Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dokładnie Buterfly. w moim szpitalu tez tak jest choc go bardzo i tak nie lubie ale zasade tez maja taka że w 5ej dobie po terminie do szpitala i działanie. przede wszystkim jest sie juz pod kontrolą.ma sie 2-3 razy dziennie ktg, 2-3 razy dziennie pomiar tetna dzidzi, cisnienie mierzone. kiedy boli brzuch mocno nie traci sie 15 minut i wiecej na dojazd tylko jest sie juz na miejscu by sprawdzic na ktg co sie dzieje. kiedy dzidz sie nie rusza idzie sie do połoznych o badanie tetna. po prostu spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
kasiar12 napisał(a):
Slyszalam, ale u nas Zuzia nie je z piersi (nie potrafi chwycic) i uzywam laktatora... w szpitalu jak bylismy to jak chwytala piers to strasznie gryzla i nie potrafila dobrze wyciagnac... 😞


kasia ja mam ten sam problem, mój mały nie potrafi ciągnąć cycka, nie może go złapać, zaczęłam używać tych kapturków, o których pisała Doris... męczyłam się 3 dni i w końcu sukces, mały ciągnie jak trzeba! 🙂 warto spróbować 🙂 strasznie się cieszę, że mogę mu normalnie cycka podawać 🙂 także polecam gorąco 🙂 kapturki, któych używam są z firmy medela 🙂


Agata- kapturki juz tez byly przerabiane nawet tydzien w szpitalu jak mnie pogryzla i nic 😞... chwycic potrafi ale nie ciagnie tak jak trzeba (5-10ml tylko potrafi wyciagnac) tez uzywalam medeli.
Ja jestem w NO tutaj wszedzie polecaja medele itd. ja mam laktator, butelki nawet kupilam dla malej ale nie chce pic... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki i mamuśki 😉
Mam ponad 100 stron do nadrobienia, ale tez jak narazie czasu brak 🙂 Spojrzałam na listę i nieźle sie juz dziewczyn rozpakowało.
My dopiero od poniedziałku jesteśmy w domku, bo mój maleńki dostał stan zapalny wewnątrzmaciczny 😞 Ja w trakcie porodu nagle dostałam leukocytozy...nie wiem dlaczego, wyniki przed ciążą idealne...na drugi dzień po porodzie czyste ale synek niestety nie miał tyle szczęścia...ile się opłakałam to moje patrząc na niego bezbronnego który musiał brac kroplówki, rączki całe pokłóte, nóżki...masakra...wiem ze robili wszystko dla jego dobra ale aż mi sie serce krajało jak słyszałam jego płacz...brrr normalnie nie mogę pisac o tym bo juz beczę...
Dzięki Bogu jest już wszystko ok...kochaniutki w końcu jest cały mój 🙂
Poród miałam jak to lekarz powiedział jeden z cięższych...13 godzin, od 9 rano kiedy podali mi oksytocynę, 20 minut po podaniu odeszły mi wody, ale rozwarcie na 3 palce miałam dopiero ok 18-tej...skurcze częściej niż co minute...mdlałam,byłam podtrzymywana kroplówkami...inne pacjentki potem mówiły że rodziły razem ze mną i płakały...bóle parte to pikuś przy tym co było przed...bo jak juz były parte to parłam i nie czułam skurczu, a przy tamtych błagałam o uśpienie, cięcie cokolwiek...Jeśli mi ktoś powie że zaraz po urodzeniu zapominasz o bólu to powiem tak: g.... prawda....ale tak, zobaczenie i dotknięcie maleństwa wynagradza ten najgorszy ból.
Rodziłam prawie pod łóżkiem porodowym...heh nie pytajcie jaka dziwna pozycja była dla mnie najlepsza...nie dałam sie ruszyć, przez to po porodzie zrobił mi sie brzydki obrzęk i 5 dni nie wiedziałam jak usiąść na dupie 🤢 Juz jest o wiele lepiej ale wciąż okłady i te sprawy...nie nacinali mnie, bo stwierdzili że dam radę...dzięki temu mam "finezyjne" pęknięcie aż po odbyt...
Jak narazie to chcę przy następnym dziecku cc! Stane na głowie żeby sobie załatwić, ale myśle że nie będzie problemu ze wzgledu na krgosłup który własnie w czasie porodu powodował podwojenie bólu...
Mały już miał pępowinę obwinięta ale jeszcze delikatnie...dobrze że nie kazali mi czekać dłużej!!!
No ale teraz to co czuję najbardziej....SZCZĘŚCIE i TAAAAKĄ MIŁOŚĆ o którą sie nie posądzałam 🤪 Miłość do rodziców jest inna, do faceta też ale TA miłość do dziecka przerasta wszystko i wypełnia mnie maksymalnie.
A! Mój mąż wytrwał ze mną do końca...przecinał pępowine i mówi że stojąc za mną i tak wszystko widział...ale wiecie co??Moje obawy że źle to przyjmie jak zobaczy tyle krwi i tak dalej odeszły w kąt!!! Cały poród, i to co teraz czujemy nas jeszcze bardziej do siebie zblizyło 🙂
Teraz walcze z karmieniem 🙂
Mleka mam dużo ale chyba chude 🤨 Musze dokarmiac niestety ale boje sie żeby mały sie nie odwodnił na moim, a poza tym moje sutki niewyrabiają po dwóch godzinach albo dłużej ciągnięcia...i zeby to wystarczyło to nie mówię...ale mały głodomor wciąż chce więcej...
Używam Bepanten, pomaga, ale jak mały zaczyna ssac to ja gwiazdy odkrywam...
Schudłam dopiero połowe. ALe juz moge patrzec w lustro hehe.
No i ta dieta...kazdy mówi co innego...położne żeby jeść to samo co w ciąży, oprócz pikantnych rzeczy i ciężkostrawnych oraz cytrusów. Natomiast w domu chca zebym najlepiej jadła tylko gotowane mięso(od którego mnie naciąga) i marchewkę i biszkopty...przeciez ja z sił opadam na tym...wcale sie nie dziwie że mam chude mleko 😞
O dziwo mały jeszcze śpi, więc zacznę prasowac 🙂
Pozdrawiam Was Wszystkie i jak znajde chwile zaczne nadrabiac zaległości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już się wykańczam normalnie, jak jeszcze po porodzie mam tak dogorywać, to porąbana ta natura jest... a gdzie kurna faceta wkład w to? jego jakoś nie boli i rodzić nie musi...
Mój mąż wczoraj miał zęba rwanego i powiedział, że na fotelu o mnie myślał jak się wycierpię podczas porodu i teraz jak mi ciężko i już tak nie bolało, bo aż mu głupio było... Miło z jego strony ale mi jakoś nie jest lżej...
~~to Mamuśkę trzeba wmajstrować w listę i kogoś jeszcze?
Monia, cóż za spojrzenie podejrzliwe ma Szymonek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
do nequitii nieodzywanie sie jest niepodobne 🙂 wiec pewnie rodzi hehe a gosia tez albo znowu biega z mama po sklepach i kupuje jakies nowinki dla malucha albo rodzi 🙂

