Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Co do toalety to do tej pory też miałam oczyszczanie, min 3xdziennie na kibelku i się zmieniło teraz 😞

Olu poproszę przepis na to ciasto drożdżowe z truskawkami, nie umiem piec ale mam ochotę na drożdżówkę bo kochaaam.

Łóżeczko panowie złożą jak będziemy w szpitalu, chciałam żeby braciszek to zrobił dla siostrzyczki ale jak tak pójdzie z terminem to już poleci na wakacje i siostrzyczkę obejrzy dopiero po powrocie i tatuś złoży sam.. ale czytałam że na początek na najwyższym

Co do kultury to ja się już nie wypowiadam, po prostu staram się nie wychodzić z domu a jak już to z mężem i on mnie dzielnie broni bo sam widzi co się dzieje, jak ostatnio wychodziliśmy z poczty mąż otworzył mi drzwi i jakiś gnojek wepchnął się w te drzwi (wchodząc!!) kiedy ja już byłam między framugami, ledwo co się zmieścił z brzuszkiem moim ale wepchnąć się musiał!!!!

na szkole rodzenia jakiś specjalista mówił, że dziecko do 3m-ca (ale nie dłużej!!!) można rozpieszczać, nosić na rękach i kłaść ze sobą w łóżku bo nie pamięta, od 3 m-ca juz zapamiętuje i się przyzwyczaja!!!

Beti co do diety to ziemniaka i to gotowanego w całości (nie roztłuczonego) od wielkiego dzwonu i to jeden!! białe pieczywo to już nawet nie pamiętam jak wygląda, mi nawet po czarnym już skacze i została vasa! a co do mleka, na tym etapie już w sumie nie musisz ale ja proponuje spróbuj na II śniadanko taki mały jogurt naturalny danona ten za 0,99pln, bo dzidzi potrzebuje wapnia i białka a to prawda bo jak cukrzyca normalna to zero mleka bo utrzymuje cukier w organizmie ale w ciąży i matka i dziecko tego potrzebują więc troszkę musisz
ale to już końcówka to damy radę, Ja się cieszę że mała się nie spasła, no i ja też już nie tyję

wymiary:

BPD (91,71 mm) 37,2 hbd
HC (327,20 mm) 37,1 hbd
AC (341,25 mm) 38,0 hbd
FL (68,25 mm) 35,0 hbd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja dzisiaj też mam lenia nic mi sie nieche a musze posprzatac i pomyc naczynie i ostatnie prasowanie mi zostalo. Mi dopiero wczoraj zaczęły puchnąć nogi a na niedziele mam już termin 🤪 już sie doczekać nie mogę. w czwartek byłam na wizycie i szyjka długa zamknieta jutro jeszcze ide na ostatnie usg i niewiem czy mnie znowu zbada czy już nie i sama mi powiedziała jeżeli w niedziele się nie bedzie nic działo to w poniedziałek prosze przyjsc do mnie. Mi sie wydaje ze mi jeszcze nawet brzuch nie opadl moze troszke a w nocy wstaje tylko raz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgorzatta napisał(a):
czerwcówka to Ty już masz jakieś dziecko?


NIe 🙂 to syn męża z pierwszego małżeństwa, zaraz kończy 16lat (pytał się czy nie mogę "przetrzymać" Nikolki do 5 lipca bo ma urodzinki hehehe), ponad 190cm wzrostu i cieszy się na siostrzyczkę
Taa w wieku 25 lat zostałam macochą 😉 hehehe
ale chłopak super więc nie boję się o to jakim Mój M. bedzie ojcem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czerwcówko tymi wymiarami się nie przejmuj bo to tylko maszyna robi wystarczy że lekarz zle uchwyci i ma inny pomiar.Ja też mam z kości udowej termin przesunięty niby o 2tyg z reszty wychodzi mi ten właściwy jedynie z brzuszka o 3dni przesunięty ale ja w te ich pomiary aż tak nie wierze.Gadałam ze znajomą która urodziła w lutym(termin na 5luty miała) jej też wychodziła krótka kośc udowa i że powinna urodzic pod koniec lutego 3tyg pózniej a mały jej urodził się dzień przed terminem z om i długi był 58cm.Także nie stresuj się tymi pomiarami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
a no to teraz kumam. cewnik wprowadzili Ci do pecherza a głowka pewnie juz uciska i dużo sie nie dało wprowadzic tylko blokada. ale to i tak w pecherzu było i gumowe. 🙂
Doris nie kumam za to co to sa smartfony i raybeje czy costakiego.zacofana jestem juz.


