Skocz do zawartości

Ból brzuszka a jedzenie mamy | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek od wczoraj płacze gdy chce zrobić kupkę a dzisiaj to w ogóle jeszcze nie robił ale prężył się i płakał
Karmię go piersią i dokarmiam 3 razy na dobę,dostaje Nutramiden-mieszankę hipoalergiczną,nie dość,że dużo mu się ulewa to jeszcze ten brzuszek go boli.Przybiera dobrze na wadze.
Nie wiem czy to są zaparcia czy co?

Jadłam przez parę dni chleb razowy z ziarnami,bo nie wiedziałam,że może być za ciężki dla małego,wczoraj jadłam też ciastka LU GO musli z owocami(ostatnio mu nie zaszkodziły)
Moje menu składa się z : chleb,szynka drobiowa,ryż,pierś z kurczaka,jabłka i mus jabłkowy i parówki drobiowe.
Nabiału nie jem,bo miał kolki

Poradźcie coś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz, ja nie karmilam piersia, ale wiem, ze jesli przez 2 dni nie robi kupki, to jest okey, jesli dluzej, zadzwon do lekarza.
A jesli chodzi o ulewanie, Schine ja zmienialam juz mleko 4 razy i dalej sie ulewa.Przelyk pokarmowy nie jest dobrze wyksztalcowny u takich maluszkow, chyba dlatego. Nad tym ulewaniem to chyba wiekszosc mam ubolewa.
Odwagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spróbuj wypić rumianek z koperkiem ,tylko nie mocny,bo za dużo ma odwrotny skutek.I spróbuj się nie martwić 🙂wiem że to trudne,ale maluszek karmiony piersią to wielki radar.Wszystkie twoje skrywane skrzętnie emocje wyczuje.Możesz też usiąść z nogą na nodze i położyć maluszka brzuszkiem na kolanie,pokręć dzieciaczkiem w kółko(nic mu nie będzie),zacznie puszczać bączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spróbuj wypić rumianek z koperkiem ,tylko nie mocny,bo za dużo ma odwrotny skutek.I spróbuj się nie martwić 🙂wiem że to trudne,ale maluszek karmiony piersią to wielki radar.Wszystkie twoje skrywane skrzętnie emocje wyczuje.Możesz też usiąść z nogą na nodze i położyć maluszka brzuszkiem na kolanie,pokręć dzieciaczkiem w kółko(nic mu nie będzie),zacznie puszczać bączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shine twoj synus ma ko0lki.podawaj mu herbatke plantex i kup wode GIPE WATHER NAPRAWDE POMAGA WIEM COS O KOKACH BO MOJ SYNUS MIAL I TO NAWET SILNE.DOSTAWAL LEK NA RECEPTE I ROBIONA SPECJALNIE MIESZANKE Z ZOIL.DOBRE SA TEZ KROPELKI ESPUTICON A JAK KUPKI NIEMOZE ZROBIC TO DOBRY JEST PROSZEK TROISTY.JA TEZ KARMIE PIERSIA.STOSUJE DIETE ALE I TAK PROBLEM Z KOLKA BYL.JUZ TERAZ JEST OKI ALE SWOJE PRZESZLISMY.TERAZ JEM PRAWIE WSZYSTKI NAWET PIJE HERBATE Z CYTRYNA I KOLKI NIE MA.CHLOPCY TAK MAJA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Moj maly mial wczoraj kolke , bo zjadlam przy obiedzie surowke z kapusty kiszonej - zapomnialam sie 😞 Pomogla herbatka z rumianku i cwiczenia - znaczy delikatne dociskanie kolankami do brzuszka malego. Poza tym draznilam odbyt synka termometrem , pol godzinki i po sprawie , malutki sie wypierdzial i zrobil kupke po czym spokojnie zasnal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek jak się okazało marudził i płakał,bo ma zakażenie układu moczowego,pełno bakterii w moczu 😞
Do tego chyba przechodzi skok rozwojowy,bo już 6 dzień płacze,marudzi,nie chce spać,choć jest zmęczony i ciągle cyca chce.

Wprowadziłam do menu po plasterku żółtego i białego sera,ostatnio nawet Almette i Oskar nie miał ani wysypki ani kolki,czyli pewnie wtedy kolki były po tym jak mleko wypiłam albo po Bebiko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shine - jeśli dzieciątko nie może się wypróżnić to po 2 dniach koniecznie musisz mu pomóc. Ja miałam z moją córcią taki problem że aż wylądowałyśmy w szpitalu i chirurg musiał usuwać kupkę z maleńkiej pupki córeczki bo mała nie dałaby rady wydalić takiej ilości o takiej twardej konsystencji. Są bezpieczne czopki glicerynowe 1g które można jeszcze spokojnie podzielić na 2 części i zaaplikować prężącemu się maluchowi. Nie wolno podrażniać odbytu dziecka termometrem !!!! Można w ten sposób uszodzić delikatną śluzówkę i wtedy dopiero narobić kłopotu. Jeśli jesz tylko to co napisałaś jeszcze proponuję jabłka gotować lub piec w folii, a zrezygnować z ryżu na rzecz kaszy, ryż ma działanie zapierające !!! A dopisz do menu sok z jabłek - czysty :-) Możesz już powoli próbować wprowadzać nabiał i bacznie obserwować reakcję maluszka na zjedzony pokarm jeśli nie będzie reagował płaczem, prężeniem to spokojnie możesz włączyć to do swojego menu. Nie martw się moje menu też jest bardzo ubogie, ale co tam - dla zdrowia dzieci mamy zrobią wszystko :-) Powodzenia i zdrówka życzymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c napisał:
Shine - Nie wolno podrażniać odbytu dziecka termometrem !!!! Można w ten sposób uszodzić delikatną śluzówkę i wtedy dopiero narobić kłopotu.


Kurcze nie wiedzialam , a mi wlasnie lekarka to poradzila!! Musze z nia pogadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesiące później...
  • Mamusia
Witam Wszystkie Mamusie!!!



Bardzo Wam polecam, abyście sie zabezpieczyly przed ewentualnymi kolkami Waszych małych pociech. Sama jestem mamą trójeczki dzieciaków i w każdym przypadku rurka sprawdzała się w 100% - bardzo polecam!!!

RURKA ANTYKOLKOWA - Czy Twoje maleństwo miewa kolki, które pojawiają się nie wiadomo skąd, przerywając jego spokojny sen i trwają nawet do kilku godzin, nie pozwalając zasnąć Tobie i Twojemu dziecku?? Jeśli nie chcesz ingerować w organizm swojego maleństwa różnymi nieraz nieskutecznymi lekarstwami, a masz dosyć bezradnego patrzenia na jego cierpienie, możesz użyć rurki antykolkowej. Rurka wykonana jest z bezpiecznej i delikatnej gumy, z jednej strony zaokrąglona, a z drugiej rozszerzona co ułatwia uwalnianie gazów z niewykształconych jelitek niemowlęcia i przynosi mu ulgę ( jej zaokrąglony koniec wkłada się do pupy ). Rurka jest całkowicie bezpieczna i naprawdę skuteczna, dużo bardziej pomocna od tradycyjnego termometru 🙂). Stosowana od kilkunastu lat w innych krajach jest świetnie przetestowana przez troskliwe mamy. Więc jeśli spodziewasz się dziecka, lub Twoje maleństwo jest już na świecie, powinnaś jak najszybciej zaopatrzyć się w rurkę antykolkową.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=905051821
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE (właśnie próbujemy rozkręcić z mężem firmę)

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...