Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
COOO??? Czy oni tam zgłupieli tak długo ją trzymac i jeszcze bez dzidzi wypuścic toc to chore jest.Współczuję Nequicie pewnie jest zła jak diabli 😠
Dzięki Nika za info 🙂
A już myślałam że ukaże się nie długo focia małej Maryśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przy samym porodzie sporo odeszło mały wody,a jak mi przekłuli to sie lałoooooooo o dzizys .. duzo krwi tez cagle odchodzi i łozysko jeszcze... a teraz mały ssie cyca ile tylko chce.

Wy tez bedziece za pare dni wypakowane spokojnie wiem ze jest wam ciezko bo sama ta koncowke miałam tragiczna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopiero za 2 tyg 🤢 masakra, a bidlua tam kilka dni kwitła 🤢 miejmy nadzieję, że ja weźmie 🙂
ja byłam wczoraj no i mnie odesłali i kazali za tydz się pokazać jak wcześniej nie urodzę 🙂
dlatego się tak cieszę, że ten czop odpadł, mam nadzieję, że na dniach urodzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak to wszystko co jest w nas waży swoje kg i dzidzia także no a ja jestem opuchnięta ostanio dośc mocno ale stopy,kostki i dłonie wieczorem aż boli i znajoma mówiła że widac że mam dużo wody w organizmie nie licząc wód płodowych 🙂 i że na ostatnich nogach jestem 😜
Oj jak to oczekiwanie się dłuży nam wszystkim masakra 8 miesięcy jak z bicza zleciały a tu ten ostatni miesiąc to istna katorga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 według mojej lekarki i jej magicznego kółka do obliczania daty rozwiązania co sobote mi wskakuje nowy tydzień, a więc na dzień dzisiejszy mam 38 tydzień i 3 dni. Na suwaczku ustawiłam tak datę by pokazywał jak najbliżej właściwej, a na forum wylicza jakoś tak dziwnie właśnie. Mi tam zresztą wszystko jedno,grunt,że lekarz to ogarnia i że jest już w pełni donoszone moje maleństwo 🙂 i tak zaciskam nogi do piątku coby moja lepsza połowa wróciła ze szkolenia ze stolicy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joł Laski 🙂 ja dziś pospałam do południa normalnie, masakra, jakby Marcin nie zadzwonił do mnie na tel to bym jeszcze nie wstała pewnie.....

NIka no to widzę że z tą dietą nie ma co panikować na zapas! fajnie, moim zdaniem też trzeba wpieprzać wszystko jak się da of coz, bo tak to dziecko sie przyzwyczai i wtedy to już rzeczywiście dietę trzeba stosować 🙂

Ale Nequita będzie wqrwiona na maxa pewnie! masakra, ja też bym sie zdenerwowała.... zobaczcie jakbym została wtedy w czwartek w szpitalu to pewnie by było tak samo.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie do mnie też pisała Nequitia, że te barany każą iść jej do domu i wrócić za 2 tyg. jeśli do tej pory nie urodzi. Wiecie co? Naprawdę zaczynam wątpić w tą służbę zdrowia już tak na maxa. I naprawdę trzeba mieć nerwy ze stali, żeby zachodzić w ciążę i rodzić.
Nika Ty dla nas teraz to skarbnica wiedzy będziesz 😉 Ale właśnie ostatnio koleżanka, która miała cc i była +17kg po ciąży, zaraz po paru dniach miała na plusie już tylko 8. To chyba tak po prostu jest. A Ty jeszcze miałaś podobno wybitnie dużo tych wód płodowych. Super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiniek napisał(a):
Doris25 według mojej lekarki i jej magicznego kółka do obliczania daty rozwiązania co sobote mi wskakuje nowy tydzień, a więc na dzień dzisiejszy mam 38 tydzień i 3 dni. Na suwaczku ustawiłam tak datę by pokazywał jak najbliżej właściwej, a na forum wylicza jakoś tak dziwnie właśnie. Mi tam zresztą wszystko jedno,grunt,że lekarz to ogarnia i że jest już w pełni donoszone moje maleństwo 🙂 i tak zaciskam nogi do piątku coby moja lepsza połowa wróciła ze szkolenia ze stolicy 🤨


