Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja staram się każdego dnia zaliczyć choćby niedługi spacer. Zawsze się człowiek dotleni, a poza tym chodzenie ułatwia dziecku ułożenie się odpowiednie. Ale nie mogę też narzekać na spanie. Może raz w tygodniu zdarzy mi się kompletnie nie wyspać, ale generalnie to przesypiam ok. 7h. Oczywiście przebudzam się przy przewracaniu na bok, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. Tylko wczoraj szwagierka powiedziała, że mam sińce pod oczami 😮 Phi... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pieluszek tetrowych mam 11 a flanelowych 3.
Dorota552, chusteczki kuplami Bambino, w sumie ani do pieluszek ani do kosmetyków. Bo pieluszki mam pampersa a kosmetyki w większości Nicea.
Ivona55, moje nogi tak wyglądają od kilku tygodni, już nie wiem nawet czasem czy mam spuchnięte czy zawsze takie wielkie były 😉
Kasienkaks, ale ci zazdroszczę tego humoru. Ja w sumie tez miałam aktywna niedziele bo wybraliśmy się na targi dla dzieci i było super, mój mąż nawet uczestniczył w konkursie tatusiowie w ciąży i nosił brzuch 8,5 kilo żeby zobaczyć jak to jest. Ale ja dzisiaj jakas taka niedospana jestem więc nie wiem może na mnie ten ruch tak dobrze nie działa. Idę dzisiaj też na spacer z koleżanką i jej berbeciem, pewnie nam zejdzie ze 2 godzinki, zobaczymy czy będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 😁
My wczoraj byłyśmy z brzuniem na koncercie 🙂 ale czad 🤪 ostro grali, ale to w końcu hardcorowe kapele były.... Kruszynka jak grał jej przyszły chrzestny to zasnęła i przespała gwiazdę wieczoru 😁 hihi ale była szczelnie zapakowana, a mamusia siedziała daaaaleko od sceny i na wszelki wypadek tyłem 🤪
Jeśli chodzi o temat pieluch tetrowych to ja mam ich 40 sztuk, a flaneli 10.... ale ja zamierzam ich używać... choć na początku samym skłaniam się do używania pampersów, póki te smółkowe kupki nie pójdą w zapomnienie 🙂
Mała też nisko majstruje... koło tyłka i pitki.... a najgorsze uczucie to chyba takie, jak odpycha się nóżkami od żeber i wali w krocze główką 😮 mam wtedy wrażenie, że już mi wody odchodzą i w ogóle rodze 😜
Dorota25 ja Fenoterol biorę normalnie.... ostatnio nawet jak byłam to ginka mi powiedziała, że jakby mnie bardziej kłuło to z 4 połówek mam sama zwiększać sobie dawkę nawet do 6 na dzień... a co do odstawienia to nawet teraz jak wezmę później dawkę to mam wrażenie, że już coś się zaczyna.... bo zaczyna mnie brzuch boleć jakbym skurcze miała znowu... 🤨 Ciekawe co mi powie 19 na wizycie bo co dwa tygodnie teraz będę chodziła do niej....
kasienkaks super, że masz humorek i taki power 🙂 ja bym sama chętnie poszła popływać, albo przynajmniej poruszać się w wodzie, ale niestety nie mogę, więc trochę tej Twojej energii pozytywnej skubnę dla siebie 😎
Chusteczki te mokre tez mam z bambino.... wiem z doświadczenia, że one są najdelikatniejsze i nie uczulają.... zawsze ich używałam przy robieniu tatuaży, raz miałam inne i klient dostał wysypki 😮 a ja się najadłam strachu, dobrze że wypicie wapna pomogło 😜
andzia0304 don't worry by happy 🤪 wszystkim nam jest ciężko i tym się pocieszaj 🙂 ja mam nogi jak kluseczki i się doczekać nie mogę kiedy będzie może ubrać japonki 😁 żeby było im lżej.... ogólnie to chodzę wygięta jak paragraf jakiś 😜 a nogi stawiam jak kaczucha 😁

