Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Współczuję Małgorzatta... co do porodów, to jak w poczekalni u gina rozmawiałam z doświadczonymi już paniami, to były zadowolone i jedna bardzo żałowała, że jeździła do Wawy i zamówiła salę i położną. Przy drugim porodzie w Grójcu tym razem miała wszystko friko bez wielkich niedogodności...
Czrnulka, weź sobie poszukaj w necie przedziałów wagowych orientacyjnych. Ja gwarantuję, że nie ma co smucić się i panikować...
Mykam spać, dobranoc dziewczyny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BRYKA DLA SMYKA wreszcie kupiona - stoi już w pokoiku Julki - Jedo Fyn 4ds, kolor 170http://www.wozki-jedo.pl/index.php?d1=9&d2=1148&d3=-1&d4=0&id=641&p=0&x=0&p1=0&p2=0&session=QfEpDPyQ&k=0&dd=2&pp=1
Powiem wam, że ten kolor uważałam za średni bo myslałam, że jest musztardowy, ale na żywo jest piekny, żywy - taka limonka. Jestem zadowolona.
Kupiłam też fotelik Deltim grillo 0-13 kg malinowy.
Padamy na pyszczki ... 😮
Dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za oklaski odwzajemniłam sie 🙂
Monia29 szkoda że przeczytałam Twojego linka o fotelikach po zakupie 😞 ja sie sugerowałam tylko tym co wiedziałam czyli tym wyprofilowaniem bo niby dużo fotelików tych małych ma wkłądkę ale wiekszosc nie spełnia tego by dzieciątko sobie lezało.siostra kupiła taki fotelik per perego to też mówiła że pozycja dla noworodka kiepska. a o maxi cosi mówiła że ciasnawy dla troche wiekszych dzieci.szkoda że nie mówiła nic o testach 😞 szkoda że sprzedawca nie poinformował mnie ze fotelik jedo nie ma testów zderzeniowych choc sa one przy predkosci 64 km tylko.ja nie jestem kierowcą wiec takich rzeczy nie wiem, nie miałam pojecia.a teraz to bedę się bała ze szpiatal wziazc w tym foteliku dziecko do taksówki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do innych spraw poruszanych na forum: skąd wiecie że wasze dziecko ma czkawkę? bo ja nie wiem jak to jest i o co chodzi. mały jest spokojny żadko sie juz wierci.a nózkę tylko raz jeden mi pokazał.woli pokazaywac pupcie (do lekarza też, chyba ma świat w d..) i główkę. jak sie juz martwie ze sie nie rusza to powiem: ruszyłbys sie to sie od razu poruszy. wczesniej czesciej brykał i tak jak pisałyscie:jak sie chce nagrac to cisza.czary mary normalnie.aktorem chyba nie bedzie bo widac nie lubi byc nagrywany 🙂
Mikaanka i Kiniek- kurcze mamy ten sam tydzien terminy podobne a wasze dzieciaczki maja 2 kilo czy wiecej a moje bobo 1,75.hmm jakąs kruszynkę mam chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82, nie mów hop- jak Ci podrośnie pod koniec to zobaczysz... 😜 no właśnie i mój, i Kini jest sporych rozmiarów- są duże, a nie Twoje i Czarnulki za małe 🙂
Dzidziuś ma czkawkę tak jak Ty 🙂 więc odczuwasz to jako rytmiczne 'uderzenia' od bobaska, nie jest to kopanie czy rozciąganie, tylko takie pulsowanie- nie mylić z ciągłym biciem serduszka 🙂
Jakoś kiepsko spałam dzisiaj... ze trzy razy piłam, a budziłam się z 8....
Znalazłam złoty środek w sprawie laktatorów! 🙂 nie sądzę, żeby był mi potrzebny, aczkolwiek 'w razie czego' można by mieć- ale wydawać 100zł na pusto mi się nie uśmiecha, więc kupiłam za 20zł niecałe 🙂 http://dlabejbisia.pl/laktatory/226-odciagacz-pokarmu-sanity-lux.html /w hurtowni droższy był... ale teraz już poszukam łóżeczka i materacyka, bo tam były drogie, a obsługa denerwująca, więc tylko po wózek przy okazji podjedziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewczyny!

