Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja się zmagam z nawałem mlecznym- OKROPNY BÓL
Goraczka od 38,6 do 40 stopni+ DRESZCZE I POTY-zbijanie tmp. paracetamolem. Okłady z liści kapusty, masaż przy karmieniu piersią- odbarczanie zastojów, naprzemian zimne i gorace prysznice na cyce! okłady z lodu....----- nie życze nikomu! Pokarmu mama tyle że spokojnie czworaczki bym wykarmiła!
ale za to mała na wadze dużo przybywa- już nie jest taką kruszynką 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze i mnie lewy cyc od wczoraj nawala.
Kłuje jak cholera. Gdyby nie kapturki silikonowe na sutki nie przystawiłabym małej do piersi
Wiem, że ból uśmieża też moczenie piersi w naparze z kory dębu.
Ja pokarmu nie mam jakoś strasznie dużo, mimo to boli ta lewa. 😞
Też bym się pochwaliła swoim słońcem ale nawet przez tę stronę nie moge wkleić zdjęcia.
Luna jestes na mamusie.net?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, z tydzien tu nie zagladalam...
Moja malutka ma na imie Zuzia 🙂 , jest sliczna i slodka. I z kazdym dniem jest nam coraz latwiej.
Jezeli chodzi o pokarm to ja mam za malo i musze dokarmiac z butelki...ale mala zaczyna sie przyzwyczajac do butelki...wiec odciagam ile sie da...bo cyca czasami sie jej nie chce ciagnac...no zobaczymy jak dlugo tak pociagniemy i co z tego wyniknie. Moja mama tez tak miala i ja wychowana na Humanie 😁
Sliczne te wasze dzidziusie! Tym co nadal czekaja- powodzenia i bezbolesnego porodu.
Mysle ze bede tu czesciej zagladac bo malutka coraz grzeczniejsza 🙂
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!!!ja com back.w dwu pack 🙂 gratuluje Agatce , Olci, Moni, i tym których pominęłam.
czekam niecierpliwie na wiadomosći od Nequiti, z tym czekaniem to własnie jest tak okropnie. ja jedynie sie troszkę ciesze ze u mnie w tym beznadziejnym szpitalu wywołują 5 dni po terminie z usg z pierwszych 3 miesiecy, najbardziej z 7-8-9ego tygodnia. wiec 4ego lipca mam isc na wywołanie jakby co. zaczynaja najpierw od balonika lub OCT robia taką mini próbę z oxytocyną, sprawdzaja zapis serduszka dziecka czy da rade sn czy nie ma przeciwskazan no i czy macica działa na ta oxy, a potem cała kroplówkę daja na nastepny dzien i lewatywe. mi było fajnie w szpitalu, nudno czasem ale miałam fajne towarzystwo czasem o 2ej wstawałam z kolezanka i sie chichrałysmy z wszystkiego, musiałysmy wychodzic na korytarz by nie budzic reszty, jak któras urodziła a kazda wywoływany miała to latałysmy po sprawdzic jak poszło na i jak sie dziewczyny czuja. fajna atmosfera była. 🙂 tyle plusów. a minusów: twierdzenie mojego ginka by mnie umiescic pod kontrola do dnia porodu było dla lekarzy smieszne.niczym sie nie przejmuja zlewają wszystkich. wkirzaja sie jak ktoras przyjezdza w nocy bo słyszałam teksta lekarza do lekarza ze musiał o 12ej przyjmowac pacjentke. no bo sobie poł godziny krócej pospał no nie... a wizyta lekarska wyglądała tak: wszedł jeden bez kart swoich lekarskich popatrzył na moja kartę przy łóżku ktora jest dokumentem połoznych a nie lekarskim i nic tam za bardzo nie ma, popatrzył sekunde i powiedział :aha" i tyle poszedł do drugiej to samo. nie pytrał nawet o samopoczucie. druga wizyta inny lekarz: otworzył nam drziw do sali spytał wszystkie sie dobrze czuja? my ze tak, no dobrze i poszedł. w drzwiach normalnie.... a jak ktos juz podszedł to mnie pytał: po co tu jestem... moj lekarz jest ostrożny i cenie go za to. chciał zebym była pod kontrola do dnia terminu a poetm raczej wywołanie lub nie w zaleznosci od stanu łozyska. niestety nawet na koniec wypisu nie sprawdzili mi przepływów pepowinowych.porazka.a mojego lekarza dwa tygodnie w szpitalu nie ma. i bedzie raczej po 1ym lipca.nie mowie juz o tym że wizyta pisze ze o 8ej a raz jest o 9ej raz o 10ej jak sie lekarzom zachce, a do wizyty trzeba byc naczczo, i dopiero po wizycie sniadanie. a ja cukrzyk teraz. nie mowiac juz o tym ze na karcie ciazy mialam cukrzyce wpisana, mowilam ze mam i dokument od diabetologa i nie wpisali mnie na diete cukrzycowa, panie nie mogly mi dawac chleba ciemnego jak nie