie w tym miejscu...pamiętam jak bylam w pierwszej ciąży to też tak mi się brzuszek wypychał ..raz tu a raz tam...po za tym jeżeli jest to bliżej środka brzucha i robi ci sie taki jakby pionowy wałeczek lub gulka to może to być przepuklina...tego cholerstwa tez się nabawiłam w ciąży...warto sprawdzić to u lekarza...bo ja nic o tym lekarzowi nie wspomniałam jak to zaobserwowałam po raz pierwszy a próbując rodzić siłami natury tylko pogorszyłam sprawę...właściwie teraz miałam ja operować(jedyny sposób leczenia) jednak okazało sie że jestem w drugiej ciąży i operacja została odłożona po urodzeniu dzidziusia...trzeba czekać i sie męczyć...niestety...ale zapytaj niech to twój lekarz sprawdzi ...możesz sama zrobić jeszcze jedno ćwiczenie które może to potwierdzić...połóż sie na plecach i powoli sie podnieś do pozycji siedzącej...obserwuj brzuszek jak robi sie po środku taki jakby wałeczek lub gulka ...to niestety ale jest to objaw przepukliny kresy białej która często pojawia się u kobiet w ciąży...najważniejsze abyś sprawdziła to u lekarza...nie musi to być nic groźnego bądź niepokojącego...ale sprawdzić trzeba!!!pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieuje za odpowiedz 🙂 Bylam u lekarza ale on nic na ten temat nie mogl mi powiedziec. Wyczytalam sama gdzies, ze moga byc to poprostu skurcze macicy. Brzuch wykrzywil mi sie tak z 3 razy po prawej stronie, tak jakbym wyczuwala spieta macice. Teraz to juz sie nie pojawia, jestem spokojniejsza. Zdazalo mi sie to jak bylam zdenerwowana, moze to na tle stresowym. Jak sprawdzam tak jak mi poradzilas to nic nie czuje, wiec chyba to nie przepuchlina. A wogle z kad mozna taka przepuchline dostac? Tak poprostu sama sie robi, czy sa tego jakies przyczyny ?? hmm ciekawe. Zycze powodzenia i jeszcze raz dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...