Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieki dziewczyny ja tez na najwyzszym ale sie bałam ze za wysoko.choc w szpitalavh w takich wozeczkach te dzieciaczki płytkich są. najwyzej jak juz bez rozka bede go kłasc to obnize.
Mamuśka moja siostra w Holandii to powiem tylko że poród fajny. a reszta juz nie zwłąszca jak dziecko ma goraczke... a o co chodzi z tym cewnikem? bo gumowy on jest i do pecherza.ty sie tym nie przejmuj bo przynajmniej gumowe to a mnie tak zmaglował drugi raz lakarz że głowę mojego sciasnął sprawdzając tam wszystko aż mały kopnął. a na studentów mozesz sie nie zgodzic. chyba w Holandii tez jest takie prawo???bo nie wiem
ja hemoroidy juz miałam raz i przy porodzie pewnie wyjda zwłaszcza że parcie jest jak na stolec.ale to nic takiego, przejdzie na jakis czas. oby potem nie miec zadnych zatwardzen i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mamuska27 napisał(a):
Mikaanka ja nie czulam ze dotknela glowki cewnikiem, ona sama mowi nagle do mnie "o glowka dzidzi, juz tak nisko lezy?". Ja nie wiem, dla mnie to troche dziwne.

Lozeczko tez mam ustawione na najwyzszym poziomie i tez mam tylko 2 poziomy.
Pierwsze dni i tak bedzie ze mna lezalo w lozku. Tate juz wydelegowalismy na lozko goscinne 😁. W koncu musi sie wysypiac do pracy pozniej.


Ojjj 🙂 nie przyzwyczajaj do spania z tobą w łóżku bo bedzie problem by same spało.... 🙂 wtedy łózeczko malca trzeba bedzie złożyć a mąż bedzie się musiał na dłużej do gościnnej kanapy przyzwyczaić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też słyszałam, że najgorzej maluszka przyzwyczaić do spania w łóżku rodziców... na pewno wygoda jest... ale potem ciężko odzwyczaić maluszka 🙂 moja koleżanka tak miala...
ja po prostu na początek zainstalowałam łóżeczko w mojej sypialni... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a no to teraz kumam. cewnik wprowadzili Ci do pecherza a głowka pewnie juz uciska i dużo sie nie dało wprowadzic tylko blokada. ale to i tak w pecherzu było i gumowe. 🙂
Doris nie kumam za to co to sa smartfony i raybeje czy costakiego.zacofana jestem juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_j napisał(a):
też słyszałam, że najgorzej maluszka przyzwyczaić do spania w łóżku rodziców... na pewno wygoda jest... ale potem ciężko odzwyczaić maluszka 🙂 moja koleżanka tak miala...
ja po prostu na początek zainstalowałam łóżeczko w mojej sypialni... 🙂


