Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no pewnie dziewczyny ! nie dajmy sie zwariować,,, w końcu na bank każda z was nie raz słyszała "ciąża to nie choroba"! wiec jak nie choroba to jedzmy na co mamy ochotę :P noooo ale bez nadmiernego nadużywania produktów raczej nie wskazanych dla naszych skarbów -- no nie mam racji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry koleznaki,
Jestem po bardzo zlej nocy, nie zmrużyłam oka ale nic i tak mam intensywny plan z moim mezusiem na dzisiaj bo będziemy już robic czesc rzeczy na swieta. Takie tradycyjne z jego stron bo swieta spedzamy u mnie. Wiec zrobimy wlasna biala kiełbaskę, pasztet i galarete 😉

Jeśli chodzi o pepuszek to normalnie mam wklęsły ale teraz się spłaszczył i rozciągnął. Smiesznie wyglada a mój maz się mnie pytal ostatnio wlasnie czy mi wyjdzie na zewnatrz ale chyba nie ma już co wychodzic 😉
Waga moja to +7 (było 57 i jest 64). Niestety wbrew wszystkiemu, zaczelam intensywnie przybierac teraz. Na przykład od ostatniego piatku doszlo 1 kg. I nie jem wiecej, chociaz mam ochote na słodkie i codziennie musze cos zjesc chocby cukierka. Ale tez słyszałam od innych koleżanek które już maja dzidziusie ze wlasnie 8 i 9 to najgorsze miesiące ze względu na przyrost wagi i powiększanie się brzuszka. Mnie się ciagle wdaje ze już nie mogę wiecej ursnac i ze to już max a tu jednak co tydzień cos wiecej przybywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajci Brzucholki.
Ja dziś nawet pospałam troszkę, zawsze spałam na płasko tylko z rogalem pod głową tej nocy posłuchałam kasienkaks i położyłam sobie jeszcze poduszkę może to jej zasługa ale nawet się wyspałam. Mój pępęk jest wklęsły ale przypomina pawie oko na dole rozciągnięty i prawie płaski a na górze takie oczko z dziurką-czy sie jescze wypchnie nie wiem zobaczymy 🙂
Waga jak już pisałam po 2tyg przestoju znowu zaczeła rosnąć i od zeszłego piątku 1kg w plusie razem już 14kg-niestety, coraz bardziej zaczynam przypominać Hefalumpa a tu jeszcze 8tyg.
Diś mam wizytę u ginki posłucham serduszka Szkraba i może wkońcu dostanę skierownie na 3 usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj byłam na zakupach myślałam że może sposobem wyprzedaży kupię Szkrabowi kombinezon na zimę ale niestety chyba sklapey z dziecięcą odzieżą nie wyprzedają takich rzeczy bo nic nie było.
Poza kombinezonem do kupienia zostały mi tylko te duże rzeczy wózek, łóżeczko i wanienka tzn już wybrane kwestia zamówienia i przywiezinia do domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki ja od 7 na na nogach a to za sprawa mojej 3letniej chrześnicy 😉, przyjechała do cioci na cały weekend wiec mam zajęcie 🙃
Co do mojego pępuszka to jest wypukły wystaje ok 1cm 😜 mój mąż ma radoche jak go widzi, ostatnio zrobił mu sesje zdjęciową, więc jak będę miała czas to wkleje jego zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂
U mnie też noc ciężka była nie mogłam zasnąc potem jakoś usnelam ale nie długo bo co 3 godz do toalety biegam dziś tak z 4 razy 🙂Właśnie wróciłam z zakupów kupiłam ten krem ochronny na słońce z serii Nivei i prawie wszystko mam kupione zostało mi dokupienia nie wiele tj.termometr do mierzenia temperatury,laktator ale to pózniej kupie i fotelik samochodowy bo nie mam wózka 3 częściowego tylko sam głęboko-spacerowy i jakąś paczke podpasek większych tych maxi ze jak wyjdę ze szpitala to będę miała 🙂 no a w domu łóżeczko czeka do złożenia i torba do spakowania do szpitala 😜
Dorota daj znac jak tam po wizycie u twojej gin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha zastanawiam się nad 1 miesiącem życia naszych maleństw czym je będziecie myli w czasie kąpieli mydełkiem czy coś innego będziecie używac? Ja mam kupiony z Nivea łagodny szampon i płyn do kąpieli 2w1 hipoalergiczny ale doczytałam się na etykiecie ze go można stosowac powyżej pierwszego miesiąca życia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie jak tylko wrócę dam znaka czego się dowiedziałam, mam nadzieją że szyjka mi się nie skróciła i wszystko jest oki.
W jakimś czasopiśmie czytałam że przez pierwszy miesiąc Szkraba kąpie się tylko w wodzie baz jakichkolwiek dodatków no poza szamponem do włosków, ale ile w tym prawdy nie wiem.
Ja równiez kupiłam wszystkie kosmetyki Nivea Baby ale oddzialnie kupiłam szampon, oddzielnie płyn do kąpieli kupiłam również mleczko do pielęgnacji skóry bo po trzech mieś podobno można używać na zmianę z oliwką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mam takie same kosmetyki z tym że szampon razem z płynem i dziś oglądałam mydełko z nivei bo wyczytałam że można nim przemywac dzidzie na początku i tak robiła moja szwagierka ile w tym prawdy to nie wiem 🙂albo że oliwkę wlac do wody i w tym umyc dziecko tak moja znajoma robi a ja niestety nie wiem co jest dobre 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey laski!