Co za noc...Gorąco, duszno i w dodatku o 5:30 obudziło mnie chrapanie męża. Co on ma, że zawsze jak na wieczór napije się piwa albo wina choćby troszkę to potem robi taki koncert, że mi słabo! I dziś będzie miał przez to pewnie jazdę cały dzień, bo jestem tak wnerwiona, że szok!

Ostatnio nie ma coś Luny, czy mi się wydaje??

Kurczę, weekend majowy, a my w domu.. Moi rodzice pojechali sobie do Szwajcarii, a my nawet w góry obawiamy się jechać teraz 😞 Zawsze gdzieś jeździliśmy na jakieś eskapady, w zeszłym roku byliśmy stopem po Mołdawii, w ostatnie wakacje zaliczyliśmy Gruzję, myśleliśmy o Iranie w tym roku, a tu niespodzianka.. Planujecie dziewczyny jakiś wyjazd (taki kulturalny) z dziećmi? Bo ja już myślę, czy np. we wrześniu nie wybrać się...gdziekolwiek.A mój mąż przeszczęśliwy, bo wylosował bilet na Euro 2012 na czerwiec przyszłego roku i nie reaguje jak mu mówię, że jego syn będzie miał roczek wtedy i może się to zbiec wszystko... Echhh, ale złapałam humor. Dobrze, że sobie można tu popisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly, aż zazdroszczę 🙂 ja jeździłam z mamą gdzie tylko się dało i już męża ukierunkowałam na wyjazdy 😎 trasę 'stąd' do mojego rodzinnego domu mamy wystarczająco długą, żeby po drodze zahaczyć za każdym razem w jakieś miejsce ciekawe- wystarczy 20km zboczyć i mamy Czarnolas, albo Kozłówkę, sanktuaria dwa chyba, Nałęczów, Lublin, Puławy, no i choćby lasy, czy polanki do pikniku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, to ja zazdroszczę. Ja do rodziców mam 50km, wypadam na autostradę i po pół godziny jestem na miejscu. I choć uwielbiam tam jeździć, bo jest wielki ogród, a nie tylko betonowe ściany bloku, to nie to samo. Mój mąż uwielbia gdzieś wyjeżdżać i widzę, jak ubolewa nad tym, że w tym roku pierwszy raz nie spakujemy plecaków i nie pojedziemy przed siebie, no ale dla dzidziusia zrobi wszystko. I tylko ten wrzesień mi chodzi po głowie... Jak mały nie miałby żadnych problemów ze zdrowiem i lekarz pozwoli to może gdzieś wyskoczymy niedaleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Powiem Wam, że ja też przed kupieniem fotelika nie czytałam nic o nich i sumie wczorajszy zukup był trochę na ślepo.Pojechałam z myślą, że kupię maxi cosi citi ale on w sklepie wydał mi się strasznie... ciasny.
Ja i moj mąż jesteśmy wysocy więc obawiałam się, że mała będzie za duża na niego za chwilę no i wzięłam ten Deltim grillo.Facet w sklepie powiedział, że one są dobre bo robi je ten sam producent co x-landera, że waga ma też znaczenie (nie powinien być bardzo lekki). Tylko ta główka słabo obudowana moim zdaniem ... Na szczęście jest on nam potrzebny tylko na zakupy i do lekarza bo obydwie babcie mamy "pod nosem", a patrząc na nasz wzrost to starczy tylko do lutego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82 - łap oklaska za te ćwiczenia po porodzie !

Wczoraj strasznie się zmartwiłam bo już w czasie podróży po ten wózek rozbolał mnie brzuch (ale nie napinał mi się więc to raczej nie skurcze), taki ból jak żołądka tylko w całym brzuchu. Wzięłam no spę ale nie pomogła. Potem miałam kłucie po lewej stronie a jak wróciłam do domu to maleństwo jakby "przeszło" z lewej strony na prawą tak, że miałam trojkątny brzuch. Czy miałyście coś takiego ? Przed wyściem w sumie jadłam w pośpiechu ale jakby to było od jedzenia to bym mnie bolało wysoko - żołądek. Ale to nie były takie bóle miesiączkowe.