bylo, czasem dawały jak było wiecej, ale chleb biały i dzem dla cukrzyka porazka, upomniałam by wpisali nic to nie dało, nawet druga dziewczyna ktora akurat zapisali na diete to nie miala 5 posiłkow, bo nie maja tak a powinni dla cukrzykow, nie mowiac juz ze lekarze nie zlecili pomiarow cukrow u niej i u mnie. dobrze ze same wziełysmy sprzet. termin z miesiaczki ich nie obchodzil.co do ktg to mialam w czwartek skurcze bardzo wielkie ponad 60, i dwa były juz porodowe i polozna szybko zawolala lekarza bo bardzo dopingowała do porodu,zeby sprawdzil czy rozwarcie jest i czy mozna mi załozyc balonik ale jednak nie. skurcze na nastepny dzien ustały. było pare wrednych połoznych, ale miałysmy z dziewczynami ubaw smiałam sie ze sabat w kielcach czarownic jest przeciez hahahaha, jedna to podobno kolezanke bila piescia w gorze brzucha przy ktg by sie maly ruszył. i tej najbardziej nielubiłysmy i na nia złoze skarge pisemna tak postanowiłam. bo była przewredna. były tez przesuper kobitki.ale lekarzy nie znosze.niestety na porodowce sa inne polozne wiec jednak skorzystam z opcji mojej poloznej platnej bo tamtych nie znam.a jescze o tych skurczach silnych.... ja je niewiele czulam.... wiec fajnie by bylo jkaby byly tak malo bolesne 🙂 dla mnie to bylo pobolewanie jak na okres taki słaby 🙂 jutro ide do mojego ginka i mu powiem co mysle o tym oddziale. tymczasem rozruszałam sie juz dzisiaj bo stwierdziłam ze lezenie w szpitalu to na podtrzymanie bardziej a nie na wywołanie 🙂 no i nadrobiłam wszystkie strony na forum ciezko bylo 🙂
Buterfly ale mały Ci podrósł ho ho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kuźwa,Beti,aż mnie zmroziło, jak przeczytałam tą Twoją historię. Nic tylko lać tych durni! Aż się sama boję iść do szpitala przez to, choć o położnych w moim szpitalu słyszałam wiele dobrego. Ale wiadomo jak to jest- humor nie taki, pogoda nieładna,niewyspanie itd...
Mnie cały czas coś tam niby pobolewa, trochę kłuje, ale póki mi wody nie odejdą albo nie będę płakać z bólu to nigdzie się nie wybieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ja dopiero dzisiaj wyszłam ze szpitala siedziałam tam 2 tygodnie bo byłam po terminie i nie chcieli mi wywyołac szybko a jak zaczeli wywoływac to to i tak nic nie dalo bo wszystko skonczylo sie cesarką 😞 ale mały jest wart wszystkiego był długi na 51cm i ważył 3020 a urodził się 23.06.2011r. akurat na urodziny mojego męża wieć miał wspaniały prezent 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka1562, to fajnie Ci się złożyło 🙂
Beti, już dziś trzy razy po telefon sięgałam, żeby coś napisać do Ciebie, bo aż mi się stęskniło ☺️ ale stwierdziłam, że się najpierw na brzuszku odezwę i dopiero do Ciebie, żeby głowy nie zawracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jest jakaś szczepionka przeciwko żółtaczce dla noworodków? Czy nie? Nie znam się na tym kompletnie, ale masz wyczucie, bo właśnie wczoraj rozmawiałam o tym z teściową...

co do żółtaczki to poczytałam historię czerwcówki- nie oszczędzali jej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikanka i dziewczyny dzieki 🙂
Kasienka co do żołtaczki tez sie nie wypowiem tak profesjonalnie bo na 100 % nie wiem. wiem że jest ona fizjologiczna i czesciej dotyka wczesniaków przed 36 tyg i moze byc wtedy ciezsza, ale jest to zwiazane z tym że jest nagromadzenie bilirubiny i cos w sensie chyba ze mały organizm zaczyna funkcjonowac sam.wiec nie jest ona zadna pokarmowa żołtaczką, czyli chyba raczej nie powinno sie szczepic bo nie ma szczepionki na fizjologiczna zółtaczkę.tylko na te wirusowe, w tym pokarmową. wiec wydaje mi się że nie każde dziecko przechodzi taką pełnoobjawową żołtaczke bo nie każde jest naswietlane jak zauważyłam. wiec moze nie ma sie czego martwic i okazuje sie że Twoja mała jest silniejsza niż przecietny noworodek? ale warto spytac pediatre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis polatałam, i troche boli mnie brzuch i troche plamkka była moze rozwarcie sie powiekszyło.bo dzis miałąm 2 cm tyle sie dowiedziałąm. ps. a gdzie jest opowiesc czerwcówki?
