Skocz do zawartości

Ból prawej nerki , co robić?! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,
bardzo Was proszę przyszłe mamuśki o poradę. Jestem w 26 TC, od tygodnia mam napadowe bóle prawej nerki. Lekarz przepisał mi furagin na przeczyszczenie moczu, i 2 dni po zaczęciu opakowania zaczął się horror 😞 Ćmiący ból prawej nerki, wzmaga się przy chodzeniu, natomiast w nocy boli cały czas..
W dzień jak wcześniej wspomniałam zaczyna boleć, wtedy muszę usiąść i po 30 minutach przechodzi. Wstaję i po chwili znów czuję ból..
Czy miałyście kiedykolwiek taką przypadłość? Jak z nią sobie radziłyście? Innych dolegliwości nie mam.
Bardzo dużo piję wody niegazowanej by "wypłukać" ewentualne paskudztwa z nerki, ale póki co efekt średni ;/
Boję się o maluszka, podczas "ataków" biorę no-spę, ale staram się brać max 2 dziennie.
Powoli wykańcza mnie ten ból, a do rozwiązania jeszcze 14 tygodni..
co robić? 😞

pozdrawiam!
Kasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kasiu.

Po pierwsze skąd wiesz że to nerki? Lekarz tak stwierdził, zrobił Ci jakieś badania, aby potwierdzić że to napewno nerki?

Miałam podobną sytuację w 23TC, jeździłam do swojego lekarza, skierował mnie na mase badań aby wykluczyć nerki.
Kazał dużo leżeć i kiedy naprawdę boli brać 3 x dziennie nospe forte. Brałam tylko na noc bo w dzień starałam się poradzić sobie z bólem. Co najgorsze po 2h środek przestawał działać. Myślałam że zwariuję z bólu. Od 3 dnia męki mąż postanowił mi pomóc i powiedział że będzie mi rozmasowywał to miejsce w którym boli i przyznam że naprawdę mi to pomagało.

Co się okazało to nie była boląca nerka (lekarz również to wykluczył), okazało się że macica która zmienia swoją wysokość w pewnej fazie uciska na nerwy i z tąd ten okropny ból. Mi minęło po tygodniu, choć myślałam że to trwa wieczność. Musisz zacisnąc zęby i najlepiej to miejsce rozmasowywać, napewno CI ulży.

Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Fakt, moze to byc sprawka dzidziusia, ja mam synka tak ułozonego, że po prawej stronie ma nózki i pupe, więc możliwe że sam też dokłada swoje 5 groszy do tego bólu.
Dziś byłam na usg nerek, i lekarz stwierdził kamienie w nerkach ok 5 mm srednicy, oraz zastój moczu w prawej nerce.. intuicja mnie nie zawiodła, że to nerka mi szwankuje...

20 maja idę do gin to zobaczymy co mi przepisze, aktualnie biore z jej polecenia Furaginum 2 tabletki 3 razy dziennie, pić dużo płynów..

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Dziewczyny ja wczoraj w nocy czulam taki bol po prawej stronie mniej wiecej na wysokosci nerek ,ze nie mglam sie ruszac! Nawet przewrocic sie na bok, moglam tylko lezec na plecach. Martwilam sie ,ze cos z bobaskiem bo wczoraj malo sie ruszal a dzisiaj tez tylko 2 kopniaczki i to takie leciutkie czulam... a teraz do gin ide dopiero 13 sierpnia! az sie martwie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...