Najgorsze jest to (tak jak Nequita mówiła), że nie wiem co jest normalne i co czasem sie zdarza a co jest niepokojące i trzeba natychmiast jechać do szpitala.Boje sie, że nie rozpoznam objawow porodu. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris, nie martw się. Z tego co wszyscy mówią, to ciężko nie zauważyć, że zaczyna się poród. Jesteśmy już na tym etapie, że każdy sygnał jest niepokojący, ale może po prostu dużo wrażeń zrobiło swoje? Mój brzuch bardzo często jest twardy jak kamień, nawet lekarka zwróciła mi uwagę na to na USG. No, ale co ja zrobię? dzidzuś się stawia już, a do porodu tak naprawdę niewiele zostało i pewnie już tak będzie. Nie martw się!

Mikaanka, no pewnie, że PRZEMYŚLANĄ. Nie będę targać dziecka ze sobą po Iranie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za pocieszenie.

Wczoraj rozmawiałyście to cellulicie i rozstępach. Cellulit mam okropny na udzichach i tyłku. Nawet z nim nie walczę bo podobno teraz mamy go od hormonów więc myślę, że wezmę się zaniego "po".
Co do rozstępów to albo jestem szczęściarą albo wszystko przedemną - oby nie.Póki co smaruję brzunio raz na dwa dni balsamem nawilżającym.

Beti 82 - jaki ten fotelik wybrałaś ?

Monia29- łap oklaska za artykuł o fotelikach. Kurde - z tego co patrze, ten mój certyfikat ale o crash testach nic nie znalazłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja wczoraj dałam czadu, poszliśmy w miasto 🙃 wróciliśmy dopiero o 24 !! 😲 byłam panięta ale zrelaksowana... niestety zasnęłam dopiero o 3 bo R. tak chrapał, że musiałam go co chwila budzić i powiedziałam mu, że jak ja się nie wyśpię to on też, i budziłam go za każdym chrapnięciem... i już wtedy relaks mi odpłynął... zołza ze mnie bo on dzisiaj do pracy szedł... ale jakby nie wypił piwa to by aż tak nie chrapał i by się wyspał 😁 (Butterfly, z tego co pisałaś Twój mąż ma tak samo) 😁

Doris jak jak się dzieją takie rzeczy to najlepiej zmienić pozycję... np. jak stoisz to usiąść... a najlepiej to się położyć jak mówi nika1306 🙂

Buteterfly Co do wyjazdów i wypadów, to My z Rafałem mieliśmy teraz w czerwcu iść na koncert Iron Meiden, Slipknota i Motorheada, mój R. uwielbia takie mocne brzmienia... ale cóż... koncert jest 13 czerwca w wawie, a ja mam termin na 15 więc musiał sobie odpuścić bo samego też go nie puszczę, ach "płacze" i "miauczy" do tej pory 😁 ale teraz 8 maja idziemy na inny koncert.... Jeśli chodzi o wyjazd z Kruszynką to znajomi proponują wyjazd nad morze w sierpniu... ale moim zdaniem to głupi pomysł, bo i my nie odpoczniemy i Kruszynka będzie się męczyła... nie dość że nad polskim morzem tłum zawsze, to jeszcze taaaakie maleństwo ciągnąć.... jakoś mi to nie pasuje...

Zastanawiam się czy głośna muzyka może mi zaszkodzić albo wywołać skurcze... 🥴

Mikaanka ciekawa opcja z tym ściągaczem... tak w razie czego.... ja też nie kupuję laktatora żadnego, bo zobaczę jak to będzie z tym pokarmem po porodzie... ale wydać 20 zł na wszelki wypadek to nie jest strasznie wielki wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita - położna na szkole rodzenia mówiła, że zna taki przypadek, że kobieta w 8 miesiącu poszła na koncert (mały był już ułożony główkowo) i od głośnych dźwięków zmienił pozycję ...

Butterfly, Nequita- ja też miałam przerąbaną noc, mój mąż też chrapał (po piwku) a w dodatku zionął czosnkiem bo jadł wczoraj inny obiad niż ja. Nienawidzę woni przetrawionego alko z czosnkiem, więc w nocy otwierałam okno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam taką dużą... ale nie wiem dokładnie ile ma 🙂 wychodzę z założenia, że Dzidzia dosyć szybko rośnie, więc po paru miesiącach nowej kupować nie będziemy... a "teściowie" nie mają tradycyjnego prysznica z brodzikiem....

Była rozmowa o pamiątkach w ciąży.... skupiłyśmy się na fotografii... są przecież też inne sposoby 😁

http://www.kobieta.pl/styl-zycia/przedmiot-pozadania/zobacz/artykul/oryginalna-pamiatka-z-czasu-ciazy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...