ja też nie wiem dokładnie więc pozwól, że zacytuję wikipedię:
Smartfon – przenośne urządzenie telefoniczne integrujące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego .Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90, a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i prostej kamery wideo. 😮

dalej chodziło o okulary RAY-BAN y - to takie okulary przeciwsłoneczne co nosi teraz młodzież coś w stylu lat 70 ? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka napisał(a):
Malgorzatta napisał(a):
czerwcówka to Ty już masz jakieś dziecko?


NIe 🙂 to syn męża z pierwszego małżeństwa, zaraz kończy 16lat (pytał się czy nie mogę "przetrzymać" Nikolki do 5 lipca bo ma urodzinki hehehe), ponad 190cm wzrostu i cieszy się na siostrzyczkę
Taa w wieku 25 lat zostałam macochą 😉 hehehe
ale chłopak super więc nie boję się o to jakim Mój M. bedzie ojcem


To przynajmniej wiesz że Twój facet ma jakieś doświadczenie w tym temacie 🙂 fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czerwcowka napisał(a):
Malgorzatta napisał(a):
czerwcówka to Ty już masz jakieś dziecko?


NIe 🙂 to syn męża z pierwszego małżeństwa, zaraz kończy 16lat (pytał się czy nie mogę "przetrzymać" Nikolki do 5 lipca bo ma urodzinki hehehe), ponad 190cm wzrostu i cieszy się na siostrzyczkę
Taa w wieku 25 lat zostałam macochą 😉 hehehe
ale chłopak super więc nie boję się o to jakim Mój M. bedzie ojcem


hehe kochana ja macocha jesttem od 18 roku zycia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza przepis na ciasto: http://cakemania.blox.pl/2008/06/ciasto-drozdzowe-z-truskawkami.html
tylko ja robie bez lukru ( szklanka cukru to za duzo nawet jak ktos nie ma cukrzycy) , ogolnie cukru w tym przepisie nie jest az tak duzo...chyba, nie wiem ile ci wolno. Juz robilam ciasto z tego przepisu i polecam 😆, smacznego! Ja uciekam dalej sprzatac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czerwcóweczko no to tak jakbyś miała 37 tygodni. ale te pomiary to sa ogolnikowe totalnie. jak mi zmierzył brzuszek taki inny lekarz niz moj na 33 tydzien a byłam w 36 to jak ogladałąm zdjęcie pózniej to mógł mi jeszcze ten obwód powiekszyc bo widac ze nie do konca dokłądnie. a milimetr w ta czy w tą juz przy np obwodzie robi roznice nawet pol cm.wiec taka to dokladnosc...
ps.te jogurty z danona jem juz własnie ale dla mnie ochyda bez cukru...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
No akcja szybka ale dzidzia jaka mała no mówią że lepiej urodzic w 7 miesiącu niż w 8 jeśli chodzi o wcześniaki ale czemu to nie wiem 😮
Dziewczyna miała dużo szczęścia że chłop do roboty nie pojechał bo tak sama z małą dziewzynką co by zrobiła 🥴
Beti no masz rację a my się wagą przejmujemy a każda z nas ma dzidzie co waży ponad 2kg 🤪

Właśnie figa prawda.... każdy tydzień do przodu to dużo dla maluszka- nie wiem czy się któraś zbulwersowała na przytoczone powiedzenie, ale już gdzieś w artykule jakimś wyczytałam to (jako stereotyp) i nerwy mnie wzięły, że się takie głupoty upowszechnia i wierzą w to niektórzy...
Ci państwo Ernest i Martyna bardzo szczuplutcy są, aż myślałam, że to ewentualnie rodzeństwo noworodka zanim przeczytałam.
Rano do synka mówiłam, że pewnie czeka jak i mamusia, aż pieniążki na konto przyjdą i będzie wychodził, a z godzinkę temu sms przyszedł z info o wpłacie... tak kraczę bez sensu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
no pierwsze dziecko tej kobiety z artykułu w 40tym tygodniu ważyło 1,7 kg... a my sie martwimy wagą...
a co do porodów typu szybka akcja- fajnie jak ktos jest, najgorzej jak sie samemu by musiało odebrac...


