Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nie wiem czy wziąsc 2 czapeczki czy więcej bo mam też w różnych rozmiarach jedne są maciupkie a jedne większe.wiem jedynie że wezmę kaftaniki i śpiochy i pajacyka na wyjscie i na to sweterek i w rożek który mam spakowany i cieńszy kocyk tylko mam problem z tymi rozmiarami a nie chcę aż tyle rzeczy brac torby nie potrzebnie zagracac 😞bo dużo rzeczy dla siebie potrzebuję i już widzę jaka torba jest ciężka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Monia, fajnie, że jesteś 🙂 jak to jest w końcu z tą przychodnią i wizytą pielęgniarki...? czytałam jakiś czas temu, że już w szpitalu trzeba podać przychodnię i lekarza dla dzidziusia, i jeszcze pielęgniarkę umówić od razu... 😠 porypane to, jak ja nikogo tu nie znam, wiem, ze jest przychodnia z pediatrą w środę i czwartek wieczorami, i państwowa- w obu lekarze średni, bez podejścia i nawet jak za wizytę nie wybulisz, to w aptece opróżnisz portfel.... więc tym tematem akurat jestem rozdrażniona... Niechże mi ktoś objaśni.... ☺️
Znalazłam coś takiego co kupiłam... 🙂 http://www.bangla.pl/meble-wyposazenie-domu/dla-dzieci/wanienki-komody-kapielowe/duet-baby-lezaczek-do-kapieli-dla-niemowlakow-2003-pd17378.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia29- moim zdaniem ubranek dużo nie trzeba brać zawsze może mąż Ci dowieść(wcześniej je naszykuj, poskładaj w jakąś reklamówkę-co by mu ułatwić 🙂), a torba i tak znając życie będzie wypchana po brzegi! U mnie w szpitalu nie można mieć swoich ubranek ze względu na uczulenia, tylko na wyjście jedno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka u mnie jest tak że ja po urodzeniu szkraba muszę podac w szpitalu przychodnię i mogę od razu lekarza lecz nie muszę gdyż szpital sam zgłasza do tej przychodni moje dziecko i po tygodniu przychodzi do mnie położna i dodatkowo kobietka z tej przychodni którą wybrałam i ona mi proponuje wybór lekarza i ogląda małego i mogę się jej poradzic w kilku sprawach jak mam jakieś pytania.Acha i ona mnie informuje o szczepieniach wszystko jakie są?Jakie są refundowane a jakie płatne i np.że zamiast 5wkłuc mozna wykupic szczepionkę w której jest 5 tych choróbsk ale mały ma jedno wkłucie i to kosztuje ok180zł poprostu lepiej dla małego mniej go boli.tak jest u mnie a wiem to od kumpeli gdyż urodziła synka 2 marca także nie dawno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w szkole rodzenia podali nam ponizszy spis. mam nadzieje ze sie zmiesci:
TORBA DO SZPITALA , KTÓRĄ ZABIERAMY NA CZAS PORODU
Dokumenty:
• dowód osobisty
• aktualna książczka ubezpieczeniowa
• numer NIP pracodawcy
Wyniki badań:
• grupa krwi + czynnik RH (oryginalny wynik)
• HBS
• OWA
