Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry, My z Kruszynką po śniadanku... noc jak noc... raz wstałam, ale te temperatury mnie wykańczają... łóżko mokre, prześcieradło, podusia.... wszystko przepociłam... okropność 😞 tyłek mi się tak spocił, że myślałam że to wody mi odeszły hahaha 🤪 Mała przy śniadaniu się ze dwa razy przekręciła a teraz jak ja siedzę przed kompem to nie ma jak się ruszyć.... jedynie przy podwoziu majstruje mamie... 😁 jeszcze tylko jutro na wolności... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzuszki !
ale dałyście czasu wczoraj na końcówkę dnia. Oczywiście dzielnie nadrobiłam zaległości.
Widzę, że żale różniste się polały - i dobrze ! Jak człowiek wyrzuci co mu na serduchu leży to odrazu lżejszy się robi. Monia29 - głowa do góry ! W każdej rodzince coś jest nie tak tylko trzeba w nią wejść żeby to zauważyć, także nie tylko u Ciebie takie jazdy... Myśl o swoim Szymku, ty możesz dać mu to czego sama nie miałaś i wiem, że będziesz super mamą ! 😉
Widzę, że jest już Dorota552 i Nequita. Myślałam, że Dorota jest już po a tu proszę - zaszyła się gdzieś na kilka dni a my tu się zastanawiamy co z nią ... 😉

Nocka u mnie spoko, 2 wstawanka na siusiu, rano miałam ...2 skurcze ?! 😮 w odległości 20 minut. Chyba skurcze ... Bóle jak miesiączkowe w każdym bądź razie. .. ☺️
Od trzech dni bardzo często twardnieje mi brzuszek - wczoraj wieczorem to normalnie co jakąś godzinę, dwie... Też tak macie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 u mnie to jest tak, że on przestaje być twardy na maksymalnie kilka minut i z powrotem twardnieje.... tylko Mała się ruszy a brzuch od razu się stawia.... mam wrażenie, że cały czas mam napiętą skórę jakby miała eksplodować zaraz i nieważnie czy stoję, leżę, chodzę, siedzę... brzuch jest jak kamień... i jest cały zdrętwiały niemiło.... ale lekarz mi powiedział że to norma na koniec ciąży u niektórych kobiet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris mnie też tak często twardnieje, to chyba już normalne.
Nequitia ja też dzisiaj myślałam,że mi wody odeszły w nocy jak poczułam, jaka mokra jestem 🙂
Ogólnie to słaba jakaś jestem dzisiaj. Marcin wydzwania, czy wszystko w porządku, bo ta nocka go trochę zdenerwowała. A ja mu na to, że mnie zdradza 🙂 A on: "Im starsza tym głupsza" i oboje wybuchnęliśmy śmiechem. Te hormony mnie wykończą.
Dziewczyny, czy parasolki do wózków są uniwersalne? Tzn. jak kupię taką po prostu parasolkę do wózka, to ona jest dobra do każdego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki! Spałabym i spała 😉....ale musiałam wstać nastawic pranko, jakieś sniadanko (nie mam na nic ochoty) kąpiel i do lekarza na 15stą, ktg i badanie. Oparzenia już troszkę lepiej ale stopy dalej spuchnięte, wczoraj kupiłam ACERIN w spray z mentolem i hesperydyną- fakt ulgę przynosi ale opuchlizna nie schodzi 😞! Fatalnie się prowadzi auto z takimi opuchniętymi stopami. Ale lepsze to niż zatłoczona komunikacja miejska, wiec jadę samochodem!
Butterfly- ja też miałam podobny sen... śnił mi się mój mąż z moją siostrą w jednym łóżku 😮 i nic sobie z tego nie robili jak ich nakryłam bo w tym śnie byli parą a ja jego wcześniej puściłam kantem...a siostra go przygarneła!!!Ale zazdrosna byłam 🤪
Nequitia- witaj po długiej nieobecności 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja od niedzieli leżałam na położniczym...Dziś już wychodzę bo dzięki Bogu wszystko jest ok.