nika ja 2 dni temu z jednej wcale nie moglam odciagnac mala mi lezala na prawej piersi i tez jak kamor ale dzis lepiej i juz tylko odciagam bo mala przy piersi zasypia i traktuje ja jak smoczek a ile twoj zlopie? moja juz 90 100ml standard...musze ja dokarmiac sztucznym bo nie wyrabiam chyba tez musze zaczac pic te herbaty na laktacje


ja małemu daje to mleko nan1 bo ciagle głodny 😜 100ml lub 8oml wciaga co 3godziny , to mleko z piersi jak uda mi sie cos sciagnac to w tedy mu daje .. ale cos mi ta laktacja zmalała ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
ciezarnabebe napisał(a):
do nequitii nieodzywanie sie jest niepodobne 🙂 wiec pewnie rodzi hehe a gosia tez albo znowu biega z mama po sklepach i kupuje jakies nowinki dla malucha albo rodzi 🙂

nika ja 2 dni temu z jednej wcale nie moglam odciagnac mala mi lezala na prawej piersi i tez jak kamor ale dzis lepiej i juz tylko odciagam bo mala przy piersi zasypia i traktuje ja jak smoczek a ile twoj zlopie? moja juz 90 100ml standard...musze ja dokarmiac sztucznym bo nie wyrabiam chyba tez musze zaczac pic te herbaty na laktacje


ja małemu daje to mleko nan1 bo ciagle głodny 😜 100ml lub 8oml wciaga co 3godziny , to mleko z piersi jak uda mi sie cos sciagnac to w tedy mu daje .. ale cos mi ta laktacja zmalała ..


