Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak Nequita, w środku 82, szer 32, 24 wys... ale nie wiem czy nawet jak będzie podnoszone węzgłowie to dziecko coś zobaczy, przecież jest takie malutkie... za to spacerówka jest rozkładana, też na płasko, regulowana dowolnie, tzn.można z nią cuda wyprawiać....
Wiecie co, ja też myślałam o tych kołach pompowanych, ale nie widzę siebie żebym gdzieś na środku drogi miała pompować te koła, albo jak złapie sie kapcia, to przecież i tak trzeba nowe to koło kupić przecież....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia, Tako Warrior ma dosc duze wymiary gondoli 79x39. Mozesz sobie zobaczyc. Nie jest nawet taki drogi. Ja mam Jumper X i ma mniejsza gondole. W sumie zaluje ze wczesniej o tym nie pomyslalam bo pewnie wzielabym Warrior.

http://www.tako.net.pl/index.php?action=search_pk&kat=79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to sobie pospałam.jest czwarta...w nocy
Małgorzatta tez zaczełam sie zastanawiac nad kołami pompowanymi czy maja rzeczywiscie sens.bo przeciez wszedzie tyle szkiełek, mozna kapcia złapac szybko. moze lepiej piankowe lub gumowe tylko ze spreżynami?
ps.olśniło mnie co do Twoich dolegliwości związanych z niedoczulicą.moja koleżanka miała tak w ciązy że uda jednego nie czuła-fragmentu. mówiła że igłe sobie wbiła nawet i nic nie czuła (metoda nie polecana hihi).przeszło jej to po ciąży.tylko co jakis czas ma bóle w strone tego uda takie korzonkowe (w zamian).mówiłam jej żeby zrobiła prześwietlenie ale nie ma czasu...co do bóli w łopatce lewej, to raczej tez jest to ucisk na kregosłup lub jakiegoś nerwa w pobliżu.płuco raczej nie bo by Ci było duszno. serce też nie bo za długo trwa. po porodzie i karmieniu powinnaś sobie zrobic prześwietlenia kregosłupa całego (pewnie jednorazowo dadza Ci tylko dwa odcinki bo do ledzwiowego trzeba byc inaczej przygotowanym nie pamieatam jak mi kobitka mowiła nie jesc? czy duzo pic?, poza tym za duża dawka promieni by robic 3 zdjecia na raz).moja siostra w ciąży w pewnym momencie aż o kulach chodziła taki miała jakiś ucisk.ale ona miała już kręgosłup nie za ciekawy wczesniej.jednak dopiero niedawno zrobiła prześwietlenie. no i wyszły tam zmiany.musi już dbac o siebie i robic cwiczonka codziennie oraz masaże co jakis czas 🙂 a takie zwykłe mrowienie w nocy to po prostu jak sobie leżymy długo w jednej pozycji to się zdarza czesto.ja przygniatam sobie rękę i zawsze mi dretwieje 🙂 a kiedys przez jakis czas to nawet na udzie miałąm zaczerwienienie pół dnia, normalnie jakbym tak jeszcze dzien przelezała w jednej pozycji to chyba odleżyn bym sie nabawiła hihihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
Joł laski, a ja nadal w nocy wcale nie wstaję... w ogóle odkąd dziecko ułożyło się główką w dół, skończyły sie problemy z pęcherzem, tzn. kropelkowe sikanie się zakończyło....

teraz nowy problem, może któraś z Was coś takiego przeżywa... wiecie jak to jest jak zdrętwieje ręka, że wydaje Wam sie jakbyście miały obce ciało? No to ja tak mam z połową brzucha od góry, tzn. jest kompletnie drętwy, mogę się szczypać, kłuć i nic nie czuję....
poza tym pod łopatką lewą mam cały czas nieustający ból, czasem czuję go również z przodu, zaczyna sie to po południu, nie pomaga leżenie, siedzenie, zmiana pozycji czy cokolwiek..... pytanie czy to od kręgosłupa, czy może to płuco? Umówiłam się do rehabilitantki, ale szkoda mi trochę kasy, jak sie okaże że to nie kręgosłup....
wydaje mi się że to drętwienie brzucha ma coś wspólnego z tym bólem pod łopatką, że jest jego następstwem