W niedziele miałam bóle jak na okres ale najgorsze że mój synuś nie ruszał sie przez pól dnia.
Nic go nie ruszało...żadne słodycze, cola nawet potrząsanie brzuchem, no nic.
Pojechaliśmy do szpitala, z nerwów bóle mi przeszły, wzieli mnie na ktg i faktycznie tętno było niskie, a mały cały czas spał, nawet po ruszaniu brzuchem przez położną...przyszedł (akurat mój lekarz miał dyżur) lekarz zbadał mnie wewnętrznie i zdecydował że muszą mnie zostawić na obserwacji.
Trochę się zdenerwowałam, ale w sumie byłam cały czas kontrolowana, 3 razy dziennie ktg, mały sie uaktywnił 🙂
Oprócz tego wyszły jakieś skurcze u mnie porodowe już więc dostałam zastrzyk domięśniowy na rozluźnienie szyjki macicy. No i zaczął odchodzić mi czop, nie da sie go nie zauważyć, więc nie martwcie sie 😉 Mój lekarz powiedział że poród może przyjśc juz w każdej chwili...tylko ja bardziej zdezorientowana jestem bo boje sie że nie będę wiedziała które to bóle regularne.Dlatego że wczoraj podczas ktg mialam znów ból okresowy a ktgo nie pokazało skurczy...i kiedy wiedzieć że jechać?A jak były jakieś skurcze porodowe przy innym badanie ktg to ja nawet ich nie zauważyłam 🤢
No i ogólnie to zaczęłam sie czuc spokojniej w szpitalu niż w domu, bo wiedziałam że tu jestem pod kontrolą, nie musze sie martwić czy to skurcz czy nie, czy mały ma tętno oki czy to tylko śpi mocno...a w domu będe sie doszukiwać i martwić...czy to już czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butterfly- widziałam na allegro takie uniwersalne z regulacją tego zaczepu co na rurkę(stelaż) się podczepia, tylko u mnie w Maxi Cosi Mura4 raczej nie zda to egzaminy po stelaż(te rurki) nie są okrągłe a takie spłaszczone(nie wiem jak to opisać) i raczej nie przymocuję tej parasolki a jak patrzyłam to orginalna M'C' kosztuje ponad 100zł....

tu link na allegro http://allegro.pl/listing.php/showcat?id=82660&order=bd&change_view=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, dowiedzialam sie że bóle porodowe na początku wcale nie muszą boleć!!! Twarnieje tylko brzuch...

Wczoraj tu było okropne gorąco i nie było dobrego przewiewu a klima nie działała...i maleństwa były nadpobudliwe...jedna dziewczyna miala tak ruchliwą kruszynkę że ja podlączyli pod ktg a mała miala za wysokie tętno, ok 180!!! Musieli ją podłączyć do kroplówki i nawodnić bo sie zaczęłą odwadniać, chociaż twierdziła ze dużo pije...i bądź tu mądry...jak za mało sie rusza to źle a jak za dużo to tez nie za dobrze bo nie wiesz czy tętno nie jest za wysokie i dlaczego...

No i powiem Wam że boje sie teraz porodu...jakoś jak sie nie widzi lub słyszy to łatwiej...A tu leże naprzeciw porodówki i jakie tam wrzaski odchodzą...jakby kogoś zarzynali conajmniej...okropnie to na mnie wpływa... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A chyba sobie daruję z tą parasolką. Oryginalna do mojego wózka z przesyłką wyjdzie ok. 70zł,więc chyba nie będę wydziwiać...

Jak to twardnienie brzucha to tez mogą być skurcze porodowe, to ja rodzę od co najmniej 2 tygodni 😁 Mnie wczoraj BarbaraK trochę z tym ciśnieniem nastraszyła, potem też miałam cały czas podwyższone, a dziecko tak ruchliwe, że szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ivona55 a więc leżysz sobie i czekasz 🙂 dobrze, że czujesz się bezpieczna i spokojna... to najważniejsze żeby się nie bać... ja po ostatniej wizycie też stwierdziłam, że w szpitalu jakoś tak inaczej do wszystkiego podchodzę... bo można zapytać, upewnić się, skonsultować o każdej porze... a w domu siedzi się jak na szpilkach 🙃 Jejku będę trzymała za Ciebie kciuki bo nic innego mi nie pozostaje 🤪 buziaki 😘


Dlatego ja ich nie czułam... hmmm Aniu w takim razie rodzimy razem już od dwóch tygodni 😁 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
ivona55 a więc leżysz sobie i czekasz 🙂 dobrze, że czujesz się bezpieczna i spokojna... to najważniejsze żeby się nie bać... ja po ostatniej wizycie też stwierdziłam, że w szpitalu jakoś tak inaczej do wszystkiego podchodzę... bo można zapytać, upewnić się, skonsultować o każdej porze... a w domu siedzi się jak na szpilkach 🙃 Jejku będę trzymała za Ciebie kciuki bo nic innego mi nie pozostaje 🤪 buziaki 😘


Dzięki 🙂 Tylko że dziś już wychodze...własnie czekam aż mi ten cholerny wenflon wyciągną 🥴
A Ty to masz dobrze bo do czwartku 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie zanosi bym urodziła w terminie (sobota) wiec zapisałam się jutro do kosmetyczki w czwartek do fryzjera, bo póżniej nie będę miała na to czasu a mamuśka musi być ładna co by dziecka po porodzie nie wystraszyc 🤪

Idę coś oszamaći kąpiel! Taka duchota że można oszaleć!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lunaaa86 kurde... ale przygotowania haha 🙂
ivona no ja w czwartek mam się położyć na oddział... ale czy coś się tam zacznie dziać... a może mi jakoś pomogą haha nie wiem co mnie tam czeka....
Dzisiaj bym mogła urodzić bo taki przyjemny wiaterek jest i słońca nie ma ostrego... a u nas okna z porodówki wprost na południe wychodzą więc cały czas razi w oczy 🤪 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do parasolek to nie zdążyłam napisać, ja kupiłam w pięknym kolorze jakby czereśnia ale bardziej magenda.. słodka