Ja też mam łóżeczko niecały metr od swojego 🙂 Ale też pewnie bede kruszynkę brała choć na chwilkę do siebie ☺️!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna, tylko kilka pierwszych dni, pozniej do lozeczka pojdzie ale nadal w naszej sypialni. Na noc bede od poczatku dawac do lozeczka dla bezpieczenstwa, bo niby nasze lozko jest duze, ale balabym sie ze niechcacy malego przykryje albo co innego sie stanie. No ale w dzien to bedziemy sobie lezec, musze sie nim nacieszyc w koncu no nie 😁.
beti, przewaznie sie pytaja co do studentow, ale tym razem jak bylam w szpitalu to sie nie zapytali, a mi juz bylo wszystko jedno, taka bylam zla.
Cewnik moze i gumowy ale jakby koncowka trafili w oko dziecka?
Powiem ze tutaj jest troche odwrotnie jak w Polsce, pielegniarki sa naprawde na kazde zawolanie, wyrozumiale, uprzejme i zawsze usmiechniete, ale jesli chodzi o lekarzy to maja mala wiedze medyczna, czesto sie wahaja, wiele przypadkow zle sie konczy niestety i oczywiscie nikt za to nie odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też w pokoiku mam łozeczko niedaleko od swojego łozeczka. bede brała małego tylko jak nie bede spac, bo słyszałam o przypadku uduszenia dziecka przez matkę podczas snu własnie-przygniotła niechcący dziecko, zmeczenie robi swoje i nie jest sie zawsze tak czujnym w koncu organizm bierze co swoje. ja mam głeboki sen wiec nawet nie bede ryzykowac.mam nadzieje ze jak bedzie płakac w nocy to na całego bo inaczej mnie nie obudzi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
Luna, tylko kilka pierwszych dni, pozniej do lozeczka pojdzie ale nadal w naszej sypialni. Na noc bede od poczatku dawac do lozeczka dla bezpieczenstwa, bo niby nasze lozko jest duze, ale balabym sie ze niechcacy malego przykryje albo co innego sie stanie. No ale w dzien to bedziemy sobie lezec, musze sie nim nacieszyc w koncu no nie 😁.
beti, przewaznie sie pytaja co do studentow, ale tym razem jak bylam w szpitalu to sie nie zapytali, a mi juz bylo wszystko jedno, taka bylam zla.
Cewnik moze i gumowy ale jakby koncowka trafili w oko dziecka?
Powiem ze tutaj jest troche odwrotnie jak w Polsce, pielegniarki sa naprawde na kazde zawolanie, wyrozumiale, uprzejme i zawsze usmiechniete, ale jesli chodzi o lekarzy to maja mala wiedze medyczna, czesto sie wahaja, wiele przypadkow zle sie konczy niestety i oczywiscie nikt za to nie odpowiada.


Tak samo w Irlandii, jeśli chodzi o pielęgniarki, położne - super kobiety, bardzo pomocne, fachowe 🙂
LEkarze- to jakaś masakra, mieszanka narodowa, gbury... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 🙂U mnie dalej upał panuje aż zdechnąc idzie normalnie nie ma czym oddychac 😞
Nocka mi dziś tak w miare minęła 4razy siku ale często się budziłam z powodu bólu kolan masakra jakaś 😞
Co do opuchlizny to ja mam ją już od 9maja ale teraz jest coraz gorsza najbardziej mam spuchnięte stopy jedyne to rano nie są takie spuchnięte dopiero ok12 zaczynają puchnac na nowo 🙂Już się przyzwyczaiłam do tej opuchlizny sandałki kupiłam sobie specjalnie bo bym w żadnych butach chodzic nie mogła.
Beti ja łóżeczko mam najwyżej jak można pózniej obniżę łatwiej będzie do wyjmowania dziecka 🙂
Agata ja też mam taką wydzielinę raz mi mocniej leci raz słabiej ale podbarwienia różowego ani czerwonego niema raz jest kremowa a raz żółtawa i chyba to upławy są sama już nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti82 napisał(a):
ja też w pokoiku mam łozeczko niedaleko od swojego łozeczka. bede brała małego tylko jak nie bede spac, bo słyszałam o przypadku uduszenia dziecka przez matkę podczas snu własnie-przygniotła niechcący dziecko, zmeczenie robi swoje i nie jest sie zawsze tak czujnym w koncu organizm bierze co swoje. ja mam głeboki sen wiec nawet nie bede ryzykowac.mam nadzieje ze jak bedzie płakac w nocy to na całego bo inaczej mnie nie obudzi 😮


Ja to znowu odwrotnie- strasznie czujnie śpie 😞 i napewno nie zasnełabym z mała w jednym łóżku bo bym czuwała by ją przypadkiem nie przydusić! I tak pewnie będę wstawała co chwile i sprawdzała czy oddycha- już taka jestem....- przewrazliwiona! Małe kwęknięcie i ja na równe nogi, wiem bo jak chrześnicą się opiekowałam to już to przerabiałam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
a no to teraz kumam. cewnik wprowadzili Ci do pecherza a głowka pewnie juz uciska i dużo sie nie dało wprowadzic tylko blokada. ale to i tak w pecherzu było i gumowe. 🙂
Doris nie kumam za to co to sa smartfony i raybeje czy costakiego.zacofana jestem juz.



