Skocz do zawartości

SKACZĄCY BRZUSZEK | Forum o ciąży


Agnii_S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny prosze napiszcie jak to u Was, bo u mnie maluszek od popołudnia do wczesnego ranka ciagle sie tak kreci w brzuszku, ze nie moge spac.....i czuje sie z tego powodu lekko poddenerwowana bo w 1 ciaży dziecko tez było ruchliwe ale nie az tak......zaczynam sie bardzo niepokoic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również w pierwszej ciąży czułam lżejsze kopniaki. Tak gdzieś przed 30 tc. synek bardziej zaczął szaleć,a teraz jestem po 20 tc. a maleństwo tak czasami skacze i też się nad tym zastanawiam 🤨 Ciekawe czy ma na to wpływ waga dzidzi,bo mój synio ważył 2700 jak się urodził może to maleństwo jest większe i ma po prostu mniej miejsca i bardziej czujemy ruchy. Napewno porozmawiam o tym z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie warjuja malenstwa dlatego ze maja malo miejsca tylko odwrotnie bo maja go sporo , i by sie wydawalo ze w malym brzuszku jest malo miejsca a to blad ja w srode bylam na usg i pytalam o to gina bo moja corcia chyba akrobacje tam wyprawia i mimo mojego malego brzunia ona ma sporo miejsca , jeszcze przez jakis czas potem podobno sie troche uspokoi i te ruchy nie beda juz tak czeste 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza Zosia też jest o wiele bardziej aktywna w brzuszku niz jej starszy brat 🙂 i równiez jak zacznie brzuszkowe wygłupy po południu kończy nad ranem 🙂 oczywisncie pytałam o to lekarza bo troszke mnie to zaniepokoiło. Gin stwierdził, że czesto w 2 giej ciązy wszystko w brzuchu jest bardziej rościągniete i dzidzia ma więcej miejsca do wygłupów, czasami tez duza ilośc wód płodowych sprzyja temu że dzidza sobie szaleje 🙂 , a po aktywności w brzuszku możemy ju domyślać sie jaki bedzie maiło temperament nasze dziecko...:laugh: tak więc ja juz zaczynam sie bac... 😉 tym bardziej, ze skoro nasze dziudziulińskie juz maja nawyki "nocnych marków" to po porodzia im tak może zostac 🥴
pozdrawiam 😘
dajcie znac co na to powiedzieli wasi gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez tak jest wystarczy ze usiade na chwilke lub sie poloze a ona zaczyna warjowac , wie c sie ruszam hihihito jest bardzo niby przyjemne i napewno tak jest tylko jest tez dosc uciazliwe i bolesne jak trwa bez przerwy 🙂 ale ja wole jak sie porusz wiem wtedy ze wszystko napewno jest ok , czytalam ze w 22 tyg malenstwa tak szaleja bo cwicza swoje odruchy mniewaja tez czykawki czesto bo pija wody 🙂 takze glowa do gory niech sie wierca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w takim razie ja Wam poelcam moj przysmak z poczatku ciązy:laugh: kiszone ogórki maczane w miodzie lub ewentualnie w nutelli:laugh: mój mąż wychodził z kuchni kiedy widział jak ja to jem... nie wiem czemu:P dla mnie to było pycha:-)


kurcze ja jestem w 33 tyg a ruchy wzbieraja na sile 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

A mój Maluszek ostatnio robi takie cwiczenia, że hej 🙂)) Albo się kręci i nogami obija mi żebra 🙂 albo wypina całe ciało przez mój brzuch, tak, ze pół brzucha mi wystaje do góry 😁 😁. Chyba sprawdza ile jeszcze da się skóry rozciągnąc 🙂)).
Oczywiście najlepiej mu to wszystko wychodzi jak się położę spac...albo wcześnie rano mnie budzi 🙂)).
A jak czasem zacznie napierac główką na kości miednicy to kroku nie można zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

A mój Maluszek ostatnio robi takie cwiczenia, że hej 🙂)) Albo się kręci i nogami obija mi żebra 🙂 albo wypina całe ciało przez mój brzuch, tak, ze pół brzucha mi wystaje do góry 😁 😁. Chyba sprawdza ile jeszcze da się skóry rozciągnąc 🙂)).
Oczywiście najlepiej mu to wszystko wychodzi jak się położę spac...albo wcześnie rano mnie budzi 🙂)).
A jak czasem zacznie napierac główką na kości miednicy to kroku nie można zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
k@siulek, no właśnie...trochę się boję, bo mówią, że jak dzidzia taka aktywna w brzuszku i po nocach wariuje to potem po porodzie tak samo... 🙂. No ale mam nadzieję, że to nie prawda:laugh:
No i zobaczymy co z niego wyrośnie...może jakiś piłkarz, albo kick boxer 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj synus jest aktywny w dzien 🙂 czasami sama musze go pobudzac zeby sie z nim pobawic...lubie jak mi sie wypina dupcia alba wsadza nozke pod zeberka albo gdy dostaje po bioderku chociaz czasami potrafi zabolec... 🙂 w nocy nie mam z nim porblemow spi dopoki sie nie obudze...wtedy daje o sobie znac..fajnie by było jakby był taki spokojny w nocy jak teraz u mnie w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam podobne pytanie do Agnii ... jeszcze na pierwszych badaniach moja pani doktor stierdzila ze moj synek jest bardzo ruchliwy,ponoc po 28 tyg dzieci sie uspokajaja bo nie maja juz duzo miejsca...ja zaczynam 32 a moj synek coraz wiekszy wiercipieta sie zrobił...pcha sie gdzie tylko moze..nogi jego to juz mialam pod zebram,nawet dostałam w bioderko.fakt pewnie juz wazy dobrze ponad 2000 g a ja jestem mala i szczupla moze dlatego tak wyraznie to czuje??zaczynam sie martwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusia (32 tc.) teraz sie niemartw 😉 zaczniesz jak sie urodzi:P widac ma chłopisko temperament, moj Mikołaj do końca szalał w dzień przyjęcia do szpitala tak tłukł ze na ktg było jedno wielkie łubudu 🤢 a jak go połozna porzyszła kąpac to ja obsikał 🤪 i tak mu zostalo do tej pory łobuz że hej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...