A więc u nas dziś na ktg zaczęły się skurcze, te bolące, więc był tekst: o pani czuje te skurcze? a ja myślałam że to mała coś mi tak majstruje i stąd ten ból ☺️
więc wysłali nas na usg - tam też info o skurczach, Mała dziś wyszła troszkę większa niż wczoraj więc to usg to lipa 😉
no i badanko na fotelu - szyjka jeszcze zamknięta ale już macica rozpoczęła pracę nad szyjką i wizyta nie za tydz tylko w .. piątek.. no ale stanęło na sobocie bo nie było miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki,
u mnie noc taka sobie kręgosłup mi strasznie dokucza i nie wiem jak mam spać żeby sie wyspać, ale dziś choć do 7 pospałam, co prawda później jeszcze na godzinkę się zdrzemłam ale dzień pochmurny nic się nie chce. Zauważyłam że czop zaczoł mi odchodzić, wczoraj na wkładce miałam kuleczki ale jdnobarwne, dziś są już brunatne więc to chyba to.
Mikaanka, przebudziłam się o 3.00 bo gorąco w nocy jak cholera i stwierdziałam że mam chęć na naleśniki z truskawkami- wydawało mi sie że ktoś je robi ale gdzie o 3 w nocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowka napisał(a):
co do parasolek to nie zdążyłam napisać, ja kupiłam w pięknym kolorze jakby czereśnia ale bardziej magenda.. słodka

A więc u nas dziś na ktg zaczęły się skurcze, te bolące, więc był tekst: o pani czuje te skurcze? a ja myślałam że to mała coś mi tak majstruje i stąd ten ból ☺️
więc wysłali nas na usg - tam też info o skurczach, Mała dziś wyszła troszkę większa niż wczoraj więc to usg to lipa 😉
no i badanko na fotelu - szyjka jeszcze zamknięta ale już macica rozpoczęła pracę nad szyjką i wizyta nie za tydz tylko w .. piątek.. no ale stanęło na sobocie bo nie było miejsca


Od razu widać że w lepszym humorze jesteś- w końcu zaczeło się cos dziać 😉!!! A u mnie cisza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czerwcowka powiedz jak odczuwasz to majstrowanie małej które okazało sie skurczami?
Czy to jest takie jakby wciskanie się ku dołowi?
Myślałam, że skoro raz już takie skurcze miałam będę pamiętała jak to jest ale niestety nie pamiętam a może one już są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ivona - no to nieźle się musiałaś wystarszyć tym brakiem ruchów ... Nie zazdroszczę. Dobrze, że pojechałaś do tego szpitala.
No to nas pocieszyś z tymi skurczami co to ich nie czuć. Ja już zadowolona myślałam, że te bóle ala menstruacyjne to to - bo dziś rano miałam a tu ....dupa bo z tego co piszesz to ktg mogłoby ich wogole nie zarejetrować.
Zgłupieć można od tego ciągłego wsłuchiwania się we własne ciało.
Czyli jeszcze sie okazuje, że to co odczuwamy jako parcie dziecka na pęcherz - ucisk to mogą być skurcze ?! 😮
Mamma mia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
Czerwcowka powiedz jak odczuwasz to majstrowanie małej które okazało sie skurczami?
Czy to jest takie jakby wciskanie się ku dołowi?
Myślałam, że skoro raz już takie skurcze miałam będę pamiętała jak to jest ale niestety nie pamiętam a może one już są 🙂


sama nie wiem jak to powiedzieć, na początku mniej więcej w połowie brzuszka, jakby się przeciągała tylko bez przerwy, potem zejście na dół i spore kłucie tak na samym dole

oj na pewno tego nie porzegapisz, bo mnie aż zgięło
generalnie jak obserwujesz cały skurcz to go nie pomylisz z ruchem dzidziusia, pierwsze dwa razy tak ale za trzecim już na pewno nie 😉
to tak jak z tym czopem, jak wypadnie cały to od razu wiadomo co to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak dajecie radę w te upały? dobrze że są japonki bo na boso musiałabym chodzić, cieżko odróżnić skurcze z tego co piszecie, ja jutro ma pierwsze ktg ciekawe czy wykaże jakieś skurcze czy co, macie już przygotowane łóżeczka łącznie z pościelką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? Może mnie zlinczujecie, ale powiem Wam, że mnie to wszystko zaczyna już wk....ać. Pierdnę to zastanawiam się, czy to już "czyszczenie organizmu", zetrę stół to myślę "o, to już słynne wicie gniazda przed porodem", zakłuje coś w pipce to zdaje mi się, że za chwilę zacznie się poród.. Już mnie to wszystko zaczyna mierzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...