Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dochodzę do wniosku, że mój mąż to niewdzięczny dzieciak... Masakra jakaś. Od 8:30 prawie do 14:00 na kolanach czyściłam wszystko, a on z pretensjami, że obiadu nie ma! No szok! I cały dzień wojna... Nie wiem, czy to moje hormony czy jego 🙂

Doris25 mnie to już powoli wszystko słabi 🙂 Ale dzięki za słowa otuchy. Oklaskałabym Cię, ale mogę dopiero za kilkadziesiąt minut- później to zrobię, jak mnie nikt nie uprzedzi.

Ale powiem Wam, że jak na tyle co dzisiaj się narobiłam to tylko plecy mnie bolą. I tak się zastanawiam, czy to nie jest cisza przed burzą 😉 A mój mąż pojechał się zrelaksować na basen. Dobrze, że są książki i internet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kobitki.
No to u nas bez zmian, Leżymy, może jutro wypuszczą mnie do domku na obiadek urodzinowy, ale potem na wieczór będe musiała wrócić na oddział, wiec sama nie wiem czy fundować sobie takie skoki emocjonalne 🤨
Jeśli chodzi o mnie, ja niezmiennie czuje się znakomicie pod kątem fizycznym, ale równie niezmiennie pobyt tu nie uspokaja mnie, wręcz przeciwnie.
No więc. Zrobili mi usg. 26 kwietnia mała ważyła 1900 a dziś 2250. Urosła ale za mało. Dlaczego? Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Waży poniżej normy w stosunku do wieku ciąży.
Narządy, przepływy itd, są ok pod kątem pracy ale zbyt małe. Aha, łożysko jest III stopnia ze złogami. Starzy ginekolorzy mówią na takie łożysko "stare". Czyli łożysko nadaje się do porodu i przestaje powoli działać a dzidek nadal potrzebuje jego 100% obrotów.
Generalnie wizyta zakończona puentą: nie ma powodów do paniki, dziecko nie jest zagrożone, ale trzeba obserwować czy rośnie albo czy nie ubywa na wadze. Jeśli tak to szybko wyjmujemy. Obwód brzucha i uśrednione pomiary pokazują 33 tydzień. Mam wizyte u mojego gina 14 czerwca i wtedy zobaczymy, do tego czasu mam obserwować ruchy bardzo bacznie.
Podsumowując byłam pewna, że bzdury mi tamta lekarka powiedziała, i że wszystko będzie w normie. Wylałam dziś morze łez, no cóż wystraszyłam się. Ale juz lepiej. Nic już nie zrobię. Jest jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia wytrwaj!szpitale to koszmar,ale jak mus to mus.tez dzis musze pomarudzic-nasza mala jakas nieruchawa caly wczorajszy dzien,pewnie z powodu upalow,ledwo naliczylam te 10 ruchow rano i wieczorem,dzis sobie tez spi,sprobuje ja troche pobudzic.w dodatku znowu mnie bola biodra-od tego spania na bokach.
tezz mam wizyte 14-go,ale jak mloda bedzie taka niemrawa,wole nie ryzykowac i wczesniej pojade na szpital(brr,juz sie ciesze,bo zanim zrobia mi badania,to nerwowo wykoncza)
milego dnia!no i najlepszego na urodzinki dla Kasi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkiego najlepszego Kasiu!!!
dobrze że poszłas do tego szpitala choc dziwie sie czemu tak długo czekałas w niepewnsci na to usg, kurka powinnas miec w pierwszym dniu a nie sie stresowac. łozysko 3 stopnia przewaznie jest od 2 tygodni przed porodem chyba ze miałąs wczesniej, sprawdzał ci to ktos wczesniej? to znowu masz inny pomiar wagi? a nie 2500 jak ostatnio? nie martw sie na zapas. mojej kolezance mała przestała całkiem rosnąc w 8 miesiacu, musieli ją wczesniej co prawda wyjac bo jednak nie rosła nadal ale teraz jest 5letnia sliczna zdrowa dziewczynką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak minęła wam sobota? mi praktycznie na świeżym powietrzu, i na grillu u teściów, wreszcie zjadłam pieczoną kiełbasę przed porodem 🙂 juto mam po południu wizytę u gin, ciekawe czy mała podrosła, czy są jakieś symptomy zbliżającego sie porodu, i czy będę miała jakieś KTG, bo jeszcze nie miałam a moje koleżanki juz parę razy, dziewczyny jak mówią że na ile przed porodem brzuch sie opuszcza? bo ja wczoraj zauważyłam jakby trochę był niżej, miłego dnia wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniaruda widzę że prezentuje nam ktg tak? 🙂
Mam pytanko do Czerwcóweczki: ile diabetolog wyznaczył Ci wymienników weglowodanowych? mniej wiecej w sumie chciałąbym wiedziec bo raczej nie pójde juz do diabetologa bo nie zdąże. czytałam że tak 22-23 na dzien, aktywnośc fizyczną mam teraz prawie zerową. kurczę myslałam że poobjadam się arbuzem czeresniami i truskawkami, całą ciąże o tym marzyłam a na koniec mi te cukry zaszwankowałay.na szczescie bardzo źle nie jest wg mnie bo dietę trzymam, z moim ginkiem zobacze sie mam nadzieję jutro.ale wystarczy że zjem sobie koktajl z truskawek lub ćwiartkę arbuza i juz mam ponad normę 😠 wiec nie moge 😞 kukrka i znów czekanie cały rok na te owoce? buuu
Agnieszka obniza się 2-4 tygodni przed porodem, ale moze opasc tez w ostatni dzien podobno któras tak miała z naszych już mamusiek 🙂 też chce kiełbaskę z grilla!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przy tej upalnej niedzieli....człowiek by pojechał gdzieś nad wode, poopalał się a tak wiatrak mi został i nawet przed dom nie pójdę bo to gorąco powoduje u mnie zawroty głowy i mdłości...nie mówiąc że nie mogę złapac tchu...a małemu dobrze u mamusi w brzuszku i ani myśli zakończyc moje marudzenie....