A tak poza tym wszystkim to od rana Kruszynka uczy mamę tańca brzucha 🙂 zaczęła już wczoraj jak tylko wróciłam i się położyłam.... chyba kolankami na boki się rozpycha na prawym boku i jednocześnie gmera koło spojenia łonowego i lewego biodra 🤪 kurde ciasno jej już musi być ☺️
Jak zwykle się rozpisałam jak głupia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 na szkole rodzenia gdzie chodzimy z moim R. położne mówiły, że są przypadki, w których Dzidzia się nawet w 36 tygodniu obracają.... są rzadkie i nie częste, ale jest jakaś nadzieja... a tak standardowo to koło 32 tygodnia jakoś dziecko powinno być obrócone, tak jak się będzie rodziło... ale nie zawsze tak jest....
Moja jest obrócona jak do porodu już od 17 tygodnia ponoć.... i też mam nadzieję, że jej się nie znudzi ta pozycja nagle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia 21 kwietnia miałam usg tam wiadomo lekarz stwierdził odrazu ułożenie, natomiast 6 maja miałam wizyte bez usg,oczywiście z badaniem na samolocie i tam lekarz badajac potwierdził że wciąż mam ułożenie pośladkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie że mnie jeszcze "po brzuszku" nikt nie badał 😮... powinien?? wszystkie miałyście badania takie? czy po prostu w PL tylko gdzieniegdzie tak się bada? ja słyszałam właśnie, że takie badanie- jak mówi nika- wykonuje położna, uciskając brzuchola.... właśnie i że jest to badanie standardowe.... ale może nie u mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
nika1306 hej piękna, jak się czujesz? jakie prognozy?? Będziesz majóweczką, czy do czerwca Mały poczeka? 🙂 😘

oj wiesz co ja juz sama nie wiem skurcze sie pojawiaja co jakis czas.. wkoncu zadzwoniłm do lekarza zapytac sie czy mam jechac do szpitala czy co .. ale ona mi powiedzial ze dopoki nie sa regularne co 5 ,7 minut to zbym został w domu bo i tak mnie odesla.. wiec czekam . brzunio. mi sie tak obnizył,ze jak siedze to mam wrażenie ze mam go na kolanach 🥴 i pojawiły sie jakies dziwne bole miednicy jakby mi sie rozszerzała..i co jakis czas mam te bole krzyża.. 😮 czekam i czekam moze do weekendu sie wykluje 🙃 było by fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach mnie to położna zawsze tak wymientoli po tym brzuchu ze sie podniesc z lezanki nie moge . jeszcze co tam mierzy centymetrem ..
w srode mam wizyte u lekarza i szoste usg ! 😮cos duzo tych usg mam robione ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 🙂 oj nie dziwię się, że już chcesz mieć Małego przy sobie.... 🙂 będę trzymała kciuki... bo w sumie nic innego nie mogę zrobić 😘
mi też się obniżył brzuch... jak siadam to też już tylko w rozkroku jak chłop bo inaczej nie da rady.... 😁 i mam takie wrażenie, że Kruszynka się "wkręca" głową w mój krok.... wiem, że dziwnie to brzmi 🥴 a jak tylko zaczyna mnie boleć brzuch jak do skurczy to się kładę z telefonem i liczę... haha lekka paranoja 🤪 ech.... ciekawe ile jeszcze moja Malutka wytrzyma.... najgorsze, że ja biorę leki na powstrzymanie skurczy... więc pewno do terminu mnie przetrzymają.... chyba, że Kruszyna się wkurzy i szybciej mi wody odejdą 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czasem jest mi tak cieżko ze nie moge wytrzymac , jeszcze to ze mam z domu nie wychodzic .. i ciagle lezec .. bola mnie plecy , boki , miednica ....
a u ciebie obstawiam ze marysia sie urodzi na poczatku czerwca.. 🙂 nie bedzie czekała do terminu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 też tak obstawiałam własnie 🙂 koniec maja, początek czerwca 🙂 Damy radę 🙂 haha
A taka rozklekotana też się czułam jak leżałam w szpitalu.... biodra, miednica.... wszystko, jak jakiś zdezelowany fiat126p normalnie....

Mogłybyśmy robić listę po kolei z terminami porodów.... i taką powiedzmy listę adresową (numery telefonów) żebyśmy mogły się informować gdyby, któraś urodziła... żeby tutaj info zamieścić..., wiecie o co chodzi czy pomieszałam bardzo tą wypowiedź? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie.
Iwona, Dorota - z tą pozycja do spania mam identycznie. Do tej pory było mi dobrze na lewym boku, ale teraz ciągnie mnie coś w piczce, pozatym biodro ! Na plecach mam wrażenie, że mała ma mało miejsca jak się brzuchol rozleje no i kregosłup boli. Najlepiej mi jest teraz na prawym boku ale prawy podobno na dłużej nie wskazany ! Marzy mi się pozycja na brzuszku, ehhh 🤢
Barbara - rozbawiłaś mnie tym spaniem prawie na siedząco 😁 oklask !

Dorota552- - odnośnie ruchów niskich: moj dzidź w sobotę w nocy zaczął mnie ruszać tak nisko, że miałam wrażenie, że jej rączka wyjdzie mi zaraz tyłkiem i strasznie spanikowałam 🤢, a od tamtej pory jej ruchy osłabły, są takie delikatne, np czuję jakby się lekko rozciągała, przeciągała. Trochę mnie to martwi, wkręciłam się, że może się okręciła pępowiną 🥴

Kasiulla - ja podwozie depiluje na czuja 🤪, a nogi sobie ostatnio ostro pozacinałam, dobrze, że "tam" sobie nic nie obcięłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...