Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
uważam że facet powinien byc przy porodzie by widziec ten ból, bo w ogóle sobie z tego sprawy nie zdawają. niestety opcja płatna w Polsce a u mnie nie dosyc tego to trzeba byc jescze na szkole rodzenia wiec nici.nawet nie usłyszy jak wyję z bólu a szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
taaaaaaa.a u mnie własnie taka paranoja.myslalam ze jak chce płatna połozną te 400 stowy wydam to juz nic nie musze i reszta gratis.a tu lipa. a do szkoły rodzenia nie chodzilismy. w innym szpitalu wiem że nie trzeba do szkoły chodzic ale opłata za poród rodzinny wynosi 300 zł. a u mnie szkoła rodzenia płatna i poród rodzinny płatny. pełna prywata normalnie. ale drugi raz w tym szpitalu nie bede rodzic na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzatta pocięta już pewnie... Też się oczekała na swojego maluszka.
Ja się próbuję do pielęgniarki oddziałowej dodzwonić, żeby zapytać do której się można zgłosić na to ktg, ale nie odbierają... bo do lekarzy to już nie ma co chyba dzwonić. Taka jestem ciapa, że nawet nie wiem do kiedy zwolnienie ostatnie mam wypisane i znowu głowę zawracać będę mojemu ginowi....... a mąż stoi bez sensu w deszczu zamiast wcześniej przyjechać, bo jak twierdzi- nie ma jak wyjechać... i jak się dodzwonię, to mam powiedzieć, że na 18. będziemy... już nie wiem czy się śmiać, czy płakać... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska cudowny Twój maluszek. Nequita medal dla Ciebie za cierpliwość ale opłacało się. Marysia baaardzoo dobrze wygląda jak na to co przeszłyście obie.. i to czekanie.
No to teraz czekamy na wieści od Małgorzatty i Boryska.

Kurcze moja mała w sumie bardzo spokojna, w nocy śpi bez problemu, je z cyca ale mimo to tez mnie łapią doły. Zmęczona jestem, z resztą ja jestem u rodziców, których nie ma od rana do nocy, wiec sama na siebie jestem zdana. Nie mam czasu nawet zjeść. Karmienie, kupa, siku, zmień pampersa, poczekać aż beknie, wytrzeć, uprać ciuszka i tak w kółko. Jak spi to nie wiem czy zjeść, czy się umyć, czy zrobić koło siebie czy może przespać się chwilę.
Wczoraj w nocy rodzice wysłali mnie na spacer bo już chyba widzieli, że mam ochotę uciec.
Jak Maciek był tu ze mną, to on w nocy czuwał na zmianę ze mną, przebrał ją, wytarł itd. O wiele lżej mi było. Nie mogę się za niczym ruszyć. Wysłałam rodziców po pampersy i mleko Bebilon na wszelki wypadek, serki dla mnie itd. Wszystko kupili nie takie jak trzeba 😞 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza Oliwka ma bardzo delikatną skórę. Zrobilo nam się brzydkie odparzenie w fałdkach pod szyją.
Dziś te ranki zaczeły wydzielać dziwny zapach i jedziemy do p. dr. bo jakoś nie chce polegać na kąpielach dziecka w krochmalu, nadmanganianie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaraz dosłownie rozdupie moich sąsiadów z góry... Dosłownie trzeba by było wezwać do nich opiekę, policję i najlepiej kogoś z psychiatryka z kaftanem. Ludzie mniej więcej wnaszym wieku z dwójką dzieci-6 i 3 lata, w mieszkaniu 40m2 i k...wa nigdy nie wychodzą z tym najmłodszym dzieckiem. Ta dziewczynka nawet ledwo mówi, potrafi tylko przeraźliwie piszczeć. Nigdy nigdzie nie wyłazi, więc biega jak popier...na i wszyscy to słyszą. Skacze, tupie i co jakiś czas na coś wpadnie i słychać tylko jeden wielki wrzask. A te cioły nic nie reagują. A jak już zareagują, to ją biją debile. Dziś pół nocy się kłócili kretyni. Doslownie wziąć i zabić. Już tam 2 razy wparowałam,ale za chwilę to naprawde nie wytrzymam i chyba wyciągnę ta laskę z domu i jej natrzaskam po gębie. Dosłownie takiego agresora mam na tych ludzi, że szok! A to dziecko jak w klatce... A ten 6latek na dworze do 23, dosłownie ręce opadają! normalnie to już bym tam wezwała opiekę, alew tym miesiącu mają się wyprowadzić i na nic tak nie czekam jak wreszcie się ich pozbędziemy stąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Butterfly Ty to masz z tymi sąsiadami. Jakaś patologia.
Beti miało być różowo w sensie porodu i było. Mama latała po całym szpitalu i wszędzie zostawiała kawę, ciasto itd. Taki stary PRl-owski zwyczaj ale spr. czułam się jak w sanatorium a nie w szpitalu.
Wiec decyzja przyjazdu tu pod tym kątem ok.
Dobrze jest mieć też mamę przez ścianę jak cokolwiek się dzieje, odparzenia, ulewania itp, od razu można zapytać.
Ale warunki jakie tu mam mnie bardzo irytują, mało miejsca, nie mam się jak ruszyc, kręgosłup mi wysiada bo musze ją przebierać chyłkiem. windy nie ma, nie byłam z nią już 3 dni na dworze. Nasz pies jest z nami tutaj, jak szczeka to ona podskakuje przez sen, a nie mam go gdzie zamknąć ( dwa pokoje). Maaasaakra. Ostatniego tygodnia lipca wracamy do Warszawy. Wtedy porównam gdzie było lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks napisał(a):
Butterfly Ty to masz z tymi sąsiadami. Jakaś patologia.