kochana nie wiem co to jest z tym bólem, ale ja miewam to samo, , , ale w moim przypadku poboli poboli i przestaje tzn - boli ze cztery dni strasznie i nagle przechodzi..... tak samo miałam z biodrem - podobno mały się tak układa że naciska na jakieś nerwy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nooo... Małgorzatta, mam metodę rewelacyjną wprost- metoda objawowo-termiczna z badaniem szyjki macicy i śluzu.... i wkładaniem sobie termometru przed wstaniem z łóżka, coby pomiaru nie popsuć.... Jak sobie przypomnę tylko babę z poradni przedmałżeńskiej.... i to tłumaczenie, że macica w okresie niepłodnym jest twarda jak czubek nosa i pokazywała swojego kinola.... to się bałam już wtedy czy podczas seksu jej nie będę miała przed oczyma... 🤪
Ja miałam regularny okres (może ze 3 razy w życiu się spóźnił o kilka dni przez spore zmiany w funkcjonowaniu, co mogłam przewidzieć), więc kalendarzyk się sprawdzał i gumeczka w razie dni podejrzanych. Dobrze było, póki mój kochany się nie rozbrykał, a ja nawet chciałam mieć z nim dziecko, więc sytuacji nie hamowałam.... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wy jesteście energiczne, bo zaglądam to coraz więcej stron mam do nadrobienia 🙂 ja się od wczoraj zabrałam za pranie ciuszków, narazie wyprałam 3pralki białych rzeczy a gdzie reszta? chcę wykorzystac i pogodę i to, że narazie dobrze się czuję, mam wrażenie że mała już się obróciła główką, bo jak mnie nieraz kopnie po żebra to aż boli 😁 czekam do poniedziałku do wizyty u gin, ciekawe ile mała już waży, nie zdziwię się jak koło 2kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka28! Trzy pralki?! O rany... Chyba zaczynam się czuć jak wyrodna przyszla matka. Wiecie, że ja z ciuszków to nie kupiłam jeszcze ani jednej rzeczy?? Nawet staram się nie oglądać.W zasadzie wszystko mam od kuzynki i tego typu zakupami zajęły się teściowa i mama- a i tak kupują już na starsze dziecko. Pomyślałam sobie, że i tak każdy pewnie przyniesie ze sobą jakiś magiczny ciuszek jak przyjdzie przed porodem albo po porodzie i uznałam, że będę się mocno trzymać, ale jak tak Was czytam, to mam ochotę wyjść już na zakupy 😁

W szafie już sporo rzeczy leży i czeka na pranie, ale będzie tego na jedną pralkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w błąd się wprowadziłam- wizytę mam w piątek, nie dziś 😞
Wczoraj Mały chyba pokazywał uczestnikom You Can Dance jak należy się ruszać... 🙂 normalnie takich akrobacji jeszcze nie wyczyniał, a jak dziewczyna trzęsła pupcią w sambie, to pępek mi mniej więcej tak się trząsł właśnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka filmiki krec! 🙂

co do prania to ja dostalam 90% ubranek od cioteczki i trzeba bylo wszystko przeprac to jak posegregowalam wyszlo 5 pran!! tylko ze ubranka sa od 0 do 1,5 roczku...

bylam wczoraj na wizycie-zaczelam 34 tydzien wczoraj mala wazy 2086 na ktg bylo ze tetno ok no i dzieki Bogu nie ma juz obaw przed wodonerczem czy jak to tam sie zwie AHA SMIESZNIE WYGLADALA NA USG BO CALY CZAS MIALA OTWARTA JAPKĘ 😆 no i grzyb wyleczony i bede rodzic sn 🙂 i mam wpierniczac zelazo przez ta wredna anemie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak foto ze slubu-cud ze fajna pogoda mi sie trafila 🙂
twoje foto widze tez zmienione! super nozki-to natanielowskie??? 🙂bo jakosc jest mega!!!