beti ale Ty jesteś zajebista, heheh, smartphony - to takie nowoczesne telefony, ray ban - okulary przeciwsłoneczne, kujonki, czy ja tam je można nazwać jeszcze.... te dzieciaki w autobusach, no przynajmniej u mnie tak jest, na oczach ray bany, gapią się w te swoje telefony, czy inne gadżety, i udają że Cię nie widzą anie nie słyszą bo mają słuchawki w uszach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂U mnie dalej upał panuje aż zdechnąc idzie normalnie nie ma czym oddychac 😞
Nocka mi dziś tak w miare minęła 4razy siku ale często się budziłam z powodu bólu kolan masakra jakaś 😞
Co do opuchlizny to ja mam ją już od 9maja ale teraz jest coraz gorsza najbardziej mam spuchnięte stopy jedyne to rano nie są takie spuchnięte dopiero ok12 zaczynają puchnac na nowo 🙂Już się przyzwyczaiłam do tej opuchlizny sandałki kupiłam sobie specjalnie bo bym w żadnych butach chodzic nie mogłam.
Beti ja łóżeczko mam najwyżej jak można pózniej obniżę łatwiej będzie do wyjmowania dziecka 🙂
Agata ja też mam taką wydzielinę raz mi mocniej leci raz słabiej ale podbarwienia różowego ani czerwonego niema raz jest kremowa a raz żółtawa i chyba to upławy są sama już nie wiem 😮


No nic to musimy obserwować i dopatrywać się różowego czy czerwonego podbarwienia 😜 może w końcu się pojawi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/939969,ojciec-sam-odebral-porod-w-domu,id,t.html?kategoria=675#d0145931b5d4a49f,1,3,60

Laski przeczytajcie właśnie w moim mieście to miało miejsce 🙂Szok!!


SZOK... kurcze szybka akcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia29 napisał(a):
http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/939969,ojciec-sam-odebral-porod-w-domu,id,t.html?kategoria=675#d0145931b5d4a49f,1,3,60

Laski przeczytajcie właśnie w moim mieście to miało miejsce 🙂Szok!!


ciekawe jek by mój mąż sobie poradził w takiej sytuacji....SZOK a te pierwsze dziecko też malenkie mimo 40tygodnia straszna niedowaga!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No akcja szybka ale dzidzia jaka mała no mówią że lepiej urodzic w 7 miesiącu niż w 8 jeśli chodzi o wcześniaki ale czemu to nie wiem 😮
Dziewczyna miała dużo szczęścia że chłop do roboty nie pojechał bo tak sama z małą dziewzynką co by zrobiła 🥴
Beti no masz rację a my się wagą przejmujemy a każda z nas ma dzidzie co waży ponad 2kg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki i nowo "upieczone" Mamuśki.
Znów mnie nie było przez weekenda i nowe Maluszki sie pojawiły.
Doris dzięki za troskę 🙂
Jestem jeszcze w dwu paku i prawdę mówiąc przez te parę dni nawet muchy się nie goniły do czegokolwiek. Tak jak u większości z Was Szkrab był mało ruchliwy, zwykle na koniec dnia dawała tylko znaka mamusi że jest i jeszt ok. Dziś ( pobudka o 4:45) od rana buszowała a teraz troszkę spokojniej ale strasznie jest gorąco może dlatego. Mam twardnienia brzucha, bóle mocniejsze jak przy okresie -ale jest to zależna od ruchliwości Szkraba, no i boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym - ale nie wiem czy to od tych bóli czy przez to że jak spać nie mogłam to puki chłodniej było wziełam się za zaległości z prasowaniem.

Opuchnięcia nóg również mam straszliwe, dziś nawet na palcach zrobiły mi się takie bąbelki nie wiem co to jest ale strasznie to wygląda, kostek nie mam ani wewnętrznych ani zewnętrznych.
Do tego mam opuchnięcia dłoni tylko dłonie mi puchną w nocy, jak rano wstaję nie mogę zgiąć palców.

A co do jedzenia ostatnie kilka dni wcinam to czego jeść nie będę mogła przy karmieniu, dziś mam fasolkę po bretońsku, w sobotę fasolkę szparagową do tego arbuz, truskawy i czereśnie 🙂 a co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...