Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka,
No to ja już dzisiaj po spacerku 3-godzinnym. Trzymam nogi do góry bo mi się dwa klocki zrobiły!
Dzieki ivona55 i nika1306 za info o badaniu przez położną położenia dziecka, po oklasku dla was 🙂. Mnie położna jeszcze nigdy nie badała to chyba faktycznie nie jest standardem w Polsce. Zapytam jutro ginki na wizycie czy jest mi w stanie potwierdzić ułożenie dziecka.
Nequitia oklask za pomysł i wykonanie listy.
Monia29 ja tez mam czasem takie rwania w odbycie i martwiłam się ze to może hemoroidy 😞 ale nie wiem w sumie nie znam się ale słyszałam ze to się niestety zdarza w ciąży.
BarbaraK u nas na obiadek dzisiaj pizza własnej roboty 😉 Moja kolejna zachcianka.
Beti 82 lap oklaska z chwyty Leopolda.
Brzuszek mi opadł troszkę ale sama tego nie zauważyłam tylko w weekend nie mogłam prowadzić bo miałam brzuch tak wysoko że nie mogłam dostać do kierownicy tylko mogłam leżeć na fotelu a dzisiaj bez problemu dostaję więc pewnie brzuszek jest trochę niżej.
Naklaskałam się dzisiaj i bez problemów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nequita może dodać tą tabelkę w nowym wątku czerwcóweczek to będzie bardzo widoczne i w każdej chwili będzie można tam wejść i sprawdzić czy dopisać kogoś 😉

Super!!!! Właśnie odwiedziłam nowy watek; LISTA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka zapiekanka pachnie w piekarniku 🙂 warstw tyyyyle wyszło, że szok.... 🙂 dodałam jeszcze kiełbaskę a pieczarki z czosnkiem podsmażyłam na patelni najpierw... ale o ziołach zapomniałam 🥴 .... zalałam teraz to mlekiem z rozbełtanymi jajkami 2 i posypałam serem.... niech posiedzi jeszcze z pół godzinki i będzie chyba dobra 🤪
zobaczymy właśnie jak z tym moim linkiem będzie bo nie mam pomysłu jak go zapisać tak żeby był dostępny w każdej chwili.... przecież nie będę go kopiowała i wklejała co chwila jako nowy post....
lunaaa86 brawo za pomysł 🙂 już zrobione 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim ja już raz pisałam że mam nie pewny termin bo niby 12 czerwiec ale usg pokazuje 2 lipiec. Mnie też wszystko boli ale brzuch mi jeszcze sie nie obniżył wizyte mam 19 maja to sie dowiem jak jest ułożony mój maluszek. Dzisiaj zamówiłam wszystkie rzeczy dla dzidziusia i pare dla mnie do szpitala został nam jeszcze do kupienia wózek 🙂 i musze jeszcze torbe spakować 😜 ja też mam takie twardnienie brzuch i najbardziej koło pępka ale z tego co piszecie to chyba to normalne 😠 fajny pomysł z ta tabelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super lista gratuluje pomyslu. mi troszke przeszly te slabosci od rana i teraz sprzatam ale zostala tylko kuchnia i cale szczescie bo juz mi sie niechce... co do twardnienia to mam to samo ale zadnych skurczy jeszcze nie bylo chyba ze je myle z czyms innym...mozna je pomylic? ja jak zawsze jakies glupie pytanie hihihii. brzuszek jeszcze nie spadl chociaz ja wogole mam jakos nisko ten brzuch, ale to pewnie dlatego ze ja przed ciaza mialam dosc sadelka ☺️ i pewnie ono tak ciagnie heheh 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie składniki mam juz gotowe, czekamy tylko na tatusia i będziemy wkładać pizze do piekarnika. Tatuś pewnie będzie za godzinkę a my umieramy z głodu 😉
kasienkaks, wiesz co przyznaje racje z tym, ruchem. Mam świetny humor po spacerze i nawet po powrocie zrobiłam więcej niż planowałam. Super, jestem wreszcie z siebie zadowolona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lista super! u nas nie ma mowy o pomylce z terminem 🙂
wg najbarziej miarodajnego usg polowkowego-29 czerwiec,wg OM 4 lipiec,wg ostatniego usg(1-szy dzien 32tyg)na 25 czerwca-bo Lena wazy z pomiarow 2310g!liczymy,ze donosimy sie do terminu.kawal duzej kobietki z dlugasnymi nogami z tej naszej panny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka1562 napisał(a):
Cześć wszystkim ja już raz pisałam że mam nie pewny termin bo niby 12 czerwiec ale usg pokazuje 2 lipiec. Mnie też wszystko boli ale brzuch mi jeszcze sie nie obniżył wizyte mam 19 maja to sie dowiem jak jest ułożony mój maluszek. Dzisiaj zamówiłam wszystkie rzeczy dla dzidziusia i pare dla mnie do szpitala został nam jeszcze do kupienia wózek 🙂 i musze jeszcze torbe spakować 😜 ja też mam takie twardnienie brzuch i najbardziej koło pępka ale z tego co piszecie to chyba to normalne 😠 fajny pomysł z ta tabelka 🙂