Kiniek a co to za magiczne kółko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a lekarze maja takie kółko z obliczaniem daty porodu 🙂 a to się opiera chyba na zasadzie Naegele'a, zawsze jak przychodzę na wizyte bierze sobie moja pani, moją kartę ciązy patrzy na OM i z kółeczka oblicza, który mam tydzień i dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba wiem Kiniek o jakie magiczne kółko Ci chodzi,
takie papierowe - ustawia sie tam date ostatniej miesiaczki i date obecna i strzaleczka pokazuje ktory jest tydzien ciazy teraz. takie ulatwienie dla lekarzy i poloznych coby nie musieli z kalendarzem i kalkulatorem siedziec 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 strzał w dziesiątkę dokładnie takie magiczne kółeczko 🙂
Agnieszka28 ja nie ukrywam,że chciałabym by mi wody odeszły, ale dopiero w weekend najwcześniej. Przy córce nie doświadczyłam tego, a jedynie pełne rozwarcie,skurcze i pęcherzem zajęła się położna ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszki i Nika 😁.
Gosia ja tak samo jak Ty, gdyby Wojtas nie zadzwonil to bym pewnie jeszcze spala.
W nocy sie meczylam, bo to siusiu, to Adi sobie tanczyl, teraz zreszta tez sie rusza.... to dziecko chyba naprawde ma ADHD, w zyciu nie slyszalam zeby tyle sie ruszalo w 38 tygodniu.
Na usg tez widzialam ze mial malo miejsca, wiec nie rozumiem.
Z Nequitia przeginaja, moze powinna sie uprzec i powiedziec ze nie wyjdzie.
Co do seksu po odejsciu czopa, kazdy robi jak uwaza, ale ochronki juz nie ma, wiec chyba warto uwazac.
Musze sie za chwilke zebrac do sklepu, nie mam kompletnie nic w domu na sniadanko, wszystko zezarlam w weekend 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniek napisał(a):
Doris25 według mojej lekarki i jej magicznego kółka do obliczania daty rozwiązania co sobote mi wskakuje nowy tydzień, a więc na dzień dzisiejszy mam 38 tydzień i 3 dni. Na suwaczku ustawiłam tak datę by pokazywał jak najbliżej właściwej, a na forum wylicza jakoś tak dziwnie właśnie. Mi tam zresztą wszystko jedno,grunt,że lekarz to ogarnia i że jest już w pełni donoszone moje maleństwo 🙂 i tak zaciskam nogi do piątku coby moja lepsza połowa wróciła ze szkolenia ze stolicy 🤨

Cześć. Właśnie na Twoim przypadku analizuję algorytm obliczania tygodnia ciąży i poprawiam aktualny.
Tyle, że jakby nie liczyć, to skoro termin masz na 2011-07-02, to dzisiaj (tj. 2011-06-14), według moich wyliczeń wypada u Ciebie 37 tc. i 3 dzień:
lecąc po kolei:
2011-06-14 - 37tc. i 3 dzień
2011-06-15 - 37tc. i 4 dzień
2011-06-16 - 37tc. i 5 dzień
.
.
2011-06-30 - 39 tc. i 5 dzień
2011-07-01 - 39 tc. i 6 dzień
2011-07-02 - 40 tc. - rozwiązanie

Czyli prawidłowo wypada, że jesteś aktualnie w 37 tygodniu i 3 dniu ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
czerwcowka, slyszalam ze dziewczynki na ogol sa mniej ruchliwe.
Ty juz w 40 tygodniu, to pewnie Nikolka ma malo miejsca.


taką mam nadzieję, ale wiesz jak to jest, rusza się za dużo źle, nie rusza się też niedobrze
jechać na IP - wrrrr tylko nerwy i pare godzin w plecy i jak podepną ktg to od razu zacznie szaleć

obiadek i zupka mmh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...