co do mycia dzieciaczków, znalazłam płyn do kąpieli Ziajka - już od pierwszego dnia życia małego i jest jakiś natłuszczający, PERFECTA Baby cała seria, JOHNSON’S® Baby- linia dla noworodków, i coś tam na pewno by się jeszcze znalazło. JA chyba się zdecyduję na JOHNSON’S® Baby, sama używam kosmetyków z tej firmy i jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki NIE SZALEJCIE Z TA CHEMIA I NIE TESTUJCIE JEJ NA MALUSZKACH przeciez one sie w g... nie beda babrac!! im mniej chemii tym lepiej dla niemowlaka! jakie szampony. polozna mi mowila ze nawet mozna dodac minimalna ilosc maki ziemniaczanej i w tym myc niemowle-to bankowo nie zaszkodzi nie uczuli i jest tez jakis taki delikatny specyfik ze dodajesz krople na wanienke i w tym myjesz tylko oczywiscie tepa strzala-zapomnialam

powiedzcie mi czy wasze maluszki tez jak sie ruszaja to sprawiaja wam bol??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezarnabebe, oklask! 🙂 jak najmniej chemii... ~~fajnie, że się odezwałaś, bo już i ja zaczęłam się martwić o Ciebie... ☺️
ja kupiłam oliwkę, mydełko i szampon Bambino (i tu taka zmyła, bo w nazwie wszystko jest od pierwszych dni życia, a szczegóły z tyłu zwykle, więc na to trzeba uważać- szampon od 1 m-ca jest), poza tym jakieś dwa mam bambino i nivea, ale to tak na dworek, na później, bo początek odpuszczam- samo mydełko, mąka ziemniaczana i spirytusik do pępka- reszta jak zajdzie potrzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc ciezarnabebe po długim czasie 😜
u mnie jest tak za dnia to nie odczuwam aż takiego bólu mniej się rusza i są to pojedyncze kopnięcia za to wieczorem to aż za boli jak kopnie albo wypycha się nóżkami zwłaszcza mnie boli lewa strona pachwina czy to jajnik nie wiem w każdym bądz razie z boku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki, ja dziś obskoczyłam z mężusiem hurtownie w celu upatrzenia wózka - z tego nadal nic nie wyszło, nie mieli moich Jedo Fyn więc nie pomacałam, do tego szpital odwiedziłam na rekonesans co i jak , tu mnie zaskoczyli baardzo pozytywnie, uprzejma pani, ceny prawie żadne, no i są moje upatrzone pokoje jednoosobowe, plus rooming in 🙂
Co do kosmetyków polecam z apteki Oilatum , myjąco natłuszczający, dla alergików, cena odrobinkę wyższa niż te kosmetyki drogeryjne ale zdecydowanie praktyczniejsze,bo nie trzeba mydełka,oliwki -szamponu, wszystko to zawiera w sobie oilatum, no i całą serię Emolium - tu już spora rozpiętość i wiekowa i co do zastosowania ( maja nawet swoją stronkę widziałam gdzieś w necie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uu milo ze tesknilyscie:* oklask i dla was! 🤪

a slyszalyscie ze podobno wloski niepowinno sie oliwkowac???
co do tych bolacych ruchow-moja mala juz rzadko sie rusza a jak juz to delikatnie ale czasem cos wypchnie mi sie wydaje ze to moza tylek bo to takie mega twarde i okraglaste 🙂 i boli potwornie czasem to mocniej naciskam reka bo mi sie wydaje ze mi cos wyskoczy

czytalam ze nequitia w szpitalu-no w sumie musimy sie powoli szykowac ze niedlugo i nas beda braly podobne dolegliwosci(ale chyba lepsze to niz przenoszona ciaza i strach przed owinieciem sie pepowiny wokol szyjki)... ale te maluszki nas kosztuja newrow ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze to troche chamsko zabrzmi ale to dobrze ze w bolu nie jestem osamotniona 😉

czytalam o waszych bezsennych nocach-kurka ja to bym mogla spac i spac ale przez prace nie moge 😞 a kurka jutro ten slub-ale sie denerwuje a jeszcze ma byc zimno i ojczym cos mowil ze nie przyjdzie bo nie lubi mojego chlopa...zeby tylko malej sie smutny humor nie udzielil... czytalam o waszych wagach-wszystkie laski po pare kilo ja az sie na wage boje stawac bo mi mowia w pracy ze brzuch mam wiekszy z dnia na dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie, chciałam zapytać was.
Kupiłyście już sobie piżamę do szpitala?
Położna mówiła, że najlepiej zakupić 2-3.Tylko jak rozglądałam się za nimi to powiem wam , że nie znalazłam nic ciekawego..

Jakie ciuszki planujecie zabrać ze sobą do szpitala dla maluszka? i ogólnie jak wyglądać bedzie wasza wyprawka?
Bo słyszałam wiele wiele kwestii na ten temat i chcę usłyszeć wasze opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek 🙂.
Ciezarnabebe, trzymam kciuki aby ślub udał się i nie patrz na nikogo i na nic tylko na Was.
Mnie dopadł dziś w nocy straszny ucisk w mostku, nie mogłam oddychać, upłakałam się bo byłam sama i nie wiedziałam co robić, wlazłam do wody, nasmarowałam się amolem, wypiłam melise i jakoś zasnęłam. No i niespodzianka... wróciły mi poranne mdłości 😞 tzn jak wstanę z łóżka wczesniej niż o 12 w południe to bekanie, odbijanie i nudności murowane. W poneidziałek wizyta ale taka zwykła bez usg, tylko posłuchamy serduszka.
A moja mała, rusza się, bardziej przesuwa niż kopie, też czuję twardą kulkę albo pupa albo główka, ale nie boli jak się rozpycha. Właśnie opędzlowałam 8 pierogów ze szpinakiem i chyba pękne 😁... no i oczywiście poprawiłam drażami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...