A podasz link do sklepu? Ja szukam i nic nie mogę konkretnego znaleźć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie termin to kompletny znak zapytania wszyscy mi rokuja nawet początek czerwca 😮 a usg wskazało 12.06(połówkowe 27.06) bo maluszek, 2 tyg temu przecież ważył 2kg a przy mojej budowie faktycznie mogę nie dać rady donosić, ale kurcze z drugiej strony to tak różnie bywa...aaaj poruszacie temat, który mi sen z powiek spędza, mam duże zmartwienie z wyborem szpitala a wszystko zależy właśnie od masy maluszka i ewentualnie tygodnia, decyzję będę podejmowała na biegu jak znam życie ehhhh
swoją drogą też macie taki apetyt ostatnio? ja niemogę przestać jeść...w tydzień walnęło mi 2kg i nie jest to bynajmniej jakoś specjalnie powód do radości u mnie 🤢 łącznie już 13kg... a coś czuje,że to preludium,jakiś taki mam zryw głodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odebrałam wyniki takie standardowe z przychodni: morfologia, HBS, HCV itd. Ale co mnie spotkało.
2 miesiące temu zrobiłam też na obecność HIV, to była sugestia mojej ginki, bo przecież można chociażby złapać u stomatologa itd. WYnik był ujemny. Ja dziś dostaję kopertę z wynikami a recepcjonistka mówi, zebym poczekała na pielęgniarkę bo na kopercie napisane jest Wynik HIV - do wyjaśnienia.
Dziewczyny życie mi przeleciało przed oczami!!!!!!!!!!!!! Przyszła pielęgniarka i powiedziała, że laboratorium zrobiło mi to badanie po raz drugi, mimo, ze ja nie miałam już skierowania i nie wiedzą kto ma za to zapłacić. Kur......a wyszłam stamtąd bo myślałam że je rozszarpię.
A po wizycie u ginki - trzymamy się terminu na 25 czerwca. Nic się nie skraca, tętno ok , wyniki mam lepsze niż przed ciążą. Nigdy nie miałam tak dobrej hemoglobiny. Teraz tylko modlić się żeby urodzić wcześniej i dojść w miarę do siebie na wesele 2 lipca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to z tymi badaniami to szok!nerw straszny!co ona w tym okienku-nie widziala brzucha,zeby tak denerwowac????
swoja droga ja mialam dzis przeprawe z zus-em...tam jest wszystko ok,dopoki im wysylac skladki.najlepiej netem razem z deklaracja.w momencie kiedy trzeba cos od nich-to sie zaczynaja schody.dobilam sie do tzw strefy zamknietej i autentycznie mila kobieta mi wszystko wyjasnila i pomogla.gorzej w sali ogolnej.8 osob w kolejce,2 okienka czynne i jeszcze uslyszalam od jakiegos tlumoka gdzie sie pcham.to mu odpalilam,ze po pieczatke i pchac sie bede.przepuscila mnie kobieta-z usmiechem,bo niby mam prawo z brzuszkiem.podziekowalam,ale to i tak nie zmienia faktu,ze w tej koncowce ciazy powinnysmy byc obslugiwane w okienku dla inwalidow,tak samo parkowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak parkować i być obsługiwane poza koleją. To fakt. Ja dziś wracałam z wizyty dwiema kolejkami i autobusem bo mój w trasie. We wszystkich środkach ustąpiły mi miejsca kobiety a faceci siedzieli i zerkali z za okularów jak tu się wywinąć 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 🙂
My po spacerku, piękna pogoda nastraja mnie naprawdę pozytywnie 😎
Kasienkaks Normalny szok!!! Ludzie poprostu wyczucia nie mają...jak mozna tak denerwować kobiete w ciąży?!
Ja dziś spotkałam znajomą lekarkę która stwierdziła że brzuch mi sie już obniżył i że wygląda na to że szybciej urodzę...hmm oby nie za szybko... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek spoko ja w 3 tygodnie przytyłam prawie 5kg 😁 już mam 16kg na plusie 😮 hihi ale się jakoś nie martwię tym... 😎 a co do jedzenia ja mam raz brak apetytu całkowity, a raz jestem jak koza.... wszystko bym zjadła 🤪 dzisiaj mam taką kozę właśnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no tak to jest. Większość z Was chcę urodzić jak najpóźniej a ja się śpieszę.
Raz, że wesele chcę zaliczyć a dwa prognozy zbliżających się upałów powodują, że wolałabym już wtedy spacerować z wózkiem niż się toczyć upocona jak świnia z nóżkami hipopotama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki mam do oddania kupony rabatowe dla maluchów i nie tylko na np. firmy :
effii, kappahl,bebecar,bartek,babyid,vippi,wojcik itd,
jeżeli ktoś jest zainteresowy to mogę oddać 🙂
akcja trwać będzie od 27 do 29 maja.
U mnie niestety nie ma takich sklepów więc może wam się przydadzą ?