Nasza Zuzia tez z butli i tez na nan1 w dzien dostaje 70ml mojego i 30ml nan jej mieszam 🙂 , a na noc dostaje nan tylko 🙂 ja odciagam okolo 80 co 3h i po nocy 150 ml 🙂 . My dzis mielsimy kontrole i mala juz wazy 3,4kg 🙂 (prawie 400g w tydzien hihi )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zaczęłam dawać małemu Aptimal (tutaj w szpitalu polecają, jest do odpowiednik mleka w Polsce bebilon), póki pokarm mi nie napłynął... ale teraz mam tyle mleczka, że koszulka po nocy mokra... wiec jadę tylko na cycku... ale dziś normalnie co 2h do cycka chce, może mój pokarm chudy jest... zobaczymy jak to dalej będzie 🙂 ale sutki bolą tak, że łzy już mi lecą jak karmię... ale to kwestia zahartowania 🙂 miejmy nadzieję, że damy radę! 🙂
Jutro ma przyjść położna na drugą kontrolę, okaże się jak mały na cycu przybiera 🙂 mam nadzieję, że będzie ok, a jak nie to też będę dokarmiać sztucznym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma czegos takiego jak chude mleko kobiece.mleko kobiece jest takie jakie dziecko potzrebuje. dziecko trawi mleko kobiece w 1,5 godziny dlatego tak czesto może sie domagac go zwłaszcza gdy malutki ma brzuszek i mało wtedy ciągnie.mleko modyfikowane trawi w 3 godziny bo jest dla jego przewodu pokarmowego ciezsze do strawienia.nalezy cała jedna piers starac sie oproznic bo mleko najpierw jest wodniste jest jak piciu dla dzidzi potem ma inne substancje. pokarm sie zmienia w kazdym tygodniu na poczatku. a tym którym zanika, im czesciej sie przystawia dziecko tym lepiej i wazne by dzidzie nauczyc ssac dobrze.nie poddawajcie sie dziewczyny tak łatwo z tym karmieniem zwłaszcza ze chcecie karmic. może nie jestem jeszcze mamą ale widzę że prawie wszystkie dziewczyny z okolic mowia to samo. ze chude mleko, ze dziecko sie nie najada, a połozne własnie ten mit obalają ale niewiele osób chce je słuchac. życzę powodzenia! i wytrwałosci tyle juz przeszłyscie, poród przeciez, to dacie rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka jescze Anię trzeba dopisac ale dawno był jej post i nie wiem czy sn czy cc itd .
myslalam juz ze nie wejde na brzuszka bo z netem mam problem jak pech to pech.jutro maja goscie z neta sprawdzic co sie dzieje bo mam dosc.
a ps. odwodnienie dzidzi małej sprawdza się po ciemiączku.
moj synek jest dzis taki ruchliwy. moze sobie wmawiam ale czuje jakby miał zaniedługo sie wykluc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka91 ból podbrzusza moze niewypalic. podepna cie do ktg zobacza ze brak skurczy porodowych i odesla. musisz powiedziec ze albo czujesz mało ruchów, albo nie wiem ze podciekasz- ze wody ci sie saczą, to wtedy cie powinni przyjac.
dobrej nocki dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiar12 napisał(a):
nika1306 napisał(a):
ciezarnabebe napisał(a):
do nequitii nieodzywanie sie jest niepodobne 🙂 wiec pewnie rodzi hehe a gosia tez albo znowu biega z mama po sklepach i kupuje jakies nowinki dla malucha albo rodzi 🙂

nika ja 2 dni temu z jednej wcale nie moglam odciagnac mala mi lezala na prawej piersi i tez jak kamor ale dzis lepiej i juz tylko odciagam bo mala przy piersi zasypia i traktuje ja jak smoczek a ile twoj zlopie? moja juz 90 100ml standard...musze ja dokarmiac sztucznym bo nie wyrabiam chyba tez musze zaczac pic te herbaty na laktacje


ja małemu daje to mleko nan1 bo ciagle głodny 😜 100ml lub 8oml wciaga co 3godziny , to mleko z piersi jak uda mi sie cos sciagnac to w tedy mu daje .. ale cos mi ta laktacja zmalała ..


Nasza Zuzia tez z butli i tez na nan1 w dzien dostaje 70ml mojego i 30ml nan jej mieszam 🙂 , a na noc dostaje nan tylko 🙂 ja odciagam okolo 80 co 3h i po nocy 150 ml 🙂 . My dzis mielsimy kontrole i mala juz wazy 3,4kg 🙂 (prawie 400g w tydzien hihi )


kasia pamietasz jak pisałysy o laktacji na fb. teraz ja mam lipe z tym mekiem ..na poczatku to miałam tyle tego mleka ze sciagałam w godz dwie butle po 150ml , bo tak mi ciekło .. a teraz po godzinie sciagania mam 50ml 😞 ale dobre ze tego Nan je i nic mu nie jest.. wczoraj była położna i mały juz wazył 4080g powiedziała ze powinien ciut wiecej ale jest ok 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):

kasia pamietasz jak pisałysy o laktacji na fb. teraz ja mam lipe z tym mekiem ..na poczatku to miałam tyle tego mleka ze sciagałam w godz dwie butle po 150ml , bo tak mi ciekło .. a teraz po godzinie sciagania mam 50ml 😞 ale dobre ze tego Nan je i nic mu nie jest.. wczoraj była położna i mały juz wazył 4080g powiedziała ze powinien ciut wiecej ale jest ok 🙃


Pamietam, pamietam 🙂 ja uparcie sciagam co 3-4 godziny, czasem czesciej i mala dostaje w dzien moje, w sobote mama przylatuje i przywiezie mi homeopatyczne na laktacje, bo herbatki mam ale zadowalajacych efektow nie widze. Nasza Zuzia przybrala dosc sporo przez ostatni tydzien - prawie 400g. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...