Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Butterfly - też mam takie ataki bólu kręgosłupa - szczególnie w krzyżu jak za długo jestem w jednej pozycji. Pozmieniaj pozycję a najlepiej jak cię ktoś wymasuje, mi mąż masuje krzyż kciukami - takie okrężne ruchy i super pomaga 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia567 napisał(a):
dziewczyny ja tez nie znosze ostatnio badania na fotelu i jak mnie gleboko bada to sie tak spinam ze mi ostatnio powiedziala, rozluznij sie dziewczyno przeciez bedziesz rodzic to gorzej bedzie.

to ja was pobiłam bo jak byłam u ginka to jego zabolały palce tak się spiełam.hahaha powiedział że nie ryzykuje drugi raz i musiałam sie rozluźnic.hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka super kawał o czopkach hahaha.oklask dla Ciebie.
Doris25 mnie nie boli żołądek póki co ale osoba która bolał to skorzysta z Twoich rad 🙂 w każdym razie dzieki za troske 🙂
co do aktu urodzenia do pracy.jak mnie nie zwolnia to im dam maximum ksero.po co im oryginał?bez przesady.odpis ewentualnie ale tez jestem na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze oni potrzebuja oryginal do wgladu zeby podbic za zgodnosc z oryginalem albo cos bo nie wierze ze zabiora nam jedyny oryginalny dokument to byloby smieszne serio jesli cos takiego przewiduje prawo.

Mnie tez boli kregoslup a juz teraz przez to prasowanie to w ogole ani na stojaco ani na siedzaco ani na lezaco nic nie pomaga. Faktycznie wczoraj jak wylam na wersalce z bolu to mi maz pomasowal i bylo lepiej wiec tez polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MOnia29, mi się jeszcze przypomniało, moja koleżanka też była na zasiłku, no i jakoś skończył się jej przed porodem, to wtedy załatwiała zwolnienie od lekarza rodzinnego na tych parę dni.... wiem że tak laski jakoś kombinują żeby była ciągłość, a szkoda nawet tygodnia macierzyńskiego na siedzenie w domu bez dziecka, jak Ci się potem przyda przy dziecku tych parę dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia
nie wiem dlaczego ale u mnie w szpitalu tak jest, że muszę wziąść ubranka dla maluszka a potem je zabierają. Poprostu pewnie jak inne kobiety urodzą i nie będą miały ubranek to dla nich idą one. Szczerze to nie rozumiem tego do końca.. ale tak mówili.. dziwactwa jakieś normalnie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie zjadłam niezdrowe żarcie z McDonalda popiłam niezdrową pepsi i kładę się spać 😉
Taki miałam potworny apetyt na jakiegoś fast fuda że aż wstyd się przynać ☺️ no ale cóż raz na ruski rok można sobie pozwolić 🙂 Dobranoc kobitki! Życzę spokojnej nocki i kolorowych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam a pro pos niezdrowego jedzonka, że w ciąży barrdzo dużo wcinam pizzy kupnej (ale swojej domowej też 🙂 ), pierogów ruskich kupnych- już ze dwa lata tylko domowe jadłam, no i złoty środek na wymioty, zgagę, niestrawność, ból brzucha....... COCA COLA 😁 przez całe życie tyle jej nie wypiłam, co w ciąży. Tylko czasem już wytrzymać od słodkości w ustach nie mogę...
powiem Wam, że burger za mną chodzi... włoskie jedzonko majstruję często i nie tęsknię zupełnie, bo a to pizza, a to spaghetti/ canneloni/ lasagne.... no i dogadzam sobie jak mogę... 🙂 ale właśnie tak mi brakuje tego gotowego kotleta z niewiadomoczego z przesuniętym terminem ważności.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Małgorzatta za radę ale mam limit L4 wyczerpany jedynie przyspieszony macierzyński mi pozostał bądz urlop wypoczynkowy no chyba że wcześniej urodzę a tak bym chciała 15 czerwca w moje urodzinki 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka ja o dobrodziejstwach jakie daje coca-cola wiem już od samiutkiego początku ciąży.... dzisiaj mi jej brakuje, mam zgagę jak jasna cholera... wypiłam mięte... pomogła na dosłownie pół godziny... po mleku mi nie przechodzi, migdałów nie mam 😞 a już jest późno i niby mój Rafał chciał pójść na stacje po tą colę ale tak jakoś mi go szkoda żeby po nocy łaził... i powiedziałam, że dam radę... zresztą zaraz spać się będę kładła... chyba.... mam nadzieję, że zasnę od razu i przestanie palić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wam dobrze z tą colą itd.ja to sie czuje jakbym juz karmiła.po coli mnie brzuch bardzo boli, nic gazowanego nie mogę, ani surówek z kapusty, zadnej fasolki po bretonsku... 😞
Monia29 a teraz to nie ma 270 dni na ciąże? to juz wyczerpałaś czy moze z innymi chorobowymi wyszło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Beti wczesniej na l4 byłam na kręgosłup od 19 czerwca 2010 a we wrześniu zaszłam w ciąze i mi sięL4 z sumowało z 180 do 270dni i 15 marca minął mi 270 dzien i starałam sięo świadczenie rehabilitacyjne byłam na komisji w zusie i przyznano mi na 3 miechy od 16 marca do 13 czerwca bo zus liczy równe 90dni 😞 a termin mam na 19 czerwca no i te 6 dni mi zabrakło cieszyłam się ze chociaż do 13 czerwca mi przyznali bo czasami zus nie daje 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie daje rady nadrabiać zaległości.... 🙂 dajecie czadu :P

poczytałam sobie o masażu 🙂 a słyszayście o żelu Dianatal?? my z mężem zamówiliśmy w aptece 🙂 rozmawialiśmy z gin i powiedziała że fajnie, szybko i sprawnie idzie poród :P no to zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naprawde tak jest ze siie sumują zwolnienia? jak juz poszłaś Monia to jutro m,i opdisz plis bo czytam na jednym forum że jak sie przechodzi na ciazowe to sie od nowa liczy i zgłupiałam.a jak nie liczy sie od nowa to czy sie zlicza razem jak jest ciągłośc czy np.ja chorowałam wczesniej miesiac przed ciaza i potem pracowałam to to zwolnienie tez mi sie wlicza skoro było w ciagu roku? jakby było ze trzeba miec przerwe i od nowa licza to na jeden dzien wroc do pracy a reszte na l4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wojcieslawa napisał(a):
nie daje rady nadrabiać zaległości.... 🙂 dajecie czadu :P

poczytałam sobie o masażu 🙂 a słyszayście o żelu Dianatal?? my z mężem zamówiliśmy w aptece 🙂 rozmawialiśmy z gin i powiedziała że fajnie, szybko i sprawnie idzie poród :P no to zobaczymy 🙂


trzeba by zapytać w szpitalu czy oni by sie zgodzili na użycie takiego żelu, czy by ktoś zaaplikował.... w sumie to ciekawe, znalazłam stronę:
www.dianatalbirthgel.eu/poland/?gclid=CLnGoaXQ0agCFQOGDgodM2Negw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...