Kasiu wszystkiego najlepszego...duuuużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa!!!Oby wszystko skończyło sie dobrze dla Was i nie musiała sie juz wiecej martwić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki
ja dzis o dziwo wyspana i nawet humor w miare a wczoraj to bylo kiepsko-oslabienie jakbym miala zemdlec, dusznosci i bol jajnikow jakby mi je ktos do dziadka do orzechow wsadzil
czy ktoras bierze sorbifer??
butterfly-mnie moj tak potwornie denerwuje ze moglby z pracy wcale nie wracac i nie robie nic, mam wszystko w tyle i jus sie przyzwyczail 😉
aniaruda ladne wesole zdjecie 🙂
KASIA STO LAT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny 🙂 😘
Dzięki wielkie za życzenia. Tak, znów pomiar wagi inny. 14 -go ide na wizytę do mojego gina, który ma identyczny aparat jak tu w szpitalu wiec może w koncu porównanie będzie miarodajne.
Co do łożyska 26 kwietnia miałam jeszcze II stopień. jakoś mnie to wszystko zbiło z tropu.
Nawet jak tamta P. doktor powiedziala ze coś nie tak, to ja nadal w sumie chodziłam i pocieszałam wszystkich, że ja wiem, że będzie w porządku. Urodzi się mała filigranowa dziewczynka jak mamusia.
Ale teraz, po raz pierwszy dotykam brzucha i czuje się mamą tak na 100%, to tak wracają do instynktu macierzynskiego, który się we mnie średnio budził.
Wkurzam się na te aparaty usg, bo może być tak, że ona wcale nie urosła od 26 kwietnia, kiedy wielkość jej była jeszcze zgodna z wiekiem ciążowym. Do 14 czerwca chyba zniose jajo 😠 😞.
Mój palił fajki 11 lat i nie pali od dwóch lat, no i wczoraj zapalił, to mnie dodatkowo zbiło ale mama mi roztłumaczyła, że on nie spi, nie je tak się martwi, wiec już odpuściłam.
Trzymajcie kciuki żeby mi się udało wyjsc do domku choc na parę godzin dziś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzymam kciuki za przepustkę ( kurcze jak z wiezienia hihih) i za szybkie wyjscie do domku.
łozysko stopnien 3 w tym tygodniu jest ok oznacza ze porod wkrótce.chyba ze było cały maj 3 stopien.ale rozbierznosci tych wag. ciekawe ile wazy naprawde dowiemy sie juz wkrótce.
NIKA URODZIŁA!!!GRATULACJE!!! MAMY CZWARTĄ CZERWCÓWKĘ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
KOBITKI WIADOMOSC OD NIKI1306 🙂

''NATHANIEL 51cm W BICEPSIE, 3500 g NA KLATĘ. JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ, CHOĆ PORÓD BYŁ DŁUGI I CIĘŻKI... ZROBILI MI CESARKĘ''


no i sie wszystkie ciotki doczekalysmy hihi 🙂


No nareszcie!! 🤪 Nika GRATULACJE!!! Dużo zdrówka dla Ciebie i synka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezarnabebe jeśli będziesz się kontaktować z NIką to pozdrów ją z całego serca od nas.
beti82 w sumie wagą się nie przejmuję, bardziej martwią mnie pomiary takich spraw jak brzuszek, głowka itd. bo te odbiegają mocno od normy co ma wpływ koniec końcem na wyliczenie statystyczne wagi maluszka. III stopień łożyska, masz rację juz powinien taki być, ale na moim są jakieś złogi czy coś tam co może blokować dzieciakowi dopływ tlenu i pożywienia. Aj mówię sobie, że teraz nic nie zrobię, muszę być już tylko czujna. Liczyć ruchy, przy mniejszych albo kilku gwałtownych od razu śmigać gdzie trzeba.
P.s jak na złość wszystkie kobitki, które leżały u mnie poszły do porodu i wróciły na patologię bo miały i one i dzieci komplikacje przy porodzie. Dlatego nie chciałam tu trafić. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napisala ze jest tak ladny ze az sie nie moze na niego napatrzec 🙂 a ze miala cesarke to nie wie kiedy ich wypuszcza... to na foto jeszcze troche musimy poczekac 😎

ciekawe jakie to musi byc uczucie 🙂 dobrze ze nam juz tez niewiele zostalo

kasia glowa do gory juz ostatnia prosta i bedzie z gorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti no to mnie pocieszyłaś z tymi złogami, u nas też brzuszek na 33 tydzień. Dziwne ale jak przeczytałam Twojego krótkiego posta to odetchnełam. Tez złogi, tez mniejszy brzuszek a jednak nikt cię nie straszy jak mnie. Kurde czekam na obchód a tu nic. Jak ja zazdroszcze Nice, 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obchód: jak się Pani czuje? Dobrze. Który tydzień? 37. No to można rodzić. Jutro Panią wypiszemy. Do widzenia. 😁
Jeden plus dziś ma dyżur lekarka, którą zna moja mama i zaraz ona tu będzie żeby gadać o przepustce. Byłam u dziewczyny, która miała paciorkowca do porodu. Kilka razy się upominała o podanie antybiotyku, cały czas mówili tak, tak już zaraz, w końcu podali 0,5h przed porodem i za późno. Mały dostaje antybiotyk i tydzień muszą poleżeć. Wszystkiego trzeba pilnować, masakra. A rodziła 2h. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...