ja słyszałam o babce, która sama zrobiła sobie cesarkę gdzieś w świecie - tylko nie pamiętam szczegolów, ale sam fakt krojenia własnego ciała jest szokujący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
Czerwcóweczko no to tak jakbyś miała 37 tygodni. ale te pomiary to sa ogolnikowe totalnie. jak mi zmierzył brzuszek taki inny lekarz niz moj na 33 tydzien a byłam w 36 to jak ogladałąm zdjęcie pózniej to mógł mi jeszcze ten obwód powiekszyc bo widac ze nie do konca dokłądnie. a milimetr w ta czy w tą juz przy np obwodzie robi roznice nawet pol cm.wiec taka to dokladnosc...
ps.te jogurty z danona jem juz własnie ale dla mnie ochyda bez cukru...


taaa Ja co dzień się krzywię ale co dziennie jem na II śniadanie, dosypuję łyżkę BIO muesli i Otrąb i bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wcinam cały mały kubeczek, dla Małej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[b]Mikaanka nie denerwuj się ja w to nie wierze zresztą każdy może miec różne opinie jak cie zdenerwowałam to przepraszam!!!
Ale po prostu mam sąsiadkę która w 7miesiącu urodziła chłopca jest zdrowy jak ryba,potem zaszła w ciąże nastepną i w 8 zaczeła rodzic i dziecko żyło 5minut coś z plucami miało a trzecią ciąże także straciła w 8 miesiącu a wszystko ok było żadnych wad,powikłań itd ciąża wzorowa a znów rodzic zaczeła i dzidzia zmarła i coś z płuckami miała.No i lekarze tak jej mówili o tych miesiącach 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, coś Ty, pewnie, że na Ciebie się nie złoszczę, tylko na taki tekst. Dziwna sprawa z tamtą kobietą, moja mama drugie dziecko urodziła w 7. m-cu i brat żyje, zdrowy jest, ale chorowity był, ja w 8. i też bardzo wrażliwa na wszelkie choróbsko, a drugi brat przenoszony, siostra w 7. i oni zdrowi jak rybki. Ale generalna zasada jest taka, że każdy tydzień dłużej w brzuszku daje większe szanse na przeżycie, zdrowy rozwój...
Żadna chyba nie wspomniała o tym i już zaczynam świrować- czy Wy też tak macie mokro w majtach? sory za bezpośredniość, ale wydzieliny nie mam tak strasznie dużo, dupka się aż tak nie poci, tylko właśnie drugi tydzień gdzieś mam mokro z przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kawał na poprawę humoru :

Baba wstała wczesnym rankiem, posprzątała dom, wydoiła krowę, wygnała na
pastwisko, zbudziła dzieci, nakarmiła i wyprawiła je do szkoły, naostrzyła
kosę, poszła na łąkę, nakosiła trawy, narąbała drewna, przygotowała obiad,
nakarmiła dzieci, zrobiła pranie, po czym znów poszła w pole, kosiła do
zmierzchu, przygnała krowę do obory, wydoiła, przygotowała kolację,
nakarmiła dzieci, wykąpała i położyła je spać, sama się wykąpała,
przekąsiła kromkę chleba, zmówiła pacierz i w poczuciu dobrze spełnionego
obowiązku położyła się spać.
Nagle zrywa się:
- O matko boska, przecie chłop niewyruchany od rana !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti82 napisał(a):
Doris szok zaciekawiło mnie to i znalazłam o tym link
http://www.papilot.pl/ludzie/11299/Inez-Ramirez-Perez-40letnia-Meksykanka-sama-zrobila-sobie-cesarskie-ciecie.html


PODZIW DLA TEJ KOBIETY_ NIESAMOWITE!!!
Doris- kawał extra, ROBOTNA TA KOBITA HEheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka ja też mam tak mokro chociaż zauważyłam w sobotę i wczoraj i bieliznę zmieniałam a dzisiaj jak narazie sucho jedynie ta wydzielina o której wcześniej pisałam ale co to może byc nie wiem czy to od upałów czy faktycznie wody się zaczęły sączyc pomału? hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...