• książeczka ciąży
• ostatnie USG
• ostatnia morfologia i badanie moczu
• ewentualne badania ponad standardowe (jeśli posiadasz)
Inne:
• oliwka do masażu
• jasieczek
• termofor
• ciepłe skarpetki (dwie pary)
• pantof le pod prysznic
• pantof le łatwe do wyprania
• ręczniczek mały do zrobienia okładu zimnego, przetarcia twarzy…
• ulubiona muzyka relaksacyjna z odtwarzaczem
• krótka koszulka na I okres porodu
• na II okres porodu koszulka krótka całkowicie rozpinana
• woda mineralna
• herbata z cytryną osłodzona miodem w termosie
• coś do zjedzenia dla osoby towarzyszącej
• jasny bawełniany podkoszulek dla osoby towarzyszącej i pantof le
• duży ręcznik kąpielowy
• osobiste przybory toaletowe
• gumka do spięcia włosów
POŁOŻNICTWO
Dla mamy:
podpaski (pieluchy jednorazowe Bella l • ub wkładki ginekologiczne) 20 szt
• woda mineralna
• biustonosz do karmienia - 2 szt.
• majteczki siatkowe
• koszula krótka (rozpinana do karmienia) - 2 szt.
• cienki szlafrok lub dłuższy sweter, bluza
• krem do brodawek (np. Purlan Medela)
• telefon i ładowarka
Dla dziecka:
• pieluchy - 20 szt.
• kaftaniki lub cienkie body - 4 szt.
• śpioszki lub pajacyki - 3 szt.
• czapeczka - 2 szt.
• pielucha tetrowa - 4 szt.
• skarpeteczki lub butki - 2 pary
• chusteczki wilgotne do mycia pupy
• cieńki kocyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikaanka- ja się pytałam jak to było w jej przypadku z dzieckiem bo należymy do tej samej przychodni!
Po powrocie ze szpitala mąż jej poszedł do przychodni (można to też telefonicznie załatwić)i powiedział że żona urodziła tego i tego dnia i wtedy połozna umawia się konkretnie na dzień i godzinę i przychodzi tak raz w tygodniu przez cały miesiąc! Pomaga przy dziecku itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie trzeba miec wszystkie swoje ubranka i ich nie zostawiam w szpitalu tylko zabieram ze sobą tylko niewiem czy mam miec 2 kaftaniki w rozmiarze 56 czy 2 kaftaniki w rozmiarze 62 czy miec i to i to i z tym się borykam bo jak wezme same na 56 a bedzie większy to szpital mi nie da ubranka a mój mąż nie zdązy mi od razu dowiesc tego większego i dlatego was pytam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnulka90 jak to zostają w szpitalu? Twoje prywatne ubranka? Nie rozumiem tego, i co oni robią z tymi ubrankami jak je zostawisz? i w ogóle czemu masz je zostawić ?!?
Ja ubranek nie muszę brać ale chcę 🙂
monia29 ja pakuję dla Kruszynki ze dwa body, kaftaniki też ze dwa (nie wiem w co każą ją ubrać), śpioszki też dwie sztuki, ewentualnie pajacyk taki welurowy 🙂 resztę tak jak powiedziała lunaaa86 będzie donosił nam Tatuś Kruszynki.... zresztą mam nadzieję, że po porodzie poleżymy dobę i nas wypuszczą 😆

