Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie też nic ;( Wczoraj myślałam, że wody mi ciekną po nogach, ale to nie było to ;(
Dzisiaj mały od rana coś się słabo rusza i zaczynam się denerwować. Jak zjem obiad i nie będzie się wiercił to pojadę do szpitala.
A jak zacznie się ruszać to postanowiłam, że zjem koszyk malin !!!
Moja znajoma miała termin porodu, ale nic się nie działo i kazali jej na 13 dzień po terminie przyjść na wywołanie, a ona dzień wcześniej najadła się malin i córeczka sama wyszła. Może się uda 😉


GRATULACJE DLA MAMUŚKI 27 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Butterfly o ja dziś też miałam robić naleśniki 🙂 Ale będą jutro bo mój i tak na obiad nie wróci z pracy a dla samej siebie nie chce mi się robić :/
Co do macierzyńskiego... Wiem, że lekarz może przedłużyć L4 do 10dni po terminie porodu. U mnie w klinice jest tak, że jeśli np będę na KTG już po terminie to lekarz dyżurny wypisuje mi L4, jeśli oczywiście nie będzie mojego lekarza prowadzącego. Ale ja będę na wizycie 5.07 więc pewnie lekarz wypisze mi L4 do 15.07 a jeśli urodzę wcześniej (oby) to L4 jest przerywane i automatycznie wskakujesz na macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zaswiadczenie o narodzinach dziecka tak w szpitalu dostaniesz. ale kurcze szkoda tych pare dni zwolnienie mogłabys ciagnac 😞
Mikaanka dobrze ze chociaz te skurcze były. a poza tym wszystko sie nasila wieczorem i w nocy. mi bynajmniej. nie macie tez tak ze w wieczorem to brzuch napiety bardziej? w ogole to sie zastanawiam czemu najwiecej porodów jest w srodku nocy lub nad ranem..hm... tak z zaskoczenia. moze znajde cos na necie ciekawi mnie to. czesto jak ide spac to sie zastanawiam czy nie zleje sie w łózko hihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś w nocy tak wyczekiwałam, że spać nie mogłam 😞 Mam jedynie wrażenie, że Mały jest znacznie niżej i jakoś mi ten brzuch "wiucha" jak chodze. A tak chciałam załapać się na czerwiec! No, ale trochę pokory mi nie zaszkodzi- nie na wszystko mamy wpływ. Trzeba się z tym pogodzić. Idę wykończyć te naleśniki- nażrę się takich z nutellą i bananami, wsadzę może trochę poziomek i konfitury z truskawek. A co mi tam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 bo to trzeba odpoczac i spac zeby akcja mogła byc w nocy hihi
oj nutellli tez bym zjadła mniam mniam. a ja jestem leń kupiłam dzis pyzy na wagę mrożone i myślę że moze udam się dzis lub jutro na naleśnika do naleśnikarni 🙂 bo mi sie nie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u mnie jest nalesnikarnia od moze pół roku, nawet dwie.fajna sprawa jako interes.oryginalnie. jest tez bar czy restauracja gdzie sa same placki ziemniaczane różnorako podane, ale tez jescze nie byłam 🙂 a pyzy były w miarę, tylko farsz pikantny, wiec ja same ciasto zjadłam a moj farsz mi wyjadł 🙂 nie dałabym rady juz robic takie rzeczy a pyzy z miesem za nic mi nie wychodzą wiec napewno byłyby gorsze niż te mrożone 🙂 a dobre rzeczy mają też sklepy społem, czesto mają na wagę takie gotowane juz pierozki różne, krokiety, kopytka, sałatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti, ja naprawdę gorąco polecam zrobić takie pyzy z ciasta kopytkowego 🙂 farsz- mięsko gotowane/pieczone można z włoszczyzną ugotowaną i cebulką duszoną albo i inaczej po swojemu wlepić w kopytkowe i superowe wychodzą 🙂
Butterfly, pewnie masz rację z nazwą tej firmy- nie znam jej zupełnie, a INPOST bardziej logiczne jest w tym przypadku 🙂 i smaka na nutellę i mi narobiłaś... ale chyba wezmę sobie ubiję 'lekką bitą śmietanę' z wody na podpłomyczka, ale najpierw kanapki z pasztetem i pomidorem 😁
Widzę, że już każdy dziecko próbuje przekonać do wyjścia... przed momentem Andrzej mój się pyta Oskarunia czy dzisiaj wyjdzie, czy jutro? ale mógłby dziś, bo może akurat na weekend byłby w domku, a takie fajne rolety są... 😁 ale zero reakcji... no i w końcu nawet nie wiem kiedy się wybierzemy na to ktg, bo późno mąż wróci, a jak się nic nie dzieje, to nie chcę jeździć bez potrzeby... jeszcze sprawdzę jak z moim zwolnieniem... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki i mamusie,
U nas wszystko ok, chociaz dzis caly dzien rycze bo Adrianek placze ciagle a ja nie wiem co mu jest. 2 Nocki nieprzespane mam za soba i jestem wykonczona i podirytowana.
Probuje karmic piersia, nie zawsze wychodzi.
Porod, cos strasznego, chociaz chyba nikt latwiejszego ode mnie nie mial.
W sumie 4 godz, bo jak zdecydowalam sie pojechac do szpitala to mialam juz 6cm rozwarcia. Parcie trwalo tylko 15min. Mimo wszystko porozrywana, porozcinana i poszyta w wewnatrz i z zewnatrz. W domu troche ciezko bo tata wszystko musi robic, bo mi ciezko sie nawet z boku na bok przewrocic przez szfy.
Zagladne do was jak juz lepiej sie poczuje. Wtedy juz na pewno wszystkie bedziecie rozpakowane 😁.
Powodzenia zycze 🙂.
Za chwilke wkleje pierwsze zdjecie Adrianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
INFO OD NEQUITII:

Marysia 57cm,3600gram. Od 7 byłam na porodówce, bo zaczęłam krwawić, o 10 oksy-ból jak cholera, przed 15 odeszły zielone wody. Mała urodziła się o 15:10 przez cc. Lezy w inkubatorze, ale sama oddycha. Jest najśliczniejsza na świecie 🙂 i ma nosek jak groszek 🙂)

Była dwa razy owinięta pępowiną, teraz robią jej testy czy te wody płodowe jej nie zaszkodziły... a ja jeszcze nie czuję nóg po znieczuleniu, za to czuje jak mi się macica zwija 🙂 ale jestem przeszczęśliwa pomimo bólu teraz i tego wcześniejszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marlena, śliczny 🙂 I pomyśleć,że miałaś chyba najpóźniejszy termin z nas wszystkich 😜 A teraz my się męczymy...

Dziewczyny, taki mnie trądzik obsypał, ze szok!! Już nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam trądzik na twarzy!! Wyglądam jak pół dupy zza krzaka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...