Skocz do zawartości

urlop wychowawczy a kolejna ciąża-przerwanie wychowawczego i l4 | Forum o ciąży


capslocc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam was wszystkie!!!mam do was pytanie odnośnie urlopu wychowawczego i kolejnej ciąży...otóż po urodzeniu pierwszego dziecka i wykorzystaniu wszystkich przysługujących urlopów przeszłam na urlop wychowawczy bezpłatny...(niestety nie stać mnie było na nianię dla synka poza tym stwierdziłam że jak mam wrócić do pracy i oddać całą swoja pensje niańce to lepiej samemu patrzeć jak dziecko rośnie...)po upływie dwóch lat sytuacja materialna zmusiła mnie do przerwania urlopu wychowawczego na moje żądanie...uczyniłam to zgodnie z artykułami kodeksu pracy...na 30dni przed planowanym powrotem do pracy wysłałam do firmy moje podanie o przyjęcie mnie do pracy na poprzednio zajmowane stanowisko badź na inne stanowisko odpowiadające moim kwalifikacjom...pracodawca w takim wypadku nie może odmówić mi powrotu...do pracy mam wrócic w przyszłym tygodniu ale w ciągu tych 30dni dowiedziałam sie że jestem znowu w ciąży na dodatek lekarz zaleca mi siedzenie w domu ...bo mam dwie przepukliny po poprzedniej ciąży i wyklucza to pracę w takim stanie...może i wszystko byłoby ok ale tak jak napisałam muszę wrócić do pracy bo mam nieciekawą sytuację (mąż stracił pracę i idzie zima...w domu jedno małe dziecko i kolejne w drodze)obawiam sie że jak wrócę do pracy i dam im l4 od lekarza z literka B to będą nieźle na mnie wkurzeni i na pewno zus też sie do mnie doczepi ..czy któraś z was miała już podobna sytuację...napiszcie mi czy po powrocie do pracy następnego dnia mogę im dać l4 czy moge to zrobić tego samego dnia co wracam ...dodam że do pracy mam prawie 150km które muszę dojechać a na to lekarz tez sie nie zgadza...teraz nie czuje sie na siłach aby wracać do parcy ale sytuacja mnie do tego zmusza ...co mam robić poradźcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie byłam w takiej sytuacji ale u mnei dziewczyny w parcy (a dodam, że pracuje w ZUSie 😜 )robiły tak: wracały z wychowawczego (pierwszy dzien pracy - robiły badania lekarskie) a na drugi dzień juz przynosiły L4 bo były w ciąży.
Nie przejmuj się innymi, będą źli trudno, najważniejsze jest dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze jedno pracodawca może mi wręczyć z dniem powrotu do pracy wypowiedzenie i co wtedy mam zabrać ze soba zaświadczenie od lekarza że jestem w ciąży i to automatycznie jest powodem że juz tego nie może zrobić bo będę dokładnie w 12tygodniu ciąży i czy jeżeli w pracy mam się stawić 20września to na zwolnienie mogę pójść od 21 - a 20 udać się po prostu na badania lekarskie i jeszcze tu jedno pytanie jak zaczynałam prace w tej firmie to faktycznie musiałam zrobić sobie badania ale to było po jakimś tygodniu jak już pracowałam czy jest jakiś przepis który reguluje w jakim momencie musze mieć zrobione badania lekarskie..tj przed przystąpieniem do pracy czy juz w trakcie trwania pracy...i czy należy mi sie dzień wolny aby te badania mogła wykonać...chcę aby wszystko było ok i żebym nie miała dodatkowych problemów bo i tak sytuacja w jakiej sie aktualnie znajduje trochę mnie przerasta a muszę pamiętać że rozwija sie we mnie nowe życie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za bardzo to ja się nie znam na prawie pracy... ale po każdych 30 dniach chorobowego, macierzyńskeigo itp przerwy (nie urlopowych) pracodawca ma obowiązek wysłać Cie na badania lekarskie, które stwierdzą czy jestes zdolna do pracy. Powinno to nastąpić w pierwszym dniu powrotu do pracy, bo bez badań nie mogą Cię dopuścić do pracy!!!
na badania lekarskie są chyba 2 dni wolnego
(u mnie np. rano idzię się na badania i jeszcze szybciutko trzeba wrócić do pracy 😜 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAROLA83 DZIĘKI WIELKIE PO RAZ KOLEJNY...JA PISMO O PRZERWANIE URLOPU WYCHOWAWCZEGO WYSŁAŁAM 18SIERPNIA A DO PRACY CHCIAŁAM WRÓCIĆ 20WRZEŚNIA I SZCZERZE DO TEJ PORY NIE DOSTAŁA Z FIRMY ŻADNEJ ODPOWIEDZI ...A JEST JUŻ 10WRZEŚNIA SAMA NIE WIEM CO DALEJ BĘDZIE CZEKAM...JAK SKŁADAM PISMO O PRZYWRÓCENIE MNIE DO PRACY I CZYNIE TO NA 30DNI PRZED PLANOWANYM POWROTEM TO JEDNO CO WIEM TO PRACODAWCA NIE MOŻE MI ODMÓWIĆ TEGO POWROTU ALE POWINIEN MI CHYBA DAĆ DOKŁADNIE ZNAĆ KTÓREGO DNIA I GDZIE MAM SIĘ STAWIĆ(BO MOJA FIRMA MA WIELE ODDZIAŁÓW) I ŻEBY MI POTEM NIE WPIERALI ŻE MNIE 20TEGO NIE BYŁO BO NIBY GDZIE I JAK ..TROSZKĘ MNIE TO MARTWI...ALE POCZEKAM JAK DO 15TEGO NIE BĘDE MIAŁA INFO Z ICH STRONY ZADZWONIĘ SAMA I O TO ZAPYTAM...POZDRAWIAM 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...