ps. Buterfly w moim szpitalu bardziej zaufałabym połoznym niz lekarzowi co do kompetencji 🙂 wiec dobrze ze to połozne odbierają porod. no czasem czarna owca wredna sie znajdzie ale jest ich mniej niz takich lekarzy hihhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no włąsnie poczytałam o Czerwcówce.. tez zauważyłam że lekarze nic nie tłumaczą, do kolezanek w pokoju : bedzie miała pani załozony balonik zgadza sie pani? na nie wie o co chodzi zgadza sie. nic nie tłumaczą i w ogóle.
O Nequitie tez sie martwie a raczej o jej maleństwo 😞 szkoda że zwlekała z tym szpitalem ze nie poszła do innego lub nie nasciemniała, to wina lekarzy, normalnie nadaje sie to gdzies na skarge na nich.ja jutro ide do mojego ginka, a w srode pewnie na kontrole przepływów. i co dalej zobacze.detektor tetna mam wiec bede mierzyc tetno dziecka jak tylko mnie zaniepokoi. i za tydzien szpital jak nie zdziałam nic a takto staram sie by urodzic na dniach tymi szybkimi spacerami. tylko tyle moge 😞 ciekawe co z Małgorzata?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey u mnie dalej nic, co poboli to przechodzi dziś mija tydzień jak jestem po z miesiączki, a na dzis ma termin z om, pozniej zadzwonię do gin czy mam czekać do czwartku bo do wtedy mam zwolnienie i do niego iśc, czy będzie mi może kazał przyjść na oddział zrobic ktg chociaż, chcę by sprawdzili mi czy zwiększyło się rozwarcie, wolę się upewnić że wszystko jest ok, dam znać co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka termin i skrót OM oznacza termin z miesiączki wiec kurczę nie rozumiem że masz dwa terminy z miesiaczki 😮
ja mykam do szpitala po wypis i do ginka i mam zamiar wejsc bez kolejki a co kurna jutro mam termin porodu i niech sobie mówią co chcą.pozdrawiam wszystkie brzuszki bo widzę że mamusie to juz przeszły na mamusie net a szkoda, myslalam ze przejdziemy razem jak wszystkie sie rozpakujemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny wczoraj dopiero wyszłam ze szpitala nie wiem ile mam do nadrobienia ale pewnie sporo jak się ogarnę to poczytam po trochu.
I tak od 20tego leżałam na ginekologi dostałam kroplówke na wywołanie i nic więcej wtorek przerwa zero bóli dopiero w środę się mną ostro zajeli bo dostałam skurczy i miałam rozwarcie na 2.5 palca no i zaczął się poród rdziłam sn 8 godz i nie było postepu coś się zaczeło dziac z małym i o 21 szybko cesarkie mi zrobili mialam wody zielone a z małym było kiepsko był niedotleniony i dalej nie wiem bo film mi się urwał.Normalnie z mężem horror przyzylismy bo nikt nic nie mówil co z małym.Jedyne co wiedziałam że dostał tylko5pkt ale szybko nadrobił i ma 10 🙂Co do obsługo położnych u mnie w szpitalu to masakra bym pozabijała.
Jak się ogarnę ze wszystkim to wstawię fotkę małego.
Ale się nas rozpakowało jak spojrzałam na listę szok 🤪
pozdrawiam wszystkie mamusie i te które jeszcze czekają 🙂
Teraz już z Szymonkiem wszystko ok nadrobił we wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry. U mnie dzisiaj oficjalny termin porodu. Oczywiście czuję się doskonale 🙂 Co prawda trochę z rana pognało mnie do WC, a to sie nie zdarzało do tej pory i mialam ogromne problemy z obracaniem się na bok, bo coś non stop mnie kłuło w podwoziu, ale generalnie to nie ma co narzekać. Ogólnie dziwnie się czuję, ale mam wrażenie, że po prostu już sobie wmawiam jakieś objawy. I w ogóle mam wrażenie, że codziennie rano piszę to samo 😮
A wczoraj wieczorem nie było Marleny? To do niej niepodobne, zawsze ma problem ze spaniem... Nequitia ciągle nie odpisuje na wczorajszą wiadomość, ale nie będę jej dręczyła. Jak uzna, że chce, to sama napisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...