Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
schody oki spacer tez ale namowic mojego meza na sex uuuu nie da rady bo sie boi ze zrobi małemu krzywde ,,
ja napewno znieczulenie bede brała .. gaz rozewselejacy 😆 i jeszcze cos innego zobacze jakie bedzie nasilenie bolu .
epidural .. hmm jak bedzie bolało bardzo to pewnie wezme ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 🙂 Nie chcę wielkich zaległości mieć, więc korzystam z drzemki mężusia 😁 Mały codziennie ma czkawkę przez ok. pół godz.... będzie miał chłopak płucka jak mamusia... 😁
Wczoraj wieczorkiem znowu ognisko 🙂 wcinaliśmy przepyszne kiełbaski, chlebuś i ziemniaczki z masełkiem i solą, rybki nad stawem pluskały, piesek siedział na kostce słomy, siedzieliśmy a to na ławeczce, a to na skrzyneczce... Nie ma żadnego porównania z grillem 🙂 a jak się rozeszła większość biesiadników, to zaczął deszczyk padać, takimi cieplutkimi kropelkami 🙂 Oskarek tak się tłukł w brzuszku, że ja aż nic nie mówiłam, byle tylko nikt nie zaczął się nadmiernie interesować, a potem mąż mi mówił, że tak mi bluzka chodziła, jakbym Toffika pod nią jeszcze włożyła 😁
Najbliższe dni i tygodnie są już decydujące, a ja jakoś się odbiłam od stresu i wyczekiwania. Co będzie, to będzie 😉
Kasiar, fajna sesja 🙂
Wiecie co zauważyłam? że właśnie pod prysznicem mi brzuszek twardnieje... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
schody oki spacer tez ale namowic mojego meza na sex uuuu nie da rady bo sie boi ze zrobi małemu krzywde ,,

Ale pieszczoty też pomagają, frajda jest, a lęku przed zrobieniem krzywdy chyba nie ma... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
nika1306 napisał(a):
schody oki spacer tez ale namowic mojego meza na sex uuuu nie da rady bo sie boi ze zrobi małemu krzywde ,,

Ale pieszczoty też pomagają, frajda jest, a lęku przed zrobieniem krzywdy chyba nie ma... 🙂


nio ja nie wiem co jest z tym moim chłopem boi sie ... moze sama go zgwałce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh 🙂 świetny pomysł Nika 🙂 ja nie wiem jak to faceci odczuwają w czasie ciąży, ale mój po prostu 'odrobinkę' sobie pozwolił przypomnieć 😁 wiedział ile może, i jak ja miałam opory- bo mnie dziecko kopało strasznie, tak on zupełnie bez oporów, a tak od miesiąca ostrożny już jest. A zdarza się góra raz na dwa tyg..... Fakt, faktem, że sama go prowokuję i potem tylko się pytam, czy zaczynamy akcję 'przyspieszanie'? 🙂 no ale to go studzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia87 napisał(a):
Witam wszystkie mamusie jestem tu nowa, niedano odkryłam ta stronke ale jakos nie mialam odwagi napisac.

Witaj 🙂 tu nikt nie gryzie 😜 czyżby 40 tc, że przy loginie nic się nie pojawiło...?
~~już spojrzałam na profil, czyżbyś spodziewała się późniejszego terminu? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
schody oki spacer tez ale namowic mojego meza na sex uuuu nie da rady bo sie boi ze zrobi małemu krzywde ,,
ja napewno znieczulenie bede brała .. gaz rozewselejacy 😆 i jeszcze cos innego zobacze jakie bedzie nasilenie bolu .
epidural .. hmm jak bedzie bolało bardzo to pewnie wezme ..


No ja też mam takie podejście... twardzielki nie bedę udawała.. jak ból będzie nie do wytrzymania to chyba poproszę o epidural... chociaż boję się że poród może skończyć się próżnociągiem, bynajmniej mój lekarz mówił, że najczęstsze powikłanie przy epiduralu to właśnie poród zakończony vacum....a jeśli chodzi o gaz to mój mąż ma chęć o niego poprosić 🙂 biedny się troszkę stresuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika jeśli chodzi o strach przed sexem, że zrobi się dziecku krzywdę,.... ja również przerabiałam ten temat z moim mężem 🙂 było to w 6-7 miesiącu, kiedy brzuszek zaczął być widoczny... nie mogłam mu przetłumaczyć, że dziecko jest w łożysku, które jest jak balon, że czop śluzowy szczelnie zamyka macicę... itd Ale on swoje, więc poruszyłam ten temat z lekarzem na jednej z wizyt 🙂 no i chyba lekarz ginekolog go przekonał, bo wszystko wróciło do normy 🙂 ale znam ten ból i wiem jak mężczyźni potrafią być uparci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ahoj w kolejny nerwowy dzien 😠
normalnie znowu mnie wszystko wkurza i ciagle klody pod nogi i te skurcze mnie tak wkur...aja ze normalnie bym az wciskala brzuch do srodka na sile - mam tylko nadzieje ze kruszynki one nie bola bo bidulka tak sie jakos dziwnie prezy i wygina 😞