Kasiulla, mnie tutaj już szlag trafia. Bo jak było jeszcze przynajmniej ciepło, to to dziecko siedziało na dupie na balkonie- co prawda krzyczało na całe osiedle, ale przynajmniej było na balkonie. A teraz jak biega po mieszkaniu i wrzeszczy to wszyscy mieszkańcy ich piętra i naszego wszystko słyszą. Tylko to są starsi ludzie i jak się raz odezwała jedna kobieta, to ta franca powiedziała jej, ze jak jej się nie podoba to ma się wyprowadzić. Dlatego też potem ja tam wparowałam. Tyle jej szczęścia, ze nie odważyła sie pyskować, ale dzisiaj chyba tez nie wytrzymam nerwowo. wyobraźcie sobie, że w te największe upały ona nawet nie wzięła tej dziewczynki na spacer, nigdzie nie wychodzi! A jak raz wyszła to taki ryk był na klatce jak wracali, bo w ogóle nie chciała iść do domu! Nic w tym dziwnego. A jedyne zakupy jakie ta laska robi to zupki chińskie. No dosłownie szlag mnie trafia. A jak im pies zaginął (z powodu którego cały blok nie mógł spać) to się skarżyła, że tysiąc złotych za niego dali!! Ku...wa!! Ach...ale się wyżaliłam...

a poza tym to bolą mnie zęby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka dziewczyny mam chwilkę to wpadłam zobaczyc na forum 🙂
Gratulacje dla wszystkich mamusiek 🙂I dla Nequity ona się biedna naczekała na swoją Marysię 🙂