To weź jeden rozmiar 56, drugi 64 i z głowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze dodalam do listy suszarke do wlosow, aparat fotograficzny i pomadke na wysuszone usta zeby nie zapomniec.
Z ta polozna i lekarzem dla dziecka to chyba wszedzie jest inaczej. Mi w przychdni powiedzieli ze przychodzi zaswiadczenie ze szpitla do przyhodni i dopiero wtedy mozna przyjsc i umowic polozna i wizity u lekarza. Jesli przychodnia nie ma poloznej to podobno jest jakas strona internetowa przez ktora mozna ja zamowic. Najlepiej sie zorientowac we wlasnej przychodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie was nudzę tymi pytaniami o ubranka ale mam mentlik w głowie 😁

Nequitia dzięki za odpowiedz też tak myślę jak ty że po 2 szt wezmę ubranek najwyżej na ten 62 to wezme jeden komplet sporadycznie a reszte gdyby co mąż mi dowiezie i tak będzie najlepiej 😁
Póżniej was po oklaskuje bo nie mogę teraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka tylko dwa dni macie pediatre? nie żartuj masakra. nie wiem generalnie wydaje mi sie że na pewno trzeba zgłosic w przychodni o urodzeniu dziecka albo szpital zawiadamia przychodnie.wiem ze sa tzw wizyty patronażowe ale co i jak to nie wiem.ja niedawno zmienilam przychodnie ale oni nie beda przychodzic bo to inne osiedle, wiec beda przychodzic z mojego osiedla ale ta firma jest powiazana.u mnie w miescie nie ma juz panstwowych przychodni same prywatne ale na fundusz wszystko bo maja umowy.i jest taka sama hała.
Lunaaa współczuje remontu.ja jestem w srodku tzn malowanie skonczone tyle dobrego.bo musiałąm sie az ewakuowac do rodzinki fuj smierdziało.
a z praniem to ja mam aktualnie pełno ciuszków od 0 do 1 roku! ale musze poprzebierac i wyprac tylko te małe.po siostrze i kuzynce wiec mój jak to zobaczył to sie załamał.generalnie nadal lezy to w reklamówkach bo nie mam gdzie schowac.a juz chciała mi siostra dac na rozmiar od 1 do 2 lat ale wybiłam jej to z głowy hihi.kołderki tez nie piore tylko wywietrze, posciel popiorę.podobno kołdre jak sie pierze to z piłkami do ping ponga by sie nie zbiła.ja nie piore bo moze stracic swoje własciwosci, kupiłam lepszą antyalergiczną.wiem że jedni piorą drudzy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swoją drogą jaki jest 'paragraf' na obowiązek zostawienia w szpitalu ubranek/ pieluch/itp. ...?
Pediatra w tej prywatnej jest dwa dni- tzn. w śr. jeden, w cz. drugi, a w publicznej nawet nie wiem, ale b. złe opinie słyszałam, a i tak trudno się dostać... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mam zamiaru zostawiac ubranek w szpitalu.jak tak bedzie to lepiej wogole nie brac 🙂
do szpitala dostałam wyprawkę od siostry takie body nie wkładane przez główkę tylko zapinane kopertowo bo na początku 1 lub 2 dni to bedzie nam niedoświadczonym ciężko dzidzi przez głowę włożyć.i jeszcze spioszki itd.bo wiecie co wy jak kupujecie to wiecie co jak sie nazywa,a ja dostałam ciuchy i na razie wiem co to body 🙂 musze sie jeszcze dokształcic co to kaftanik itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 napisał(a):
Słuchajcie, Niki nie ma od 10:40. Mam nadzieję, że nie urodziła. Wczoraj miała skurcze co 15 minut, kąpiel, melisa, łóżko ...
🤢


ha jeszcze nie urodziłam ale jak zobaczyłam ten post to dostałam ataku śmiechu..normalnie poszukiwana .. poszłam do ogrodu i uwaliłam sie w Hamaku ale grawitacja mojego wielkiego brzucha nie pozwoliła mi sie szybko z niego wydostac ☺️ 😮..masakra jakas ..lezałam tam jak jakas głupia .. 😲 czuje sie jak inwalidka 🤢 doris łap oklaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti nauczysz się ja też nie wiedziałam co to body,pajace,półspiochy 🙂 i też wiem że lepiej brac ubranka rozpinane z przodu nie przez głowę do zakładania bo raz że nie doświadczone będziemy a dwa dzidzia ma kikuta i ma miec lepszy dostęp powietrza do niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam w planach wziąć komplet na 56 i komplet na 62. Będzie co ma być. Myślę, że nie ma się co aż tak tym przejmować, najwyżej większe się podwinie. Z tego co widziałam na zdjęciach u kolezanek to mało które dziecko miało idealnie dopasowane ciuszki zaraz w szpitalu.

Beti82, nie przejmuj się- ja wczoraj poznawałam różnicę między śpiochami a pajacykiem. I okazało się, że nawet mam takie coś w domu, ale nie wiedziałam, że sie to tak nazywa.

Kurcze, od 3 dni boli mnie żołądek, a dziś dodatkowo doszedł ból po lewej stronie. Nie ma bata, już na lewym boku nie dam rady leżeć! Gdyby tylko ten żołądek przestał tak nawalać to bylabym niezmiernie zadowolona. Wiecie może co można na to wziąć/zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...