co do seksu to ja juz zapomnialam co to jest 😞 no ale mam nadzieje ze po ciazy mi przejdzie ochota

witajcie nowe czerwcoweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
Heh 🙂 świetny pomysł Nika 🙂 ja nie wiem jak to faceci odczuwają w czasie ciąży, ale mój po prostu 'odrobinkę' sobie pozwolił przypomnieć 😁 wiedział ile może, i jak ja miałam opory- bo mnie dziecko kopało strasznie, tak on zupełnie bez oporów, a tak od miesiąca ostrożny już jest. A zdarza się góra raz na dwa tyg..... Fakt, faktem, że sama go prowokuję i potem tylko się pytam, czy zaczynamy akcję 'przyspieszanie'? 🙂 no ale to go studzi...



no cos tu sie dzis rozwiazal worek z tematem SEX.czyzby pogoda tak dzis wplynela na wiekszosc?bo i u nas baaardzo figlarnie przez cale popoludnie ☺️
takie mile odprezenie,nic nie uwiera i sie nie napina 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęście nie mam takich problemów z mężem bo już to przerabialiśmy na początku ciąży i wie że dziecko jest tak chronione przez ten czop itp że nic mu nie będzie. Nie wiem czemu mam przeczucie że ja przenosze ciąże. 🥴 a już bym chciała mieć małego przy sobie tymbardziej że na usg mi od początku pokazuje date na początek lipca więc jest troche rozbieżność bo aż trzy tygodnie w czwartek ide na ostatnią wizyte to sie wszystkiego dowiem i bede znała wyniki na GBS mam nadzieje ze wynik bedzie negatywny pozdrawiam wszystkie brzuszki i mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, ale tu dziś puchy ...
Myślałam, że będę mieć siakieś 20 stron do nadrobienia ale widzę, że tylko nieliczne brzuszki przed kompami.
Nika, Agata - u mnie w związku to odwrotnie z tym naturalnym przyspieszaczem. Mąż chce a ja nie mam ochoty : trochę się boję - niby mam świadomość tego, że dzidzia jest szczelnie chroniona tymi wszystkimi warstwami ale jakoś nie mam ochoty - z tymi swoimi gabarytami nie potrafię się rozluźnić i przestać myśleć o trzeciej osóbce, która jest obok nas. Nie to, że czuję się nie atrakcyjna bo mój mąż ciągle mi mówi, że dla niego jestem seksowna ale jestem jakaś "zblokowana"... Pomimo, że nie narzekam specjalnie w ciąży na samopoczucie to cieszę się na myśl, że już niedługo będę mogła wrócić do "swojej skóry", założyć ulubione dzinsy i poczuć sie lekko. A wy tęsknicie za swoimi starymi ubrankami i ciałkami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki 🙂 Witamy Cię Gosiu 🙂 szkoda że tak późno do Nas dołączyłaś..tak jak mikaanka powiedziała tu nikt nie gryzie 🙂
U mnie cała niedziele spędzona w łóżku- totalne lenistwo 🙂 Po 17 zachciało mi się domowego ciasta więc się ostro wziełam do roboty i zrobiłam roladę z czarnej pożeczk z masą budyniową i z galaretką....Teraz czekam aż sie wszystko zsiądzie w lodówce 🙂 już bym podjadła 🙂
Co do sexu to przez całą ciąże miałam okropną ochotę a w 9tym miesiącu to się zmieniło... U mnie tak jak i u męża! Mamy wrażenie że jest tam mało miejsca że dziecko jest tuż tuż!!
Nawet ostatnie badanie u lekarza można powiedzieć że nie było przyjemne, bolesne może też nie... ale czułam dyskomfort....czułam optarcie, miałam wrażenie jak by się tam wszystko skurczyło! Nie mogę sobie teraz wyobrazić tego jakim cudem wyjdzie takim małym otworkiem dziecko hmmmm 🙂 wiem że to się wszystko rozszerza i wogóle... ale jak teraz włożenie palca mnie podrażnia i sprawia ból to co będzie później hmmm

Anka1562 co do materaca to ja mam kokos-pianka-kokos,
dziewczyny mają też kokos-pianka-gryka, była mowa juz o tym na forum. To kwestia uczuleń i gustu matki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no luna to ja ładnie poproszę o przepis bo to zabrzmiało baaardzo smakowicie 🤪 🤪
Anka1562 ja zakupiłam GPK gryka-pianka-kokos, wydaje mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem, choć słyszałam, że teraz na topie jest też kokos-pianka-kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...