Skocz do zawartości

zakupy | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kochana jeszcze nie raz usłyszysz że to za wcześnie! 🙂 Mi mówiono że najlepiej kompletowac wszystko pod sam koniec żeby nie zapeszać i takie tam bzdety. Nie daj się namówić na coś takiego bo pod koniec już jest naprawdę ciężko a część rzeczy może już np. nie być dostepna lub może być po fajnej promocji.
Ja kupowałam wszystko po kolei, po troszeczkę, korzystając z okazji w sklepach i nie słuchałam zbytnio innych. Pod koniec zostało mi już tylko pranie, prasowanie, układanie. W ten sposób nie odczuliśmy wszystkich kosztów na jeden raz ale nie uniknęliśmy też głupot- np. kilka razy kupowałam smoczki (bo mi się podobały) a teraz doszłam do wniosku że wolałabym żeby Mała smoczka nie dostała 😉 :P
Pamietaj tylko że na pewno dostaniecie w formie prezentów mnóstwo rzeczy, ubranek, gryzaczków itp.
Miłych zakupów!:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz kupilam mnostwo rzeczy.Nie przejmuje sie przesadami 🙂Taki wydatek na jeden raz to naprawde sporo i ciagle o czyms sobie czlowiek przypomina. Za dwa tygodnie dowiem sie czy moja dzidzia to na pewno dziewczynka jak sie potwierdzi to od razu remontujemy maluchowi pokoik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że zbyt wczesne zakupy to zabobony starych ciotek...również pomalutku zaopatruję sie w potrzebne rzeczy,żeby nie kupować wszystkiego na hura,poza tym pod koniec ciąży może być ciężko z brzuszkiem latać po sklepach...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez nasluchalam sie o przesadach i takich tam i w sumie nie kupowalam bo troszke nawet sie balam..w kolo tyle ciezarnych ronilo;/ale tak kolo 27 tyg nie wytrzymalam i zaczelam na hura kupowac i nie zaluje bo teraz jak wybralam sie do rossmana po same kosmetyki dla maluszka w glowie mi sie krecilo i musialam wychodzic ze sklepu 🤨 tak wiec nie zaluje 🙂 tylko jak patrze na lozeczko w kaci i gore rzeczy w nim to strasznie mi sie ciagnie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest za wczesnie, wrecz przeciwnie, bardzo dobrze jest zacząc robic zakupki wczeniej i sobie kompletowac wszystko pomalutku i sie nie odczuje tego wydatku wtedy az tak bardzo. Ja niestety nie mialam okazji robic tak po troche zakupow, bo tu w Danii gdzie mieszkamy wszystko jest drogie, a jak jezdzilismy co jakis czas do Polski to nigdy nie bylo czasu na lazenie po sklepach. Takze jak bylismy ostatni raz w Polsce musielismy kupic wszystko na raz, oprocz lozeczka i wozka, bo wozek kupilismy miesiac wczesniej, a i tak Babcia mojego Meza stwierdzila, ze po co to kupywac przeciez to za wczesnie (bylam wtedy w 7 mies.) Potem zrobilismy reszte zakupow, smoczki, butelki, kocyki, posciel, materacyk, kosmetyki, rozne przybory, no po prostu wszysciutko. Bylismy przygotowani na to, że zaplacimy duzo, w koncu kupywalismy wszystko na raz. Na szczescie robilismy zakupy w sklepie w ktorym pracowalam i szefowa dala ladna znizke 🙂 Potem oczywiscie Mama i Babcia Meza zadaly pytanie ile kosztowalo? Pewnie z 300zl to jak powiedzialam zeby dodaly jeszcze 1000zl to zwariowaly i uslyszlam juz tylko: A po co to tyle kupywac to takie drogie, a dziecko zaraz wyrosnie. Rece mi opadly. Ja i tak myslalam, ze wyjdzie wiecej do zaplacenia. A oczywoscie najlepiej byloby kupywac po troche, wtedy mialabym wszystko takie jak mi sie marzy, bo musialam kupywac takie jakie bylo, a nie takie jakie chce.
Takze kupujcie dziewczyny poki macie na to czas!!!

ale sie rozpisalam! sorki 🙂
Pozdrowionka 😘









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupowalam co miesiac cos jak bylam tylko na zakupach w ten sposob nie mam pojecia ile wydalismy i rozlozylo sie to tak ze portfel tego nie odczul 🙂 i tak radze kazdemu kto ma taka mozliwosc 🙂 jednorazowo wydac jest bardzo ciezko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem zdania jak większość dziewczyn tzn. że nie ma co odkładać wszystkiego na ostatnią chwile. My kupowaliśmy zawsze coś jak byliśmy na zakupach i w sumie tak się tego nie odczuwa w portfelu niż później byś miała kupić wszystko na raz bo, nie wiem czy 1000 zł wystarczyło by na te drobiazgi! to tak się mówi ale parę ciuszków jakiś kosmetyk i już jest parę stówek....a po za tym chyba by potrzeba tira!! 🙂 hehe więc nie ma co, co wierzyć w zabobony 🙂 Pozdrawiam Serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pamiętam jak kupiłam pierwsze body z promocji z kubusiem puchatkiem :P Musiałam je chować bo jak wszyscy na mnie naskoczyli to przestałam sie chwalic. Nawet sam mąż dlugo uważał że nie trzeba jeszcze nic kupowac ale sie go nie słuchałam. Teściowa mi mówiła że najlepiej kupić wszystko przed porodem a wózek i inne duże rzeczy po porodzie jak to kiedyś było- wyobrażacie to sobie??!! 🤢
Tusienka24- wyprawka za ponad 1000zł to chyba tak średnio wydałaś. Ja troche wydałam w Polsce, trochę w Irlandii- korzystalismy gdzie taniej i lepiej więc tez nie wiem jaki był ogólny koszt (i chyba wolę nie wiedzieć). Mimo wszystko okazało się ze i tak zawsze jest coś o czym się zapomni- u nas były to prześcieradła 🤪 (!!!) ale przy ostatnich zakupach szybko to nadrobiliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja właśnie ostatnio zastanawiałam sie nad tym kiedy bedzie najlepszy moment na robienie zakupów, bo kiedy wspomnialam cos mezowi albo mojej mamie naskoczyli na mnie, ze jeszcze brzucha nie mam a zakupy chce robic 🥴 !!
a ja tylko napomnialam, ze chyba lepiej bedzie niedługo zacząć sie rozglądać i powoli kupować zeby póżniej na ostatnią chwile nie latać po sklepach. Dopiero zaczyna sie 4 miesiąc i termin na listopad ale od polowy lipca mamy generalny remont mieszkania do ktorego dopiero co sie przeprowadziliśmy i boje sie ze nie wyrobimy finansowo.
W tym mieszkaniu bedzie robione WSZYSTKO do tego nawet nie mam żadnych mebli, tylko kuchani nie bedziemy robic a w pokoju tv, komp i łóżko od kilku dni. Nie dosć ze bedziemy chodzic po sklepach meblowych oraz typu castorama, to remont skończy sie niewiadomo kiedy! A pozniej bede biegać po sklepach na ostatnia chwile i liczyc kazdy grosz w portfelu po takim duzym wydatku?! Poza tym mam wrazenie, ze moj mąż myśli, ze potrebne bedzie łózeczko, wózek i kilka ubranek a gdzie cała reszta pierdółek , kosmetyków itd.... 😲 juz nie wspomne, ze nawet nie mam do czego jak narazie schować ubranek gdybym je miala 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...