moja mam nadzieje ze nie bedzie zbyt duza-bo ja sie porodu potwornie boje choc wolalabym zeby nie byla w przyszlosci karakanem 😁 (po niziutkim tacie)

aha no i pytalam o tego grzyba to mi gienek powiedzial ze on podczas porodu maluchowi nie zagraza-predzej mi WIEC FAKTYCZNIE WSZYSTKIE OBAWY BYLY PO DARMO UFFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nieee to nie Nathaniela stopki chociaz mam jego stopy na zdjeciu z usg nawet dobrze wyrazne ..
Ja jestem ciekawa ile bedzie mały wazył .. chociaz jak byłam we wtorek u lekarza to mi powiedzieli ze jak donosze do 15 maja to bedzie dobrze .. dla tego mam lerzec ..
w sumie ja tez przed każada wizyta mam takiego stresa teraz bede szła 4 maja i 11 maja ..
a i grzyba masz wyleczonego czyli możesz zakonczyc akcje celibat ha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezarnabebe, śliczne zdjęcie! Cieszę się, że wszystko ok po badaniach. Mnie sie wydaje, że Twoja malutka jest w sam raz 🙂 Kurczę, przez Was mnie korci, żeby zaraz wybyć na zakupy... Dam sobie jeszcze godzinę, dwie.. Jak nie przejdzie, to będę miała dwie pralki... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ NIKA JA JUZ NIE RYZYKUJE 🙂 jeszcze mnie moj znowu zarazi jakos te 4 miesiace wytrzymam...najdluzej wytrzymalam kiedys 5 hehe 🤪
aha tego lezenia to wspolczuje ale to tylko max 3 tyg! 38 tc juz mozesz rodzic bez przeszkod! 🙂DASZ RADE

BUTTERFLY PRZECIEZ MY MAMY DO SIEBIE KAWALEK 🙂 a mam qmpele tez z rudy i tez jest w ciazy tylko ma termin na wrzesien 🙂 lubie rude 🙂 a z tymi zakupami to tez sie musze wybrac od srody zaczynam bo mam w koncu l4 juuupiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz sie tego l4 doczekac nie moge 🙂 tylko po 3 dniach pewnie juz bede znudzona...
wczoraj dopiero podjelam decyzje jaki szpital wybieram musze sie tylko tam wybrac i obadac jesli sie zgodza...

za 2 tyg mam prenatalne to moze sie w koncu na ta plytke zdecyduje hehe choc prawde mowiac juz mnie to usg tak nie kreci jak wczesniej 🙂 juz bym chciala to miec za soba choc przyznam ze podobam sie sobie z profilu hhehe NIE SADZILAM ZE MOZNA AZ TAK W BRZUCHU NATURALNIE ''SPUCHNAC''

AAAA NA KAWE BARDZO CHETNIE TYLKO BYM CHYBA SAMA NIE TRAFILA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 Ciezarnabebe ślicznie wyglądasz na tej fotce ze ślubu i super że z małą ok nie potrzebnie się martwiłaś 🙂No i w końcu masz l4 będziesz miała czas na skompletowanie wyprawki 🙂 Acha ogladaliście wczoraj o 20tej ten program na polsat cafe co chyba Małgorzatta go poleciła o tych dużych dzieciach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Hej ciezarnabebe śliczna foteczka.... a więcej dostaniemy? ☺️ hihi
ja od rana walczę nadal z wózkami żeby znaleźć ten jeden jedyny 🙂 mam już wybrane trzy modele 🙂

wczoraj dostałam cudowną wiadomość 🙂 Siostra mi chyba pozazdrościła i wygląda na to, że w styczniu będzie w rodzinie kolejny dzidziuś 🤪 🤪 🤪 hihi zaznaczę, że już ma córeczkę 6-cio letnią, więc pora najwyższa haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...