Mam do was pytanko a mianowicie czy któreś z was karmią swoje maluchy mlekiem modyfikowanym ?
Jak tak to jak często robią wasze dzidzie kupkę??I jak ona wygląda chodzi mi o kolor.
Ja niestety mam za mało pokarmu i muszę małego dokarmiac sztucznie swój ściągam mały nie robi problemu czy pije z cyca czy z butli 🙂Jedyne co to z cyca się nie najadał co 15 min chciał jesc a po sztucznym śpi jak zabity bite 3 godziny
Bardzo proszę o odpowiedz jak któraś wie na temat kupek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti, tak też zrobiłam w końcu, żałuję, że od razu się Ciebie nie zapytałam, ale w końcu sama na ten nr wpadłam i się dodzwoniłam do bardzo miłej, normalnej pani i oto co się dowiedziałam:
na ktg zwykle od 10. się zgłaszają pacjentki, a najpóźniej do kiedy jest lekarz, tj. do 14. -dziwne, ale potrafię zrozumieć, że później jest dyżur już tylko dla nagłych i szpitalnych pacjentek, a nie z ulicy; najpóźniej do szpitala na ktg trzeba się zgłosić do 3 dni po terminie, ale to najpóźniej absolutnie i to o ile ciąża przebiegała prawidłowo- kilka razy pani to zaznaczała i dopytywała się, więc ja powiedziałam, że dobrze wszystko jest już u mnie, a nadciśnienie kontroluję; więc podsumowałam, że w poniedziałek z walizką już mogę się zgłosić, na co usłyszałam, że owszem, może zajść potrzeba pozostania w szpitalu.... oby wszystkie panie były tak rzeczowe, troskliwe i uprzejme... po tych wczorajszych telefonach do biura obsługi dziś do tego szpitala z drżącymi rękami zupełnie dzwoniłam, gotowa na najgorsze....
Kasienkaks, faktycznie lepiej by Ci było chyba z mężem w domku, ale skąd mogłaś wcześniej wiedzieć jak to będzie wyglądać. Grunt, że Oliwka jest zdrowa i ma taką dzielną mamusię! 😎
Butterfly, ta rodzina patologiczna tak konkretnie jest? Piją, biją, czytać nie potrafią, czy tak po prostu sobie nie radzą z dziećmi? bo tak, czy siak 6. letnie dziecko tak późno bez opieki to przegięcie i państwo się powinno tym zainteresować........ masakra... a przepraszam, to nie jest ta słynna para sąsiadów grzmocących się po kilka godzin, aż furczy w całym bloku?? 😁 może karteczka jakaś by wystarczyła? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
Butterfly, ta rodzina patologiczna tak konkretnie jest? Piją, biją, czytać nie potrafią, czy tak po prostu sobie nie radzą z dziećmi? bo tak, czy siak 6. letnie dziecko tak późno bez opieki to przegięcie i państwo się powinno tym zainteresować........ masakra... a przepraszam, to nie jest ta słynna para sąsiadów grzmocących się po kilka godzin, aż furczy w całym bloku?? 😁 może karteczka jakaś by wystarczyła? 😁


Nie nie, tamto to chyba było u Igi 🙂 Ci chyba się już nagrzmocili za wszystkie czasy., Teraz się tylko kłócą. Nie jest to taka konkretna patologia. Po prostu zdecydowanie za młodzi rodzice bez kasy, o którą ciągle jest kłótnia i z dziećmi, którymi nie potrafią się do porządku zająć. Słyszę, jak czasami je biją, ale zawsze jest to poprzedzone jakimś wydarzeniem- coś spadnie, dziecko zaczyna płakać. Najczęściej słychać wtedy po prostu: "ku..wa zaraz ci wpier...le", zwłaszcza jak ciepło i balkony pootwierane. Co do picia to nie sądzę, żeby mieli na to kasę. Czasami tam są jakies imprezy, ale normalne, bez przegięć. Strasznie dziwni ludzie. Odkąd się 1,5roku temu wprowadzili kompletnie nikomu się nie kłaniają, mijają na schodach jak obcych- mnie to wisi, ale te starsze babcie... Jest tylko jedna sąsiadka, z którą rozmawiają i...pożyczają od niej krzesła na imprezy- to od niej wszyscy wiedzą o wyprowadzce. Wózek zostawiaja na dole tarasując wejście do piwnicy, wszyscy się wściekają, bo nie da się ani wejść ani wyciągnąć poczty ze skrzynek, ale mają to w dupie. Jeden sąsiad (taki ok. 40letni) raz wyciągnął im ten wózek przed klatkę w nocy z nerwów (i po pijaku). No mówię wam, parodia z nimi tutaj. I ta laska kiedyś powiedziała do tej jednej sąsiadki, że nie rozumie, dlaczego jej tutaj tak nie lubią. To powiedziałam, zeby następnym razem przyszła do mnie, to jej wytłumaczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OMG! 😮 przez takie właśnie osoby stwierdzam, że ludzie, którzy sami nie są przystosowani do życia, nie powinni się rozmnażać, ale jak to w życie wprowadzić? jakiś test dojrzałości powinien być i dopiero narządy rodne powinny być uruchamiane, ile dzieci niechcianych mniej, i jaki spadek liczby urodzeń 🤪
Kasiu, nie doczytałam tych późniejszych postów Twoich. A czemu aż do końca lipca zdecydowałaś się zostać, skoro warunki masz kiepskie, a początkową drogę za sobą? Mąż na wyjazdach jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
współczuje sąsiadów.choc moi też nie są tacy cudni. mało kto odpowie na dzien dobry wiec paru osobom tylko mowie, a poza tym sasiadka z dołu smierdzi kotami, na balkonie wietrzy zajszczane dywaniki wiec mamy czasem super zapaszki na balkonie i musimy zamykac okna od tej strony. w tym roku jest lepiej bo opiekunke mają, bo w poprzednim roku to codziennie smierdziało i nawet poopalac sie na balkonie nie było jak a co dopiero ciuchy wywietrzyc. mam nadzieje ze zadko bedzie capic bo chciałam małego werandowac najpierw. hm...
a z tymi godzinami Mikaanka to Twoj lekarz tylko do tej godziny jest? do 14ej? nie wiem może dlatego takie zasady bo do południa jestpołożnych zawsze wiecej, bo zastepczyni i oddizałowa sa i czasem cos robia. generalnie to i tak nie mają zle jak obliczyłam to u mnie było na dniu roboczym 4y połozne poza oddziałowymi,ktore były zabunkrowane w gabinetach. a pacjentek 40. wiec jedna na 10. a one jeszcze nie sa od porodów na porodówce sa inne. mają dobrze bo kolezanka jest jedna na 20 osob i to na oddziale chirurgicznym a czasem i na 35 po południu. wiec nie wiem czemu nie mozna by zrobic Ci tego zapisu. choc moze z braku miejsca na ktg? u nas było naprzykład tylko 2 sprzety od ktg i cały oddział prawie na ktg 2 do 3 razy dziennie i wszystkim musiały zrobic na dniu. i czasem mnie to wkurzało że miałąm jedno ktg a 3 godziny potem drugie zamist rano i wieczorem, no ale cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti82 napisał(a):
a z tymi godzinami Mikaanka to Twoj lekarz tylko do tej godziny jest? do 14ej? nie wiem może dlatego takie zasady bo do południa jest położnych zawsze wiecej, bo zastepczyni i oddizałowa sa i czasem cos robia.
O swoim nic konkretnie nie mówiłam, tylko jej chyba chodziło o to, że jak lekarze są (więcej lekarzy między 10-14) to ogólnie więcej rąk do pracy i w tym czasie najlepiej przyjść (w domyśle- żeby nie popaść na h*jowy humor pracowników).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
Siemka dziewczyny mam chwilkę to wpadłam zobaczyc na forum 🙂
Gratulacje dla wszystkich mamusiek 🙂I dla Nequity ona się biedna naczekała na swoją Marysię 🙂