gg: 3908074
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkaks, ja bym rozszarpała. Na miejscu!

Nequitia, na pewno wszystko zaliczysz tak, jak planujesz! Moja koleżanka urodziła tydzień temu przez cc i wczoraj już podobno była w szkole 🙂 Także jak się chce to się da. Choć nie ukrywam, że cieszę się, że studia mam za sobą- przynajmniej w tym wypadku.

Dziś mnie trochę kłuje w kroczu 😮 Rzadko bardzo się to zdarzało do tej pory, a dziś dość często. Jutro jedziemy kupić wanienkę 😁 Kolejna radocha na cały dzień. Oj, w taką pogodę to by się siedziało cały dzień na dworze albo przynajmniej na balkonie!

Moi upierdliwi sąsiedzi z góry wyprowadzają się!!!! Jestem najszczęśliwsza na świecie z tej okazji!!! A tak się bałam, że przy Malutkim będzie sajgon z nimi!

Ja już mam 13,5 kg na plusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequita piszesz 5kg w 3 tyg. Ja jak byłam u rodziców tydzień przybrałam 2,5kg, dlatego tak mocno bronie się żeby na razie nie musieć jechać do nich na stałe.
Mój jak zawsze na wiosnę robi wielki powróto do formy, więc i menu w domu nie uwzględnia chleba, oleju, ziemniaków, makaronu itd. Tylko zdrowo i dietetycznie. A i mam super kompana do spacerów (on biega) i basenu 🙂 . U nas 10,5kg do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyłapałam moment i Was wszystkie oklaskałam 🙂 w końcu!
Dzięki Kasiullla za oklaska, w ogóle tak dziś poszperałam na temat tego palenia głównie, i znalazłam też opinie że do 5 papierosów to w sumie można, oby nie przy dziecku itd....z tym alkiem tak optymistycznie trochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta oklask ktory zrobie rano za artykuł.zapisałam sobie linka i bede mamie pokazywac by sie z paleniem ograniczała. u mnie moze palic na balkonie teraz jak w ciazy jestem ale jak jestem u niej to nawet jak w kuchni jestem to pali wtedy ja zmykam do duzego pokoju a i tak w całym domu smierdzi.
wiem co to palenie.tez paliłał i kiedys nawet bardzo duzo mocnych czerwonych.ale jednak nie chce na to narazac bezbronne dziecko.
Nequitia tez jutro oklaska dostaniesz za listę 🙂 i zapał
Kasienkaks ciesz sie ze Ci ustępują miejsca w autobusach.ja nawet dzis jechałam, w sumie prawie codziennie jezdze i tylko raz mi kobieta ustapiła miejsca! i nikt inny.ps.nie zazdroszcz sytuacji z wynikami.po co te laborantki robiły ponownie?bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...