Mam do was pytanko a mianowicie czy któreś z was karmią swoje maluchy mlekiem modyfikowanym ?
Jak tak to jak często robią wasze dzidzie kupkę??I jak ona wygląda chodzi mi o kolor.
Ja niestety mam za mało pokarmu i muszę małego dokarmiac sztucznie swój ściągam mały nie robi problemu czy pije z cyca czy z butli 🙂Jedyne co to z cyca się nie najadał co 15 min chciał jesc a po sztucznym śpi jak zabity bite 3 godziny
Bardzo proszę o odpowiedz jak któraś wie na temat kupek 🙂


Ja tez dokarmiam Zuzie modyfikowanym- tez mam malo mleka to co odciagne to mala dostaje w dzien a na noc dostaje NANa, u nas kupki sa raz dziennie i sa koloru pomaranczowego z takimi grudeczkami (jak kukurydza czy cos) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdzielę.... dzwonię na gabinet tego gina mojego i mówię do pani jaka sprawa, a ta się miota, wytrząsa, karty znaleźć nie może, ja jej powiedzieć próbuję, że może doktor nazwiska nie zmienił na tamtej karcie, ale na swojej już mam zmienione, a ta, że ja sama nie wiem jak na nazwisko mam i inny nr karty jej podaję, na karcie inny, nazwisko inne, a ja mówię jeszcze inne.... nosz kurwa ich wszystkich mać! wreszcie cipa znalazła tą kartę w między czasie innej kobiecie tłumacząc, że jej dupę zawracam i inne numery i nazwiska podaję, aż wreszcie wrednie nadal mówi, że tylko do 1. lipca mam zwolnienie i jak będę następnym razem na wizycie, to mam zgłosić o tym nazwisku, bo trzeba nową kartę wypisać jak tak.... 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 normalnie jak tu nie mieć rzucawki na telefoniczne załatwień spraw....?? kurna 6 minut i człowiek ciśnienie ma takie, że krew uszami zaraz mi zacznie tryskać... pierdolę, myję się i idę do szpitala, bo sama sobie CC zrobię jak tamta Indianka po szklanie spirytu........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...